Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

Evo, ovako je to, kome se ne sviđa neka se žali upravi vodovoda, a ne postoje nikakvi dokazi da neki iz takvog para ne bi bili bolji roditelji od nekog random para samo zato što je heteroseksualan. U stvari je veća verovatnoća da ovi prvi budu zahvalni i predani roditelji, a da ovi drugi budu obične majmunčine, nasilnici i primitivci, koji je bolje bilo da nikad nisu imali decu, umesto što su samo stvarali još nesrećnika:

 

spacer.png

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

...HARMONIKA,odlučio sam da ti ovdje napišem nešto na ono tvoje,"a i u hrvatskoj jača desnica,mada bi netko rekao,da nikada nije splašnjavala."Da sam ti odgovarao na onoj drugoj temi,vjerojatno bi me moderacija prebacila ovdje.

 

Dakle,mogao bih te pitati,onako za početak,na osnovu čega ti smatraš da u H jača desnica.No ja ovako,otprve mogu reći da zapravo slabo znaš o političkim prilikama u H.

Ako svoje mišljenje temeljiš na situaciji u Saboru,moram izraziti čuđenje.Vodeća stranka-HDZ-je u koaliciji sa liberalnim centrističkim strankama i manjinama.Ono,što je nekakova novina u parlamentarnom  životu je da su česti razgovori unutar parlamentarne većine oko svih zakonskih rješenja,ima i različitih mišljenja,a slijedi i usuglašavanje.

Upozorio bih te i na ispitivanje javnog mišljenja,gdjeb ova posljednja pokazuju rast popularnosti HDZ.Pri tome,moram reći,da je ovaj HDZ sasvim različiz od Karamarkovog HDZ.Mnogi s desnog krila su otišli iz HDZ,čak analitičari govore da je Plenković odveo HDZ u čisti centar.

Link to comment
Share on other sites

...u javom prostoru nema podataka da je u zadnjih godinu dvije Thomson imao neki koncert.Inače,da Thomson želi održati koncert npr na stadionu u Maksimiru ili Poljudu da bi stadion bio prepun.Ali,shvati to uopće ne dokazuje bilo što,o čemu ti pričaš

 

Link to comment
Share on other sites

Ako ne dokazuje, onda nije ni bitno..neka bude da ja gresim..ne volim ni da s ebavim unutrasnjim pitanjima drugih drzava, najvise svoje dvoriste gledam, sto ne znaci da ne primecujem neke stvri i iz komsiluka..ali, neazno, zabroavi da sam bilo sta pisao..

Link to comment
Share on other sites

Ako ne dokazuje, onda nije ni bitno..neka bude da ja gresim..ne volim ni da s ebavim unutrasnjim pitanjima drugih drzava, najvise svoje dvoriste gledam, sto ne znaci da ne primecujem neke stvri i iz komsiluka..ali, neazno, zabroavi da sam bilo sta pisao..
Da li nešto zajedničko imaju FK Crvena zvezda, FK Partizan i Tomson?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Hrvatska, slicno ostalim ex-Yu drzavama, sada ima samo jedan problem, a to je korupcija i kriminal.

Nacionalizam je samo alat da se sto vise ukrade, ne vidim nikakvu drugu svrhu, rat je zavrsen, Hrvatska je izasla kao pobjednik, tako da bi ta prica trebala biti zavrsena.

 

13 minutes ago, Constantin said:

Da li nešto zajedničko imaju FK Crvena zvezda, FK Partizan i Tomson?

 

Mislis Thompson :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Constantin said:

Za kog navijaš ?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

ne pratim sport godinama, fudbal nisam nikada ba spomno pratio..nekada basket i vaterpolo, dok su ga jos nasi dobro igrali..ne kapiram fascinaciju fudbalom kod nas, od kad znam za sebe, nas fudbal je sranje,a volimo ga, kao da je nacionalni sport..

Link to comment
Share on other sites



Mislim da Hrvatska, slicno ostalim ex-Yu drzavama, sada ima samo jedan problem, a to je korupcija i kriminal.
Nacionalizam je samo alat da se sto vise ukrade, ne vidim nikakvu drugu svrhu, rat je zavrsen, Hrvatska je izasla kao pobjednik, tako da bi ta prica trebala biti zavrsena.
 
 
Mislis Thompson :classic_biggrin:


Valjda...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Amigo said:

Mislim da Hrvatska, slicno ostalim ex-Yu drzavama, sada ima samo jedan problem, a to je korupcija i kriminal.

Nacionalizam je samo alat da se sto vise ukrade, ne vidim nikakvu drugu svrhu, rat je zavrsen, Hrvatska je izasla kao pobjednik, tako da bi ta prica trebala biti zavrsena.

 

 

Mislis Thompson :classic_biggrin:

Srbija isto:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

ne pratim sport godinama, fudbal nisam nikada ba spomno pratio..nekada basket i vaterpolo, dok su ga jos nasi dobro igrali..ne kapiram fascinaciju fudbalom kod nas, od kad znam za sebe, nas fudbal je sranje,a volimo ga, kao da je nacionalni sport..

