Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

U Hrvatskoj objavljeni rezultati popisa koji su pokazali da se u poslednjih deset godina borj stanovnika smanjio za gotovo 400 tisuca, sto je skoro 10%.

Katastrofalni podaci, bez obzira na to sto je Hrvatska u EU, sto ima fantastican turisticki potencijal itd. Zasto je to tako?

 

https://www.vecernji.hr/vijesti/popis-stanovnistva-kroz-godine-otkrio-zanimljive-trendove-najvise-nas-bilo-1991-godine-1555220

 

1971. - 4.426.221 
1981. - 4.601.459 
1991. - 4.784.265 
2001. - 4.437.460 
2011. - 4.284.889 
2021. - 3.888.529 

 

U odnosu na 1991 godinu, milion ljudi manje.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

Zato što imaju nesposobnu vlast, baš kao i većina drugih u regionu.

Ali Hrvatska ce barem dobiti fabriku litijumskih baterija , a Srbija ce izvoziti sirovinu/rudu ko neka africka rupa od drzave. 

 

To je cena ''HEDAMO KOCOBO'' i ''HE Y HATO'' politike. 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

1 hour ago, Klotzen said:

Zato što imaju nesposobnu vlast, baš kao i većina drugih u regionu.

 

Ne bih se slozio sa kvalifikacijom nesposobna vlast. Radije bih rekao da je u pitanju najobicniji lopovluk. U Hrvatskoj se krade isto kao i u ostalim ex-Yu drzavicama, sto je osnovni razlog loseg zivota.

Sto se tice ovog popisa, treba znati da se u Hrvatsku iselilo najmanje 100 tisuca Hrvata iz BiH, pa i to uzeti u obzir.

Citao sam negdje da je prvenstveno ekonomija posleratne Hrvatske bazirana na turizmu, tako da to nije bilo bas dobro za druge grane ekonomije. Slabo se javljaju forumasi iz Hrvatske, bilo bi zanimljivo cuti njihovo misljenje.

Hajmo braco Hrvati, javite se :classic_smile:

 

1 hour ago, FrediB said:

Ali Hrvatska ce barem dobiti fabriku litijumskih baterija , a Srbija ce izvoziti sirovinu/rudu ko neka africka rupa od drzave. 

 

To je cena ''HEDAMO KOCOBO'' i ''HE Y HATO'' politike. 

 

 

Mozes li ti ista normalno da napises da ne spominjes Ruse, Kineze, Kosovo, Nato.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 1/14/2022 at 3:56 PM, Amigo said:

U Hrvatskoj objavljeni rezultati popisa koji su pokazali da se u poslednjih deset godina borj stanovnika smanjio za gotovo 400 tisuca, sto je skoro 10%.

Katastrofalni podaci, bez obzira na to sto je Hrvatska u EU, sto ima fantastican turisticki potencijal itd. Zasto je to tako?

 

https://www.vecernji.hr/vijesti/popis-stanovnistva-kroz-godine-otkrio-zanimljive-trendove-najvise-nas-bilo-1991-godine-1555220

 

1971. - 4.426.221 
1981. - 4.601.459 
1991. - 4.784.265 
2001. - 4.437.460 
2011. - 4.284.889 
2021. - 3.888.529 

 

U odnosu na 1991 godinu, milion ljudi manje.

 

Hrvatska ima demografski problem kao i dobar deo Evrope. Niska stopa fertiliteta, na to dodati visoku stopu iseljavanja, Hrvatska je država koja neće biti bogatija ili jednako bogata kao zemlje Zapadne i Severne Evrope, generalno je mala zemlja (teritorija/populacija), pa nema meku moć kroz koju bi mogla da značajno promoviše svoje ekonomske i nacionalne interese i eto jednačine koja ima sasvim logično rešenje - smanjivanje populacije.

 

Negde sam pročitao/slušao da će ovim tempom 2090. u Hrvatskoj živeli pola miliona ljudi.

 

 

Edited by McCarthy
Link to comment
Share on other sites

Ali Hrvatska ce barem dobiti fabriku litijumskih baterija , a Srbija ce izvoziti sirovinu/rudu ko neka africka rupa od drzave. 

 

To je cena ''HEDAMO KOCOBO'' i ''HE Y HATO'' politike. 

 

I u Subotici ce biti fabrika litijumskih baterija.

