Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

6 minutes ago, Шутер из блока said:

 


Ne znam da li troluješ ili ne ali preporučio bih ti da malo odmoriš. Ovakva hiperprodukcija postova bez da se išta zvanično desilo nije normalna. Sačekaj, biće sugurno i loših poteza pa ćemo zajedno da diskutujemo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Markoss said:

Covek je napisao da Bukari, koji nam je objektivno najbolji igrac u ekipi treba da ide na klupu, a vi se pecate i ulazite s njim u diskusiju. 

Pa to sve govori o celoj ekipi i ostalim igračima, kad nam je on nažalost takav nekvalitetan sa samo 2 kvaliteta ukupno (i u odbrani i u napadu) - neki dribling i šut samo desnom nogom i neka prosečna/ispod prosečna brzina za Evropu, lik bukvalno ništa više nema, a pritom je taj isti igrač bio bekap opcija u jebenom Gentu koji je igrao LE tada. 😂

Link to comment
Share on other sites

Druze, ako cemo tako gledati onda ni Dragovic nije bas najbolja opcija za LS. Mi kao prvo ne napadamo trofej LS, pa ne napadamo cak ni prolazak u 1/8 finala. Tako nesto je jos uvek nerealno. Tek kada vidimo zreb moci cemo da otprilike odredimo sta su nam realni ciljevi, jer se moze desiti da izvucemo grupu gde cemo biti ausajderi protiv svih, a moze biti i grupa koja je za malo jaci LE nivo. Videcemo. Druga stvar, fudbal je timski sport i poenta tima je da iz svakog igraca izvuce maksimum, iskoristi mu prednosti, a sakrije mane. Jel treba spominjati da je u zlatno doba Vladana Milojevica nasa odbrana sa Rodicem iz druge ruske lige, Zuletom iz trece nemacke i Savicem iz Moldavije izgledala kao odbrana Atletiko Madrida i to u utakmicama LE? Bukari da je bolji fudbaler ne bi bio kod nas, isto vazi i za ostale. Karakteristike igraca na terenu uticu na saigrace, cuvena hemija ekipe ako se dobro napravi tako da svima odgovara, da svaki igrac ima svoju ulogu i zna sta radi, moze da predstavi igraca boljim nego sto zapravo jeste. Imamo cak i primere vrhunskih fudbalera koji su u nekim klubovima kasnije izgledali pet puta losije (Kaka u Realu, Tores u Celziju). Tako da ne treba se previse zamarati imenima, jer mi imena koja bi garantovala prolazak grupe LS ne mozemo da priustimo. Naravno, to ne znaci da treba da nam igra neki Srnic, ali Bukari kad je vec tu treba i moze.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, СтелаРоса said:

Druze, ako cemo tako gledati onda ni Dragovic nije bas najbolja opcija za LS. Mi kao prvo ne napadamo trofej LS, pa ne napadamo cak ni prolazak u 1/8 finala. Tako nesto je jos uvek nerealno. Tek kada vidimo zreb moci cemo da otprilike odredimo sta su nam realni ciljevi, jer se moze desiti da izvucemo grupu gde cemo biti ausajderi protiv svih, a moze biti i grupa koja je za malo jaci LE nivo. Videcemo. Druga stvar, fudbal je timski sport i poenta tima je da iz svakog igraca izvuce maksimum, iskoristi mu prednosti, a sakrije mane. Jel treba spominjati da je u zlatno doba Vladana Milojevica nasa odbrana sa Rodicem iz druge ruske lige, Zuletom iz trece nemacke i Savicem iz Moldavije izgledala kao odbrana Atletiko Madrida i to u utakmicama LE? Bukari da je bolji fudbaler ne bi bio kod nas, isto vazi i za ostale. Karakteristike igraca na terenu uticu na saigrace, cuvena hemija ekipe ako se dobro napravi tako da svima odgovara, da svaki igrac ima svoju ulogu i zna sta radi, moze da predstavi igraca boljim nego sto zapravo jeste. Imamo cak i primere vrhunskih fudbalera koji su u nekim klubovima kasnije izgledali pet puta losije (Kaka u Realu, Tores u Celziju). Tako da ne treba se previse zamarati imenima, jer mi imena koja bi garantovala prolazak grupe LS ne mozemo da priustimo. Naravno, to ne znaci da treba da nam igra neki Srnic, ali Bukari kad je vec tu treba i moze.

