Jump to content

Srbija 2022 AD - Šta mislite o usvajanju dece u istopolnim brakovima?


Helmet

Recommended Posts

Kao i svaka grupa gradjana i ovaj forum ima svoje obicaje. Ima i pravila. Ima i mejnstrim politiku pisanja. I sve je to ok.

Glavno pitanje je koliko se moze odmaci od mejnstrima. Sa obzirom na proklamivanu slobodu govora itd treba da moze poprilicno ali u praksi bas i nije tako.

Primer je ovo sa vrsnjackim nasiljem.

Deca su vrlo surova i veoma inventivna u nalazenju razloga za diskriminaciju, od modela patika, modela telefona do fizickih mana.

To je nazalost cinjenica koje smo svi svesni.

Tu je sasvim logicno pitanje sta mislis kakav tretman bi imala deca istopolnih roditelja.

Nije mi jasan whataboutisam o Alabami i rasnoj segregaciji i borbi kad je ovo fakat koji svi koji smo u Srbiji znamo. 
Hocu da kazem da je to stvar o kojoj se treba diskutovati jer je FAKAT, nase lepe zelje se mogu navesti u postu ali one nece izmeniti stanje.

Sad dolazimo do druge stvari da se postovanje mimo mejnstrima svodi na ples po tankoj liniji. I onda imamo situaciju da se sve vise forumasa povlaci iz diskusije.

Na sportu ima dosta forumasa koji su pisali na starom Vox populi, koji su u pocetku pisali i ovde, sad ih vise nema.
Zasto? 

Ocito da im nesto ne odgovara i to velikom broju i to su forumasi koji imaju itekako sta da kazu.

Prica ko im brani ne pije vodu jer ocito postoji problem.

Elem, postoji mejnstrim na Politici i to je ok, ali postoji i mejnstrim na

delije. net pa se nadam da ovaj ovdasnji nece otici u tom pravcu.

Ako ostane 10-15 forumasa da se igra ovde u pesku samo sa svojim kanticama i lopaticama dosadice brzo i njima.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dracarys said:

uvreda

 

Šta je tačno uvreda?

 

12 minutes ago, Dracarys said:

ja sam se samo nadovezao na AgroLakijev post 

 

A opet si odgovarao meni.

 

Sad mi je jasno zašto sam pomislio da nisi skapirao o čemu se ovde piše.

 

A dalja priča maltretiranju dece nema veze sa ovom temom.

To je potpuno tema za sebe.

Edited by fancy
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Helena said:

Hajde da se tema malo počisti..

Da li biste bili za to da gej ljudi usvajaju decu a da znate da neće imati probleme u sredini?

 

Njihov izbor treba da bude da li će usvajati decu, nije moje da se izjašnjavam za bilo koga da li sam za da usvaja decu, da živi s kim želi, da se bavi poslom za kojim želi, jednostavno da ima ista prava bez obzira na seksualnost, naciju, veru...

Ne treba ni da postoji zakon o istopolnim zajednicama, to je nekakav kompromis sa "čuvarima vrednosti" koji se pozivaju na ustave i biblije i druge knjige koji definišu brak kao zajednicu muškarca i žene radi rađanja i odgajanja dece, dovoljno je reći dve osobe koje iskazuju slobodnu volju za zajedničkim životom, cilj je ono što izaberu. Uostalom, malo toga se uređuje zakonom dok brak traje, zakoni se potežu prilikom razvoda, što je opet deo života pa je bolje da se pravila unapred znaju.

Uostalom, ne znam ni da je bilo kojim zakonom zabranjeno usvajanje dece gej osobama, osobama koje nisu u braku, žive same ili u vanbračnoj zajednici.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A slušaj, ja sam se udala '90. I ako se dobro sjećam :lol_2:, matičar je čitao da je brak zakonom uređena zajednica između muškarca i žene.

Tako da jeste potreban zakon.

Ne volim da govorim da se svako projektuje 😇:classic_biggrin: ali ti si iz braka izvukao najgore.

Pitanje povlači nasljeđivanje, posjete u bolnicama, briga u muci i sve peripetije koje institucije ne prepoznaju kao brak.

Ne mogu da usvajaju decu i sad si mi zatrpao pitanje i većina ima izgovor da ne odgovori.

Tebi ću pisati pozitivno brojanje.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Helena said:

zakonom uređena zajednica između muškarca i žene

 

Čitali su i meni koješta, nisam baš slušao, znao sam šta treba da kažem, a za preko 40 godina braka nikada, ni kad je sve super ni kad se svađamo, nismo se pozivali na zakon.

Ni pojmovi muškarac i žena nemaju isto značenje sada i pre 30-40-50 godina.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Helena said:

Hipotetički, ti znaš, ja znam da ti znaš i da svi znaju šta sam pitala.

Ako ćeš da se praviš blesav, na volju ti, ali nemoj mene da praviš blesavom.

Prosto je.