 

https://www.subotica.com/vesti/nova-fabrika-litijum-jonskih-baterija-u-subotici-ne-zavisi-od-rudnika-jadar-id43126.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

...jutros se pomalo oporavljam od jučerašnje fešte,uz kavu.Listam po tv kanalima i naletim na nekakovu heppy televiziju.Gledam i slušam i ne vjerujem da se nešto takovo uopće može slušati na ovim prostorima.To nije čak srpski nacionalizam,to je šovinizam u najgorem mogućem obliku.

I znaš Constantine,ako me ovaj puta obrišeš,jako ću se naljutiti,nema više onog tvojeg,postoje različiti pogledi.To što sam slušao je nešto najgore što sam slušao o Hrvatskoj i hrvatskom narodu ikada na jednoj srbskoj tv sa nacionalnom frekvencijom.Nešto slično na tv sa nacionalnom frekvencijom još nisam čuo u suprotnom pravcu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mladenvzz said:

...jutros se pomalo oporavljam od jučerašnje fešte,uz kavu.Listam po tv kanalima i naletim na nekakovu heppy televiziju.Gledam i slušam i ne vjerujem da se nešto takovo uopće može slušati na ovim prostorima.To nije čak srpski nacionalizam,to je šovinizam u najgorem mogućem obliku.

I znaš Constantine,ako me ovaj puta obrišeš,jako ću se naljutiti,nema više onog tvojeg,postoje različiti pogledi.To što sam slušao je nešto najgore što sam slušao o Hrvatskoj i hrvatskom narodu ikada na jednoj srbskoj tv sa nacionalnom frekvencijom.Nešto slično na tv sa nacionalnom frekvencijom još nisam čuo u suprotnom pravcu.

 

Ne znam šta si slušao ali sam siguran da ima i gore na toj TV jer za njih nema dna. 

Već duže vreme, otkako je prodata TV Prva, ne gledam nijednu televiziju sa nacionalnom frekvencom, (osim Slagalice na RTS 😄), negledljivo je sve to ukupno. Da je to stvar slobode, govora, pa ajd, nek ide, nego su to najčešće stavovi državnog vrha ili bar nešto što je u datom momentu državnom vrhu potrebn, do onog da se vidi da ima i gorih, što bi se reklo, oni mrze patološki hrvate a mi ih mrzimo normalno. 🥺

 

Link to comment
Share on other sites

...jutros se pomalo oporavljam od jučerašnje fešte,uz kavu.Listam po tv kanalima i naletim na nekakovu heppy televiziju.Gledam i slušam i ne vjerujem da se nešto takovo uopće može slušati na ovim prostorima.To nije čak srpski nacionalizam,to je šovinizam u najgorem mogućem obliku.
I znaš Constantine,ako me ovaj puta obrišeš,jako ću se naljutiti,nema više onog tvojeg,postoje različiti pogledi.To što sam slušao je nešto najgore što sam slušao o Hrvatskoj i hrvatskom narodu ikada na jednoj srbskoj tv sa nacionalnom frekvencijom.Nešto slično na tv sa nacionalnom frekvencijom još nisam čuo u suprotnom pravcu.
Kako da te obrišem ?
Inače Happy TV je nešto najgore što Srbija ima u etru....još i nacionalna frekvencija.

Tu je glavni Marić, u pozadini ide neka fotografija nišlijskog Gazda Kalče....Gazda Kalča je poznat po tome da je bio svetski lažov ili ti na staroniškom l'žov. Pa ti sad vidi, ništa nije slučajno.

Ova fotografija:
75af71c24f613942f00a11a11deddd58.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mladenvzz said:

...jutros se pomalo oporavljam od jučerašnje fešte,uz kavu.Listam po tv kanalima i naletim na nekakovu heppy televiziju.Gledam i slušam i ne vjerujem da se nešto takovo uopće može slušati na ovim prostorima.To nije čak srpski nacionalizam,to je šovinizam u najgorem mogućem obliku.

I znaš Constantine,ako me ovaj puta obrišeš,jako ću se naljutiti,nema više onog tvojeg,postoje različiti pogledi.To što sam slušao je nešto najgore što sam slušao o Hrvatskoj i hrvatskom narodu ikada na jednoj srbskoj tv sa nacionalnom frekvencijom.Nešto slično na tv sa nacionalnom frekvencijom još nisam čuo u suprotnom pravcu.

 

Da li znaš možda koje srpske TV kanale imaju ljudi u HR na kablovskoj. Jel imaju N1 i TV Nova S ?

