Jump to content

Rekreativni tenis


Romantik

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 10/5/2020 at 12:36 AM, zoran59 said:

Uf... Ovo izgleda kao neka metalna greda, ne d'o ti bog da se zatrcis u to...

Paaa..znas kako..ja pikam rekreativno tenis jako dugo,preko 25.godina (sto ne znaci da sam mator nego da sam vrlo mlad poceo :classic_biggrin:). Za svo to vreme nikad nisam video da je neko imao takav "incident",cak ni blizu. Ono cega sam se nagledao (posebno kod pocetnika) jeste padanje u mrezu. Rekreativac bez dovoljnog iskustva ne ume da proceni blizinu mreze,zaleti se i onda ne moze da se zustavi na vreme. Tu je bilo neugodnih padova i cak i vrlo neprijatnih,bolnih sudara sa zategnutom sajlom.

Izvini sto ovako kasno odgovaram na tvoju konstataciju.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

@Boxyako moze Sombor da dobije svoj prvi travnati teren,sto ne bi mogao travnati Masters 1000? :lol_2:

TK "Zak" zapoceo rekonstrukciju jednog zemljanog terena. Planiraju da ga pretvore u travnati. Po meni dosta skupa investicija..Krajinovic je pomogao sa donacijom,ali i odrzavanje samog terena je komplikovanije..videcemo sta ce biti na kraju i hoce li se stvarno jedan teren "zazeleniti"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Zanima me kako vi igrate.

 

Moj omiljeni udarac je backhand slice dijagonala. Maltene bi se moglo reci da pokusavam da imitiram Karlovica.

To izludjuje protivnike, pogotovu mladje, koji hoce da izigravaju Nadala i salju mi svirepe top-spin forhende.

U klubu - veliki je klub, ima nas oko 150 tenisera - stekao sam nadimak Butcher ("kasapin") jer "secem" loptu kao svezi sir.

 

Takmicim se u 60+ ligi, ima nas 30-ak u klubu. Medju mladjima sam, tek napunio 62 pre mesec dana. Bogami, ima njih  od 70 i vise koji su brutalni i razbijaju nas decu.

 

Ne pada mi na pamet da se poredjujem sa mladjima ili profesionalcima. Samo sam matori amater i entuzijast.

 Svejedno, bez prepotencije, tvrdim da igram backhand-slice-dropshot bolje nego Djokovic. Mi matori se slabije i sporije krecemo pa je taj udarac veoma efikasan i cesto ga praktikujem.

 

Kako vi igrate - i zasto bas tako?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast, samo sport i rekreacija, veoma bitno za zdravlje, samo sto to vecinom stariji ljudi kod nas ne kapiraju. Ima kod mene na basketu jedan stariji covek u penziji, 70 godina, bivsi inspektor policije, on i dalje moze da igra na dva kosa, bas smo igrali pre nedelju dana i da kazem, veoma dobro igra, iz godine u godinu sve slabije, ali se i dalje dobro nadmece kada je u pitanju basket 3 na 3. Ume da bude veoma koristan igrac, iako je niske visine, vrti basket u malom prstu.

 

 

Sto se tice tenisa, servis mi je najveci minus, delom zbog visine, jer 176-7 je suvise nisko za dobru servu, ali se zato krecem kao brzi Gonzales, cist fizikalac, pa shodno tome lako neutralisem dobre riterne zbog slabijeg servisa. To prolazi sada dok sam u najboljim godinama. Servis je pola tenisa, makar kad je u pitanju kao rekreativni sport.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

mogu se podiciti lelujavim bh pipa volandrija i cilicevskom kik servom na drugi ( :

 

omiljeni udarci,
a. Inside-out forhend. osecaj kad tako poklopis neuhvatljivu dijagonalu sa ugla terena je unikatan!
b. Lob. iz nekog razloga vecina rivala na terminima precesto i nerezonski jurisa na mrezu, pa mogu reci da sam prilicno usavrsio ovaj -skoro zaboravljeni stroke modernog tenisa..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mala skolica rekreativnog tenisa,

 

letnji dan popodne, jurcanje na mrezu, promasaj iz najlakseg udarca, i nastavak srljanja bez osvojenog gema do kraja.

