Jump to content

Panathinaikos-nova era evropskog velikana!!!


Devil In My Pants

Recommended Posts

38 minutes ago, Kontra said:

Kao sada već bivši navijač Panatinaikosa samo bih kratko dao završnu reč na ovoj temi.

 

Žao mi je što je Radonjin doživeo još jedan krah u EL, nadam se da ih je odrao ko što su to neki činili familiji Čović.

 

Ali mi je i drago što više neću morati da gledam ovu ekipu, zaista je bilo mučno, što je jednim delom i Radonjin neuspeh. I kao što mi je prošli put bilo drago što više neću morati da navijam za ekipu u kojoj igra Monro tako mi je sada drago zbog Bejkona.

 

Nadam se da će naredni topik posvećen Dejanu dočekati neki lepši kraj.

 

Priča se da je če dobiti isplačenu ovu sezonu i pola sledeče.

Link to comment
Share on other sites

Dobice novac za sezonu ipo, 900k eura. Opet se dobro naplatio nakon nove odskocne daske u Zvezdi. Gotivim ga puno, ali ne bih voleo ponovo da nas trenira. Igraci sa kojima on najbolje radi su jednom (ipo) nogom u penziji, a ocigledno nije raspolozen da dugotrajno gradi ekipu.

Sem toga, tesko sa bi igrace kao Nedovic gledali kod njega. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goofy said:

A što je trebao da ode?

Bolje što je sačekao pedalu, pa će sad lepo da se naplati...

 

EDIT typo

 

Naravno, ekonomski je to pametnije. Ali valjda mu je bilo jasno odmah da ga ne poštuju.

3 hours ago, VISOKOLETAC said:

Da je ostao kod nas dobio bi isplacene obe sezone plus bonusi. Danak neiskustvu 😂

 

Sad bi dobio i za kup. A tamo nema kup.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hristos Serelis... vaistinu Serelis. 

 

Lik koji je doziveo trenersko punoletstvo trenirajuci sve vreme isti klub, i to od 4. grcke lige do prve lige. Skino je mrak jedino time sto je bio asistent u PAO pred kraj prosle godine i evo sad se vraca kao head coach. Kao da si sa 18 prvi put imao seksualne odnose i posle toga ozenio doticnu. 

 

Videcemo da li ce ovaj brak doneti obostranu radost 😄 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kooineeperk said:

Hristos Serelis... vaistinu Serelis. 

 

Lik koji je doziveo trenersko punoletstvo trenirajuci sve vreme isti klub, i to od 4. grcke lige do prve lige. Skino je mrak jedino time sto je bio asistent u PAO pred kraj prosle godine i evo sad se vraca kao head coach. Kao da si sa 18 prvi put imao seksualne odnose i posle toga ozenio doticnu. 

 

Videcemo da li ce ovaj brak doneti obostranu radost 😄 

 

Ma on je samo privremeno rešenje do dolaska Poceka, jedino je pitanje da li će doći za mesec,dva ili na kraju sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2023 at 1:13 PM, Big Ticket said:

Мислим да би он могао солидно да води Цедевита Олимпију, додуше, морао би скроз да промјени концепцију и менталитет екипе. Али да, волио бих још једну онако чврсту екипу у АБА која би се потукла са Звездом и Партизаном. Притом је власник Цедеоли госпоче за претходне с којима је радио. Тедески је човјек огромног стрпљења, екипа има редовне плате, фин град, редовно евротакмичење, домаћи језик (што чини се игра велику улогу код Радоње). Права мјера

 

On 2/20/2023 at 5:14 PM, Milos 3.14 said:

Najbolji fit za Radonjića bi bila CO ako misli da nastavi kao do sad i da fura svoj stil, ako misli da napreduje nek mu Miško završi neku Španiju, naučiće nešto čak i ako opet fejluje 

 

Pored njegovog bivseg kluba u kojem je stekao ime i u kojem je proveo toliko puno sezona (mislim na Buducnost), njemu bi Cedevita bila prava mera?

 

Sa jedne strane klub koji uvek moze da okupi krsne ratnike iz Srbije, BiH i Crne Gore uz par dobro pogodjenih stranaca, sa druge klub koji je kroz celu svoju istoriju tezio brzoj i atraktivnoj kosarci bez neke brige oko rezultata i dovodio takve igrace. Sa jedne strane klub koji se stvarno tukao i sa Crvenom zvezdom i Partizanom do pre neku sezonu (i imao slicnu publiku koja je mogla da stvori "pakao" na domacim mecevima), sa druge strane hobi Tedeschija za koji on nije spreman da potrosi vise od neke davno uspostavljene granice.

