Jump to content

Panathinaikos-nova era evropskog velikana!!!


Devil In My Pants

Recommended Posts

Realno PAO nije nigde isao sa Radonjom. Ta ekipa igra na bljeskove i deluje da nemaju nikakav kontinuitet. Nista nisu napredovali od starta sezone. I vrlo su nakaradno sklopljeni, sto je dobrim delom i zasluga Radonje. Nadao sam se da ce da ga ostave do kraja sezone da vidimo tu finalnu seriju protiv Olimpijakosa, da vidimo koliki otpor mogu da pruze.

Link to comment
Share on other sites

Najveci problem Dejana Radonjica je prvo i osnovno, selekcija igraca. I drugo, kontrola toka utakmice. Pogotovo u fazi napada, gde je nekako neumesan da parira protivniku veci deo meca i da drzi odredjeni nivo, da bi ekipu uveo bar u egal zavrsnicu. Otud ti njegovi mecevi gde neretko protivnik vec u prve dve cetvrtine stvori ozbiljnu razliku i ostatak meca se pretvori u cisto mucenje za njegove ekipe.
Mislim da bi za njega odlican izbor bio jos neko vreme provedeno u US, kako bi unapredio ofanzivni deo svoje igre, koji je u pojedinim momentima vrlo upitan.
Ali selekcija igraca, katastrofalna. Bajern i PAO su ipak timovi koji mogu da ti obezbede pristojne finansijske resurse, tako da mislim da opravdanja nema.
Uzasne igrace je birao, mozemo da navodimo primere do sutra. I da kazemo da nijedan igrac nije los, za nesto vise na EL nivou, mnogi njegovi bivsi definitivno jesu.

Sto se Zvezde tice, hvala od srca za sve. Uzdigao je tim na nivo koji mozda sa nekim drugim ne bih nikada ni dosegli, ali on od tog nivoa nece ici uzlaznom putanjom, bar ne u ovom momentu.
To bi definitivno bio korak unazad. Moje misljenje, naravno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Del Piero said:

Realno PAO nije nigde isao sa Radonjom. Ta ekipa igra na bljeskove i deluje da nemaju nikakav kontinuitet. Nista nisu napredovali od starta sezone. I vrlo su nakaradno sklopljeni, sto je dobrim delom i zasluga Radonje. Nadao sam se da ce da ga ostave do kraja sezone da vidimo tu finalnu seriju protiv Olimpijakosa, da vidimo koliki otpor mogu da pruze.

 

Ja mislim da jesu. Počele su stvari malo bolje da funkcionišu u odbrani. recimo ta saradnja bekova i centara kod odbrane od pnr, bolje rotacije u odbrani, itd itd. Naravno, nije to još bilo na zadovoljavajuččem nivou, ali je išlo u pravom smeru.

 

Po mom mišljenju, veliki problem ove ekipe je bio što overall nije bila baš mnogo inteligentna. A još veči problem je što su imali problem da drže fokus i intezintet kroz veči deo utakmice. Što je potrebno za takmičenje na ovom nivou, a pogotovo za košarku kakvu želi da igra Raodnjić. Mislim da je ova utakmica u polufinalu kupa jedan fantastičan primer. Gde prvo poluvreme deluju dobro. Kontrolišu ritam koliko toliko, defanzivno se vidi jasan plan šta se brani, kako se brani. I onda početak drugog poluvremena, pomračenje uma i serija Olympiacosa 20-0 na bazi one stvari što bi reko jedan trener.

 

Tu je na leto trebalo dodati malo više mozga i muda (ko je reko Sikma i Kalina), pa da se šibamo.

Edited by L' Imperatore
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Od pocetka je mirisalo na neuspeh. Ocigledno se gazda Panatinaikosa daleko vise mesa u kadrovsku politiku nego li Covic. Da...i to je moguce. Osim toga, ocekivanja u evroligi u Panatinaikosu su, sa pravom, mnogo veca nego li u Zvezdi. Panatinaikos je jedan od najtrofejnijih timova na svetu. Opet, situacija tamo vec duzi niz godina nije sjajna po pitanju finansija, a ocigledno se i klub ne vodi dovoljno dobro nego li ranije.

