Jump to content

FK Partizan 2022/23


Barkley#34

Recommended Posts

Porodismo je. Kad se protivnik "skupi" nemamo resenje. Menigov ugovor se mora nekom uvaliti pa makar i bez obestecenja. Fejsa je danas pogubio brdo lopti, previse je spor cak i za ovaj nivo fudbala. Nadam se da ce se osveziti ekipa nekim pojacanjima - desni bek pod obavezno.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

evo nešto, čisto da oživimo topic

 

Quote

Na današnji dan pre 75 godina FK Partizan je postao prvi klub koji je osvojio duplu krunu u tadašnjoj FNRJ.

Crno-beli su do duple krune stigli osvajanjem svog prvog trofeja Kupa, pošto je pre toga već postao i prvi šampion tadašnje države (13. jula 1947).

Pehar je bio napravljen od čistog srebra visine 47 sm i težine 16,8 kg, a izradio ga je akademski slikar Branko Šotra (on je autor i grba Partizana).

Prve godine po osnivanju kupa (1947) učestvovalo je preko 4.000 fudbalera iz 341 kluba.

Već u prvom kupu je bilo puno iznenađenja, pa su tako Dinamo i Hajduk ispali već u osmini finala, a Crvena zvezda u četvrtfinalu od Partizana.

Polufinale i finale je igrano 29. i 30. novembra na sadašnjem stadionu Partizana, tadašnjem stadionu CDJA (stari stadion BSK-a), kako se zvao pre nego je 1949. dobio ime stadion JNA.

U prvom polufinalu 29. novembra igrali su Sarajevo i tim vazduhoplovstva Naša krila iz Zemuna, a rezultat je i posle produžetaka od dva puta po 15 minuta bio 0:0, da bi žrebom Naša krila ušla u finale.

U drugom polufinalu istog dana Partizan je pobedio novosadsku Slogu (Vojvodinu) sa 4:0 (Boba Mihajlović 2, Jezerkić i Simonovski).

Finalni meč je igran samo dan kasnije, 30. novembra 1947. pred 10.000 gledalaca, a sudio je Milenko Podubski iz Zagreba.

Partizan je meč rešio sa 2:0 u samo tri minuta i pobedio golovima Jezerkića u 20. i Simonovskog u 23. Zanimljivo je da su strelci oba gola, Jovan Jezerkić i Kiril Simonovski bili pašenozi tj oženjeni dvema rođenim sestrama.

Partizan: Šoštarić, Brozović, Čolić, Palfi, Jovanović, Atanacković, Mihajlović, Bobek, Jezerkić, Radunović i Simonovski. Trener je bio Ilješ Špic.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas je posebno tužan dan za sve Partizanovce. Preminuo je i Nedeljko Kostić, bivši direktor omladinske škole Partizana. Odrastao sam uz tog čoveka, jedan veliki gospodin, veliki Partizanovac, zaslužan za status naše omladinske škole, selekciju kako trenera tako i klinaca. Pre dve godine mu je preminula žena, i od tad nije bio isti čovek, nisu imali dece, ostao je sam, a u penziji. Nije bio bolestan, mislim da je jednostavno uvenuo. Hvala ti čika Kole na svakoj lekciji, svakom razgovoru i svakoj priči na kojoj sam odrastao. Za svaki dres, za svakog igrača sa kojim si me upoznao, za svaku ulaznicu na istočnoj tribini JNA, svaki tiket koji smo zajedno odigrali. 

Možda ga i @Kronostime zna, živeo je blizu njega. 

Sahrana će verovatno biti u subotu. 

 

 

Neka ti je laka zemlja Kole

 

 

  • Like 1
  • Love 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Instinkt said:

Danas je posebno tužan dan za sve Partizanovce. Preminuo je i Nedeljko Kostić, bivši direktor omladinske škole Partizana. Odrastao sam uz tog čoveka, jedan veliki gospodin, veliki Partizanovac, zaslužan za status naše omladinske škole, selekciju kako trenera tako i klinaca. Pre dve godine mu je preminula žena, i od tad nije bio isti čovek, nisu imali dece, ostao je sam, a u penziji. Nije bio bolestan, mislim da je jednostavno uvenuo. Hvala ti čika Kole na svakoj lekciji, svakom razgovoru i svakoj priči na kojoj sam odrastao. Za svaki dres, za svakog igrača sa kojim si me upoznao, za svaku ulaznicu na istočnoj tribini JNA, svaki tiket koji smo zajedno odigrali. 

Možda ga i @Kronostime zna, živeo je blizu njega. 

Sahrana će verovatno biti u subotu. 

 

 

Neka ti je laka zemlja Kole

 

 

Otac skolskog druga - cika Nedja.:classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

topic počeo da nam bazdi malo, pa evo da ga razbudimo

 

Quote

Partizan želi golmana sa Kipra

Partizan je zagrizao da dovede iskusnog golmana Apolona, ali klub ne želi da se odrekne jednog od najzaslužnijih za titulu prvaka od prošle godine.

Kako Mozzart sport prenosi, Partizan je veoma ozbiljan u nameri da dovede Aleksandra Jovanovića.

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Barkley#34 said:

Terzić je poslat na pozajmicu do kraja sezone u neki turski tim uz pravo otkupa. Uz sve njegove mane, žao mi je što nije dobio veću šansu ove jeseni i što ovo verovatno znači rastanak... dok ne dođe na oporavak karijere.

ni manje ni više nego neki turski drugoligaš, dečko se ne pita ništa, da mu kažu da ide u drugu albansku ligu morao bi da ide

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Igrali nereseno sa rumunskom Krajovom, 1-1. Oba gola posle penala. Ekipa koja se bori za izlazak u Evropu. Mi smo im bili poslednji protivnik pre nastavka prvenstva. Mi igrali dva poluvremena sa razlicitim sastavima, bez Dijabatea, Traorea i Pantica. Oni igrali sa 2-3 izmene.
Nisam gledao prvih pola sata. Ne znam sta da mislim. Igralo je dosta klinaca. Lukac je branio oba poluvremena.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cestitke

 

Quote

Generalni direktor crno-belih, Miloš Vazura, obratio se novinarima na pripremama u Beleku i potvrdio saradnju sa kienskom rudarskom kompanijom koja je valsnik RTB Bor. Kako Mozzart sport saznaje, reč je o ugovoru vrednom 1.500.000 evra po godini. 

„Pre nekoliko nedelja smo potpisali jednogodišnji ugovor sa kompanijom Ziđin i stoga bih želeo, u ime svih koji rade u fudbalskom klubu Partizan, da se zahvalim predsedniku države jer nam ta pomoć veoma znači”, poručio je Vazura.

Postoji li opcija produžetka saradnje?

„Da, trebalo bi da se ugovor produžava još tri godine. Jako smo zadovoljni i, ponavljam, zahvalni svima koji su pomogli da Partizan dobije novog sponzora, a pre svega, predsedniku države. Ime kompanije Ziđin će se nalaziti na dresovima, vidnim mestima na opremi, kao i svuda na stadionu.”

 

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/partizan-potpisao-sponzorski-ugovor-vredan-1500000-evra-vazura-porucio-hvala-predsedniku/441047

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...