Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Ja bih da pomenem, ili mozda podsetim na jednu stvar. Gledao sam sve konferencije i one krace izjave za medije Pesica, od one prve u Pazovi. Covek je pored stvari vezanih za nasu reprezentaciju dosta govorio i o ostalim, bilo je tu po nekima dosta "hot tejkova", a dosta stvari je predstavljano kao izgovor, opravdanja...da ne pominjem komentare kako je izlapeo i sl. Ne mislim iskljucivo na forum, vec generalno nasu javnost.

Nakon odgledanih priprema, kvalifikacionih meceva i prvenstva do sada, ne mogu a da ne primetim da je prakticno za sve sto je rekao bio u pravu i da je zapravo sve ono sto je govorio bio veoma objektivan pogled na stvari.
Pocev od one konferencije pred Grcku a nakon skracivanja spiska, kad je govorio o stilu igre i vrstama odbrane koje vezbaju na treningu, sto me odmah asociralo da time pokusava indirektno da ukaze na razloge precrtavanja Tea, ali nasim genijalcima od novinara to nije bilo ni na kraj pameti.
Pa onda ona izjava o tome da je Belgija jednostavno bolji tim od onog naseg koji im se suprotstavio u 2 kvalifikaciona meca. Iz ove perspektive, verujem da je sada to svima jasno.
Fince je nahvalio kao 2. najbolju ekipu u grupi, i videlo se da smo najozbiljnije pristupili tom mecu, sa najvecim intenzitetom. Bio sam pomalo iznenadjen koliko smo ih lako dobili, mada smo doduse odigrali sjajno to vece. Takodje je o Poljskoj govorio kao o ozbiljnoj ekipi.

Sve u svemu, svaka izjava, svaki komentar su mu na mestu, sve sto kaze, ima tezinu i svrhu, a narocito stalno pominjanje da se "ne puvamo" i kritike novinarima da ne prave  atmosferu kao da smo drim tim i da cemo da se prosetamo prvenstvom, kao i da ne remete mir igracima.
Podsetilo me to na onu Bjelicinu izjavu nakon kvalifikacija za OI, kad je rekao "odigrali smo kao govna", nesto u tom smislu. Ja se sa tim ne bih u potpunosti slozio, jer mislim da smo em sebe precenili tada, em podjednako mnogo potcenili ekipu Italije, koja je i taj mec igrala bez nekih od najvecih imena, a koji su kao I Beli veterani u sada vec ozbiljnim godinama za kosarkasa. Plus naravno sve ono sto je usledilo nakon meca, bombasticni naslovi, nevidjen neuspeh i satanizovanje Kokoskova, za kog sam i dalje ubedjen da je jako dobar trener, ali da nije imao predstavu u kakvu situaciju dolazi i da za takvo nesto definitvno nije bio spreman, a svakako ne naviknut. Ali o tome mozda neki drugi put.

Zato danas, pred ovaj mec, rekao bih da ga docekujemo sa obe noge cvrsto na zemlji. Znamo koje su nam prednosti, pametno smo odabrali Italijane za pripremne meceve, jer su jedna od ekipa koja nam po stilu igre najmanje lezi (kao i Nemacka i Slovenija, sa kojima smo takodje odabrali da igramo), igraci su skoncentrisani, deluju sve uigranije maltene svakom novom utakmicom, a rekao bih i odlicno vodjeni sa klupe.

Tako da sto se mene tice, samo bih momcima pozeleo malo sportske srece danas, a sto se kvaliteta tice, smatram da su nam pokazali da ga itekako poseduju.

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Ja bih da pomenem, ili mozda podsetim na jednu stvar. Gledao sam sve konferencije i one krace izjave za medije Pesica, od one prve u Pazovi. Covek je pored stvari vezanih za nasu reprezentaciju dosta govorio i o ostalim, bilo je tu po nekima dosta "hot tejkova", a dosta stvari je predstavljano kao izgovor, opravdanja...da ne pominjem komentare kako je izlapeo i sl. Ne mislim iskljucivo na forum, vec generalno nasu javnost.

Nakon odgledanih priprema, kvalifikacionih meceva i prvenstva do sada, ne mogu a da ne primetim da je prakticno za sve sto je rekao bio u pravu i da je zapravo sve ono sto je govorio bio veoma objektivan pogled na stvari.
Pocev od one konferencije pred Grcku a nakon skracivanja spiska, kad je govorio o stilu igre i vrstama odbrane koje vezbaju na treningu, sto me odmah asociralo da time pokusava indirektno da ukaze na razloge precrtavanja Tea, ali nasim genijalcima od novinara to nije bilo ni na kraj pameti.
Pa onda ona izjava o tome da je Belgija jednostavno bolji tim od onog naseg koji im se suprotstavio u 2 kvalifikaciona meca. Iz ove perspektive, verujem da je sada to svima jasno.
Fince je nahvalio kao 2. najbolju ekipu u grupi, i videlo se da smo najozbiljnije pristupili tom mecu, sa najvecim intenzitetom. Bio sam pomalo iznenadjen koliko smo ih lako dobili, mada smo doduse odigrali sjajno to vece. Takodje je o Poljskoj govorio kao o ozbiljnoj ekipi.

