Jump to content

Panathinaikos-nova era evropskog velikana!!!


Devil In My Pants

Recommended Posts

16 minutes ago, Devil In My Pants said:

On i Volters nisu par PG za bilo kakvu pricu o top8. Mogu obojica biti back upi i to je to.

 

Bejkon masno placen a covek nije imao klub i nudio se PAO...cuj ekvivalent sa Fakuom..auu brate moj.

 

Papajanic je cepanica relativno niskog IQ, kriminalan u odbrani prodora i generalno odbrani. Gudaitis je npr 10x veci IQ, ali su spori obojica, tj lateralne kretnje kriminal i sam skok za blokadu spor.

 

Naravno da bi Papajanis bolje igrao da mu ceo mec bacaju da zakuca..

 

Generalno imaju dobru podlogu, ali im treba plej general na parketu..koji moze izneti f8 ulogu. Agravanis nista bolji od Mancukasa, stavise i losiji.

 

Dejo je napravio losu selekciju..trebao je povuci Kalinica ili uzeti Sikmu npr...nekog sa mozgom i da moze da igra ledjima. Grigonisa su sjebale povrede, posebno ona sa repkom.

 

Jbga, ko god im dodje..morace da ga cekaju ili da uloze masne pare sa nekim Mesinom npr..

 

Instant uspeh je smesan kod njih, navijaci kao i kod nas. Razumeju se u svaki sport i strategiju a dinar nisu videli od kosarke ili bilo kog sporta...

 

Na kraju Dejo je kriv sto nije bio cvrsci, ali nije pustio korenje..vrv bi za EL bilo najbolje da poslednja dva ispadaju.

 

 

To ti kažem Lee je odličan kao back up, Radonjic je kriv što je hteo Woltersa, morao je ići po nekog jačeg na 1, Bejkon nije došao da igra za klikere i to je činjenica...

Pored Papajanisa trebao je igrac ala Lesor, Motli, Rivero a ne još jedan old school tip centra...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

...

 

Papajanic je cepanica relativno niskog IQ, kriminalan u odbrani prodora i generalno odbrani. Gudaitis je npr 10x veci IQ, ali su spori obojica, tj lateralne kretnje kriminal i sam skok za blokadu spor.

 

Naravno da bi Papajanis bolje igrao da mu ceo mec bacaju da zakuca..

 

Generalno imaju dobru podlogu, ali im treba plej general na parketu..koji moze izneti f8 ulogu. Agravanis nista bolji od Mancukasa, stavise i losiji.

 

...

 

Instant uspeh je smesan kod njih, navijaci kao i kod nas. Razumeju se u svaki sport i strategiju a dinar nisu videli od kosarke ili bilo kog sporta...

 

Na kraju Dejo je kriv sto nije bio cvrsci, ali nije pustio korenje..vrv bi za EL bilo najbolje da poslednja dva ispadaju.

 

 

 

Ja se nebi složio da Papagiannis ima spore lateralne kretnje. To mislim da se najbolje videlo kad su branili pik sa njegovim izskakanjem, što je dosta dobro izgledalo. Njegov problem je što je izuzetno mekan za igrača koji treba da igra u reketu. I na skoku, i u odbrani na postu. I to što si spomenuo, na zaštiti obruča ga isto nema.

 

Agravanis je men pozitivno iznenadio. Ja sam mislio da on dolazi čisto zato što je domači igrač, ako se slučajno šta zalomi u ligi. Ali je imao neku mini Edo Murič ulogu, čvrstog krilnog igrača (četvorke) koji je tu da iskrvari kolena, pokupi neki odpadak na ofanzivnom skoku i ubaci poneki poen iz drugog plana. Svakako više nego što sam očekivao. Mantzoukas je uglavnom čoškario.

 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Wolters - Lee defintivno nije neki kvalitet na PG, ali ima i gorih u EL (npr Bajern). PAO je trebalo da ima kreaciju i sa drugih pozicija, pre svega preko Grigonisa i Ponitke, a i ovi Amerikanci uglavnom kreiraju za sebe. Tu je i situacija sa Andrewsom koji je morao biti bolje iskorišćen, nije on baš takav nemač pojma. Papajanis - Gudaitis je vrlo dobra rotacija na centru za EL, Papajanis je nažalost po navijače zelenih van forme i deluje kao da je u nekoj depresiji, a Gudaitisa su sjebala slobodna bacanja koje izvodi kao amater, a nije bilo tako ranijih sezona. 

 

Kako bre PAO da dovede Kalinića kad nisu mogli da zadrže ni Papapetrua koji je sličan tip igrača samo gori?

 

Slažem se za Andrewsa. Jako čudna situacija. Ne verujem da je to bila odluka striktno vezana za teren. Čini mi se da je bio kolateralna šteta dešavanja u klubu gde se svi za sve pitaju, i onda prebacuju krivicu jedni na druge.

 

Gudaitisa jesu sjebala slobodna. Ubila su mu samopouzdanje. Ali je zadnje 3-4 utakmice to popravio i izašao iz krize.

 

1 hour ago, Dobar u piku said:

To ti kažem Lee je odličan kao back up, Radonjic je kriv što je hteo Woltersa, morao je ići po nekog jačeg na 1, Bejkon nije došao da igra za klikere i to je činjenica...

Pored Papajanisa trebao je igrac ala Lesor, Motli, Rivero a ne još jedan old school tip centra...

 

Išli su prvo na Calathesa. Pa se sad pre potpisa Thomasa pričalo o Napieru, ali se odlučio za Milano.

