Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

50 minutes ago, uini said:

@DameTime, cisto da ne zaboravimo diskusiju od prekjuce: 51.7% za 3 partizana, najbolji procenti u inace ludackom sutu u vecini serije & poraz.

 

 

daklem, niti partizan ima problem sa zonom, niti je kosarka (jos uvek) puko takmicenje u sutiranju trojki, pa da bude garant pobede ili poraza.

 

inace, zaspao sam na pocetku drugog poluvremena, dok sam bio budan, bila je to dobro podmazana masinerija; sta se desilo kasnije, neka safet objasni.

 

salu nastranu, krivo mi je sto se ovako zavrsilo za partizan ali jebiga, zato je, izmedju ostalog, kosarka magicna igra.

 

Ko je rekao da je šut za 3 pts garant pobede? Sinoć je Partizan uspešno razbio zonu, upravo šutevima sa distance. Izgubili su iz nekih drugih razloga, pre svega jer su prestali da igraju odbranu. 

U trenucima kad smo ti i ja diskutovali, najveći problem KKP de facto je bila zonska odbrana protivnika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

 

hart 9mins, jel' se povredio? na espn injury reportu nema nista.

Losa igra, usao u startu u problem sa faulovima, pa napravio flagrant 1 i onda u 2/4 i 3/4 Tibodo forsirao petorku koja mu donosila rezultat. 

Odigrao nesto kratko u 4/4, napravio neke greske, faul i to je bilo to. 

Edited by Miki28
edit
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Caco u regularnom delu sezone 4,2 ppg,sinoc 19 poena za 19 minuta,sut iz igre 8/11 plus 6 asistencija,doktorski.

 

Da nisam gledao statistiku posle meca mislio bih da je Panter sutirao preko 60% iz igre,kad ono na kraju sut iz igre ipak ispod 50%(8/17) za 36 minuta u igri.

 

Njih dvojica su definitivno obelezila sinocni mec.Zanimljiva je takođe statistika +/-.Rodrigez +16,Panter -9.

 

Sto se tice utakmice Makabi-Monako potpuno nerealno deluje podatak da je Monako sutirao trojke 7/24 naspram Makabijevih 14/29 i da je pored toga Monako dobio 11 razlike...Makabi takodje sutirao za dva preko 50%...

 

Cestitke Obradovicu na fajnal foru,iako ih uopste ne mirisem prvenstveno zbog Dzejmsa.

 

Sto se tice fajnal fora,na kraju je najrealnije(i najpostenije) da odigraju finale Olimpijakos-Barselona pa nek pobedi bolji.Ipak su te dve ekipe pokazale najvise u regularnom delu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, BojanaCZV said:

 

To smo mogli biti mi 😍

 

Bravo za velikog Saleta ♥️

 

Teško smo to mogli biti mi sa onim igračkim kadrom koji je Sale imao kod nas.

Onaj budžet pa x3 = Monako ove sezone.

Edited by propolis
Da dodam, ovaj budzet i ovaj trener i da se Čović ne meša u selekciju, možemo biti mi 🙂
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2023 at 3:03 PM, DameTime said:

Monako - Makabi 1:3

Real Madrid - Partizan 2:3

Barselona - Žalgiris 3:1

Olimpijakos - Fenerbahče 3:2

 

Može se reći 50% uspešnosti, bilo bi i bolje da me KKP nije zajebao. Monako je meni veliko iznenađenje u ovoj seriji, hats off za Obradović Sašu koji maestralno vodi ekipu. James je toliko osporavan i hejtovan igrač na ovom forumu, ali ima mnogo, mnogo skilla.

Partizan razočaranje decenije. Ispustiti dve meč-lopte kod kuće i +16 u G5 - nedopustivo. Ne može me niko ubediti da sa prikazanim nivoom igre nisu mogli da prođu ovaj Real, čak i kad se sve nekošarkaške situacije uzmu u obzir.

Barsa-Žalgirio očekivano, mada sam se nadala da litvanski tim može da otkine makar jednu pobedu, što se kaže, za zakon.