 

cest prizor na terminima, al ne bas i na najcuvenijem teniskom terenu ...

 

744591dcdc350d051af97b69ea592011.gif?fbc

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 4/28/2020 at 5:56 PM, Malkolm Brogdon said:

...

 

Trzaj zgloba sam po sebi ne postoji kod servisa. Kod servisa se uopste ne udara zglobom, vec se koriste kukovi i ramena, zglob ce sam da odradi sve sto treba ako se celo telo rotira dobro i ako se dobro odradi pronacija. Isforsirano trzanje zglobom moze vrlo lako da dovede do povrede.

 

...

 

Da, posle milion godina, mogu da potvrdim da nisam bio u pravu. Jbg, tad sam naletio na neki slab tutorial. Činilo me sa u početku da mi pomaže, ali ipak si ti bio u pravu u vezi servisa. :thumbsup:

 

On 6/6/2021 at 11:17 AM, zoran59 said:

Zanima me kako vi igrate.

 

Moj omiljeni udarac je backhand slice dijagonala. Maltene bi se moglo reci da pokusavam da imitiram Karlovica.

To izludjuje protivnike, pogotovu mladje, koji hoce da izigravaju Nadala i salju mi svirepe top-spin forhende.

U klubu - veliki je klub, ima nas oko 150 tenisera - stekao sam nadimak Butcher ("kasapin") jer "secem" loptu kao svezi sir.

 

Takmicim se u 60+ ligi, ima nas 30-ak u klubu. Medju mladjima sam, tek napunio 62 pre mesec dana. Bogami, ima njih  od 70 i vise koji su brutalni i razbijaju nas decu.

 

Ne pada mi na pamet da se poredjujem sa mladjima ili profesionalcima. Samo sam matori amater i entuzijast.

 Svejedno, bez prepotencije, tvrdim da igram backhand-slice-dropshot bolje nego Djokovic. Mi matori se slabije i sporije krecemo pa je taj udarac veoma efikasan i cesto ga praktikujem.

 

Kako vi igrate - i zasto bas tako?

 

Zamisli Fabia Fogninija u najdivljijem izdanju. Pa onda 2.0 verziju. E to sam ja 😄

 

Omiljeni udarac izvlačanje na forehand pa inside-in po paraleli za winner. Ala Dominic Thiem.

 

Problemi večim delom u odbrani. Krečem se dobro, ali slabo kotrolišem agresiju i želim previše iz preteških pozicija, što naravno rezultuje sa mnogo greški. 

 

Ali jbg, zabavno mi je da igram na taj način, ali radim na tome da to malo taktički doteram u zadnje vreme za bolji rezultat.

 

21 hours ago, Squabbit said:

Chime igrate?

Pikiram pure Drive, vele tezi je od Aero sa kojim igram ima 6meseci

 

Novi Wilson Ultra 100L. Nisam zadovoljan iskreno. Kao macola je. Nemam ni pravog osečaja ni kontrole. Saslušao sam predlog lika iz trgovine koji mi je rekao da je super lopar za rekreativce. Kao dozvoljava greške i šta ti ja znam. Ali ja sam igranjem dobio baš suprotan osečaj. Ako ne izvedem udarac perfektno, sve mi odleti daleko.

Može biti i da je do žica. I tu sam njemu prepustio odluku, jer se ja nešto puno ne razumem. Ali ču sigurno sledeči šut zamoliti da mi stavi neku žicu za više kontrole i da ne bude toliko čvrsto zategnuto. Pa da vidimo dali to može da pomogne.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
9 hours ago, Squabbit said:

Na kraju uzeh Pure Strike 16x19
Odlican, probao bez overgipa isprljao grip i sad metnuo Gamma i odlican je og..


@L' Imperatore koje strune ti je metnuo?