 

Ne znam, meni se cini da bi Radonjic pre trenirao igrace kao sto su Atic, Lazic, pa i Popovic (koji skoro da nista ne znaju u napadu, ali mogu da budu nezgodni u odbrani), od raznoraznih skracenih Amerikanaca na poziciji 1, krila koja igraju cetvorke, cetvorke koji igraju petice i tome slicno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ocekivano...

 

DR je morao uzeti npr Kalinica..najgori deo je svakako sportski sektor koji uslizava zelje navijaca ili radi nerezonski. Covek dodje da radi u Grcku prvi put, promene mu ceo tim..okosnice rasprodaju, ne dovedu Kalatesa i zeljni da takvi dobijaju Oly koji gazi celu Evropu.

 

Dejova krivica je sto se brzopleto prihvatio posla i nije postavio bolje uslove.

 

Navijaci u kuknjavi gori od zvezdinih...a oni nisu 3x napunili halu. Das podrsku timu uvek..dodjes da gledas kosarku.

 

Njima treba jako trenersko ime sa uslovima koji mogu biti mamac za neke igrace.

 

U stvaranju mlade Grcke osnove i novih stranaca, treba vremena. Tim je lose igrao, ali je uprava otezavala posao a navijaci pritiskali. 

 

Jasno kad ti otmu Nedovica i Papapetrua da uprava lose radi...

 

Generalno je probao, nije uspeo..i ostaje lekcija.

 

Novi klub moze biti samo EL tim...da su spakivali Deja, Kalinu, Nedovica i Vildozu na pocetku...Zvezda bi bila sad u osam. 

 

Uprava PAO a tu ne racunam predsednika je uzasna.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devil In My Pants said:

Ocekivano...

 

DR je morao uzeti npr Kalinica..najgori deo je svakako sportski sektor koji uslizava zelje navijaca ili radi nerezonski. Covek dodje da radi u Grcku prvi put, promene mu ceo tim..okosnice rasprodaju, ne dovedu Kalatesa i zeljni da takvi dobijaju Oly koji gazi celu Evropu.

 

Dejova krivica je sto se brzopleto prihvatio posla i nije postavio bolje uslove.

 

Navijaci u kuknjavi gori od zvezdinih...a oni nisu 3x napunili halu. Das podrsku timu uvek..dodjes da gledas kosarku.

 

Njima treba jako trenersko ime sa uslovima koji mogu biti mamac za neke igrace.

 

U stvaranju mlade Grcke osnove i novih stranaca, treba vremena. Tim je lose igrao, ali je uprava otezavala posao a navijaci pritiskali. 

 

Jasno kad ti otmu Nedovica i Papapetrua da uprava lose radi...

 

Generalno je probao, nije uspeo..i ostaje lekcija.

 

Novi klub moze biti samo EL tim...da su spakivali Deja, Kalinu, Nedovica i Vildozu na pocetku...Zvezda bi bila sad u osam. 

 

Uprava PAO a tu ne racunam predsednika je uzasna.

Pa zar nisi rekao da Dejo ne bi nikada uzeo Nedovica. Kako sada oteli? Po mnogima (ne znam da li si i ti to pisao), pre bi bilo uvalili.

Sada pises razne stvari, a kada sam pisao da su mu doveli Bejkona bez da ga je zeleo, bilo je drvlje i kamenje po meni i objasnjavali ste mi kako je to u stvari genijalan potez.

Totalno nerezonski potez sa njegove strane sto je otisao u PAO, sto bi se reklo, otisao mecki na rupu. 

I sta ce sada? Koga ce da trenira. U EL nece nikoga, bar jos par godina, sve su to treneri sa dugogodisnjim projektima. Mozda Makabi? Cisto sumnjam, zamisli Deju u Makabiju, tesko da ce oni odbranu da igraju. Ostaje mu neka opcija CO, Buducnost ili neka Rusija i to je tuga, ali sam je podelio sebi karte i sada ce da snosi posledice.