Oly-Fener očekivala sam da se odigra 5 utakmica, pre svega na Itoudisovo iskustvo i trenerski kvalitet. Na kraju je Oly prošao zasluženo, oni jesu bolja ekipa od ovog Fenera i prikazali su najviše od svih timova u regularnom delu.

 

Barsa - Real

Monako - Oly

 

Barsa - Oly

P.S. Sve najgore španskim klubovima.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne uvijam ni u kakve folije, Ljulju i Jabuseleu zelim sve najgore u nastavku sportske karijere, pogotovo vepru Jabuseleu, jer je Ljulj pri kraju, a Realu da ih jos 10 godina vodi ovaj trener.
Za Lesora i Ledeja nemaš nikakve želje?
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ivan9 said:
25 minutes ago, 40Wins said:
Da ne uvijam ni u kakve folije, Ljulju i Jabuseleu zelim sve najgore u nastavku sportske karijere, pogotovo vepru Jabuseleu, jer je Ljulj pri kraju, a Realu da ih jos 10 godina vodi ovaj trener.

Za Lesora i Ledeja nemaš nikakve želje?

 

Ne. Sramota od tebe da uporedjujes te situacije. 

Link to comment
Share on other sites

Cestitke realu, herojska serija za njih.

Cuskija se tek u petom mecu setio da ima lek za lideja, i da je ljulj prevaga. A tek na sredini treceg meca da je chacho jedini s kim je napad reala podmazan.

Sinoc je u vrlo kratkim intervalima igrao zonu, iako je davala odlican rezultat u bgu.

I uprkos tome su okrenuli ovo.

 

Vidim neki na kkp temi pisu sveziji real. Kako?!

Odigrali 2 teska acb meca izmedju.

Unutrasnja linija devastirana suspenzijom jabuselea, povredom deka, poarijea. Kljucni igraci. Pritom rendolf ne moze za okk bg da igra vise, korneli mislima u diznilendu.

Na sve to vrlo limitirano je koriscen kozer, abalde uopste ne, a nekih igraca se setio da postoje u g3, nekih u g5.

I dodatno, prosek godina spoljne linije reala vs kkp...

 

Zanimljiva serija, al kao sto kaos rece, ipak je bolji tim otisao dalje. Sve ostalo bi opet bile mitoloske price.

Edited by Losmi17
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ivan9 said:

Ne
Sramota je samo tvoja. Nasilnik je nasilnik. Nema naših i njihovih.
Kao moderatoru ovog mesta ne bi ja trebalo da ti ovo objasnjavam.

Pogodovo Lidej ozbiljan nasilnik, ali samo u zaveroloskim krugovima. 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

I meni se nekako crta finale Olimpijakos - Barsa, mada F4 je format na kome je sve moguće. Primer Monaka pokazuje da u EL nije uopšte neophodno neko ime kluba, tradicija, navijači, kurac palac, samo kvalitet rostera i stručnog štaba je bitan. Monako je verovatno najteža ekipa za hendlovati pre svega zbog Jamesa koji ima mnogo svojih loših strana ali je i dalje verovatno najbolji individualac u EL, ako se on zapali mogu da pobede svakog. Loyd i Okobo su druga i treća opcija ali imaju slobodu da uzmu razne šuteve. Ipak, bezveze bi bilo ne pomenuti njihove prašinare koji su dobri fizikalci i rade ono što im je posao ne mareći za ličnu statistiku. Makabi se pokazao psihički slabijom ekipom, slična je to kompozicija kao Monako, više sam verovao Makabiju ali imam utisak da ih je malo i poremetio oporavak Poythressa koji je igrao previše minuta na račun Neba i Sorkina koji su izneli sezonu dok je ovaj bio povređen. Real ne verujem da ima neke šanse protiv Barselone bez Yabuselea i Decka, prebitni su im igrači, a Barsa ima previše kvaliteta i rotacije da bi se tu provukli. Na F4 navijam za Olimpijakos jer em ih inače volim em igraju najsmisleniju košarku u odnosu na ono što imaju na raspolaganju od igrača. Više od svega bih voleo da Šaras opet ispuši.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, 40Wins said:

 

Ne. Sramota od tebe da uporedjujes te situacije. 

