Jump to content

A Liga NBA Fantasy 2022/2023


Dracarys

Glasanje  

18 members have voted

  1. 1. Broj IR mesta

  2. 2. Broj nedelja regularne sezone i plej ofa.



Recommended Posts

Kaze Draki iznenadio se sto sam uzeo Embiida kao drugog pika. E pa i ja sam, nazalost autopick je radio. Izuzetno sam aponosan na cinjenicu da nisam bio na draftu, ali nazalost nije bilo sanse da ucestvujem. Overall, autopick je ok odradio posao, pa mislim da bih mogao da se uguram u PO. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djole said:

Kaze Draki iznenadio se sto sam uzeo Embiida kao drugog pika. E pa i ja sam, nazalost autopick je radio. Izuzetno sam aponosan na cinjenicu da nisam bio na draftu, ali nazalost nije bilo sanse da ucestvujem. Overall, autopick je ok odradio posao, pa mislim da bih mogao da se uguram u PO. 

Nisam skontao da si autopick, mislim da je ovo najbolji autopick tim što sam skoro video 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

TIER 2: Davai, ja, Lavrnja, Nicklord&Taveren

 

 

DAVAI:

Spoiler

Davai je uradio vrh draft sa 20. pozicije. Dokaz da pozicija uopšte nije bitna, bitno je samo da li ćete imati sreće da vam padne igrač do određene pozicije. Vezao je Gobera i Sijakama i oni su odličan duo, može da očekuje mnogo skokova, to sam napisao odmah na live chat. Drugi par su Tarner i Džru Holidej. Ne znam zašto toliko voli Tarnera i to samo zbog blokada, ne znam ja nikada nisam voleo da dižem ovako visoko igrača koji nudi samo blokade, kao jedne godine u B ligi kada sam speglao Đolovu ekipu, džaba mu bi i Tarner, kada su mi meni random igrači doneli blokade ili kao u prošlom plej ofu, gde sam sa FA igračima napravio dominantnu ekipu u blokadama, iako mi ekipa nije bila tako koncipirana na draftu. Mislim da maksimalno precenjujete blokade i da je mnogo teže naći na FA 20 ppg igrača. Džru je ok izbor. Sledeći par su Trent i Smart, prvi je ok izbor, drugi mi je sumnjiv. Smarta nikada nisam posebno mirisao na fantaziju, posebno u ovoj sezoni kojoj ima mnogo igrača koji hoće loptu. Sledeći koji idu su Gordon i Karuzo, prvi je super izbor, ovaj drugi mi je malo slab. On će nuditi samo defanzivnu statistiku i u većini slučajeva razbijati PPM, ali i to je ok, ako bez toga može da pobeđuje. Sledeća igrači nisu vredni pomena. Ova ekipa je sasvim sigurno među najjačim u stl/blk. Da bih gurnuo u tier 1, ipak fali u dubine što ova ekipa definitivno nema, ali ima jaku osnovu, potrebno je samo da Davai vuče jake FA poteze

 

MOJA EKIPA:

