Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dobar je igrac, ali za Milanove ambicije nije on taj. Neke znam kojima je on najbolji..ukusi su razliciti, ali sa ovim Milanovim timom tesko mogu na krov Evrope sto je primarno. Posebno ne sa njim kao najboljim igracem. Meni se bas ne svidja njihov tim i igraci. Svakako Mesina je tu da napravi hemiju i da igraju sto bolje i rasce kroz sezonu verovatno. 

 

Mozda se nisam dobro izrazio, ali sa njim kao vodjom na terenu ne mogu puno. Pangos mi se isto ne svidja..ali ukusi su razliciti.

Pa vec ih je Silds odveo do fajnal fora i prosle do top8, cini mi se da je u obe sezone bio najbolji skorer.

 

Pengos ce biti bolji i kad se vrate i Silds i Beron druga ce pesma da se peva. Plus Datome i Tonut su igraci rotacije sa svojim ulogama a i TLC-u ce malo trebati da se privikne.

 

Otisao je Zalgiris u plej of i sa 1-9 a kamoli Armani sa Mesinom i ovim sastavom, samo da im se povredjeni vrate sto pre jer ne znam detalje povreda. Pa i da ne budu u 8, ne verujem da ce ispod 10. mesta i svakako ce vremenom biti bolji a ovo je trenutna kriza usled pre svega povredjenih igraca.

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ChrisJudd said:

Ja hteo da svratim ovde da napišem da je Zvezda ponovo poslednja, više kao kuriozitet, ali sam mislio da će neko da me tera na Tata temu. Međutim kad vidim šta se sve piše ovde od strane komšija, shvatam da je Tata na svim topicima.

 

Zato sto je ovaj format EL epska smaracina u kojoj svaka susa moze da dodje do 10 pobeda, a sto vise poraza neka ekipa ima to joj sanse za pobedom dramaticno rastu jer imaju mnogo veci motiv od ovih sa vrha.

 

Dovoljno je reci da su bukvalno sve ekipe u 3 pobede, ako izuzmemo Fenerbahce, svako svakoga dobija, svima lepo, meceva uvek, nekad cak i u nedelju, samo nedostaje taj epski osecaj kad dobijes Real ili Oly u grupi i jos znas da si bas blizu TOP 16 ili kad u TOP 16 zveknes nekog u gostima i radujes se brejku protiv protivnika za mesto u TOP 8.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Brat od Korneta said:

Pa vec ih je Silds odveo do fajnal fora i prosle do top8, cini mi se da je u obe sezone bio najbolji skorer.

 

Pengos ce biti bolji i kad se vrate i Silds i Beron druga ce pesma da se peva. Plus Datome i Tonut su igraci rotacije sa svojim ulogama a i TLC-u ce malo trebati da se privikne.

 

Otisao je Zalgiris u plej of i sa 1-9 a kamoli Armani sa Mesinom i ovim sastavom, samo da im se povredjeni vrate sto pre jer ne znam detalje povreda. Pa i da ne budu u 8, ne verujem da ce ispod 10. mesta i svakako ce vremenom biti bolji a ovo je trenutna kriza usled pre svega povredjenih igraca.

Mogu uci u osam lagano, tek je devet kola. Njihov cilj i ulaganja su za osvajanje EL i ja mislim da oni to ne mogu kao Sildsom kao glavnim igracem. Nisam napisao da je los igrac, to bi bila glupost. Mozda ni overate nije dobar izraz. 

 

Meni se licno Milano ne svidja, a sta ce biti za 4-5 meseci je tesko predvideti.

 

Ne sami igraci koliko Mesina i njegovo shvatanje kosarke danas..jeste on digao njih, ali mi se cini da su im i ulaganja znacajno veca.

 

Link to comment
Share on other sites

Protiv Partizana je Armani igrao odlicno, nisu klonuli duhom ni nakon sto je u LeDaya usao duh Kylea Korvera i to posebno cenim kod EL ekipa. Za razliku od njih Virtus se samo prosuo po parketu i dozvolio Partizanu da obrise patos sa njima.

 

Inace, ne bih rekao da su Maccabi i Partizan toliko domacinske ekipe - "ponos Izraela" je imao samo tri meca u gostima i samo su se protiv Baskonie raspali, dok je na domacem terenu ocekivano da nesto bolje igraju. Partizan je jos losiji primer - cetiri meca na domacem terenu, jedan protivnik koji se sklonio, dva meca koji su prelomili dobrom igrom u napadu i jedan poraz. U gostima imaju samo tu losu partiju protiv Albe, protiv PAO i Baskonie su dominirali tokom skoro citavog meca.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Velika je razlika kod Milana, sa Šildsom i bez njega. Najbolji igrač i najstandardniji deo ekipe.

 

Luvavu će pomoći u poenterskom smilu, trebalo bi da ima dosta dobrih pozicija koje bi trebalo da realizuje u visokom %. Ali generalno, dosta je on slabiji igrač od Šildsa koji je svakako prvo ime ove ekipe u poslednje dve sezone.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima jel domaci ili strani trener? Imaju puno Italijana pa...

 

Ima u Evropi kvalitetnih trenera, ali tesko u EL mogu dobiti sansu jer se tu vrv svasta radi jer ima i najvise para.

 

Kad je Barsa uzela Karija...toliko se ne sme rizikovati. Nisam ni za Jovanovice, ali ima mladih nadolazecih trenera sa elanom koji imaju kvalitet, a ovi ce voditi timove do 80te godine.

 

Jos ako nije bio top igrac, nema nade nikakve. Npr da sam u Barsi menjao bih se za pljeskavicara sutra jos bi im Sanlija dao.

 

Dejo bi mozda bio idealan za Milano

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao prvo poluvremenu u Madridu, vidim Partizan dao 40 poena. Nije to slučajno, Partizan ume biti ofanzivno brutalan. Ovo drugo poluvreme ko prijateljska utakmica, šou program, bez odbrana. Vidim da Realu nisu igrali Jabusele, Rudi Fernandez i Hanga. Šteta za Partizan, mislim da su propustili dobru priliku da pobede u Madridu. Armani i dalje katastrofalan, al zato Fener i dalje fenomenalan. Fino ih skockao Itudis.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...