 

Ljulj je za Lessorta i Ledeja gospodin. Napravio je nesportski faul, u trenutku slabosti. Međutim, nije kao Lessort hvatao kragne sa leđa, udarao protivnike šakom u predelu grudi/vrata po završetku utakmice, slikao se sa uvredljivim plakatima posvećenim drugim igračima, pretio i napušavao funkcionere drugih klubova u mix zoni; niti je kao Leday šaketao po glavi protivnike koji su na ziceru, namerno ih saplitao sa zemlje, odvaljivao ramenom u trku, te se neoprezno bacao svom težinom po njihovim kolenima i zglobovima.

 

Da ova dva igrača igraju bilo gde osim u Partizanu, svakako bi ovde neometano i opravdano bili okarakterisani kao košarkaški štrokavci i prljavci, te nasilnici; i u skladu sa tim komentarisani.

 

Pošto moderaciji prošli put nije bio dovoljan post u kojem sam naveo da ne smatram da je Leday namerno povredio bilo koga (odnosno, napisao sam da sumnjam da je toliki bolesnik), da čisto to podvučem, da opet ne bi učitavali ono što nije napisano. Ono što je sigurno jeste da ne ide sa namerom da ne povredi protivničkog igrača; odnosno to nije dimenzija na koju se obazire i jednostavno ga zabole da li će posle njegovih startova nekome otići ligament, rame ili zglob.  

  • Like 30
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, medobrundo said:

 

Ljulj je za Lessorta i Ledeja gospodin. Napravio je nesportski faul, u trenutku slabosti. Međutim, nije kao Lessort hvatao kragne sa leđa, udarao protivnike šakom u predelu grudi/vrata po završetku utakmice, slikao se sa uvredljivim plakatima posvećenim drugim igračima, pretio i napušavao funkcionere drugih klubova u mix zoni; niti je kao Leday šaketao po glavi protivnike koji su na ziceru, namerno ih saplitao sa zemlje, odvaljivao ramenom u trku, te se neoprezno bacao svom težinom po njihovim kolenima i zglobovima.

 

Da ova dva igrača igraju bilo gde osim u Partizanu, svakako bi ovde neometano i opravdano bili okarakterisani kao košarkaški štrokavci i prljavci, te nasilnici; i u skladu sa tim komentarisani.

 

Pošto moderaciji prošli put nije bio dovoljan post u kojem sam naveo da ne smatram da je Leday namerno povredio bilo koga (odnosno, napisao sam da sumnjam da je toliki bolesnik), da čisto to podvučem, da opet ne bi učitavali ono što nije napisano. Ono što je sigurno jeste da ne ide sa namerom da ne povredi protivničkog igrača; odnosno to nije dimenzija na koju se obazire i jednostavno ga zabole da li će posle njegovih startova nekome otići ligament, rame ili zglob.  

 

Ja znam da si prethodni put napisao da smatras da Lidej nije namerno povredio, da obrazlozis svoje misljenje i da sa tobom moze da se diskutuje, pa se osecam duznim i da ti odgovorim. 

 

Ja sam svoj komentar dao iz vizure meceva KKP-RM. Ja znam da bi neki ljudi voleli da moze da se uporedi Lesorov potez i Jabuseleov - Ali ne moze. Mislim da je glupo uopste i pominjati zasto.

Ljulja i tu ekipu kao Rudi ne volim vec 15 godina, prosto nisu sportsmeni, cak i u stare dane. Ljuljov potez je bio nesportska greska iz nemoci i to je to, kaznjen je odmah itd... Ali, taj nesportski potez je odlucio sportski dogadjaj i zbog toga ja licno, ne zelim da mu se kroz SPORTSKE rezultate vrati. Tj, zelim da ih Barselona natrti lepo. 

 

I onda kad napisem ukratko sta im zelim, dodje neko kao mali Kalimero da isterava: A Lesooor, a Lideeeeej.... 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...