Spoiler

Sada ide moja ekipa. Možda ja precenjujem svoju ekipu, ali ću izneti mišljenje zašto smatram zašto je tu. Kada sam dobio sedmog pika, bio sam zadovoljan, jer sam znao da ću imati nekog od Tejtum/Sabonis, kako je Tejtum uzet ispred mene, meni je samo preostalo da uzmem Sabonisa. Biće igrača koji će biti i korisniji od njega uzetih kasnije, ali ipak meni je kod njega dosta značio plej of raspored, ipak kad ti glavni igrač ima 3-4-4-4, sa minimalnom šansom od propuštanja utakmica, onda je to meni kao kec na deset. Zašto sebe stavljam u tier broj 2 je zbog imena Bredli Bil! Nije mi uopšte bio jasan njegov pad, hajde da je imao veoma tešku povredu, pa da razumem, možda bude pada u igri. Nije čak imao ni povredu noge, leđa itd, samo je imao operaciju ručnog zgloba, pritom on nije poznat kao neko ko ima injury prone status, on je na poslednja tri drafta biran u prvoj rundi, da to čak nije bio ni pozni pik (11 i 12), a sada je dočekao broj 34, samo je pitanje vremena kada će doći deo sezone, kada neće da silazi ispod 30 poena. Za Lavina razumem, operacija kolena, neće ljudi rizik i to je ok, ja sam ga uzeo, sa željom da izgura ovu sezonu ako je moguće zdrav, ipak ne mogu da propustim igrača koji će da nabija statse sa 24-25 ppg, plus kreatorski deo će da podeli sa Demarom, jer nema Lonza. Sa Keldonom sam mnogo zadovoljan u četvrtoj rundi, nabija statse, super je, znao sam da će ima 20+ ppg. Peta runda, Beret. Pre tri godine sam isto birao kada je bio ruki, a sada nije bilo teorije da ga propustim, na stranu njegovi procenti, on uzima milion šuteva, skače, asistira, sve radi, u poslednjoj sezoni je imao 20 ppg, ne znam zašto ne bi i ove, makar bio na 18-19, zbog uticaja Bransona? U šestoj rundi sam primetio da mi je jedna pozicija kritična i to je bio PG, najbolji mogući su bili Sajmons i Brogdon, ovaj drugi ima veoma veliku istoriju povreda, ovaj prvi i ako bude imao slabiju statistiku, a čisto sumnjam, bar postoji manja šanse da se povredi, veliki izvor poena i trica, starter, maksimalno razdvojen od Dejma, uvek sa sa 15-20 šuteva, sjajno. Ne znam ni sam zašto, ali u sedmoj sam osetio da mi fali neki centar, ali nisam ne znam, zašto jednostavno nisam batalio to i uzeo igrača druge pozicije, ili makar kritičan PG. Imao sam plejeva koliko hoćeš u sedmoj rundi (Ajvi i Sags), ali meni je nešto grcalo u stomaku da uzmem Vajsmena, mislio sam da na njega gledaju veoma ozbiljno, ali ipak jbg, sjebao sam se, nije za više od 15 minuta. Sočana sam uzeo, jer ima dobar friz! I da, jer je starter koji je ruki, moraću baš da trpim njegovu lošu statistiku u prvom delu sezone! Ima veliki upside, svideo mi se, jer nekako imam osećaj da mu skokovi idu od ruke, samo malo je napadački problematičan, ali doći će i veći broj šuteva u nastavku. U devetoj rundi sam izabrao Patrika Vilijamsa, za kog sam sada na ivici da ga dropujem. Ne znam, porazbijao je plej of, a sada se boji da uzima šuteve u regularci, logike bez. U 10. rundi mi je pao Ajzak, ne znam delovalo mi je po ažuriranim vestima da je veoma blizu da zaigra, da bi posle drafta rekli, ipak nije tako blizu, boluje od hamstringa kog je povredio u januaru/februaru, kao fizički sve ok, pegla blokade tamo svima, zavodi red, ali hoće da budu oprezni, lol. Bacio sam pik kroz prozor. 11. rundu sam potrošio na Kolinsa, sa nadom da će biti startni centar nakon što Poeltl zapali, contract expiring, ekipa tankuje, kao kec na deset, iznenadio sam se što je i bio uopšte u priči za 11. rundu. Može me samo eventualno neprijatno iznenaditi ako stigne novi centar u trejdu Poeltla. Poslednji pik nebitan. Za tier 1 je ipak neophodan jači drugi deo drafta u kome sam ja ipak podbacio.

 

LAVRNJA: 

Spoiler

Lavrnja je imao peti pik i uzeo je Hardena, i ja sam takođe znao da će razbijati sezonu, posle njegovih ličnih najava, a i po slikama/klipovima sa treninga, izgledao je izuzetno spremno, super će biti u ovoj sezoni, uvek na granici TD. Ingram u drugoj rundi je solidan izbor. Vud u trećoj je fenomenalan izbor, to sam pomislio i na samom draftu, iako počinje sa klupe, razgloga nema da padne sa statsima. Vagner mi je u četvrtoj rundi reach, ipak je on sofomor, ima nestabilnosti još uvek u njemu, ne znam kakav će biti u drugom delu sezone, ali meni lično ovo previsoko sa njim. Džabari Smit je ekstra za petu rundu, peglaće on tamo statse, u svim mogućim kategorijama, ipak će se manje pitati poenterski pored KPJ-a i Grina. Bruks za šestu rundu ne može biti loš izbor. Napisao sam ranije da sam želeo nekog centra u sedmoj rundi po svaku cenu, ali sam samo jednog dečka hteo da bacim ovu odluku, na draftu posle biranja Sajmonsa sam samo u jedno ime gledao, zbog dečka koji je rekao da je Bron GOAT! Otišao mi je dva pika ranije, a to je Benedikt Maturin i dečko sada bije u Indijani, neverovatna statistika i ubod za Lavrnju! Ja bih rekao da je ova ekipa najkvalitenija u tieru 2, ipak nisam ga stavio u četiri najkvalitenije ekipe, jer u ostalih pet rundi od vrednih ima samo Hačimuru. Mora opako da se radi na dubini, ali je osnova je baš baš dobra.

