Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Ne znam ni sam,Monako je u nekoj očajnoj formi ali i kao takav je teška jako teška prepreka za nas,naročito kad igramo van "Rajka".

Treba ti pobeda u gostima nad Monakom da bi išao u Ligu Konferencija.Jebeno baš.

Ali sami smo krivi i sami smo sebe doveli u takav položaj.Mnogo pacerskih golova primljeno (eto i sinoćni je primer),gluposti što sa 

sastavima,što sa neki odlukama,penalima koje smo pravili i sve to dođe na naplatu.

Iskren da budem,koliko smo gluposti pravili i šta se sve dešavalo u i oko tima mišljenja sam da je i uspeh sama pomisao da smo na pobedu od

naredne runde pa bila to i LK.

 

Sinoćna utakmica je imala svojih dobrih i loših strana.Staršan gol Kataija,odličan i drugi gol Bukari pretrčava i Pešić na pravom mestu.

Nema se šta momcima zameriti,vidi se želja,htenje,borba.Delovali smo dosta smireno,bez panike,staloženo iako ništa konkretno nismo uspeli da uradimo 

u prvih 20 min. bili bezopasni ali i oprezni u isto vreme.Bokovi bili zatvoreni,sredina zgusnuta,pa se ništa epohalno nije dešavalo.

da sad ne pominejm oba naša gola koja su bila sjajna i lepa,gol koji smo primili po ko zna koji put nas seče,psihički uzdrma,i primamo ga glupo,lako,naivno.

Ali na svu sreću to smo prebrodili i nismo završili utakmicu sa lošim rezultatom.

Ono što je meni fascinantno je to da naša ekipa ne može ni na 5 minuta da igra smislen presing na polovini protivnika.Igramo jako sporo,lopta se zadržava

mnogo,mlitavo se ulazi u duele i gradi lopta i prostor.Nekad imam utisak da naš stil fudbala koji gajimo (gledam i grobare sinoć) je odavno prevaziđen.

Pa zato stičemo utisak da smu naši i sporiji,i inferiorini fizički i na svaki drugi način.zato što Evropa odavno igra sa bržim ,hitrijim igračima,igra se brzo,

lopta se ne drvi,nema se po 5,6 dodira,mesta se brzo menjaju,kreće se bez lopte,tranzicija je prisutna kod iole ozbiljnije ekipe danas.Mi smo ostali zarobljeni

u nekim devedesetim,gde se igralo sporije,sa više dodira.

Takođe kako smo stajali defanzivno posle gola je kriminal.Uvukli se sebi u krilo i bunker do panja.S tim u vezi naša defanziva od protivnikove tranzicije je

jako jako loša.Stojimo daleko,mnogo prostora imaju protivnici ,da je primi,okrene se ka golu,proigra,šutne.Jako loše branimo tu tranziciju,a tu treba jedan 

dobar defanzivni vezni,a ne ikebana mahajućih ruka na tom mestu.

 

Takođe,Voleo bih da mi trener objasni kao i predhodnici pre njega,kakav je benefit po ekipu

igranje Srnića u 11 a naročito na zadnjem veznom?Ja stvarno ne znam kako naši treneri zamišljaju ulogu tog zadnjeg veznog?Ali verujem da on ne treba 

da trči u prazno kao muva bez glave,da mu svak lopta bude u nazad štoperima,da večito kasni kad protivnik ima tranziciju,i da mlati ručicama pokazujući

saigračima gde da idu ili kome da dodaju.Za svog fudbalskog života i karijere sam upravo igrao to mesto,i kad vidim ovakvu igru na tom mestu od mene

sve otpada.Gde je da priđeš štoperima,povežeš linije,gde si ti spona između njih i ofanzivnih veznih,gde štitiš štoperima leđa,gde pokrivaš deo terena iza

u ovom slučaju kange,Kataija.Gde je da stojiš blizu igrača,oduzmeš neku loptu,povučeš tranziciju,ubaciš se,promeniš stranu.....toliko toga treba da radi 

zadnji ili defanzivni vezni osim mlataranja ručicama na terenu kao skretničar.