Pitanje je bilo mnogo prosto...ti počeo od Hegela....

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

...da li jača lijevica ili desnica u H i nije momentalno pitanje o kojem bi se raspravljalo,bar za mene.Za mene je danas glavna vijest da je H zadovoljila sve kriterije za uvođenje eura sa 1.1.2023. Vi koji se više bavite,ili znate o ekonomiji ili financijama možete i više govoriti o tomeZa mene,kao običnog građanina slijedi prilagodba euru.U životu sam prošao nekoliko takovih promjena valute,da ne računam brojne denominacije,no,proživjet ćemo i to.

Po mom mišljenju i meni važnije je ulazak u Schengen zonu.Po onome što znam,H je zadovoljila sve tehničke kriterije(nekoliko izvještaja EU)pa sad slijedi onaj politički dio.

Problem je,ono što govori amigo,korupcija.No,koliko vidim iz postupanja neovisnih institucija,policija,tužilaštvo,itd,nema privilegiranih.To će biti trajni rad tih institucija.Nešto znam o tome,i mogu vam reći da korupciju i općenito gospodarski kriminal je jedno od najsloženijih kriminalnih djela za dokazivanje.Tu se uvijek postavlja pitanje koliko su kadrovski spremne službe za progon za i izstraživanje,forenziku i dokazivanje

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mladenvzz said:

...da li jača lijevica ili desnica u H i nije momentalno pitanje o kojem bi se raspravljalo,bar za mene.Za mene je danas glavna vijest da je H zadovoljila sve kriterije za uvođenje eura sa 1.1.2023. Vi koji se više bavite,ili znate o ekonomiji ili financijama možete i više govoriti o tomeZa mene,kao običnog građanina slijedi prilagodba euru.U životu sam prošao nekoliko takovih promjena valute,da ne računam brojne denominacije,no,proživjet ćemo i to.

 

Pretpostavljam da se i u Hrvatskoj, u svakodnevnim poslovima, dobrim delom računa u eurima iako je zvanična valuta kuna, meni bje to očekivano obzirom da je HR članica EU, da je turistička zemlja i da ima brojnu dijasporu u zemljama eurozone, tako da ne očekujem nikakve probleme u tranziciji prometa sa kune na evro.

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2022 at 9:38 PM, Milenko Puzigaca said:

Evo, ovako je to, kome se ne sviđa neka se žali upravi vodovoda, a ne postoje nikakvi dokazi da neki iz takvog para ne bi bili bolji roditelji od nekog random para samo zato što je heteroseksualan. U stvari je veća verovatnoća da ovi prvi budu zahvalni i predani roditelji, a da ovi drugi budu obične majmunčine, nasilnici i primitivci, koji je bolje bilo da nikad nisu imali decu, umesto što su samo stvarali još nesrećnika:

 

spacer.png

 

Problem je sto se klinac zove Roko a pas Djuro.

Treba obrnuto:)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

...dive,e da,svev se mjeri u eurima,od cijena nekretnina,do štednje koja je većinom u eurima.ali,znašono ljudski,dobivaš plaću ili penziju četverocifreno i sad najednom jedna cifra manje.Sad će se vidjeti sva bijeda života u odnosu na one razvijene članice EU.Vjerojatno će i turiza i gospodarstvo općenito profitarati,ako ništa drugo više neće biti troška konverzije.

...uroš,mi u H,imamo još strašno puno posla da bi rekli da smo koliko toliko sređena država,pa čak i da se približimo Sloveniji.možda jedan primjer.Često odlazim u Sloveniju,na servis sa autom,u Ormož.Dok je auto na servisu lutam gradom,i uočio sam veliki natpis "ured narodnog poslanca" i uredovno vrijeme,to u H još nisam vidio.Vjerojatno je to sitnica ali govori o odnosu izabranog poslanika i njegove baze.Hrvatska treba još puno toga srediti,od mirovinskog,zdrastvenog sustava do državne uprave itd.Lako je reći imamo državu,ali funkcionalnu,servis građana je nešto sasvim drugo

Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2022 at 9:38 PM, Milenko Puzigaca said:

Evo, ovako je to, kome se ne sviđa neka se žali upravi vodovoda, a ne postoje nikakvi dokazi da neki iz takvog para ne bi bili bolji roditelji od nekog random para samo zato što je heteroseksualan. U stvari je veća verovatnoća da ovi prvi budu zahvalni i predani roditelji, a da ovi drugi budu obične majmunčine, nasilnici i primitivci, koji je bolje bilo da nikad nisu imali decu, umesto što su samo stvarali još nesrećnika:

 

spacer.png

 

Jako zanimljiva tema, mene zanima jedna stvar, u moru relativizacija kakva je ova tvoja, sa namerom da se opravda potpuna izjednacenost hetero odnosno homo brakova, vodi li neko racuna o licnom izborom te dece koja treba da budu usvojena? Malo im je nesrece sto su to obicno sirocad, odbacena deca vec neko treba da bapravi jedan od najvaznijih zivotnih izbora umesto njih? Ja sam protiv toga iz ovog razloga, smatram da nema niko pravo da zloupotrebljava to sto su ta deca maloletna i da im namece svoj izbor. Ko garantuje da ti homo roditelji nisu neke budale i da nece mozda svoj izbor seksualnosti nametati toj deci i na taj nacin im ostaviti trajne psihicke posledice. Navodim samo jedan od mogucih problema.