 

Tri dosta različita centra si nabrojao, po mom mišljenju. Lessort atleta koji igra iskuljučivo u reketu. Motley dosta raznovrstniji, ali verovatno i nedostižan za trenutni PAO. Rivero im praktično ništa nebi rešio. Nit je neki atleta, ni defanzivac/mozak. Ima šut za tri, nešto post igre i to je to. 

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

Papajanis je defanzivni krater. Bekovi mu lagano prolaze..On je po kapacitetu neki K9sta Perovic. Mislis da moze nesto, ali ne daje qrca za tim. Svaki vidoki centar ga je odvalio. Gudaitis ima smisla ali to je stara skola centara. Nijedan tu ne zatvara reket.

 

Stvarno sam pricao sa Grcima tokom sezone i svakog su ispljuvali...oni zele instant kao npr KKP daj trenera 5-6 top stranaca i da igramo..razvitak tih mladih Grka njih ne zanima, niti bi bilo sta da cekaju i grade.

 

Davno na kosarku gledam kao sport i podrsku..ne pitanje zivota i smrti. 

 

Uprava nije smela pustiti Papapetrua..nemaju oni domaci kor. 

 

Stranci solidni u najboljem slucaju...trebali su Deja ostaviti do kraja jer ova zamena nista nece promeniti..

 

Trebao je izaci i reci, titula ili sporazumni raskid, ovako se samo blamiraju. Laso, Perasovic..itd..nista nece doneti ako se roster menja non stop i nema strpljenja.

 

Bas zatrovana sredina..u principu im treba bar duplo veci budzet..ako se monako otarasi Dzejmsa taj ide u PAO..

 

Dejo je morao traziti bolji tim na pocetku...tj kad je pregovarao za posao. Kalates kad je video roster, rekao je samo ne hvala.

 

Retko koji tim ima dobru saradnju trenera i sportskog dela.

 

Kod njih samo radi dzak para sad..od nekog napredovanja nema tu nista, nijedan trener nece sezonu preziveti.

 

Dejo minus plej, sam je kriv, PF uzas, slab kosarkaski IQ ekipe...tu mozga imaju Litvanci i Volters..sa tim da se oni nisu mogli naci sa ekipom.

 

Lee i Endrjuz na pocetku sezone su sve objasnili..to su igraci koji nemaju razinu za top 8..

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Devil In My Pants said:

Papasa ne treba uzimati za ozbiljno.

 

Ucuruje se novom treneru. Monarhija ili anarhija, svi znamo da lupeta...

 

 

Realno upravu je, ja sam to letos pisao Radonja mora imati 6 7 domaćih glava, mentalitet mu je jako bitan, a stranci trebaju biti ala Holins.

 

 

Ne možeš ti očekivati krvava kolena od Bejkona, Wilijamsa, Grigonisa pa i od Woltersa koji je i u zvezdi izlazio iz tih okvira.

 

Papapetru morao je ostati, Papajanis je mekusac, tako da tu ostaju braća Kalaizakis od domaće osnove koja ima mentalitet za Radonju (a realno su Ek igraci).

 

Takodje rotacije i taj neki Jugoslovenski melos da igraci igraju oko 25 min mi ne ide u glavu, Ataman 3 sezone prži nosioce i na 37, 38 minuta i to je realnost u nekom delu godine, Željko takodje često ostavlja nosioce i po celo poluvreme, neki igraci kreću da rade tek posle 4 5 minuta na terenu, a Radonja kao i Duško Ivanovic često izbacuje igrace kad udju u seriju...

Link to comment
Share on other sites

Kad se samo setim da su neki predlagali da se spomenik dize Baconu samo zato sto je Amerikanac trpac koji ne vidi nista osim kosa.:classic_unsure:

 

Takvi i ne mogu da igraju u ozbiljnim evroligaskim ekipama. Samo u krsevima koji su na dnu ili ekipama koje imaju toliko mnogo kvaliteta u sastavu da opusteno mogu sebi da dozvole da takve kauboje klupiraju kada krenu da unistavaju ekipu svojim silovanjem.

 

PAO ima nekoliko dobrih igraca, ali 4-5 jakih evroligaskih imena je ipak premalo za nesto vise od ostavljanje dua AA iza sebe.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Kad se samo setim da su neki predlagali da se spomenik dize Baconu samo zato sto je Amerikanac trpac koji ne vidi nista osim kosa.:classic_unsure:

 

Takvi i ne mogu da igraju u ozbiljnim evroligaskim ekipama. Samo u krsevima koji su na dnu ili ekipama koje imaju toliko mnogo kvaliteta u sastavu da opusteno mogu sebi da dozvole da takve kauboje klupiraju kada krenu da unistavaju ekipu svojim silovanjem.

 

PAO ima nekoliko dobrih igraca, ali 4-5 jakih evroligaskih imena je ipak premalo za nesto vise od ostavljanje dua AA iza sebe.

 

Ja sam pisao ranije da bi Bacon potencialno mogao da bude jedan od najboljih igrača EL, kad bi želeo da igra timski i da bira bolja rešenja. Scorer, ballhandler, nije loš defanzivac, size, athleticism... Na papriu sve je tu, ali je on jednostavno odlučio da ne želi.

 

Rekao sam i da mu je ovo zadnja prilika da El kklubovima dokaže da je igrač za ovaj nivo. Nije prepoznao priliku. Sledeča destinacija Pirates de Quebradillas ili Suwon Sonicboom. Posle toga Taiwan sa Dwight Howardom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...