Link to comment
Share on other sites

...evo,i nadalje sam na toj tv hepy,momentalno je onaj kapetan Dragan.Zamislite da nekakav narednik govori o općoj situaciji u nekakovoj vojsci,i još da ja spominjem da dotični ima nekakove presude.

Mogao bih svašta pričati i w2,imam knjige o tome,možemo razgovarati i o devedesetim i o tome imam knjige različitih izvora.Mene je uvijek interesiralo zašto sam potrošio desetak godina za jednu ideju ,jer,i sami znate da puno toga uopće ne znate.Godinama sam odlazio na Interliber(možda i zoki zna što je to)kupovao knjige i sad sređujem i čitam.Mala moja odlazi u Bg i nadopunjuje to.AQli,opvo što slušam je direktan povod za rat,sličan vokabulalar koristi i Putin.

Constantin,a ti naivan,ja prihvatim nekakovu tvoju argumentaciju,pa mene izbrišu.Jebeš takav forum,bez obzira tko ga uređuje

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

...evo,i nadalje sam na toj tv hepy,momentalno je onaj kapetan Dragan.Zamislite da nekakav narednik govori o općoj situaciji u nekakovoj vojsci,i još da ja spominjem da dotični ima nekakove presude.

Mogao bih svašta pričati i w2,imam knjige o tome,možemo razgovarati i o devedesetim i o tome imam knjige različitih izvora.Mene je uvijek interesiralo zašto sam potrošio desetak godina za jednu ideju ,jer,i sami znate da puno toga uopće ne znate.Godinama sam odlazio na Interliber(možda i zoki zna što je to)kupovao knjige i sad sređujem i čitam.Mala moja odlazi u Bg i nadopunjuje to.AQli,opvo što slušam je direktan povod za rat,sličan vokabulalar koristi i Putin.

Constantin,a ti naivan,ja prihvatim nekakovu tvoju argumentaciju,pa mene izbrišu.Jebeš takav forum,bez obzira tko ga uređuje

 

E pa Mladene ne znam ja zašto te brišu? Ne brišem te ja, naprotiv...ali ne verujem da je bespotrebno.

 

Ne možeš da budeš isključiv i kažeš "ja znam, a vi sami znate da puno toga uopće ne znate"...ko zna da li je to uopšte tačno???

 

Ostalo...ne znam šta ne štima....izvoli, tu sam.

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mladenvzz said:

...evo,i nadalje sam na toj tv hepy,momentalno je onaj kapetan Dragan.Zamislite da nekakav narednik govori o općoj situaciji u nekakovoj vojsci,i još da ja spominjem da dotični ima nekakove presude.

Mogao bih svašta pričati i w2,imam knjige o tome,možemo razgovarati i o devedesetim i o tome imam knjige različitih izvora.Mene je uvijek interesiralo zašto sam potrošio desetak godina za jednu ideju ,jer,i sami znate da puno toga uopće ne znate.Godinama sam odlazio na Interliber(možda i zoki zna što je to)kupovao knjige i sad sređujem i čitam.Mala moja odlazi u Bg i nadopunjuje to.AQli,opvo što slušam je direktan povod za rat,sličan vokabulalar koristi i Putin.

Constantin,a ti naivan,ja prihvatim nekakovu tvoju argumentaciju,pa mene izbrišu.Jebeš takav forum,bez obzira tko ga uređuje

 

To ti je Vučićeva Srbija. A koliko je njegova propaganda jaka to ti govori da čak i na ovom forumu za neke je on mnogo bolji nego da opozicija dođe na vlast. Iako su svih 5 televizija sa nac.frek. katastrofalne realno happy i pink su dno dna čak i za nakaradni RTS. RTS je samo perfidan dok su ovi i prosti i perfidni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
To ti je Vučićeva Srbija. A koliko je njegova propaganda jaka to ti govori da čak i na ovom forumu za neke je on mnogo bolji nego da opozicija dođe na vlast. Iako su svih 5 televizija sa nac.frek. katastrofalne realno happy i pink su dno dna čak i za nakaradni RTS. RTS je samo perfidan dok su ovi i prosti i perfidni.
Mislim da je Happy, što se tiče propagande, ipak br.1...Pink je trash, nešto najgore komercijalizovano i služi jednoj drugoj svrsi, Prva kaska za njima, ali ih efikasno stižu..RTS ko RTS...ko mi nedostaje?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

