Jump to content

Panathinaikos-nova era evropskog velikana!!!


Devil In My Pants

Recommended Posts

39 minutes ago, uini said:

 

kapiram da si tako pisao i za sašu obradovića.

prvo nek' im radonja uzme sve dogovorene pare, pa lagano da potraži klub početkom leta.

Za mene ne postoje Obradovic, Radonjic, Covic. Za mene postoji samo Zvezda! Svi oni su prolazni Zvezda ostaje! Radonjic nije ispao fer letos prema nama. Pristao da ostane, cak bio i na onom sastanku krajem juna u kuci kosarke da bi naprasno kad se pojavila ponuda PAO nas odjebao uz izgovor da trazi neke garancije. Zanimljivo da mu te garancije nisu bile potrebne kad je dolazio posle Bajerna. Posebno sto je istu stvar uradio i 2017. kad je otisao u Ameriku pa nas mesec dana vozao te hoce da produzi ugovor te nece.

A 2014. da ne pominjem. Jos tad bi mu se ugasila karijera posle one bruke sa Cibonom u Areni.

Edited by fasper
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moze I u svoju CZ, ne znam zasto to ne navodite kao opciju. Polako, ima vremena, sad mu je sigurno jasno koliko se zaleteo letos, PAO je svakako najgora opcija u EL, ne samo za trenere.

Od drugih klubova u EL, svakako bi Makabi mogao da napravimo iskorak sa Radonjicem, jer je za Katasa doktor kosarke. Alba takodje moze da bude dobra opcija I zajednicki interes.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Big Ticket said:

...

 

Мислим да би он могао солидно да води Цедевита Олимпију, додуше, морао би скроз да промјени концепцију и менталитет екипе. Али да, волио бих још једну онако чврсту екипу у АБА која би се потукла са Звездом и Партизаном. Притом је власник Цедеоли госпоче за претходне с којима је радио. Тедески је човјек огромног стрпљења, екипа има редовне плате, фин град, редовно евротакмичење, домаћи језик (што чини се игра велику улогу код Радоње). Права мјера

 

Ovo za Olimpiju ja pričam več neko vreme. Meni je to nekako logičan spoj, iz svih ovih razloga koje si ti nabrojao. Pokazao je Tedeski mnogo ozbiljnosti sa ovim projektom. I sa uloženim novcem, a pre svega sa tim nekim kontinutietom kojeg su želeli da stovre sa Golemcom i davali mu 2., 3. šansu, kad bi u nekim drugim klubovima več davno popio otkaz.

Promjena mentaliteta ekipe mislim da nebi bila veliki problem. Ima tu materiala za krvav kolena za trenera koji želi taj stil da implementira. Ovi stranci na vanjskim pozicijama možda nisu za te stvari, ali dolazi offseaon i šansa da se naprave promene koje su potrebne.

 

Imam neke informacije da je budžet ispucan i da se kao nema para za Radonju. Mada mi to nije logično, pošto su neke vreme kružili rumori da Spahija menja Golemca, pre nego što je preuzeo Veneziu. A ne verujem da je Spahija mngo jefitni, ako uopšte, od Deje. Pored toga, ovo je jednostavno predobra prilika za Olimpiju da još ozbiljnije uđe u trku na regionalnoj sceni, pa bi jednostavno morali tu da se snađu i isprse.

 

13 minutes ago, Nenadd said:

Cisto sumnjam da ce se Dejo tek tako spustiti na nivo Ek ekipe, u ovim godinama i sa tim rezimeom.

Ne kazem da to ne bi bilo dobro za njega, ali mnogo je realnije da on iskulira do kraja sezone, a mozda saceka i pocetak sledece i smene na klupama.

 

Bice tu upraznjenih mesta, Baskonija i Valensija fino guraju ali to su mladi treneri i nikad se ne zna kada svlacionica i rezultati mogu da krenu naopako, ako Asvel promeni jednog od gazdi promenice se i trener, Zvezda je uvek opcija itd.

 

Mislim da se Dejo nece vracati u Abu, sem u slucaju jos jednog ili dva neuspela angazmana.

 

Meni se nesto javlja da bi mogao nazad u Bajern. Trinkijeri ce verovatno u jaci klub na leto, tipujem na Armani, ostace upraznjeno mesto, a nije da ima previse kandidata. Dejo je tamo uprkos misljenju mnogih uradio solidan posao, 2 titule i 9. mesto sa skromnim budzetom. Verujem da je i dalje u korektnim odnosima sa Pesicem, sto da ne probaju ponovo, sada sa iskustvom vise.