"A da znate da neće imati problema u sredini"  glasi tvoje pitanje. Ko može da zna da li će imati i kakve probleme u sredini kakva je Srbija? Ako ti hoćeš da nabiješ glavu u pesak i veruješ da je Srbija normalna sredina ja eto ne mogù. Zakon će biti izglasan kad tad što se mene tiče može i danas popodne da izglasaju ali da ja dajem garancije nekom da neće imati problema u Srbiji je malo više nego glupo. I upristoji rečnik nisi na sastanku svoju podružnice.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

"A da znate da neće imati problema u sredini"  glasi tvoje pitanje. Ko može da zna da li će imati i kakve probleme u sredini kakva je Srbija? Ako ti hoćeš da nabiješ glavu u pesak i veruješ da je Srbija normalna sredina ja eto ne mogù. Zakon će biti izglasan kad tad što se mene tiče može i danas popodne da izglasaju ali da ja dajem garancije nekom da neće imati problema u Srbiji je malo više nego glupo. I upristoji rečnik nisi na sastanku svoju podružnice.

Da ga uvijem u celofan ko ti, misliš, pa da ti olakšam.

Ti si uvijanjem kazao svoje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Helena said:

Hajde da se tema malo počisti..

Da li biste bili za to da gej ljudi usvajaju decu a da znate da neće imati probleme u sredini?

Da.

Pre dvadeset godina imao sam u komsiluku gej par koji je imao dve usvojene devojcice, deca su sto se kaze bila "za primer". Te devojcice danas imaju oko 30 godina, obe su udate i nisu gej. Homoseksualnost nema nikakve veze porodicom, sredinom, sto je glavni "argument" protivnika.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Helena said:

Da ga uvijem u celofan ko ti, misliš, pa da ti olakšam.

Ti si uvijanjem kazao svoje.

Mozes valjda i sama da smisliš nešto a ne da uvijaš u celofan, to su već doktorirali fancy i moderatori nike fer da im kradeš izum. Zbog bezobrazluka koji ispoljavaš ideš na IL da.praviš drustvo puzigaći. Sa nepristojinima nema razgovora. 

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem ovaj strah od usvajanja dece od strane homoseksualaca. Valjda će toj deci biti bolje gde ima neko ko može da im posveti punu pažnju i da ih tretira kao svoju decu nego u nekoj državnoj ustanovi. A što se tiče dece koja bi ih maltretirala, valjda bi roditelji i učitelji trebalo tu decu da nauče da tako nešto nije u redu i da ne budu mali govnari, šta su deca para istog pola skrivila nekome? 

 

E sada, ako imamo dva para koja su slična po ostalim parametrima, prednost bi dao hetero paru - ali ne bi izabrao hetero par u svakom slučaju, na primer hetero par bi dobio 10-20 poena prednosti od 100 (jer je bolji da dete ide dobrim ljudima istog pola nego hetero budaletinama). Na žalost, neko bi me za ovo nazvao homofobom, ali treba uzeti u obzir razlike između polova u ovakvoj odluci, bar po meni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A što se tiče prajda, sramota je ovo što radi ova vlada. Ako mogu oni fariseji da izađu na ulicu pre neki dan i da se zalažu za "porodične vrednosti", kako ne mogu LGBT osobe da se javno okupe i proslave? Sloboda govora i pravo na okupljanje, bažično ljudsko pravo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Perkos2 said:

Mozes valjda i sama da smisliš nešto a ne da uvijaš u celofan, to su već doktorirali fancy i moderatori nike fer da im kradeš izum. Zbog bezobrazluka koji ispoljavaš ideš na IL da.praviš drustvo puzigaći. Sa nepristojinima nema razgovora. 

Pristojnost u rečima, u delima i stavovima nije važna.

Haleluja

Edited by Helena
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Darko said:

 da ne budu mali govnari, šta su deca para istog pola skrivila nekome? 

 

 

U Srbiji, a i sire (pa i preko bare), ljudi su u stanju da najvecu ljudsku gnjidu prigrle, a da druge sikaniraju zato sto se ne osecaju udobno u njihovom prisustvu iz nekog iracionalnog straha (koje im je indirektno ili direktno usadila bas ta ljudska gnjida). 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

Naravno da ne, ali političku i svaku drugu borbu treba da vodimo mi ne izlažući najslabije u prvi red, svaki drugi-treći dan imamo vesti o nasilju u porodici, mislim da ova godina preti da postavi rekord u broju ubijenih žena od strane muževa, bivših muževa, partnera, vesti o zlostavljanju svvake vrste, ako nije okvalifikovano barem kao pokušaj ubistva ili seksualni napad nisu atraktivne ni za novine ni za tužioce ni za socijalne službe.

Ako se kaže da za primenu nekog zakona ne postoje uslovi ne znači da treba čekati da se uslovi sami stvore, treba ih stvarati. Slušam skoro o rezultatima aktivnosti, ne znam da li su potaknute posebnim zakonom ili izmenama nekih drugih zakona, o inkluzivnom obrazovanju, pokušaju da se deca sa posebnim potrebama obrazuju u redovnim školama, mislim da je dobra ideja ali uslovi uglavnom nisu stvoreni, tehnički, kadrovski, organizacioni i infomativni.

