Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

Novo izdanje Lige Šampiona je prad nama i pretposlednje koje se igra u ovom formatu. Ove godine će Crvena Zvezda pokušati da izbori plasman kroz kvalifikacije, a naredne će Srbija po prvi put imati direktnog predstavnika.

Branilac titule je Real Madrid.

 

Parovi trećeg kola kvalifikacija su:

 

Champions Path:

Maccabi Haifa - Apollon Limassol

Qarabağ -  Ferencváros

Ludogorets Razgrad -  Dinamo Zagreb

Sheriff Tiraspol - Viktoria Plzeň

Bodø/Glimt - Žalgiris

Red Star Belgrade -  Pyunik

 

League Path:

Monaco -  PSV Eindhoven

Dynamo Kyiv - Sturm Graz

Union Saint-Gilloise - Rangers

Benfica - Midtjylland

 

 

Finale je 10.juna 2023 u Istanbulu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Drug Crni said:

Zanimljiv mec u Razgradu,na poluvremenu Dinamo vodi 2:1. Bilo je golova;moglo ih je biti jos. A mogao je sudija Cakir komotno iskljuciti Perica u desetom minutu. Umesto toga - nije ni faul svirao! Po meni,crveni k'o vrata.

Mislim da ih je Čakir oštetio par puta...Bugare.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I tu se slazem. :classic_biggrin: Bas dobar opis - tranzicija na tranziciju..pa onda i deluje nekako bez plana.. Zanimljiva utakmica..deluje da je Dinamo individualno svakako kvalitetniji i da timski moze bolje.
Ne znam koliki je plafon Bugarima? Rekao bih - ne mnogo visi od vidjenog.

1 minute ago, Del Piero said:

Drugo. 2005. je jedino do sada.

I jednom je prebaceno..u Lisabon valjda..zbog korone..ili sam nesto pomesao? :smiley33:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Znači, ovi Izraelci će biti prvi ozbiljni ispit Zvezdi ove godine? Pošto ovi Jermeni su kesa od tima. Dobiti onakav gol, kao prvi na utakmici Zvezda vs Pjunik se zove taktički diletantizam, osim kad se krene u zadnjih par minuta na sve ili ništa. Svi u napad, jedan je Hase.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Radoznalko said:

Znači, ovi Izraelci će biti prvi ozbiljni ispit Zvezdi ove godine? Pošto ovi Jermeni su kesa od tima. Dobiti onakav gol, kao prvi na utakmici Zvezda vs Pjunik se zove taktički diletantizam, osim kad se krene u zadnjih par minuta na sve ili ništa. Svi u napad, jedan je Hase.

Pa hoče, najozbiljniji. Nećemo ih dobiti sa više od tri razlike u dvomeču.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, KrX037 said:

Pa hoče, najozbiljniji. Nećemo ih dobiti sa više od tri razlike u dvomeču.

Ne bih da me se pogrešno razumije, i ja nemam ništa protiv da budeš u pravu, ali da vas Zvezdaše nije malo previše ponijelo. Ovaj Pjunik je baš skromna ekipa, a o srpskim superligašima da i ne pričam, tako da još nismo vidjeli koliko Zvezda stvarno može.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa Pjunik je baš ekipa na nivou neke Linglongligaške ekipe. Čukarički, Vojvodina, Radnički Niš, TSC sve jedno. Tako nešto. 

Nikakavih tu iznenađenja nije bilo. I kvota na Zvezdu bila 1,10 pre početka meča :classic_biggrin:, najmanja od ovih svih ostalih ekipa. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Radoznalko said:

Ne bih da me se pogrešno razumije, i ja nemam ništa protiv da budeš u pravu, ali da vas Zvezdaše nije malo previše ponijelo. Ovaj Pjunik je baš skromna ekipa, a o srpskim superligašima da i ne pričam, tako da još nismo vidjeli koliko Zvezda stvarno može.

 

Pa naravno da nas je ponelo... Kako i ne bi. Kad je mene onakopucao adrenalin uz TV ekran, mogu da zamislim kako je bilo ljudima na stadionu, a tek mogu da zamislim onima na terenu. Zamisli recimo malogMitrovića sinoć kada daje gol.

 

Elem... Ekipa je pojačana baš tako gde treba, dobila baš ono što joj treba u odnosu na prethodne sezone. Ukoliko se iole pogodi sa desnom bekom, za koga smatram daje baš neophodan za neki iskorak u grupama LŠ, ako uspemo da se plasiramo, imamo realne šanse da recimo iz te iste grupe sačekamo proleće u makar LE, a moje neskromno mišljenje i u 1/8 LŠ.