Link to comment
Share on other sites

Radonjic je dva puta doveden u situaciju u kojoj su postojali jasni signali da drzavu, partiju i voljenog lidera odjednom vise ne zanima klupska kosarka. Covek je jednom vec gradio ekipu koja je dosla do TOP8, pa onda odigrala najbolju evropsku sezonu ikad, sa preko 50% ucinka i za sve to je nagradjen tako sto su mu od celog uspesnog tima ostali samo Branko Lazic i Nemanja Dangubic.

 

Nakon toga, opet se vraca u KKCZ, osvaja sve domace trofeje, gubi TOP8 ne zbog losih igara nego zbog nedostatka srece i koncentracije u zavrsnicama i na sve to dobija na poklon WC za KKP jer je tako zamislila partija i jer je tako odlucio voljeni lider (a EL bas briga, bitno im je da su desetine miliona u prici).

 

Ne znam sta je trebalo da radi? Da ceka da vrhovni pacenik odjednom odluci da bi bilo lepo da oba pauerhausa odu na F4 pa da usred sezone potpisuje igraca koji ispod 1,5 miliona po sezoni ne igra? A pre toga mu je ostavljen White koji vise ni za EC nije dovoljno dobar.

 

Sta fali da ode u COL ili BUD? I vreme mu je za novi pocetak, da polako gradi pricu na dve ili tri godine u klubu koji moze da igra EL i da bude kandidat za osvajanje regionalne lige. Nije ni svako za svaki posao niti je Radonjic sad trener za Barcelonu, pa to ni veliki Saras nije.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, VISOKOLETAC said:

Pa zar nisi rekao da Dejo ne bi nikada uzeo Nedovica. Kako sada oteli? Po mnogima (ne znam da li si i ti to pisao), pre bi bilo uvalili.

Sada pises razne stvari, a kada sam pisao da su mu doveli Bejkona bez da ga je zeleo, bilo je drvlje i kamenje po meni i objasnjavali ste mi kako je to u stvari genijalan potez.

Totalno nerezonski potez sa njegove strane sto je otisao u PAO, sto bi se reklo, otisao mecki na rupu. 

I sta ce sada? Koga ce da trenira. U EL nece nikoga, bar jos par godina, sve su to treneri sa dugogodisnjim projektima. Mozda Makabi? Cisto sumnjam, zamisli Deju u Makabiju, tesko da ce oni odbranu da igraju. Ostaje mu neka opcija CO, Buducnost ili neka Rusija i to je tuga, ali sam je podelio sebi karte i sada ce da snosi posledice.

Pa ne bi ga uzeo jer je igrac slican Bejkonu. Samo ne pita se trener uvek sve i tu je bio problem. Doveli su mu dosta igraca koje mozda nije zeleo i sa kojima se mora raditi da ih unapredis. Navijaci nemaju za to strpljenje..Lee je doveden pre, Endrjuz sam bog zna ko ga je doveo i zasto. Nisu uspeli da raskinu ugovor sa  njim koji nije bio velik.

 

Vijali su Kalatesa, a nije nekom palo na pamet da tutne milione kao CZ u Argentince.

 

Povrede dve je imao Grigonis i raspao se. Dejo nije uspeo da nametne skroz svoju igru..Bejkona je prihvatio jer su mu trebali poJeni.

 

Slazem se da je bio los, ali se videlo da ga igraci ne buse i da veruju(postuju ga)

 

Tesko sa ovim timom mogu na Oly koji ima prekaljene Grke i tim koji je gofinama slican uz kvslitetna pojacanja.

 

PAO nece da ima proces, i nestrpljivi su. Oni bez dzak para ne mogu da funkcionisu. Itudis je dobar trener npr, ali u CSKA i sad u Feneru..ima sta hoce.

 

Moglo je biti bolje u EL, ali njima trfba proces ili dzak para. Trenutna uprava je tiha jeza..navijaci jos gori..slicni zvezdinim, u sve se razumeju...kad krene lose, prazna hala.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devil In My Pants said:

Pa ne bi ga uzeo jer je igrac slican Bejkonu. Samo ne pita se trener uvek sve i tu je bio problem. Doveli su mu dosta igraca koje mozda nije zeleo i sa kojima se mora raditi da ih unapredis. Navijaci nemaju za to strpljenje..Lee je doveden pre, Endrjuz sam bog zna ko ga je doveo i zasto. Nisu uspeli da raskinu ugovor sa  njim koji nije bio velik.

 

Vijali su Kalatesa, a nije nekom palo na pamet da tutne milione kao CZ u Argentince.

 

Povrede dve je imao Grigonis i raspao se. Dejo nije uspeo da nametne skroz svoju igru..Bejkona je prihvatio jer su mu trebali poJeni.