 

Pa nema baš mnogo izbora. U EL nema tu mnogo opcija koje su otvorene, a i te koje imaju, pitanje je dali bi želeli njega. EK je trenutno najrelaniji, ili da ga miško zavali u Rusiju, ako se ponudi dobra kinta. Neki Lokomotiv Kuban i tako to

 

Zašto se nebi vratio u abu? Ono, razumem da neče u Mornar ili Igokeu. Ali Olimpija je solidan EK klub koji bi mogoa jednakopravno da se nosi sa tim 2nd tier španskim i italianskim klubovima. Ni pare ne veurjem da bi bile nešto puno lošije. Sa tim da je tu ogromno pogodnosti koje bi mu olakšale rad, koje je Big Ticket več spomenuo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fasper said:

Za mene ne postoje Obradovic, Radonjic, Covic. Za mene postoji samo Zvezda! Svi oni su prolazni Zvezda ostaje! Radonjic nije ispao fer letos prema nama. Pristao da ostane, cak bio i na onom sastanku krajem juna u kuci kosarke da bi naprasno kad se pojavila ponuda PAO nas odjebao uz izgovor da trazi neke garancije. Zanimljivo da mu te garancije nisu bile potrebne kad je dolazio posle Bajerna. Posebno sto je istu stvar uradio i 2017. kad je otisao u Ameriku pa nas mesec dana vozao te hoce da produzi ugovor te nece.

A 2014. da ne pominjem. Jos tad bi mu se ugasila karijera posle one bruke sa Cibonom u Areni.

 

pa to ti kažem; ako u tvojoj percepciji on nije ispao fer, pa je još sada i dobio otkaz, on može da radi samo u budućnosti iz podgorice.

radonjić je dobar trener i radiće opet u ambicioznom klubu, pre ili kasnije. 

 

ne moramo nipodaštavati sve živo zbog toga. kažem ovo kao neko ko je dovoljno puta i na zvezdinoj i ovoj temi eksplicitno napisao da mi njegov stil igre nije omiljeni a da usput mislim i daje pomalo krut u svojim nazorima. ali je dobar i naćiće posao jebiga, kao i sale obradović za koga se tvrdilo nakon zvezde da može da ide u belgiju da pita za ekipu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, djura.net said:

Moze I u svoju CZ, ne znam zasto to ne navodite kao opciju. Polako, ima vremena, sad mu je sigurno jasno koliko se zaleteo letos, PAO je svakako najgora opcija u EL, ne samo za trenere.

Od drugih klubova u EL, svakako bi Makabi mogao da napravimo iskorak sa Radonjicem, jer je za Katasa doktor kosarke. Alba takodje moze da bude dobra opcija I zajednicki interes.

 

Jest on za Katasa doktor košarke, ali se njegova ideja kako treba da bude sastavljen roster i ideja kluba previše razlikuju. Maccabi sa brdom stranaca individualaca jednostavno nije dobar fit za njega.

 

Žalgiris je mesto gde bi on mogao da radi dobro, ali u ovom trenutku nema ništa od toga, jer ovaj njihov radi odličan posao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, djura.net said:

Moze I u svoju CZ, ne znam zasto to ne navodite kao opciju. Polako, ima vremena, sad mu je sigurno jasno koliko se zaleteo letos, PAO je svakako najgora opcija u EL, ne samo za trenere.

Od drugih klubova u EL, svakako bi Makabi mogao da napravimo iskorak sa Radonjicem, jer je za Katasa doktor kosarke. Alba takodje moze da bude dobra opcija I zajednicki interes.

 

Moze, ali nisam siguran da bi ga Covic opet prihvatio. A ne treba to ni Radonjicu, realno, sta ce mu Covic ponovo?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

pa to ti kažem; ako u tvojoj percepciji on nije ispao fer, pa je još sada i dobio otkaz, on može da radi samo u budućnosti iz podgorice.

radonjić je dobar trener i radiće opet u ambicioznom klubu, pre ili kasnije. 

 

ne moramo nipodaštavati sve živo zbog toga. kažem ovo kao neko ko je dovoljno puta i na zvezdinoj i ovoj temi eksplicitno napisao da mi njegov stil igre nije omiljeni a da usput mislim i daje pomalo krut u svojim nazorima. ali je dobar i naćiće posao jebiga, kao i sale obradović za koga se tvrdilo nakon zvezde da može da ide u belgiju da pita za ekipu.

Da je on odmah na kraju sezone rekao da nece vise, da hoce da ide... Nema problema, ruka ruci, sve najbolje u nastavku karijere, razilazimo se kao ljudi. A ne, on pristao da ostane, bio cak i na onom sastanku u kuci kosarke, a bukvalno odmah sutradan kad se pojavila ponuda iz Grcke on nas otkacio kao puj pike ne vazi. Pa majku mu, valjda smo posle svega zasluzili bar malo postovanja sa njegove strane. To mu ja najvise zameram.