Da smo pametnije i normalnije poslovali, da se imalo stručnih ljudi u klubu, da se imalo znanja i da se manje kralo od strane Terzića i ostalih članova uprave i mešetara u i oko kluba (menadžeri i ostali) posle ovoliko godina igranja Evrope i nekih ozbiljnijih rezultata u istoj (u LE) smo itekako mogli i morali da imamo ozbiljnije i kvalitetnije igrače na svim pozicijama u startnih 11 (osim možda štopera, tu mislim logično na Erakovića i Dragovića), jer su itekako ti treneri, stručni štabovi i igrači pošteno zaradili velike pare za naše uslove kao klub, ali su nažalost, ili na sreću tih lopova (reko sam već ko su, jer su njima bitne samo lične koristi i interesi a za Zvezdu ih zabole kurac), veoma mala količina te zarade je završila u klub i na ulaganje i napredak u svim sferama u klubu.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Pravi cistku i onda vraca Degeneka. 
Vrhunski nema sta, covek koji se smuca po egzoticnim  penzijskim ligama.
Sem Kovacevica ovo sto pustaju u medije je realno 10 esalon.

Upravo tako, slažem se, smejurija. Presipanje iz šupljeg u prazno i mazanje očiju i apsolutno ništa više.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Čočo said:

Neki pričaju da smo zainteresovani za golmana Uga Lorisa. 😅

Ha, ali fora kao, razmišalji su, ali su odustali zbog plate (5 miliona sada prima).

To je isto kao da ja kažem - Razmišljao sam da kupim Ferari, ali mi je skup.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stanko1997 said:

Jel ima neko neke bliže informacije o ovom golmanu Omriju Glazeru? On je kako sad stvari stoje najbliži tome da bude naš novi golman.

Golman reprezentacije Izraela i proglašen za najboljeg golmana Izraelske lige ako nisam loše pročitao. Veliko poverenje u njega ima trener golmana u stručnom štabu Baraka. Mislim da je odličan golman ali se meni lično ne sviđa da se dovodi stranac za poziciju golmana i time zauzima jedno mesto stranaca. Siguran sam da može da se probere i od naših neko za golmana. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Golman reprezentacije Izraela i proglašen za najboljeg golmana Izraelske lige ako nisam loše pročitao. Veliko poverenje u njega ima trener golmana u stručnom štabu Baraka. Mislim da je odličan golman ali se meni lično ne sviđa da se dovodi stranac za poziciju golmana i time zauzima jedno mesto stranaca. Siguran sam da može da se probere i od naših neko za golmana. 

E to je i meni palo napamet za poziciju golmana i da se troši mesto stranca. Ovo sve ostalo što sam video za njega je dosta dobro.

Link to comment
Share on other sites

Apropo Degeneka...samo treba pogledati ovo što je @lukag postovao pre neku stranicu...Tu je odgovor...Ako se planira ofanzivni levi bek (Ristić), idealan parnjak je igrač tog tipa, posebno što na toj strani imaš Bukarija, kome treba čistiti stranu i osloboditi ga u nekoj meri defanzive...Sa druge strane Olanjinka koji svakako voli da ulazi unutra (idealno za Ristića)...Zna Bahar šta radi...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ZiS said:

Apropo Degeneka...samo treba pogledati ovo što je @lukag postovao pre neku stranicu...Tu je odgovor...Ako se planira ofanzivni levi bek (Ristić), idealan parnjak je igrač tog tipa, posebno što na toj strani imaš Bukarija, kome treba čistiti stranu i osloboditi ga u nekoj meri defanzive...Sa druge strane Olanjinka koji svakako voli da ulazi unutra (idealno za Ristića)...Zna Bahar šta radi...

Grešiš, Šuter iz bloka zna to bolje. On je video nešto što Barak i svi mi nismo. Ipak, jbg, to su godine i godine iskustva na njegovoj strani. 