 

Na kraju kad se sve sabere,bilo je ovo i dobro posle svih turbulencija što na klupi,što posledicama katastrofalnog prelaaznog roka,pa nam na kraju špica

igra dete Mijatović a ne jablan koga smo predstavili kao strašno pojačanje.Reklo bi se da se ekipa malo stabilizovala,da su neke uloge podeljene,da se zna 

ko šta i kako radi.Daleko da je to sjajno,ali mnogo bolje nego kad je Deki otišao.Ovim ne mislim da je Cokna rešenje za klupu,nego da se dogura nekako

do NG pa da se vidi šta i kako što na klupi,što u zimskom prelaznom roku.mada ako se ekipa iz vrhuške kluba ne menja,što bi se sportska politika menjala?

Edited by Siki
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Markoss said:

Namesta se sve da ispadnemo, ali se ne damo. Uprkos svemmu, iskusna smo mi ekipa i znamo da dobijamo evropske utakmice, ne moze to tek tako preko noci da se obrise, tako da nas ja uopste ne bih otpisivao za Monako, pogotovo kad se uzme u obzir da su oni skroz van forme.

Za ovaj scenario nam je potreban jedan ' piksijevski ' pristup,a to nemamo ni na terenu,a jos manje na klupi.

Inace,uvek sam za dvomec protiv Ajaxa/Atletica nego Moldea/Fiorentine. Iako,jasno je protiv koga bi nam sanse bile vece.

I da,neka neka kaze nasem treneru da prestane sa onim crno-belim odevnim kombinacijama..potpuni demode..:smiley50:

Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo svi malo precenili grupu (nazivavsi je LS grupom) pa smo u skladu sa tim i odigrali pocetak, konkretno onaj prvi mec sa Monakom opreznije nego sto je trebalo. Igrali na iks, a izgubili glupim penalom. Vidi se u nastavku sezone po rezultatima da Monako ipak nije toliki bauk, iako po imenima jeste najkvalitetnija ekipa u grupi. Trabzon je drugi tim kada igra u gostima, a Ferencvaros je kvalitetom tu negde sa nama. Manje vise ujednacena grupa kao i prosle godine, svaki mec je mogao da ode na bilo koju stranu (osim onog u turskoj). Sitnice su odlucivale i ovaj put nisu igrale u nasu korist. Iskreno, kako smo izgledali pre pocetka grupne faze ocekivao sam mnogo losiji rezultat i igre. Ovo je sasvim solidno sve i da ostanemo na 6 bodova. Iskreno se nadam da ce na zimu konacno da preseku i resetuju tim kako treba.

 

Inace, Srnic:

Makabi: bez njega 2:2, sa njim 0:1
Makabi: sa njim ceo mec 2:2

Monako: sa njim 0:1 do 75. minuta, bez njega ostaje 0:1

Trabzon: sa njim 0:2, bez njega 1:0

Ferencvaros: bez njega 4:0, sa njim 0:1

Trabzon: sa njim 1:1, bez njega 1:0

Link to comment
Share on other sites

A ja sam opet za to da sezonu nekako nastavimo u LK ...

Nama je ova sezona kljakavo počela, da se nekako dotaljigamo do kraja iste sa što dužim boravkom u Jevropi i što bi se reklo puna šaka brade ...

To da se treba uvek odmeravati sa najjačima stoji ali samo u slučaju da ceo FK ima neke predispozicije za dalji rast,a pošto nam je na čelu kluba lice sa poternice sa tendencijom da ga u nekoj budućnosti zameni neki sličan mufljuz,mi smo naše limite kao klub dosegli i mlatnuli glavom u plafon ...

Tako da ... davaj taj Silkeburg ....

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, dulematic said:

Monako

Pa pored Srnića i Monako je krivac što smo tu gde smo. Em su samo nas dobili (do duše jedan meč), em su prosuli bodove i protiv Turaka i protiv Mađara.

 

Mi smo sa Ferencom nešto bolji u međusobnim mečevima, a sa Turcima egal.

 

Ali Monako sjebao koncepciju 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Pa pored Srnića i Monako je krivac što smo tu gde smo. Em su samo nas dobili (do duše jedan meč), em su prosuli bodove i protiv Turaka i protiv Mađara.

 

Mi smo sa Ferencom nešto bolji u međusobnim mečevima, a sa Turcima egal.

 

Ali Monako sjebao koncepciju 🙂

sve je to u saradnji sa Piksijem i Bjekovićem 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pantelia said:

Pa i ne bas, nije toliko los timcic

 

Borjan - Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić - Mijailović, Kangva - Ben, Ivanić, Mijatović 👌 - Pešić

I Rodic a ne Srnic. Mozzart na svu srecu nije pogodio sastav 😃

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...