Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

On 12/7/2022 at 8:42 PM, Amigo said:

Kod mene cena grejanja otisla 100% u odnosu na proslu godinu, a ovde je zima duga.

Kako je kod vas?

 

 

.

 

Ovde je cini mi se sad bilo neko poskupljenje onog sto se u BG zove infostan, valjda je cena podignuta za deset procenata. Cela cestitka od  " INFOSTANA" je mesecno oko 130  evra, struja , grejanje , gas, voda, smece, itd... prosecna temperatura u starom stanu oko 24 , u novom 27..

 

Inace , prvi sneg je pao istog dana kao i kod vas, obozavam ga , prvih par meseci zime,  i uvek pomislim na tebe i grtalicu Sultanovica, kad lopatam i otkopavam parking mesto 😂

 

.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Div said:

 

Anđa na hadžiluku. :classic_biggrin:

 

9 hours ago, Kronostime said:

I Bog zaplakao kad te video u hramu. :lol_2:

BTW ironija ove dve izjave je izgubljena na anonimnom forumu ali 🤣🤣🤣  genijalno

 

 

A inace za one kojima hadziluk znaci:

 

Fq3pjQI.jpg

 

A sad nesto lepo i drugacije:

 

raPTkV1.jpg

 

LKHwPKW.jpg

Edited by Angelia
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
On 7/14/2022 at 6:29 PM, alberto.ascari said:

9.7. 

Prag - Beč, Beč - Larnaka. U Pragu nas dali na stand by, zakasnili u odletu 20min pa drugi let svejedno nismo ni stigli. Onda nas prebukirali za Frankfurt, pa Larnaku. Opet zakašnjenje u odletu 2 sata, u Frankfurtu 25min za presedanje, to smo stigli, ali ne i prtljag, taj sam podigao na aerodromu u Larnaci posle tri dana. Sprema se claim za par soma ojra.

 

 

Game over, posle cca 6 meseci. Kompenzacija 4000.

 

Treba da letimo u LA u aprilu, najverovatnije opet sa LH jer odavde skoro sve ide preko MUC, FRA ili ZUR, lepo me je strah.. Ćerka opet sedela 8 sati u Minhenu na aerodromu, jer su zakasnili iz LA pa je odleteo avion za Prag. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Div said:

 

Kriv sam, priznajem.
Eno, ispravio sam. :classic_biggrin:

Saosećam sa svojim zemljacima s ove strane, stoga ću obući perjanu jaknu jutros. Brr, zima!

Spoiler

2sw6Bp4.jpg

 

23 minutes ago, Kronostime said:

Ti si dole u kaktus krajevima. :classic_biggrin:

A @Baby u Floridi se pati 🤭

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Div said:

Ledeno doba u SAD: U nekim delovima izmereno -77 stepeni, na udaru najhladnijeg vetra ikada 100.000.000 ljudi
 

Kako se snalaze naši Amerikanci i Kanađani?
@zoran59, @Angelia, @mrd, @Baby, @Amigo, @DJORDJE,
 

edit: @ControlFreak

 

A šta znam... Mislim, kako će se svi oni snalaziti na hladnoći, kad se ima u vidu datum proizvodnje? :classic_sleep: 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ControlFreak said:

Saosećam sa svojim zemljacima s ove strane, stoga ću obući perjanu jaknu jutros. Brr, zima!

  Reveal hidden contents

2sw6Bp4.jpg

 

A @Baby u Floridi se pati 🤭

 

@Div hvala sto brines za nas. 

 

@ControlFreak, imali smo dva naleta hladnoce, sto za ovde znaci ispod 10C. Od ovog talasa tek danas duva neki hladan vetar, ali je oko 20 za sada. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Div said:

Ledeno doba u SAD: U nekim delovima izmereno -77 stepeni, na udaru najhladnijeg vetra ikada 100.000.000 ljudi
 

Kako se snalaze naši Amerikanci i Kanađani?
@zoran59, @Angelia, @mrd, @Baby, @Amigo, @DJORDJE,
 

edit: @ControlFreak

Trenutno u KY i VA gde je oko 10C, u Nevadi je bilo oko 15, mada je prosle nedelje padao sneg, zadrzao se par sati .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Div said:

Ledeno doba u SAD: U nekim delovima izmereno -77 stepeni, na udaru najhladnijeg vetra ikada 100.000.000 ljudi
 

Kako se snalaze naši Amerikanci i Kanađani?
@zoran59, @Angelia, @mrd, @Baby, @Amigo, @DJORDJE,
 

edit: @ControlFreak

Sinoc bilo -10, prsti otpadali napolju. Ali je lepo i suncano u toku dana. Sad je oko -4 otoplilo :classic_biggrin: Juce duvao vetar pa je bas bilo hladno, a sad bukvalno izgleda kao prolece na mojoj terasi...dok ne izadjes malo duze.