 

Dejo u takvoj konstalaciji stvari, moze se reci da se debelo zajebao. No dobro, hteo je da proba nesto vise, nije mu uspelo ali barem je probao, pohvale za ambiciju.

Link to comment
Share on other sites

Kuku, šta će sad @Devil In My Pants sa životom? Može pevat' Deji onu "Nemam drage, nemam druga, život mi je samo tuga, na mom polju nema cveća, jedina si moja srećaaaaa".😥

Sad ozbiljno, Dejo je dobar za Zvezdu i to mu je prava mera - ekipe bez mnogo para koje dovodi do rezultata metodom krvavih kolena. Iako je napredovao u segmentu koji mu je uvek bio lošija strana - napadački setovi van osnovnih šablona, kao i u in-game prilagođavanju, nije to nikad usavršio do te mere da bi bio dobar izbor za "bogate". Uz to, kad ima dosta para, kao da ne ume da odabere prave igrače i napravi kompaktnu celinu - tim. Mislim da je njegova budućnost, pored Zvezde, neki Žalgiris, Alba, Bajern, Lietuvos Ritas, možda čak i neki Rusi jer tamo nema nekog pritiska rezultata, pa bi mogao da nastavi svoj razvoj. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pao je počeo sezonu sa sportskim direktorom Pedulakisom koji je vrv najodgovorniji za ovako sklepan tim. Doveo je i Bacona za koga je Radonja dan ranije rekao da mu ne treba takav profil igrača i posle možda nedelju dana Pedulakis biva sklonjen sa te pozicije.

 

Od početka sezone traje maltretiranje Andrewsa koji nije hteo da im oslobodi slot za domaće prvenstvo #izinat jer mu nisu dali šansu u EL. Zbog toga  su kup igrali bez Tomasa.

 

Slaba forma Papajanisa i Grigonisa.

 

Baš je sve išlo kontra Pao-u ove sezone i jedini Radonjin pečat u ekipi jeste da se nisu predavali ni na jednoj utakmici i borili su se do kraja.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, propolis said:

Pao je počeo sezonu sa sportskim direktorom Pedulakisom koji je vrv najodgovorniji za ovako sklepan tim. Doveo je i Bacona za koga je Radonja dan ranije rekao da mu ne treba takav profil igrača i posle možda nedelju dana Pedulakis biva sklonjen sa te pozicije.

 

Od početka sezone traje maltretiranje Andrewsa koji nije hteo da im oslobodi slot za domaće prvenstvo #izinat jer mu nisu dali šansu u EL. Zbog toga  su kup igrali bez Tomasa.

 

Slaba forma Papajanisa i Grigonisa.

 

Baš je sve išlo kontra Pao-u ove sezone i jedini Radonjin pečat u ekipi jeste da se nisu predavali ni na jednoj utakmici i borili su se do kraja.

 

 

 

 

Malo nerazumljiv potez Andrewsa, jer mu je nudjena isplata ugovora i novi klub. A on navodno rekao da želi da se revanšira ljudima koji su ga doveli a nisu mu dali priliku da igra. Što je glupost, s obzirom da je doveden pre nego što je potpisan Radonjić. Što znači da ga nije on doveo, a nema šta da se revanšira Pedoulakisu i Giannakopoulousu, kad oni nisu znali da novom treneru neče da se svidi. Nisu krivi. Barem ne u tom smislu. Samo za glupost da se pravi ekipa pre nego što imaš trenera, pa onda i kasnije dovodiš igrače po svom ukusu.

 

Papagiannis jeste malo pronašao svoju rolu zadnje vreme u tim pnp i alley oop situacijama. Plus je dobro korištena njegova mobilnost kod iskakanja na piku. Sloukas recimo je dobro zaustavljen u kupu na tu foru. Ali da, utisak je ipak da je mogao bolje s obzirom na potencial, a ne da se mora tražiti neka specialna uloga. 

Za Grigonisa se slažem. Izgledao je pogubljeno od samog starta i nikako nije uspeo da uhvati ritam.

Link to comment
Share on other sites

Eh, da je Panatanaikosu stvarno najveći problem Radonja. Jeste da on van krugova Zvezde nije pokazao Bog zna kakve trenerske sposobnosti praćene uspesima, ali u trenutnim uslovima i okolnostima koji vladaju u PAO, teško da bi i mnogo jača trenerska imena bolje plivala.