 

E sad sve je ovo viđenje jednog pristrasnog i subjektivnog zvezdaša, ali mi zvezdaši smo ti takvi🤣

Što bi se reklo, sve ovo mere, a i ne mora bit, a ono što je najvažnije je da sada uživamo u trenutku i najboljem otvaranju sezone posle xy godina.

 

Lep pozdrauuuu

Link to comment
Share on other sites

Kakvi mecevi danas:

Zvezda 2 penala za poluvreme. 

Makabiju ponistena 3 gola za poluvreme.

I kao slag na tortu Dinamo 2 penala i 3 igraca vise protiv Ludogoreca.

 

Od ostalih vesti Benfika lagano 1:3 u Danskoj.

Karabag mozda i iznenadjujuce 1:3 u Budimpesti.

Plzen potvrdio prolazak protiv Serifa.

Link to comment
Share on other sites

Sudije su bile kontraverzne. U Zagrebu je komotno Moharamiju mogao da pokaze drugi zuti ako je pratio sopstveni kriterijum prilikom davanja kartona igracima Ludogoreca. Ovaj  sudija u Jermeniji takodje, dva puta ga var zove, plus iz neznam kog razloga zuti Dragovicu...  Sve u svemu solidan fudbal veceras. Monako na putu ka prolasku PSV--a. Monako je usao u formu, malo je odbrana nestabilna ali je napad odlican.

Link to comment
Share on other sites

Prvo poluvrijeme Dinama je bilo dobro, drugo kriminalno loše, ok, imaš prednost igrača više, možda je u mislima već i derbi za par dana ali je zaista nedopustivo da su Bugari bili bliži izjednačujućem golu nego Dinamo četvrtom. Na kraju je i netko s klupe Bugara dobio crveni 😁 Ne znam kakav je Bodo, ali uz pristup i igru kao u drugom dijelu plavi se mogu pozdraviti s Ligom Prvaka. Uvijek je kod mene dilema da li ići u LE i biti konkurentan (a da klub dobije manje para) ili igrati LP i biti topovsko meso tamo. Nekako naginjem ovoj prvoj opciji.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gledan van, ludilo 1 said:

Prvo poluvrijeme Dinama je bilo dobro, drugo kriminalno loše, ok, imaš prednost igrača više, možda je u mislima već i derbi za par dana ali je zaista nedopustivo da su Bugari bili bliži izjednačujućem golu nego Dinamo četvrtom. Na kraju je i netko s klupe Bugara dobio crveni 😁 Ne znam kakav je Bodo, ali uz pristup i igru kao u drugom dijelu plavi se mogu pozdraviti s Ligom Prvaka. Uvijek je kod mene dilema da li ići u LE i biti konkurentan (a da klub dobije manje para) ili igrati LP i biti topovsko meso tamo. Nekako naginjem ovoj prvoj opciji.

Očajan je bio Dinamo 2.p. Pa Bugari su s 2 igrača manje igrali smislenije. Kartoni svi čisti po meni. Nadam se rastu forme do Boda jer ovo je bio blagi užas. Uvijek CL prije EL. Em zbog para, em si dio baš same kreme Euro nogometa. Bolje zadnji među najboljima, nego prvi ili drugi među ostalima. 

edit: vrhunski nick 🤣

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ne znam, meni je bilo vrlo ružno za gledati Dinamo kako obara negativne rekorde u LP, od svih ovih sezona zadnjih 20 godina uvjerljivo najljepše će mi ostat sjećanje na proboj u qf EL. Da je sve transparentno kod nas pa da vjerujem da sve pare od LP završe tamo gdje bi i trebale nekako bih lakše progutao petarde u mreži modrih.

 

12 hours ago, Bugl Khan said:

edit: vrhunski nick 🤣


Hvala 😁

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gledan van, ludilo 1 said:

A ne znam, meni je bilo vrlo ružno za gledati Dinamo kako obara negativne rekorde u LP, od svih ovih sezona zadnjih 20 godina uvjerljivo najljepše će mi ostat sjećanje na proboj u qf EL. Da je sve transparentno kod nas pa da vjerujem da sve pare od LP završe tamo gdje bi i trebale nekako bih lakše progutao petarde u mreži modrih.

 


Hvala 😁

S tim je, na svu sreću, gotovo. Naravno, može se desiti da izvučeš City i da ti se Haaland na Etihadu iživljava na obrani. Ali gotovo je s 0:0:6, 2:22

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...