Jump to content

Panathinaikos-nova era evropskog velikana!!!


Devil In My Pants

Recommended Posts

11 minutes ago, Sector said:

Bacon po ko zna koji put izvlači PAO, nevjerovatno šta je pogodio. A i prije toga je samo on poentirao, može se reći da drži konce tima u svojim rukama. 

 

Jeste, čovek je neviđen skorer, ali opet je to sve previše iracionalno. Za pola tih poena je mogao da doda za još lakše poene. Polukontra za pobedu 6 sekundi do kraja, on ustavlja loptu totalno nesvestan situacije. Isto u produžetku na -3 umesto da uzme tu otvorenu korner tricu, on ide u dribling i baca preko dva čoveka dvojku...

Da je izuzetno bitan, jeste. Da je donosio na ovaj način i pobede u prošlim kolima, jeste. Ali da bi to trebalo malo racionalnije, trebalo bi.

 

Evo recimo on je dao 22 poena, Williams 21. Ovog drugog jedva da smo primetili, dok je za Bacona utisak da je uzeo 3/4 šuteva u drugom poluvremenu.

 

Loša utakmica u drugom poluvremenu. Perimetar se u trečoj četvrtini nije ni branio, a Valencia je samo bacala za tri. Ovo preuzimanje na kraju mi isto nije imalo mnogo smisla. Više bi bilo logično da se udvoji Jones na piku i prisili da nekome drugom dadne loptu. Ali ajde, nije to presudilo, pa nemože previše ni da se zameri.

 

Poraz u overtajmu, gde ti Bacon i Williams odigraju 40+ minuta... Nisam optimista pred gostovanje Barceloni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da gresim, ali meni ova igra Panatinaikosa ne uliva poverenje. Vezali su 4 pobede u Evroligi. Iako je raspored bio dobar, to nije mala stvar. Ali realnost je da bi verovatno i protiv Virtusa i protiv Armanija izgubili da su Jaiteh i Luwawu ubacili zicere. Svakako se PAO u ta dva meca opasno provukao. Protiv Asvela je bilo dobro, kao i protiv Zalgirisa sto nisam gledao. A meni zapravo najbolji rezultat deluje ovaj poraz od Olimpijakosa na jednu loptu.

Njihova igra mi se ne svidja. Bacon je odlican strelac i za sada vise donosi nego sto odnosi, ali nema srece sa njim u ovoj ulozi. On je primereniji za ono sto je igrao u Monaku. Za DWill-a sam vec rekao, fenomenalan igrac kad je u ritmu, ali takodje izuzetno nekonstantan da bi bio lider. Takodje Radonja jase obojicu kao Zeljko ove njegove, i tu je pitanje vremena kad ce popadati. I sve bi to u napadu moglo da prodje da ima one prepoznatljive odbrane, a cini se da je nema. Bilo je samo u par utakmica i to nije iznenadjenje jer sa 30+ minuta Bacona i Williamsa tesko da mozes da igras neku lockdown odbranu.

Kako igraju za sada imaju pristojan skor, ali ajde da vidimo narednih 5 utakmica. Sada sledi izuzetno tezak raspored i prilika da se vidi kakav je stvarno ovaj tim.

Link to comment
Share on other sites

Odbrana sigurno ide na bolje, ali je još uvek to previše toplo hladno. Tipa odlična četvrtina gde zadržiš protivnika na 11 poena, pa onda u sledečoj primiš 28. Ali ajde, to se ni ne plašim toliko, jer mislim da če doči na svoje uskoro. 

 

Napad je sigurno dosta problematičniji. Daju oni na papiru solidan broj poena, ali je jednostavno neodrživo da jedan igrač kao u NBA prevodi loptu i završava sam bez da iko drugi dira loptu,  i tako 5 puta zaredom. Lopta mora biti večim delom u rukama Woltersa i Ponitke, jer su oni najbolji decision makeri i imaju sposobnost da pronađu najbolju opciju i razigraju saigrače. 