 

Doveli su 13 (!) novih igrača od leta. Napustilo ih je 10-ak. Od odlaska Rika Pitina u prvom mandatu, odnosno dolaska Pedulakisa, u poslednje 3 godine su promenili 6 trenera. I evo, stiže im i sedmi. Ni "s" od sistema. Ni "s" od strpljenja. 

 

Očigledno im je prpa što Olimpijakosu tako dobro ide u Evroligi, što su ih počistili i u ligi prošle godine, uzimaju Kupove, pa hoće preko noći na stare slave. Čak ne smatram ni da im je generalno nizak timski IQ toliki problem koliko ne vidim u kojim okolnostima možeš da procvetaš sa 13 novih igrača u rosteru. Dobro, dvojica su tek stigla, ali suština ostaje ista. Primera radi, Olimpijakos je napravio "rokadu" od 4 igrača tokom leta za ceo roster.

 

A povrh svega, u slučaju Bejkona (pa i Paris Lija) je vrlo jasno da Radonjina uloga u selekciji i tom slobodnom prometovanju igrača nije velika. Možda i minimalna. Tako da njihovi problemi leže mnogo pre Radonje...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Malo nerazumljiv potez Andrewsa, jer mu je nudjena isplata ugovora i novi klub. A on navodno rekao da želi da se revanšira ljudima koji su ga doveli a nisu mu dali priliku da igra. Što je glupost, s obzirom da je doveden pre nego što je potpisan Radonjić. Što znači da ga nije on doveo, a nema šta da se revanšira Pedoulakisu i Giannakopoulousu, kad oni nisu znali da novom treneru neče da se svidi. Nisu krivi. Barem ne u tom smislu. Samo za glupost da se pravi ekipa pre nego što imaš trenera, pa onda i kasnije dovodiš igrače po svom ukusu.

 

Ne bih znao šta i kako je bilo to sa Andrewsom,ali svakako Radonji nije išlo u prilog .

 

3 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Papagiannis jeste malo pronašao svoju rolu zadnje vreme u tim pnp i alley oop situacijama. Plus je dobro korištena njegova mobilnost kod iskakanja na piku. Sloukas recimo je dobro zaustavljen u kupu na tu foru. Ali da, utisak je ipak da je mogao bolje s obzirom na potencial, a ne da se mora tražiti neka specialna uloga. 

 

Papajanis je bio najbolji centar EL posle Tawaresa prošle sezone i sa obzirom da ima samo 25 godina očekivalo se da će ove godine biti još bolji. Možda čak i najbolji centar Eurolige sa obzirom šta je Radonja radio sa Cirbesom,Bobijem, Kuzmićem.

 

3 minutes ago, L' Imperatore said:

Za Grigonisa se slažem. Izgledao je pogubljeno od samog starta i nikako nije uspeo da uhvati ritam.

 

Jedina svetla tačka ovog Pao su Ponitka i Lee.

Lee je jedini igrač koji je napredovao od početka sezone u svim segmentima igre.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da kao nov član foruma se upišem ovde kao Zvezdaš na temi gde se uglavnom piše o Radonji za koga smatram da je istinska legenda našeg kluba.

Ako sklonimo na stranu selekciju ekipe i gledamo čiste trenerske sposobnosti vođenja ekipe, onda možemo reći da je Radonjina prošla sezona u Zvezdi bila možda i najuspešnija, koliko god čudno to zvučalo. Igrački kadar od prošle sezone je užasan bio, takav da smo od 12 igrača imali samo jednog vrhunskog evroligaškog igrača u vidu Kalinića i jednog dobrog i korisnog evroligaškog igrača u vidu Holinsa. Vajt povređen, Kuzmić bivši igrač, Mitrović u EK prethodne sezone jedva da je igrao 10 minuta (u plejofu protiv Monaka ni toliko), Davidovac, Dobrić pa onda Lazić i Lazarević igrači rotacije maksimalno, Ivanović, Marković i Volters direktno iz EK gde Virtus i Uniks nisu hteli da produže ugovore sa pomenutom dvojicom. Na taj blago rečeno limitiran i slab tim, greška u tome da se Dobrić forsira na dva i da na pozicijima 1 i 2 imamo samo dva igrača koji mogu kreirati poene za sebe u vidu Voltersa i Ivanovića i to ne na nekom visokom nivou. Sa takvim timom odigrati solidno EL gde smo trebali imati par pobeda više poput Efesa kada smo na neverovatan način izgubili utakmicu je zaista uspeh, a da ne pričamo da je uzeti tri trofeja protiv Željka Obradovića koji je imao objektivno jači individualno tim neverovatna stvar. Možda sam preterao kada sam rekao najuspešnija imajući u vidu 2016/2017, ali opet sa druge strane ovako individualno slab tim retko ko bi vodio tako dobro.