A da je dobar trener svakako jeste, samo bas su mu male sanse za neki Evroligaski klub, posebno pored ovih spanskih trenera koji imaju bolju reputaciju od njega. Npr. Navaro sad posle Ukikahe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kooineeperk said:

Moze, ali nisam siguran da bi ga Covic opet prihvatio. A ne treba to ni Radonjicu, realno, sta ce mu Covic ponovo?

Ne vidim zbog cega im se interesi ne bi opet poklopili? Svasta moze da se dogodi, valjda nas je sve sto se desava u srpskoj kosarci naucilo da nigde ne postoji nikakva sigurnost.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, fasper said:

A ne, on pristao da ostane, bio cak i na onom sastanku u kuci kosarke, a bukvalno odmah sutradan kad se pojavila ponuda iz Grcke on nas otkacio kao puj pike ne vazi.

 

Nemam nikakve informacije, ali smeo bih glavu na panj da stavim da nije bilo ovako. Radonjic je tip koji bi bez sekunde dvoumljenja pre radio u Zvezdi za 500k nego u Grckoj za 800k. Nemam pojma sta se tacno desilo i kakve garancije je trazio, ali tesko mogu da mu zamerim odlazak u momentu kad se cinilo da nemamo prebijenog dinara i da ce nam Eron Vajt biti starter, dok Zelimir lista kataloge sa F4 igracima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Kooineeperk said:

Posle ovog sa PAO, mislim da bi Rusija mogla da mu bude sledeca destinacija. Ako vec nece da preuzme neki EC tim, sumnjam da ce biti nekih novih prilika u EL. Ozbiljno mu je poljuljan ugled. 

 

Mozemo polako i ovu temu da zatvaramo. 

 

Red bi bio da se sačeka otvarač teme.

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Moze, ali nisam siguran da bi ga Covic opet prihvatio. A ne treba to ni Radonjicu, realno, sta ce mu Covic ponovo?

Ako Covic misli da je Radonjić najbolje rešenje u tom trenutku, on neće imati problema da ga “prihvati”. Mnogo dugo su u košarkaškom biznisu i Covic, Radonjić i Miško da bi nešto lično shvatili. Na kraju krajeva i posle prvog rastanka sa Zvezdom bila je priča da nema sanse da se Radonjić vraća kod Covica pa znamo epilog. 
A ako je Radonjiću sa druge strane interes da vodi klub u Evroligi, Zvezda mu je jedina mogućnost. Trenutno ne vidim klub koji bi uzeo njega, bar ne kao prvi izbor na početku sezonu. Kao vatrogasac u toku sezone možda i može. 
Ali još je Dusko tu i nadam se da će tako ostati u narednom periodu. 

Edited by Milko Miller
Link to comment
Share on other sites

Radonja je bez ikakve sumnje poprilično podbacio u PAO. Tačno je da je gazda lud, da je klub već duže vremena poprilično srozan u odnosu na slavne dane (kad su imali naravno najveći ili u top 3 budžeta u EL), da se luta sa strategijom, da su ga možda bušili Pedulakis i ostali, da je on trener kome treba vremena da uspostavi sistem, međutim imao je sasvim konkurentan sastav, ni malo slabiji od ovog srednjeg doma EL, a značajno bolji na papiru od barem 3 evroligaša.

 

Opcija će sigurno imati, nije ništa strašno voditi neki konkurentan EC klub, a možda se uprazni mesto i u nekom evroligašu. On bi imho super legao u neki Asvel, fizički potentnu ekipu punu krvavih kolena koja nema neki imperativ rezultata u EL.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Radonja je veoma dobar trener i odlično poznaje košarku,ali uz onakav tarzan engleski ne verujem da može da trenira vrhunske igrače. Ne verujem da može biti autoritet niti da može valjano da prenese igračima šta tačno želi od njih.

 

Posle kupa je pomoćni trener davao izjavu umesto Radonje, koji je isto sa našeg podneblja, i deluje mi da mu je engleski gori od Radonjićevog.

 

Danas ko ne poznaje engleski odlično teško da može da gradi internacionalnu karijeru u bilo kom sektoru. To je kod trenera moglo da prođe pre 20tak godina,ali danas su šanse vrlo male.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da je to neki naročit problem. Većina EL trenera (osim Šarasa, Itoudisa i Trinkijerija) priča kriminalno engleski, posebno ovi tradicionalno loši govornici engleskog poput Grka i Španaca. Ne treba ti bogznakakav vokabular, ionako su ti košarkaški izrazi prilično standardizovani. Svakako da pomaže da ga govoriš odlično, ali nije presudno. 

Link to comment
Share on other sites

Radonjić je pogrešio pre svega u selekciji. Igrači koje je doveo su nikakav fit na ono što su mu doveli. Išao je na sigurno u tim smislu i nije dobio ništa jer nije imao core koji će da fura ono njegovo.