 

 

Nisam sigurna šta je tačno onda tvoj problem s fancy-evim razmišljanjem, pošto i njega razumem kao da treba da stvorimo te bolje uslove u društvu (iliti borimo se)? Ako ti nije teško da mi pojasniš malo...

 

Sa boldovanim se apsolutno slažem i pišem sa te pozicije. Ja sam ovde više puta vodila rasprave na temu nasilja nad ženama i slične teme; ali mi se čini da te ne razumem najbolje. Da, deca sa posebnim potrebama (bilo da imaju kognitivne nedostatke bilo da su nadarena) treba da rade po posebnom programu (tzv. IOP, Individualno-Obrazovni Plan) ali je to u praksi teško izvodivo zbog kao što si sam rekao uslova. Šta to znači za nas, da decu izdvajamo u posebne škole i odreknemo se inkluzije u obrazovanju? Ako postoji nasilje nad ženama u ogromnom procentu šta je rešenje, da se žene ne udaju, ne izlaze iz kuće, nemaju profile na mrežama kako bi se zaštitile? Ako uslovi ne postoje - kako ih stvoriti ili ih se potpuno odreći? Lično vrednujem svaki vid borbe, pa čak i proširivanje svesti ljudima na jednom forumu. Nikad se ne zna koji potez može stvoriti efekat leptira.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Srbija 2022 AD - Šta mislite o usvajanju dece u istopolnim brakovima?
1 hour ago, Darko said:

Ne razumem ovaj strah od usvajanja dece od strane homoseksualaca.

 

Strah postoji u zavisnosti od sredine. Ako je sredina zatucana i misli da je homoseksualizam zarazna bolest kako u takvu sredinu da uvedes istopolni brak i usvajanje dece...Tako je i krenula ova tema,  forumas je navodio pakao kroz koji bi takva usvojena deca prolazila u sredini koju on poznaje.

 

Pritom to je samo nagadjanje da bi tako bilo, kao i sto je nagadjanje strah od toga da bi ta usvojena deca prosla pakao. Kako mozemo da znamo ako se nije desilo...ali vec u prvom postu oko toga sam napisala da strah ne bi trebalo da bude opcija i opravdanje za homofobiju, sto je ujedno po meni bio pravi problem u iskazu autora zapocete teme. Zastrasivanje.

 

Zasto je potrebno da normalni brinu sta ce nenormalni da urade, u normalnom uredjenju bi dobio svoju kaznu pa posle kukaj i drami i pravi deci i gej parovima taj pomenuti PAKAO.

 

Potrebna je samo volja (gradjanska i obavezno politicka) obzirom da kada je u pitanju Srbija takva volja ne postoji, tada uopste ne vidim potrebu da se zamislja sta bi bilo kad bi doslo do toga ....

 

ovde pominjem samo srbiju mislim da je o tome rec

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darko said:

Valjda će toj deci biti bolje gde ima neko ko može da im posveti punu pažnju i da ih tretira kao svoju decu nego u nekoj državnoj ustanovi. A što se tiče dece koja bi ih maltretirala, valjda bi roditelji i učitelji trebalo tu decu da nauče da tako nešto nije u redu i da ne budu mali govnari, šta su deca para istog pola skrivila nekome? 

 

Pitanje je u osnovi pogrešno postavljeno . Nije centralno pitanje homoseksualna sklonost roditelja već da li je takva porodica funkcionalna.

 

Kao što porodica koju čini jedan roditelj nije funkcionalna tako i porodica dve majke ili dva oca nije funkcionalna.Da ne bude zabune , heteroseksualna  ali disfunkcionalna porodica takođe nije dobar kandidat za usvajanje dece.

Najgori  izbor je da napuštena deca odrastu u nekoj ustanovi sa malo ljubavi i pažnje.

U suštini treba birati najmanje loše rešenje.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Helena said:

Hajde da se tema malo počisti..

Da li biste bili za to da gej ljudi usvajaju decu a da znate da neće imati probleme u sredini?

 

Da. Drugi dio pitanja ne igra ulogu u mom misljenju. 

 

U sredini moje sredine stojim  ja kao pojedinac, i kao takav mogu osigurati da dokle god moj uticaj doseze niko nema problema i svako ima svoju "sigurnu zonu". Moj uticaj ce mozda zavrsiti na vratima mog stana, u krugu uze porodice, mozda mog tima na poslu, prije u sportskim timovima moje djece ali ce prosiriti broj sigurnih zona za sve one kojima "ni pakao ne bi tesko pao". 

12 minutes ago, sasa965 said:

Pitanje je u osnovi pogrešno postavljeno . Nije centralno pitanje homoseksualna sklonost roditelja već da li je takva porodica funkcionalna.

 

Kao što porodica koju čini jedan roditelj nije funkcionalna tako i porodica dve majke ili dva oca nije funkcionalna.Da ne bude zabune , heteroseksualna  ali disfunkcionalna porodica takođe nije dobar kandidat za usvajanje dece.

Najgori  izbor je da napuštena deca odrastu u nekoj ustanovi sa malo ljubavi i pažnje.

U suštini treba birati najmanje loše rešenje.

 

Uhhhh.... 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...