 

Slazem se da je bio los, ali se videlo da ga igraci ne buse i da veruju(postuju ga)

 

Tesko sa ovim timom mogu na Oly koji ima prekaljene Grke i tim koji je gofinama slican uz kvslitetna pojacanja.

 

PAO nece da ima proces, i nestrpljivi su. Oni bez dzak para ne mogu da funkcionisu. Itudis je dobar trener npr, ali u CSKA i sad u Feneru..ima sta hoce.

 

Moglo je biti bolje u EL, ali njima trfba proces ili dzak para. Trenutna uprava je tiha jeza..navijaci jos gori..slicni zvezdinim, u sve se razumeju...kad krene lose, prazna hala.

Iskreno svako pojačanje koje je Dejo doveo je loše, taj Lee je još i zlatan, dečko bi u svakom klubu u el sa klupe mogao imati ulogu kao zoljica je.

Wolters kao prva opcija je bas kriticno, a znamo da je njegov igrač, Ponitka posle Ep je potpisan, tako da ni malo jeftin nije, a s druge strane baš je loš. Grigonis igra za jaku lovu, čovek je bio odličan u Cska, a što kažeš ne može se sastaviti, ali i on je Dejin igrač 1/1.

Gudaitis je dobar kao back up i tu se i nije moglo mnogo promasiti, ali Dejo je morao imati igraca koji može njega više razigrati, a pogotovo Papajanisa koji igra ocajnu sezonu(svaki derbi ga Fall urnise).Williams je dobar, mada njega je prisustvo Bejkona baš ugušilo.

 

Tako da kad se sve pogleda nije uspeo ni blizu da izvuče maksimum iz ekipe.

Edited by Dobar u piku
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dobar u piku said:

Iskreno svako pojačanje koje je Dejo doveo je loše, taj Lee je još i zlatan, dečko bi u svakom klubu u el sa klupe mogao imati ulogu kao zoljica je.

Wolters kao prva opcija je bas kriticno, a znamo da je njegov igrač, Ponitka posle Ep je potpisan, tako da ni malo jeftin nije, a s druge strane baš je loš. Grigonis igra za jaku lovu, čovek je bio odličan u Cska, a što kažeš ne može se sastaviti, ali i on je Dejin igrač 1/1.

Gudaitis je dobar kao back up i tu se i nije moglo mnogo promasiti, ali Dejo je morao imati igraca koji može njega više razigrati, a pogotovo Papajanisa koji igra ocajnu sezonu(svaki derbi ga Fall urnise).Williams je dobar, mada njega je prisustvo Bejkona baš ugušilo.

 

Tako da kad se sve pogleda nije uspeo ni blizu da izvuče maksimum iz ekipe.

Ajde da nije uspeo..xD..pa nisu uspeli Kalatesa. Lee je smesan..EL je usao igrom slucaja ..

 

Grigonis vukso povrede itd..jbs ga, dobio otkaz, ali u prvoj sezoni mista bolje nisu mogli ni ocekivati. Pa oni se Endrjuza nisu resili pa Tomas nije mogao igrati. Navijaci dovode Bejkona..Njima je i Neda top..a bili zadnji sa sve metlama.

 

Klubu treba jak menadzment kao i Zvezdi...npr..samo u pao je gori a u Zvezdi ne postoji

Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2023 at 1:46 PM, Kooineeperk said:

Posle ovog sa PAO, mislim da bi Rusija mogla da mu bude sledeca destinacija. Ako vec nece da preuzme neki EC tim, sumnjam da ce biti nekih novih prilika u EL. Ozbiljno mu je poljuljan ugled. 

 

Mozemo polako i ovu temu da zatvaramo. 

Takodje mislim da ce put Rusije, ali ne u top 5 klubove.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ajde da nije uspeo..xD..pa nisu uspeli Kalatesa. Lee je smesan..EL je usao igrom slucaja ..

 

Grigonis vukso povrede itd..jbs ga, dobio otkaz, ali u prvoj sezoni mista bolje nisu mogli ni ocekivati. Pa oni se Endrjuza nisu resili pa Tomas nije mogao igrati. Navijaci dovode Bejkona..Njima je i Neda top..a bili zadnji sa sve metlama.