Link to comment
Share on other sites

Deca učestvovala u maratonu danas. Dobri rezultati, mada ćerka nije potpuno zadovoljna svojim. Omela je gužva na startu kaže, a i pazi se za Boston. Pozitivna atmosfera. U jednom momentu tapšem, navijam, a ovaj moj, za koga? Čoveče, nije važno, bodrim ih, sve redom. 😀

 

Spoiler

spacer.png

Spoiler

spacer.png

Spoiler

spacer.png

Potrebno je da neko nadje vaše stvari. Redovi, po brojevima, puno volontera.

Spoiler

spacer.png

 

Doručak za učesnike, sad već može i bez jakne 😉

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kod mene bili oko -33 C (wind chill/feels like).

Pre nekoliko godina bilo i do -45C, znaci sad i nije nesto. 

Bez tog feels like faktora ide najvise od -20 do -30. 

Ali mislim da ima drugih Kanadskih forumasa gde je jos hladnije.🙂

Edited by nonick
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nonick said:

Kod mene bili oko -33 C (wind chill/feels like).

Pre nekoliko godina bilo i do -45C, znaci sad i nije nesto. 

Bez tog feels like faktora ide najvise od -20 do -30. 

Ali mislim da ima drugih Kanadskih forumasa gde je jos hladnije.🙂

Ma nisu vise zime ni u Kanadi kao sto su bile pre 30 godina. Ja kada sam stigao u Edmonton maj mesec i sneg. Prve godine palo ispod nule negde pocetkom novembra, sve do kraja marta bilo ispod, mozda na par dana otopli preko dana , ali nocu je standardno bilo -10 ili nize. Secam se da je te godine negde krajem novembra bilo -20 preko dana , a nocu islo do -40. Kada je prosao taj hladan talas izadjem napolje na -10 i prvi utisak je bio da ovo i nije tako hladno.:roflmao:

Pricao sa bratom negde u sredu ,a on ce ti reci da je sada preko dana u plusu, nocu samo padne na oko -10, sto je za mene nepojmljivo kada se setim vremena dok sam tamo ziveo.

 

4 hours ago, zoran59 said:

 

Ja u domaji, ostajem do leta...

Baki, ti si preko bare koliko, 40 godina minimum? Mislim, realno gde je tebi domaja? Ja posle 32 vise se osecam u BG kao stranac nego o Nevadi. Bukvalno sve je drugacije od vremena koje ja pamtim, linije gradskog prevoza, kupovina karata, taksi, prodavnice, a najteze pada imena ulica. Secam se pokojne babe, majcina majka, ona je 70tih govorila ides "Kralja Petra, pa skrenes u Kneginje Olege", na sta je brat uzvracao, 'baba ima da te uhapse zbog kontrarevolucije". Ja danas kao i baba, Trg Marksa i Engelsa, Sedmog jula, 29ti...

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, DJORDJE said:

Baki, ti si preko bare koliko, 40 godina minimum? Mislim, realno gde je tebi domaja? Ja posle 32 vise se osecam u BG kao stranac nego o Nevadi. Bukvalno sve je drugacije od vremena koje ja pamtim, linije gradskog prevoza, kupovina karata, taksi, prodavnice, a najteze pada imena ulica. Secam se pokojne babe, majcina majka, ona je 70tih govorila ides "Kralja Petra, pa skrenes u Kneginje Olege", na sta je brat uzvracao, 'baba ima da te uhapse zbog kontrarevolucije". Ja danas kao i baba, Trg Marksa i Engelsa, Sedmog jula, 29ti...

 

I ja teško prihvatam nove nazive, to kako su babe zvale ulice, to su sada novi nazivi, odnosno, trudim se da koristim prave nazive ali u sebi se preslišavam, prevodim. Ono, kako se beše sada zove Lenjinov bulevar, aha, Bulevar Pupina.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Div said:

 

I ja teško prihvatam nove nazive, to kako su babe zvale ulice, to su sada novi nazivi, odnosno, trudim se da koristim prave nazive ali u sebi se preslišavam, prevodim. Ono, kako se beše sada zove Lenjinov bulevar, aha, Bulevar Pupina.

 

Ma da su samo imena pa jos nekako, nego nestali i orijentiri. Precizna mehanika, Beli metal, Bukulja, Kluz, covece sve je to poruseno, soping centri ili stambene zgrade. Poslednji put kada sam bio osetio sam nelagodnost tokom voznje, a da u centar nisam ni zalazio. Vozio na relaciji Uciteljsko- Slanci-Mirijevo i stalno sam se preslisavao da li sam na pravom putu. Bukvalno se za ove tri COVID godine puno toga promenilo, ili je mene pocela da hvata krecana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sećaš li se koje su orjentire koristili taksisti, zove dispečer i traži vozilo za: recepciju, kikevac, mlekaru, tri čekića, Ž. 
Zadnjih dana sam se muvao nešto po Omladinskih brigada, na N.Bgd, tamo oko Rode, neprepoznatljivo, pre 5-6 godina sam često išao u Uradi Sam, sada sam jedva pronašao prilaz, sve je drugačije, Nema baš nekog urbanističkog reda ni po N. Bgd iako se gradi na poljanama, o starom delu da ne pričam, ubiše dušu gradu.

A, to, da li krečana radi, radi ali sam zadovoljan, još umem da se vratim kući.:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...