Ja ne shvatam kako vi ljudi tako olako podrzavate ovakve stvari koje ne da su kompleksne, vec zadiru u neka najelementarnija ljudska prava. Sto se mene tice, svako apsolutno sa svojim zivotom moze da radi sta hoce, seksualnost je apsolutno privatna stvar svake osobe i zbog toga niko ne sme da bude ugrozavan ni deskriminisan, ali takodje niko ne sme sebi da daje za pravo da namece izbor maloletnoj deci. Ti si imao pravo izbora, svidja ti se osoba istog pola, molim lepo tvoj izbor, ali otkuda nekom pravo da slican izbor pravi u ime maloletnog deteta koje nema moc rasudjivanja?

 

Meni je ovo vrlo problematicno...

Edited by Helmet
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, to je tačno, ali verovatno gde su stvarno ozbiljna društva te institucije za usvajanje naprave neke hard kor provere pre nego što dozvole usvajanje, a ne ide to da baš svako ko se prijavi dobije mogućnost da usvoji dete. Ne znam kako ide kad bi neko ko je sam i nema nameru da se uparuje hteo da usvoji dete, i da li to uopšte može.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helmet said:

Jako zanimljiva tema, mene zanima jedna stvar, u moru relativizacija kakva je ova tvoja, sa namerom da se opravda potpuna izjednacenost hetero odnosno homo brakova, vodi li neko racuna o licnom izborom te dece koja treba da budu usvojena? Malo im je nesrece sto su to obicno sirocad, odbacena deca vec neko treba da bapravi jedan od najvaznijih zivotnih izbora umesto njih? Ja sam protiv toga iz ovog razloga, smatram da nema niko pravo da zloupotrebljava to sto su ta deca maloletna i da im namece svoj izbor. Ko garantuje da ti homo roditelji nisu neke budale i da nece mozda svoj izbor seksualnosti nametati toj deci i na taj nacin im ostaviti trajne psihicke posledice. Navodim samo jedan od mogucih problema.

 

Nametanje seksualnosti djetetu, bila ona homo ili hetero, je krsenje prava tog istog djeteta. To jednako mogu raditi i homo i hetero parovi. Svaki par koji zeli usvojiti dijete u normalnim zemljama prolazi kroz prilicno detaljne kontrole i socijalna sluzba nece tek tako dopustiti nekim budalama da usvoje dijete. Po ovom upisu ispada da nije ok ako homo par usvoji hetero dijete i namece mu homoseksualnost (slazem se) ali je ok da hetero par usvoji homo dijete i namece mu heteroseksualnost. Puno je cesci slucaj da homoseksualna djeca trpe ogromne probleme od samih roditelja jer su rodjena sa drugacijim seksualnim afinitetima. 

 

3 hours ago, Helmet said:

Ja ne shvatam kako vi ljudi tako olako podrzavate ovakve stvari koje ne da su kompleksne, vec zadiru u neka najelementarnija ljudska prava. Sto se mene tice, svako apsolutno sa svojim zivotom moze da radi sta hoce, seksualnost je apsolutno privatna stvar svake osobe i zbog toga niko ne sme da bude ugrozavan ni deskriminisan, ali takodje niko ne sme sebi da daje za pravo da namece izbor maloletnoj deci. Ti si imao pravo izbora, svidja ti se osoba istog pola, molim lepo tvoj izbor, ali otkuda nekom pravo da slican izbor pravi u ime maloletnog deteta koje nema moc rasudjivanja?

 

Podrzavam prava homoseksualnih parova i da svoju ljubav ozvanice brakom i da usvoje djecu. Trebaju i moraju imati apsolutno isti tretman kao i heteroseksualni parovi jer su to osnovna ljudska prava. Homoseksualnost kao i heteroseksualnost nije stvar izbora, ljudi se jednostavno rode sa afinitetom prema jednom od polova. Usvajanje djece od strane homoseksualnih parova nije nikakav ozbiljan problem. Ustvari jeste, veliki je problem sto je takvim parovima onemoguceno usvajanje. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

...nemam nikakovih primjedaba na ono što je napisao alpaka Bereta Sida.No,znate,imam iskustvo jedinog roditelja i znam što sve može biti predmet međusobnog maltretiranja klinaca.Zato oko posvajanja djece od homo parova treba biti jako oprezan,promišljen. Uopće ne sumnjam da bi homo parovi bili dobri roditelji.Moje mišljenje je da kao društvo,barem u Hrvatskoj,još nismo spremni za takav iskorak

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...