Bilo mi je jasno da ide čim su doveli ovog Tomasa koji je dobar igrač, ali nije ono što ekipi treba i što bi Ra izabrao.

Za njega sad postoji samo jedan put, a to je da radi ono što nije radio između Bajerna i Zvezde, da gleda košarku sumanuto pa kad mu se ukaže nova šansa , a imaće je , da može da izvuče 2-3 igrača ispod radara i naravno da ide malo u NBA.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, djura.net said:

Ne vidim zbog cega im se interesi ne bi opet poklopili? Svasta moze da se dogodi, valjda nas je sve sto se desava u srpskoj kosarci naucilo da nigde ne postoji nikakva sigurnost.

 

 

2 hours ago, Milko Miller said:

Ako Covic misli da je Radonjić najbolje rešenje u tom trenutku, on neće imati problema da ga “prihvati”. Mnogo dugo su u košarkaškom biznisu i Covic, Radonjić i Miško da bi nešto lično shvatili. Na kraju krajeva i posle prvog rastanka sa Zvezdom bila je priča da nema sanse da se Radonjić vraća kod Covica pa znamo epilog. 
A ako je Radonjiću sa druge strane interes da vodi klub u Evroligi, Zvezda mu je jedina mogućnost. Trenutno ne vidim klub koji bi uzeo njega, bar ne kao prvi izbor na početku sezonu. Kao vatrogasac u toku sezone možda i može. 
Ali još je Dusko tu i nadam se da će tako ostati u narednom periodu. 

 

Inat, sujeta... mislim na Covica, ne verujem da je Radonja takav. Kod Radonje moze da preovlada racio i da kaze "ma necu vise s njim da imam posla iako volim Zvezdu". 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kooineeperk said:

Inat, sujeta... mislim na Covica, ne verujem da je Radonja takav. Kod Radonje moze da preovlada racio i da kaze "ma necu vise s njim da imam posla iako volim Zvezdu". 

nema inata i sujete u ovakvom poslu, to su price za navijace i carsiju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Pa cekali ga duze nego mi Jovanovica 🙂 Inace koliko je ljudi ovde reklo da ce se to dogoditi? 

 

koliko ljudi ovde uvek ponudi neki nepovoljan scenario? jako puno.

koliko ljudi kaže "zajeb'o sam se" kada se neki nepovoljan scenario ne ispuni? dvoje (ukupno)

 

da mi je da čujem sve te ljude koji su saši obradoviću predviđali karijeru u belgiji nakon otkaza u zvezdi.

nisu stigli da se jave. ili recimo da će nedović biti najgora propast od velikog potpisa i još puno toga.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

koliko ljudi ovde uvek ponudi neki nepovoljan scenario? jako puno.

koliko ljudi kaže "zajeb'o sam se" kada se neki nepovoljan scenario ne ispuni? dvoje (ukupno)

 

da mi je da čujem sve te ljude koji su saši obradoviću predviđali karijeru u belgiji nakon otkaza u zvezdi.

nisu stigli da se jave. ili recimo da će nedović biti najgora propast od velikog potpisa i još puno toga.

 

Mislim da nisam spominjao Belgiju, ali nisam bio optimista što se tiče tog eksplozivnog koktela u Monaku. Mislio sam da če brzo da pukne tu izmedju njega i Jamesa ili nekog drugog. Ali sam pogrešio, jer on očigledno ima smisla za vodjenja takvih jako talentovanih ekipa, kojima treba pustiti dosta slobode i hedlovati onoliko koliko je potrebno. I svaka mu čast na uradjenom do sada sa Monakom.

Radonja bi se u takvoj situaciji verovatno totalno pogubio. Ali je zato bolji za neke druge situacije, gde od nekog skromnijeg rostera treba izcediti ono što ni sami nisu znali da mogu.

 

I to je ono što nekad ne skapiramo i greškom procenjujemo trenere po tome kako su se snašli na istoj poziciji. A ne uzimamo u obzir da je sasvim moguče da su obojica jako dobri treneri, samo im odgovaraju drugačije situacije. I to je skroz ok. Uostalom, slično je i sa igračima, gde če jedan igrač odigrati užasno u jednom sistemu, a procvetati u drugom.

 

Ja iskreno mislim da je Radonjić do kraja sledeče sezone mogao da pripremi Panathinaikos do toga da odigra 3-2 seriju protiv Olympiacosa. Ali to nikako nije bilo moguče tako što mu neko drugi sastavlja ekipu, a on da se snalazi kako zna i ume. Jer on to nemože. To je moglo samo pod uslovom da sam odluči ko mu treba, a ko ne.

Tu slobodu bi trebao da dobije u Ljubljani, ako bude nešto od ove priče sa Olimpijom. I ako se to desi eto nam krvi do kolena u playoffu aba lige sledeče godine i zajebanog troboja za titulu

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...