 

NICKLORD&TAVEREN:

Spoiler

Nicklord i Taveren su uradili sjajan draft. Imali su osmog pika i rešiše da idu na sigurno uzimanjem Kevina Durenta, imao je dve sezone unazad veoma dosta problema sa povredama, ali ipak, valjda neće i ovu? Valančjunas sa pozicije 33, uz Bredlija Bila, žestoko potcenjen na ovom draftu. Počeo debelo da dominira od starta! Sa zdravim KD, biće veoma teško pobediti ovu ekipu. Možda u meni bilo malo sumnje kada sam uzimao Lavina pored Demara, ali ipak možda sam pogrešio što nisam uzeo. Malo se povređuje, ali mene baš nervira kod njega što na ovoliki skoring trica ne postoji. Ne znam koje kategorije da jurim... Sa Lavinom makar dobijam dosta trica, a i mlađi, na to je i slađi. Četvrta runda je isto izbor vrhunski sa CJM, posle podužeg vremena, dočekao je i on da bude draftovan ispod treće runde. Pul u petoj je meni reach, nema šanse da on ima ni blizu statse iz prošle sezone, kao što se delom već i potvrđuje! U istom je sosu kao i moj Vajsmen. Adams u šestoj rundi je pristojan izbor, razbijaće PPM na delove, ali dobar za skokove. Džejden Ajvi dobar izbor za sedmu rundu, dobijaće on itekako prostora u drugom delu sezone! Ostale pikove mu ne bih komentarisao, sem Bučera koji možda može biti korista za rotaciju, super ekipa sa lepom osnovom, potrebno je ipak FA pojačanje da se zaokuži ekipa u borbi za titulu!

 

Edited by Dracarys
  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

SGA ne igra večeras, verovatno zato što je b2b.

 

I onda pitanje, zašto sam stavio ekipu Chaosa u tier 4. Igrači OKC-a su za izbegavanje. I tog Mana su ugasili u prošloj sezoni!

 

Što se tiče Ričardsa izgleda da sam ga potcenio, znao sam da će neko morati da bude rezervni centar iza Plumija, ali ovaj dečko razvaljuje i na manji broj minuta. Ostaje ti samo da se nadaš da će Bridžisa da strpaju u tvorza, da ne bi morao PJ na 5 iza Plumija.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dracarys said:

I onda pitanje, zašto sam stavio ekipu Chaosa u tier 4. 

 

opet, ti mislis da je 20a = losa pozicija na draftu a ne najbolja nakon top5.

 

---

vec sam uspeo da doniram svetu i monka i landalea, izgleda da je cena nase pobede surova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

vec sam uspeo da doniram svetu i monka

 

Bas si me bacio u rebus sa njim sada. Posluzio mi je odlicno da uzmem trojke, ali Sac ima samo 2 meca ove nedelje, a meni fali to strimersko mesto u ekipi :smiley24:

 

 

Sto se tice prosle nedelje - zadovoljan izdanjem mojih protiv Manua, ali nema preteranog radovanja jer je protivnik ipak igrao bez pika prve runde. Takve pobede nikad nisu slatke. Sledeci rival Misko i njegovi tornjevi, a raspored mojih bas tanak. Bice jebeno.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Mene su odmah poterali maleri. SGA već na ledu, Zion se sinoć skrljao, od oba centra dobijam veliko ništa, Sexton ne igra više od 20 minuta, Seth i Oladipo i dalje povređeni. Ispade da mi je drugi najbolji igrač posle vožda Lonnie fuckin Walker. Pa opet sam jedva izgubio, sve tight kategorije otišle na kraju Uiniju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

 Pa opet sam jedva izgubio, sve tight kategorije otišle na kraju Uiniju.

 

da, verovatno ne bismo dobili da je sga igrao + zion celu.

asistencije su isto bile tight, to si dobio, jer, kure 2, reggie 2, dort 2, barnes 1, mislim da je to i ovim ne-plejmejkerima ispod proseka.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, threepwood said:

 

Bas si me bacio u rebus sa njim sada. Posluzio mi je odlicno da uzmem trojke, ali Sac ima samo 2 meca ove nedelje, a meni fali to strimersko mesto u ekipi :smiley24:

 

 

Sto se tice prosle nedelje - zadovoljan izdanjem mojih protiv Manua, ali nema preteranog radovanja jer je protivnik ipak igrao bez pika prve runde. Takve pobede nikad nisu slatke. Sledeci rival Misko i njegovi tornjevi, a raspored mojih bas tanak. Bice jebeno.

 

O tripe znači ti si u pitanju ipak, cele nedelje gledam čija ekipa može biti. 

Čestitke, rutiniranje na kraju iako sam se kao držao cele nedelje. 

 

Ako Rozier i Giddey propuste još neku uz izostajanje LaMele biće ružno protiv lavrnje ovo kolo.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miskooo said:

 

Ajde ipak 3:1 u tesnim za tebe. 😄

Ne budi dojka nego me nisani u PO, hocu revans!!!!

 

Hvala na čestitkama za pobedu :default_coffee:

 

Pravi si SNS kadar, 3:2, ne računaš DD gde sam imao 5X na skok/ass/poJen do DD  😛 + nisam nesto posebno aktivan , treba pametno iskoristiti ovaj poslednji godišnji odmor 😄

 

Daleko je more PO, zna se primarni cilj, suvajvr 😴

Link to comment
Share on other sites

  • Manu unpinned this topic
  • Manu locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...