 

Klubu treba jak menadzment kao i Zvezdi...npr..samo u pao je gori a u Zvezdi ne postoji

Lee im je doneo 3 ako ne i 4 pobede sam, on igra za mnogo manje nego Grigonis pa i Ponitka, a opet se mnogo podcenjuje, takodje ta luda energija bi mogla usijati Oaku da ima barem 10 000 ljudi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dobar u piku said:

Lee im je doneo 3 ako ne i 4 pobede sam, on igra za mnogo manje nego Grigonis pa i Ponitka, a opet se mnogo podcenjuje, takodje ta luda energija bi mogla usijati Oaku da ima barem 10 000 ljudi.

Kako da nije...odneo je mnogo. Nije to par plejeva za EL...i to je to. Nikako za top8..npr Kalates+Kalinic i da je ostao Papapetru sa Tomasom od pocetka i bombona. Ovako qrac...

 

Grigonis je imao povrede i relativno on i Pontika su relativno slicni...ne idu ni centri pa ni Bejkon i Vilijams. Niko ledjima da igra..itd..

 

Mislim da im je bas los sportski deo...moras imati top pleja ili nema top8 ni u pismu.

 

 

1 hour ago, krzna said:

Takodje mislim da ce put Rusije, ali ne u top 5 klubove.

Jok, posle 9el sezona uzece Jenisej xD...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dobar u piku said:

Iskreno svako pojačanje koje je Dejo doveo je loše, taj Lee je još i zlatan, dečko bi u svakom klubu u el sa klupe mogao imati ulogu kao zoljica je.

Wolters kao prva opcija je bas kriticno, a znamo da je njegov igrač, Ponitka posle Ep je potpisan, tako da ni malo jeftin nije, a s druge strane baš je loš. Grigonis igra za jaku lovu, čovek je bio odličan u Cska, a što kažeš ne može se sastaviti, ali i on je Dejin igrač 1/1.

Gudaitis je dobar kao back up i tu se i nije moglo mnogo promasiti, ali Dejo je morao imati igraca koji može njega više razigrati, a pogotovo Papajanisa koji igra ocajnu sezonu(svaki derbi ga Fall urnise).Williams je dobar, mada njega je prisustvo Bejkona baš ugušilo.

 

Tako da kad se sve pogleda nije uspeo ni blizu da izvuče maksimum iz ekipe.

 

Nebi se baš složio sa prvom rečenicom. Wolters je na početku vukao i bio izuzetno bitan. Posle je usled dobrih igrara Lee-ja imao malkice manju ulogu, a posle ovog odsustva posle povrede bio neprepoznatljiv. Znači ako gledamo samo zadnjih par utakmica, bio je loš. Ako gledamo celu priču, onda je bilo toplo hladno. 

Ponitka loš? Čovek je u nekim utakmicama bio jedini igrač koji je pokazao da ima mozak u glavi i uvke je bio na nivou što se tiče zalaganja i energije, dok se to za neke druge nije moglo reči. Ako ga misliš ocenjivati po njegovom umeću u napadu, onda ok, nije nešto. Ali mislim da nije fer da se to gleda tako. Jer je on jedan versatilni point forward, glue guy. Koji se najbolje snalazi u dobrom sistemu. Tako da je čudo što je bio ovoliko dobar več sad u ovoj divljini. On bi tek došao na svoje, da je Dejo napravio ekipu 100% po svom ukusu, i kada bi krenuli da melju.

 

Za Grigonisa nemogu tačno da se setim. Ali čini mi se da je on u Žalgirisu bio baš dobar, a da se u CSKA-ja onda kreču malo slabije igre. Neka me ispravi neko, ako sam pobrkao. No kakogod okreneš, jeste razočarao i odigrao ispod svakog nivoa

Gudaitis nije razočarao po mom mišljenju. Imao je dobrih utakmica. Toplo-hladno kao i cela ekipa. Problemi sa slobodnim bacanjima uticali na njegovu igru. Ali ne može se reči da je bio loš.

 

Williams po meni razočarenje. Pre svega odnos u nekim utakmicama gde je izgledalo kao da mu se ne igra. Ali se slažem da je krenuo slabije da igra od dolaska Bejkona, je je izgledalo u početku da mu odgovara to što je prva napadačka opcija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Devil In My Pants said:

Ajde da nije uspeo..xD..pa nisu uspeli Kalatesa. Lee je smesan..EL je usao igrom slucaja ..