Bacon bi morao biti upotrebljen kao emergency opcija kojoj se uvaljuju vruči krompiri na 8 sekundi do kraja napada. Tu bi on bio najbolje iskorišten, jer ti niko ne može izvuči više ppp u takvim situacijama. Ali da on prevodi loptu i postavlja napad, dok se Wolters sklanja u korner, od toga nema leba.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Del Piero said:

Nadam se da gresim, ali meni ova igra Panatinaikosa ne uliva poverenje. Vezali su 4 pobede u Evroligi. Iako je raspored bio dobar, to nije mala stvar. Ali realnost je da bi verovatno i protiv Virtusa i protiv Armanija izgubili da su Jaiteh i Luwawu ubacili zicere. Svakako se PAO u ta dva meca opasno provukao. Protiv Asvela je bilo dobro, kao i protiv Zalgirisa sto nisam gledao. A meni zapravo najbolji rezultat deluje ovaj poraz od Olimpijakosa na jednu loptu.

Njihova igra mi se ne svidja. Bacon je odlican strelac i za sada vise donosi nego sto odnosi, ali nema srece sa njim u ovoj ulozi. On je primereniji za ono sto je igrao u Monaku. Za DWill-a sam vec rekao, fenomenalan igrac kad je u ritmu, ali takodje izuzetno nekonstantan da bi bio lider. Takodje Radonja jase obojicu kao Zeljko ove njegove, i tu je pitanje vremena kad ce popadati. I sve bi to u napadu moglo da prodje da ima one prepoznatljive odbrane, a cini se da je nema. Bilo je samo u par utakmica i to nije iznenadjenje jer sa 30+ minuta Bacona i Williamsa tesko da mozes da igras neku lockdown odbranu.

Kako igraju za sada imaju pristojan skor, ali ajde da vidimo narednih 5 utakmica. Sada sledi izuzetno tezak raspored i prilika da se vidi kakav je stvarno ovaj tim.

Da, sve user dok ostali dobjaju briljantnom 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

Ima da pukne 100tka ovdje. Barsa u 3 brzini tek

 

Kad u trečoj bacaju trojke 8/11 u prvoj četvrtini, kako onda to tek izgleda u 6-toj? 12/11? 😄

 

Ima i do impotencije Panathinaikosa na početku utakmice. Ovi kad su namirisali slabost, opustili si totalno i ne maše.

 

Sudije seru na +15, neverovatno. Sviraju tamo faul Lee-ju za čistu izbitu loptu. Sledeči napad Bacon polaže pod kontaktom, ništa.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

Kad u trečoj bacaju trojke 8/11 u prvoj četvrtini, kako onda to tek izgleda u 6-toj? 12/11? 😄

 

Ima i do impotencije Panathinaikosa na početku utakmice. Ovi kad su namirisali slabost, opustili si totalno i ne maše.

 

Sudije seru na +15, neverovatno. Sviraju tamo faul Lee-ju za čistu izbitu loptu. Sledeči napad Bacon polaže pod kontaktom, ništa.

Ma Saras dominira. Kako zna da presijece ekipu to je nevjerovatno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sector said:

Užasni napadi kad se lomilo. 

 

Paris Lee igrač više za Barsu večeras. 

 

Što je najgore, nije bio Nate puno bolji.

 

Šteta. Lepo je videti da ekipa ima karakter i da se i protiv Barcelone u Blaugrani može vratiti iz -16. Po drugoj strani,  to nije način na koji češ na kraju sezone imati više pobeda, nego poraza. A ponavlja se iz utakmice u utakmicu. Tu Dejo brzo mora pronači način da psihički bolje pripremi ekipu za prvu četvrtinu. Energetski to mora puno puno bolje. Neki igrači ulaze u utakmicu sporo i takvi trebaju da počnu sa klupe. Prva petorka mora biti energetski na nivou i fokusirana, kako se nebi svaki put čupali iz -15.

 

Svideo mi se danas Bacon u napadu. Šteta što nije ušla neka od onih otvorenih trica. Ali ona ideja gde se on odmotava iz bloka na 45 stepeni i onda zabada u reket je funkcionisala odlično. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...