E sada Panathinaikos, da ne ispadne da sam zalutao na temu. Sve ovo iznad je napisano da se vidi od čega je Radonjić stvorio nešto. U Grčkoj je sve to suprotno. Surovo realno gledano, kada uzmemo u obzir i ludog vlasnika i Pedulakisa koji dovodi igrače po svom nahođenju i veoma lošu hemiju gde su navijači u sukobu sa vlasnikom i tako dalje, Radonja je nažalost podbacio. Izgubio je četiri puta za redom od Olimpijakosa gde je samo jednom bio blizu, dok je dva puta izgubio bez problema, a onaj najgori, pred krcatom OAKA arenom, gubio i preko 30 razlike. Ja sam mlad, ali poređenja sa Srbijom, kod nas se dešavalo 30 i 40 razlike, ali su to bile situacije kada je razlika u kvalitetu ogromna i kada se igra pred domaćim navijačima pa jedna ekipa razbije drugu 30 ili poput prošle sezone kada smo u 4. utakmici izgubili onako znajući da imamo 5. pred našim navijačima, a njima je bila biti ili ne biti. A razlika u kvalitetu između Panathinaikosa i Olympiacosa nije svakako da se tako izblamiraju kod kuće. 

Neko je napisao da je Andrews doveden pre Radonjića što nije istina već je samo Lee to bio koji je na kraju ispao premija kako je igrao. Dolaskom Bacona je Andrews automatski sklonjen van 12 bez ikakve šanse da se vrati u roster i to sam ubeđen (iako nemam informacije) da je Radonjićeva odluka jer ume da bude poprilično rigidan u shvatanju kako ekipa treba da izgleda, da bude minutaža raspoređena i slično, a na to dodati pravilo od 6 igrača u domaćim takmičenjima, jednostavno nije bilo mesta da Andrews igra Evroligu što je po mom mišljenju ludilo. Podsetilo me kada je došao kod nas u drugom mandatu i imao Koloma i Hola na raspolaganju i odmah katovao Hola, da bi ga kasnije, nakon odlaska Koloma, vratio Hola jer nije imao drugu opciju.

Pored Andrewsa, način kako je koristio Grigonisa koji isto može biti ultra koristan igrač je izuzetno loš. Najbolji primer jeste protiv Valensije kada Ponitka nije bio u sastavu, a došao je Tomas i Grigonis je igrao svega 9 minuta? Bejkon se ispucavao 4/14, Lee je igrao 36 minuta, a Brohoridis 10 minuta i mesta za Grigonisa je svakako bilo, ali po istom principu za Andrewsa mislim da je odlučio i da dolaskom Tomasa, vraćanjem Ponitke i Voltersa u ekipu odstrani Grigonisa. Svakako je bilo priče da nije zadovoljan njegovim izdanjima još pre.

Na kraju dana, koštalo ga je i to što za razliku od Zvezde kada je najplaćenije igrače katovao, ovde Bejkonu nije smeo reč da kaže niti je uspeo da ga smiri ili usmeri u pravom pravcu. Utisak mi je utakmica protiv Valensije u gostima kada su ušli u produžetke i kada je Bejkon stvarno igrao dobro i pogađao, ali mislim da je svih pet minuta u produžetku svaki napad išao, ali svaki da on igra 1 na 5 pa šta uradi. Drugi utisak je utakmica protiv Virtusa u gostima gde petorka u kojoj NIJE Bacon stiže i preokreće utakmicu, mislim da su poveli i u tom trenutku ili napad pre nego što su poveli je ušao Bacon i napravio dar mar do kraja svojom nezainteresovanšću u odbrani i lošom igrom u napadu gde je za celu utakmicu šutirao 2/11 i imao +/-   -12.