Probaj RPM Blast 16

 

PIše na reketu, signum pro hyperion 24/23. Da, sigurno ču probati nešto drugo. Iskreno, nije mi žao dati više para za bolju stvar, samo sam nekako u glavi povezao (ili pročitao negde) da te žice sa kojima bolje igraš i dosta često pucaju. A stvarno me mrzi posle svakog drugog termina nositi lopar da mi ga ponovo utegnu. Zbog toga mi je verovatno stavio ovo, jer sam mu rekao da mi stavi nešto što ne puca prečesto.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pao novi reket.

Yonex VCORE 100

mnogo vishe snage u reketu nego Pure Stricke, trebalo mi je 10tak dana da se naviknem na veci reket i oblik, ali imam pa barem 2x vishe vinera po setu.
Metnuo yonex poli tour spin (plave) i oglashavanje nije laganje, ima spina na pretek, samo kazu da ce da se otpuste bas brzo.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ispalio ih (razlajao se) par razmisljanja - valjda je ovo odgovarajuca tema.

 

Rekreativni tenis je odlicna stvar, a profesionalni tenis je zlo, dugorocno (za pojedinca). Vredi i za druge sportove.

 

Rekreativno, bilo kakva fizicka aktivnost je dobra za zdravlje i kondiciju. Ali profi tenis je toliko zahtevan da dovodi do preterivanja i preranog trosenja tela.

Ne znam (u moderno vreme, ajd' da opalim i kazem u poslednjih 20 godina) ni za jednog top 5 tenisera da je proveo karijeru bez neke ozlede ili operacije. Kad odes pod skalpel, nema vise "lepote sporta" nego si najeb'o.

 

Ja sem retki primerak coveka koji je imao operaciju kolena zbog problema u ledjima. :classic_biggrin:

Igrao sam u klubu, lokalna amaterska liga. Videvsi da mi nesto fali, uplatio sam nekoliko casova sa instruktorom/trenerom, da mi poboljsa igru. Tako, trenira on mene igru na mrezi, voleje. Salje mi jednu loptu na FH, drugu na BH, a ja se obrcem k'o cigra i namestam da pravilno opalim. Tako, levo-desno, obrnem se i presece me u ledjima, k'o da mi je neko zabio noz. Sve crno pred ocima, pustim reket, zajaucem i padnem na kolena pa na ledja, ne mogu da mrdnem.

Jebiga. Ledja su me prosla za par dana, ali sam u padu razbio koleno. Meniskus i ligamenti, morao sam na operaciju.

 

Trebalo mi je par godina da se oporavim - vec relativno mator, nije to kao kod sportista 20-ak godina starih koji se zalece za nedelju dana.

I opet igram.

 

U 64-oj godini zivota sam, popustio. Samo retko odigram mec, sa nekim u slicnom stanju. Inace, dosta mi je set, dva-tri puta nedeljno. I sve cesce, igram parove (a nekada me nisu zanimali). Ma jebiga, zasto da se mucim i pokrivam citav teren ako mogu da pokrivam samo polovinu.

 

Inspiracija mi je sto u klubu ima i starijih od mene. Fizicki su mozda cak i losiji, ali to nadoknadjuju vestinom. Neke lopte tesko stignu, ali ako stignu - vratice sa kamatama, najeb'o sam.

 

Strasno lepa stvar, rekreativni tenis. Igracu ga sve dok mogu da se krecem.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Napisah nesto ranije o lepoti rekreativnog tenisa.

A sada, po ovoj vrucini, pitam se sta ce mi to i zasto se znojim i mucim.

Trebalo mi je neko vreme da shvatim.

 

Najprijatnija stvar na svetu je da sa protivnikom popijem hladno pivo nakon seta ili meca.

Inace bih popio pivo "tek usput, onako" i bez veze, a ni tenis ne bio toliko lep bez da ocekujem relaksaciju posle njega.

:classic_biggrin:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Squabbit said:

Pa to je obavezan deo tenisa.. rekreativnog

 

Okači neke slike terena, objekata gde igraš. Ako imaš fotke naravno. Mogu da zamislim da me tenis zanima, zainteresuje na rekreativnom nivou, ali odrastanje me vuklo ka drugim sportovima, košarci ponajviše. Who knows, maybe someday... 

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...