Sve u svemu, svaka izjava, svaki komentar su mu na mestu, sve sto kaze, ima tezinu i svrhu, a narocito stalno pominjanje da se "ne puvamo" i kritike novinarima da ne prave  atmosferu kao da smo drim tim i da cemo da se prosetamo prvenstvom, kao i da ne remete mir igracima.
Podsetilo me to na onu Bjelicinu izjavu nakon kvalifikacija za OI, kad je rekao "odigrali smo kao govna", nesto u tom smislu. Ja se sa tim ne bih u potpunosti slozio, jer mislim da smo em sebe precenili tada, em podjednako mnogo potcenili ekipu Italije, koja je i taj mec igrala bez nekih od najvecih imena, a koji su kao I Beli veterani u sada vec ozbiljnim godinama za kosarkasa. Plus naravno sve ono sto je usledilo nakon meca, bombasticni naslovi, nevidjen neuspeh i satanizovanje Kokoskova, za kog sam i dalje ubedjen da je jako dobar trener, ali da nije imao predstavu u kakvu situaciju dolazi i da za takvo nesto definitvno nije bio spreman, a svakako ne naviknut. Ali o tome mozda neki drugi put.

Zato danas, pred ovaj mec, rekao bih da ga docekujemo sa obe noge cvrsto na zemlji. Znamo koje su nam prednosti, pametno smo odabrali Italijane za pripremne meceve, jer su jedna od ekipa koja nam po stilu igre najmanje lezi (kao i Nemacka i Slovenija, sa kojima smo takodje odabrali da igramo), igraci su skoncentrisani, deluju sve uigranije maltene svakom novom utakmicom, a rekao bih i odlicno vodjeni sa klupe.

Tako da sto se mene tice, samo bih momcima pozeleo malo sportske srece danas, a sto se kvaliteta tice, smatram da su nam pokazali da ga itekako poseduju.

Kari, koliko god bio mator i sa prirodno manje energije i brzine u razmisljanju, je doktor kosarke i vidi mnogo toga sto mi laici ne vidimo. Plus je osvajao EP dva puta, SP jednom, ne bi se on prihvatao te uloge da ne veruje u ponavljanje uspeha. Otuda i ove mind games, 'ladjenje nasih novinara koji su poput naroda skloni defetizmu ili euforiji. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosjan Willavić said:

Kari, koliko god bio mator i sa prirodno manje energije i brzine u razmisljanju, je doktor kosarke i vidi mnogo toga sto mi laici ne vidimo. Plus je osvajao EP dva puta, SP jednom, ne bi se on prihvatao te uloge da ne veruje u ponavljanje uspeha. Otuda i ove mind games, 'ladjenje nasih novinara koji su poput naroda skloni defetizmu ili euforiji. 

Stari lisac, takoreci.
Gledam onu izjavu od jutros, gde navodno nije gledao Francuska - Turska. Znas koliko mu verujem u vezi toga. 😄
Ali bas zbog svega sto je govorio do sada, to priznanje kljestima ne bi mogao da mu izvuces. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Snjofko said:

Razmisljao sam ko ce da glumi u filmu o osvajanju prvenstva

 

 

Micić

 

micic.jpg

 

Jaramaz

 

jaramaz-1.jpg

 

Gudurić

 

guduric.jpg

 

Marinković

 

marinkovic-1.jpg

 

Nedović

 

nedovic.jpg

 

Lučić

 

lu-i.jpg

 

Kalinić

 

kalinic.jpg

 

Jagodić Kuridža

 

Kuridza.jpg

 

Davidovac

 

davidovac.jpg

 

Jokić

 

jokic.jpg

 

Milutinov

 

milutinov.jpg

 

 

Ristić

 

ristic-1.jpg

 

Kari Pešić:

 

304161_2326089-ana6325-ff_ff.jpg

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SteveFrancis#3 said:

U okvirima ocekivanog. Davno sam najavio da mi duze vreme nakon Djordjevica necemo videti medalju. Medjutim, to je sad arhiva. Pitanje je, sta dalje? Ja ne vidim neko resenje sada. Mozemo mi nasutirati i Guduru i Lucu i koga sve iz repke, ali ko dolazi na njihovo mesto? Gde su ti igraci?

 

Poku, Jovic.

 

I sram bilo Italijane sto su izgubili od Ukrajne, trebali smo protiv Ukrajne da igramo a ne protiv njih:classic_tongue:

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Postoji li trener koji je imao vrhunskog NBA igrača a da je ispao?

 

Postoji li trener kojem NBA MVP ne bi igrao 40 minuta u ovakvom meču ako treba?

 

Postoji li trener koji ne bi pustio svog igrača da nabije 50 poena ako vidi da može?

 

Postoji li trener koji ne razume da je ovo najteži meč i da je Jokić buffer koji to može da amortizuje, dok su ostali u šoku?

 

Postoji li trener koji bi se odrekao znanja, iskustva i kapaciteta jednog Teodosića da bi vodio Jaramaza ili Gudurica na prvenstvo?