...Constantine,sigurno nisam iskjlučiv,i ja sam otvoren za rasprave.Vidim da sam se krivo izrazio,čitam,nastojim vidjeti što su pisali  izvan ovih prostora,razni autoriMomentualno je jedan Danac.Vjeruj mi pokušavam onaj košmar devedesetih dovestih u nekakav racionalni okvir.E sad,pitam tebe,da li i ti to pokušavaš?To nije jednostavno,za mene parole više ne igraju,ali niti su igrale.Zapravo,onako racionalno,želim sam sebi reći,zašto su moja djeca odrastala bez mame.Moždea ti to zvuči srcedatrapetaljno ali moja su razmišljanja takova.Mislim da sam ulogu roditelja odigrao ok.Ali znaš zašto jer moji klinci uopće ne razmišljaju u okviru nacionalnog.

Ako treba govoriti o nekim osobnim referencijama,kao zoki,onda ću reći što se dešavavalo u mojoj obitelji i što dešavavalo četrdesetih po pričanjima moje stare.Jedan brat je bio ustaša(poginuo i nezna mu se grob) a drugi brat de,brigadepartizanske brigade,.Sječale se kad ih je pratila i jednog i drugog na željezničku stanicu i kad je ovaj ustaša rekao da će on svoje odslužiti pa će se prvi ženiti.navodno,bio je najljepši od petero braće,i sve cure u selu su ga željele.Onaj stariji,učitelj,kad je otišao u partizane silno je odjeknulo u kraju.Za njim je krenulo mnoštvo madih.

Slušao sam ga godinama,obično kad je popio,kad je pričao o akciji Ludbreg,kad mu je pobijena omladinska četa,danas bi rekli PTSP

Zbog svega,ovo što slušam na ovoj tv,grozim se,što nas čeka u budućnosti?

 

Link to comment
Share on other sites



...Constantine,sigurno nisam iskjlučiv,i ja sam otvoren za rasprave.Vidim da sam se krivo izrazio,čitam,nastojim vidjeti što su pisali  izvan ovih prostora,razni autoriMomentualno je jedan Danac.Vjeruj mi pokušavam onaj košmar devedesetih dovestih u nekakav racionalni okvir.E sad,pitam tebe,da li i ti to pokušavaš?To nije jednostavno,za mene parole više ne igraju,ali niti su igrale.Zapravo,onako racionalno,želim sam sebi reći,zašto su moja djeca odrastala bez mame.Moždea ti to zvuči srcedatrapetaljno ali moja su razmišljanja takova.Mislim da sam ulogu roditelja odigrao ok.Ali znaš zašto jer moji klinci uopće ne razmišljaju u okviru nacionalnog.
Ako treba govoriti o nekim osobnim referencijama,kao zoki,onda ću reći što se dešavavalo u mojoj obitelji i što dešavavalo četrdesetih po pričanjima moje stare.Jedan brat je bio ustaša(poginuo i nezna mu se grob) a drugi brat de,brigadepartizanske brigade,.Sječale se kad ih je pratila i jednog i drugog na željezničku stanicu i kad je ovaj ustaša rekao da će on svoje odslužiti pa će se prvi ženiti.navodno,bio je najljepši od petero braće,i sve cure u selu su ga željele.Onaj stariji,učitelj,kad je otišao u partizane silno je odjeknulo u kraju.Za njim je krenulo mnoštvo madih.
Slušao sam ga godinama,obično kad je popio,kad je pričao o akciji Ludbreg,kad mu je pobijena omladinska četa,danas bi rekli PTSP
Zbog svega,ovo što slušam na ovoj tv,grozim se,što nas čeka u budućnosti?
 


Mislim da se previše opterećuješ dogadjajima od pre 20 i više godina. Rat je završen, a neke stvari ćemo zauvek drugačije videti i sagledavati...kao npr Bljesak i Oluju. Ako budemo insistirali da jedan drugome nametnemo svoju istinu, gubimo vreme....ako nastojimo da negujemo stvari koje nas spajaju i na njima insistiramo, onda smo na dobrom putu....



Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites



...drugim riječima šuti Mladene,ovdje ti nije mjesto


Ne znam odakle takav zaključak?
Šta to znači...? Ti bi da pokušaš da mi nametneš neko tvoje mišljenje, za koje ja imam suprotno od tvog...OK...slobodno pokušaj [emoji4] ... možda nešto i naučim...

Ja opet mislim da je bolje da se hvalimo unucima nego da pričamo o dedovima....ali nema problema.



Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...