 

Grigonis vukso povrede itd..jbs ga, dobio otkaz, ali u prvoj sezoni mista bolje nisu mogli ni ocekivati. Pa oni se Endrjuza nisu resili pa Tomas nije mogao igrati. Navijaci dovode Bejkona..Njima je i Neda top..a bili zadnji sa sve metlama.

 

Klubu treba jak menadzment kao i Zvezdi...npr..samo u pao je gori a u Zvezdi ne postoji


Mala ispravka. Ako sam ja dobro razumeo pravila u Grčkoj, ekipa može imati 7 registrovanih stranaca, dok maksimalno 6 mogu biti u prvih 12. Takođe, tek nekoliko puta u toku sezone klub svojevoljno može menjati odluku o 7 registrovanih stranaca, pa tako je Endruz bio sve vreme registrovan i Grigonis nije mogao da igra kada su Volters i Ponitka bili povređeni. Pred kup, mislim da su registrovali Tomasa, a katovali Endruza, što nije promenilo mišljenje Radonjića da 6 stranaca budu Volters, Li, Ponitka, Bejkon, Vilijams i Gudaitis. 

 

 

3 hours ago, L' Imperatore said:

 

Nebi se baš složio sa prvom rečenicom. Wolters je na početku vukao i bio izuzetno bitan. Posle je usled dobrih igrara Lee-ja imao malkice manju ulogu, a posle ovog odsustva posle povrede bio neprepoznatljiv. Znači ako gledamo samo zadnjih par utakmica, bio je loš. Ako gledamo celu priču, onda je bilo toplo hladno. 

Ponitka loš? Čovek je u nekim utakmicama bio jedini igrač koji je pokazao da ima mozak u glavi i uvke je bio na nivou što se tiče zalaganja i energije, dok se to za neke druge nije moglo reči. Ako ga misliš ocenjivati po njegovom umeću u napadu, onda ok, nije nešto. Ali mislim da nije fer da se to gleda tako. Jer je on jedan versatilni point forward, glue guy. Koji se najbolje snalazi u dobrom sistemu. Tako da je čudo što je bio ovoliko dobar več sad u ovoj divljini. On bi tek došao na svoje, da je Dejo napravio ekipu 100% po svom ukusu, i kada bi krenuli da melju.

 

Za Grigonisa nemogu tačno da se setim. Ali čini mi se da je on u Žalgirisu bio baš dobar, a da se u CSKA-ja onda kreču malo slabije igre. Neka me ispravi neko, ako sam pobrkao. No kakogod okreneš, jeste razočarao i odigrao ispod svakog nivoa

Gudaitis nije razočarao po mom mišljenju. Imao je dobrih utakmica. Toplo-hladno kao i cela ekipa. Problemi sa slobodnim bacanjima uticali na njegovu igru. Ali ne može se reči da je bio loš.

 

Williams po meni razočarenje. Pre svega odnos u nekim utakmicama gde je izgledalo kao da mu se ne igra. Ali se slažem da je krenuo slabije da igra od dolaska Bejkona, je je izgledalo u početku da mu odgovara to što je prva napadačka opcija.


Odlično zapažanje za Ponitku, nestvarno da nije imao mesta u EL timu i da je tek posle Evropskog prvenstva dobio poziv u PAO. Meni se lično previše sviđa takav tip igrača koji uvek stavlja tim na prvo mesto i koji ima takav karakter da se u ovoj divljini od ekipe posveti timu, igra odbranu i daje sve od sebe na skoku dok u napadu čeka svoje, a nije da ne ume da odigra i sa loptom u rukama i da pogodi za tri. Baš koristan igrač koji bi se u ozbiljnijem sistemu još bolje uklopio.

I ovo za Derika je isto zanimljivo, uvek sam se pitao kako je moguće da drugom piku sa drafta karijera ide strmoglavo ka dole. U Evroligi, posle odlične sezone u Bajernu, svake druge godine sve lošiji i lošiji. I onda ga gledam ove sezone, pored nekih odličnih napadačkih partija, totalna suprotnost od gore spomenutog Ponitke što se tiče zalaganja. Eto sada bacih pogled na statistiku i vidim da Vilijams ima i manje skokova u proseku, a viši je, igra više unutra i ima znatno veći atleticizam. Niti je igrao specijalno odbranu, često kasnio u nekim rotacijama nezainteresovan i na skoku veoma često takođe nezainteresovan i onda kada ga gledam češće dođem do odgovora na ovo moje pitanje kako je moguće da tako talentovanom igraču karijera propada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Devil In My Pants said:

Kako da nije...odneo je mnogo. Nije to par plejeva za EL...i to je to. Nikako za top8..npr Kalates+Kalinic i da je ostao Papapetru sa Tomasom od pocetka i bombona. Ovako qrac...