Na sve to treba dodati i činjenicu da ekipa jednostavno nije imala potrebnu energiju i koncentraciju da bi pobeđivala malo češće. Ulazili su u utakmice mlako, nezainteresovano, dekoncentrisano kao protiv Monaka i Partizana gde su gubili ogromnom razlikom pa tek kada zategnu malo odbranu i igraju sa više energije stignu. Identično je bilo i prvo poluvreme protiv Žalgirisa. To je sigurno i delimično trenerova krivica, vidimo mi kakvu smo ozbiljnost imali sa Vladom, a kakvu sa Duškom. Sa prvim smo gubili kući od Zadra što je posledica isključivo igranja preko kurca da te jedan Zadar u BG dovede do toga da gubiš u jednom trenutku 20 razlike. 
Tako je sada bilo i u Grčkoj jer je PAO izgubio od Arisa, igrao na jednu loptu sa Lavriom u gostima i Peristerijem kod kuće, a razlika u kvalitetu između tih ekipa je nebo i zemlja.

Kada se uzme sve u obzir, Radonja će lepo da se naplati i zbog toga mi je drago, ali za njegov CV je ovo izuzetno loše jer sve manje ekipa je koje bi mogao u Evroligi da vodi. Bayern i PAO su idealne opcije za njega, ekipe od kojih se u datom momentu ne očekuje mnogo u Evroligi osim borbe za top8, dok u domaćem prvenstvu su prvi ili drugi favoriti za osvajanje. Bayern je vodio prve sezone odlično, ali užasnom selekcijom u drugoj sezoni (ne krivim njega) se završilo kako se završilo, dok je PAO vodio, uz sva sranja oko kluba, jednostavno loše. 

Ne smatram da je engleski problem kod Radonjića jer je dosta napredovao u tom području, već da je isključivo njegova tvrdoglavost koja postaje sve veća. Prošle godine nismo doveli centra, i ne verujem u te priče nije bilo igrača, iskomplikovalo se sa Nokom, Petruševim itd jer je sigurno mogao naći nekog igrača koji je bolji od Kuzmića, ali je on verovatno tražio po njegovim standardima nekog ko će se idealno uklopiti, pa eto ako nema takvog na tržištu, onda nećemo nikog. Ta tvrdoglavost i rigidnost se ogleda i u tome da gde god da ide, dovodi bivše igrače jer su oni sigurni i zna se šta se može očekivati od njih, tako je odveo Dangubića i Nelsona u Bayern, a Woltersa i Williamsa kome je karijera u slobodnom padu u PAO. Uostalom i kažu ljudi da je jedva prihvatio Millera kod nas da dođe, a čovek je preokrenuo sezonu i bez njega apsolutno ništa ne bismo uradili. 

U svakom slučaju, žao mi je što se ovako završilo, ali se lepo naplatio čovek i verujem da će dobiti još neku priliku u Evroligi kad tad da pokaže šta ume, do tada svakako može da uživa i usavršava se dodatno.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

https://www.b92.net/sport/euroleague/vesti.php?yyyy=2023&mm=02&dd=19&nav_id=2291532

 

Ovo mi je promaklo. Mislim, šta dalje pričati...

 

Ali brate, kad jedan dan izjavis da ti Bejkon ne treba a sutradan ti gazda potpise tog istog Bejkona, ne mogu da se ne setim scene Dimitrija Pantica i faking Olivera Nedeljkovica koga Sojic nacrta u istu kancelariju Panticu, kao u inat. Znaci...tog momenta je Dejo trebao da ode.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao sada već bivši navijač Panatinaikosa samo bih kratko dao završnu reč na ovoj temi.

 

Žao mi je što je Radonjin doživeo još jedan krah u EL, nadam se da ih je odrao ko što su to neki činili familiji Čović.

 

Ali mi je i drago što više neću morati da gledam ovu ekipu, zaista je bilo mučno, što je jednim delom i Radonjin neuspeh. I kao što mi je prošli put bilo drago što više neću morati da navijam za ekipu u kojoj igra Monro tako mi je sada drago zbog Bejkona.

 

Nadam se da će naredni topik posvećen Dejanu dočekati neki lepši kraj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...