 

Postoji, senilna pizdurina i pokvarenjak koji nas je izbacio sa svetskog i koji nas nije uveo ni u 8 u Evropi. Mogao je da ode u legendu kao zlatni trener, a kao svaki Balkanac je otišao kao matora budala koja nije u stanju da povuče dva logična poteza.

 

P.S. Sisaj ga Meče.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sombor Shuffle said:

Ja bih da pomenem, ili mozda podsetim na jednu stvar. Gledao sam sve konferencije i one krace izjave za medije Pesica, od one prve u Pazovi. Covek je pored stvari vezanih za nasu reprezentaciju dosta govorio i o ostalim, bilo je tu po nekima dosta "hot tejkova", a dosta stvari je predstavljano kao izgovor, opravdanja...da ne pominjem komentare kako je izlapeo i sl. Ne mislim iskljucivo na forum, vec generalno nasu javnost.

Nakon odgledanih priprema, kvalifikacionih meceva i prvenstva do sada, ne mogu a da ne primetim da je prakticno za sve sto je rekao bio u pravu i da je zapravo sve ono sto je govorio bio veoma objektivan pogled na stvari.
Pocev od one konferencije pred Grcku a nakon skracivanja spiska, kad je govorio o stilu igre i vrstama odbrane koje vezbaju na treningu, sto me odmah asociralo da time pokusava indirektno da ukaze na razloge precrtavanja Tea, ali nasim genijalcima od novinara to nije bilo ni na kraj pameti.
Pa onda ona izjava o tome da je Belgija jednostavno bolji tim od onog naseg koji im se suprotstavio u 2 kvalifikaciona meca. Iz ove perspektive, verujem da je sada to svima jasno.
Fince je nahvalio kao 2. najbolju ekipu u grupi, i videlo se da smo najozbiljnije pristupili tom mecu, sa najvecim intenzitetom. Bio sam pomalo iznenadjen koliko smo ih lako dobili, mada smo doduse odigrali sjajno to vece. Takodje je o Poljskoj govorio kao o ozbiljnoj ekipi.

Sve u svemu, svaka izjava, svaki komentar su mu na mestu, sve sto kaze, ima tezinu i svrhu, a narocito stalno pominjanje da se "ne puvamo" i kritike novinarima da ne prave  atmosferu kao da smo drim tim i da cemo da se prosetamo prvenstvom, kao i da ne remete mir igracima.
Podsetilo me to na onu Bjelicinu izjavu nakon kvalifikacija za OI, kad je rekao "odigrali smo kao govna", nesto u tom smislu. Ja se sa tim ne bih u potpunosti slozio, jer mislim da smo em sebe precenili tada, em podjednako mnogo potcenili ekipu Italije, koja je i taj mec igrala bez nekih od najvecih imena, a koji su kao I Beli veterani u sada vec ozbiljnim godinama za kosarkasa. Plus naravno sve ono sto je usledilo nakon meca, bombasticni naslovi, nevidjen neuspeh i satanizovanje Kokoskova, za kog sam i dalje ubedjen da je jako dobar trener, ali da nije imao predstavu u kakvu situaciju dolazi i da za takvo nesto definitvno nije bio spreman, a svakako ne naviknut. Ali o tome mozda neki drugi put.

Zato danas, pred ovaj mec, rekao bih da ga docekujemo sa obe noge cvrsto na zemlji. Znamo koje su nam prednosti, pametno smo odabrali Italijane za pripremne meceve, jer su jedna od ekipa koja nam po stilu igre najmanje lezi (kao i Nemacka i Slovenija, sa kojima smo takodje odabrali da igramo), igraci su skoncentrisani, deluju sve uigranije maltene svakom novom utakmicom, a rekao bih i odlicno vodjeni sa klupe.

Tako da sto se mene tice, samo bih momcima pozeleo malo sportske srece danas, a sto se kvaliteta tice, smatram da su nam pokazali da ga itekako poseduju.

Post that didn't age well 😞

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo, onih 14 razlike, kao da je bilo dva. Toliko o karakteru o kome su puna usta nasim sportistima, a ne bi u teoriji znali da objasne sta je.
Drugo, kada se taj isti karakter jednog tima gradi na osnovu razlicitih socijalnih platformi, podkasta i ostalih gluposti, koje su u nasem drustvu jako popularne i uticajne, sada izvolite pa tamo osvajajte i slavite medalje, a ne u realnosti.
Jer realnost kaze da smo skup dobrih igraca, ali nedovoljno stabilnog i pre svega mentalno jakog sklopa koji nije sampionskog kova.
Hvala im sto su predstavljali nasu zemlju, po meni nedovoljno dobro. Do sledece prilike, samo ne znam sa kojim trenerom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovako jedna utakmica mozemo da kazemo da ih je kenjao sut.Ali tri utakmice...Nasli su sistemski nasu manu i eksploitisali do maksimuma.Cestitke Italijanima.A nama da se zapitamo gde gresimo.Imamo dost dobrih igraca koji ocigledno samo u odredjenom sistemu mogu da daju maksimum Jokic excluded.

 

Cestitke Talijanima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...