 

Grigonis je imao povrede i relativno on i Pontika su relativno slicni...ne idu ni centri pa ni Bejkon i Vilijams. Niko ledjima da igra..itd..

 

Mislim da im je bas los sportski deo...moras imati top pleja ili nema top8 ni u pismu.

 

 

 

Lee je igrac koji za jedan Monako je igrao 25 min u proseku 5 meceva protiv Olija,njega bi u kkp voleo umesto Madara, ili kao neki dodatak timu.

Ima Panata dosta igraca koji su dobro plaćeni, za Papajanisa pre ove sezone se pričalo da će u Nba, pa su se povlacile paralele da je lud ako sad ode jer će još više procvetati sa Radonjom.

Bejkon je masno plaćen, moguće da je neki ekvivalent sa Fakuom, Tomas i Agravanis zajedno imaju platu jednom dobrog el igraca, zašto taj novac nije ranije uložen ne znam, ali da je morao biti to je činjenica.To je problem Radonjica, što nema autoritet da se obrati Janakopulosu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dobar u piku said:

Lee je igrac koji za jedan Monako je igrao 25 min u proseku 5 meceva protiv Olija,njega bi u kkp voleo umesto Madara, ili kao neki dodatak timu.

Ima Panata dosta igraca koji su dobro plaćeni, za Papajanisa pre ove sezone se pričalo da će u Nba, pa su se povlacile paralele da je lud ako sad ode jer će još više procvetati sa Radonjom.

Bejkon je masno plaćen, moguće da je neki ekvivalent sa Fakuom, Tomas i Agravanis zajedno imaju platu jednom dobrog el igraca, zašto taj novac nije ranije uložen ne znam, ali da je morao biti to je činjenica.To je problem Radonjica, što nema autoritet da se obrati Janakopulosu.

On i Volters nisu par PG za bilo kakvu pricu o top8. Mogu obojica biti back upi i to je to.

 

Bejkon masno placen a covek nije imao klub i nudio se PAO...cuj ekvivalent sa Fakuom..auu brate moj.

 

Papajanic je cepanica relativno niskog IQ, kriminalan u odbrani prodora i generalno odbrani. Gudaitis je npr 10x veci IQ, ali su spori obojica, tj lateralne kretnje kriminal i sam skok za blokadu spor.

 

Naravno da bi Papajanis bolje igrao da mu ceo mec bacaju da zakuca..

 

Generalno imaju dobru podlogu, ali im treba plej general na parketu..koji moze izneti f8 ulogu. Agravanis nista bolji od Mancukasa, stavise i losiji.

 

Dejo je napravio losu selekciju..trebao je povuci Kalinica ili uzeti Sikmu npr...nekog sa mozgom i da moze da igra ledjima. Grigonisa su sjebale povrede, posebno ona sa repkom.

 

Jbga, ko god im dodje..morace da ga cekaju ili da uloze masne pare sa nekim Mesinom npr..

 

Instant uspeh je smesan kod njih, navijaci kao i kod nas. Razumeju se u svaki sport i strategiju a dinar nisu videli od kosarke ili bilo kog sporta...

 

Na kraju Dejo je kriv sto nije bio cvrsci, ali nije pustio korenje..vrv bi za EL bilo najbolje da poslednja dva ispadaju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wolters - Lee defintivno nije neki kvalitet na PG, ali ima i gorih u EL (npr Bajern). PAO je trebalo da ima kreaciju i sa drugih pozicija, pre svega preko Grigonisa i Ponitke, a i ovi Amerikanci uglavnom kreiraju za sebe. Tu je i situacija sa Andrewsom koji je morao biti bolje iskorišćen, nije on baš takav nemač pojma. Papajanis - Gudaitis je vrlo dobra rotacija na centru za EL, Papajanis je nažalost po navijače zelenih van forme i deluje kao da je u nekoj depresiji, a Gudaitisa su sjebala slobodna bacanja koje izvodi kao amater, a nije bilo tako ranijih sezona. 

 

Kako bre PAO da dovede Kalinića kad nisu mogli da zadrže ni Papapetrua koji je sličan tip igrača samo gori?

Edited by Chaos Is Me
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...