Edited by Čočo
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Generalno sto se tice Degeneka nisam zadovoljan al nekako mi Bahar uliva povjerenje da ce izvuci najbokje iz njega, ne zato sto sam ocekivao kafu-a na desnom beku ili takvog tipa igraca vec zato je imao dosta kikseva lik u odbrani. Svakako je jedan od omiljenih licnosti Degenek i nadam se da ce me demantovati al zaista u Evropi i na malo jacim utakmicama su se dobro vidjeli svi njegovi nedostaci i limiti. Svjetsko je odigrao stvarno korektno.

Bilo je mnogo slicnih slucajeva pa su ekipe sa ovakvom vrstom bekova postajali sampioni sveta:Milan- Jap Stam Maldini,Mancester - O shea Juve-Chielini itd.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Don Juan said:

Da li me sećanje vara ili je on igrao desnog beka za reprezentaciju?

Celo svetsko je igrao desnog beka. Prve dve sa klupe, posle je bio starter protiv Danske i Argentine. I dve prijateljske u Martu je poceo kao desni bek u formaciji sa 4 pozadi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Vujadin Savić o Milojeviću, Borjanu i Baharu: Ostajem i želim da postanem prvi trener Zvezde!

 

Savić ima jasnu viziju kako Zvezda treba da izgleda. Inostrani fudbaleri neretko donose kvalitet više i potrebno je imati ih u timu, ali klub mora da ima okosnicu koja je “zaražena” zvezdaštvom u svim strukturama.

 

Zvezda uvek treba da ima svoju decu u svim strukturama kluba, u igračkom kadru, stručnom štabu, ali i u samom rukovodstvu. Jako je bitno da su tu ljudi koji znaju sta je Crvena zvezda i da osećaju klub, tako da je jako dobro što imamo naše ljude da tako kažem u svim strukturama”, završio je Vujadin Savić priču za Meridian sport.

 

 

Mali obećava :default_coffee:

 

Posebno mi se sviđa što u dogovoru sa Tvorzom ostaje u stručnom štabu, bez ikakvih konsultacija sa šefom stručnog štaba po tom pitanju, valjda se tako radi u ozbiljnim klubovima. :classic_mellow:

 

Quote

 

Milojević je otišao, ali Vujadin ne ide sa Marakane – na njegovo veliko zadovoljstvo će biti deo stručnog štaba Baraka Bahara.

 

Pričao sam sa dišom Zvezdanom Terzićem i dogovorili smo se da budem u stručnom stabu Crvene zvezde i dalje. Ostajem. Završio sam karijeru zbog poziva Zvezde, imamo neki plan kako treba da se razvija moja trenerska karijera i držimo se toga”.

 

Kao vojnik Crvene zvezde je spreman da se maksimalno posveti narednim izazovima, a novom treneru će biti na raspolaganju da pomogne sa svim mogućim kapacitetima kako bi klub sa Marakane nastavio da diže lestvicu i pomera granice.

 

Nisam imao priliku da se sretnem sa Barahom i pričam sa njim. Ne poznajem ga, ali sam čuo dosta lepih stvari o njemu. Zvezda je veliki klub i nije lako raditi u njemu. Videćemo kako ce se snaći."

Link to comment
Share on other sites

U ovoj barustini koja vlada u i oko kluba, jako je tesko normalno raditi i svako realan zna sta trenera Zvezde ceka, koliko pritisaka, uticaja i negativnih upliva spoljnih faktora.

Zato je stranac u ovom trenutku bio apsolutni pogodak, jer iako bagra iz fotelja ima svoje planove, znaju i sami da je neophodan iskorak na planu struke da bi mogla da se okrene jos neka kinta.

Bahara ceka puno posla, covek je ocigledno trazio garancije da uz svoje ljude ima i slobodu u odabiru tima, sto je u normalnim sredinama podrazumevano, a ovde upitno...

Svakako da cemo sigurno videti neki njegov pecat koji se do sada pominjao, dakle ofanzivna i trkacki opredeljena igra, uz slaganje linija tima, s tim da samo podizanje nivoa igre ipak ne moze da se ocekuje u mesec dana.

Prvi koraci iskazuju da je ozbiljan i pripremljen na ono sto ga ceka, svakako je po meni ovo iskorak u odnosu na proteklu sezonu i ono sto smo gledali.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...