Jump to content

Panathinaikos-nova era evropskog velikana!!!


Devil In My Pants

Recommended Posts

20 minutes ago, Guru said:

Panati je kritično sve, cela selekcija je naopaka - bekovskoj liniji ozbiljno fali talenta, centri su spori i defanzivno problematični, dve glavne napadačke opcije ne vole da dodaju... Mislim da bi ih najbolje razmrdao neki ultra talentovani ball handler sa kombinacijom skoringa i plejmejkinga (koga ne bi), eventualno neki defanzivno raznovrsni, energični i atletični PF/C. 

 

Ipak, ono što saznao (na volšeban način) da su razmatrali kao opciju nije nijedan od tih profila, nego bukvalno najklasičniji mogući bek šuter... E da li su se na kraju opredelili za njega, ili otišli u potpuno drugom smeru - to stvarno ne znam.

 

 

Svašta. Grigonis je taj profil igrača. On  izgleda grozno ove sezone delimično svojom krivicom (loša forma), ali delimično i zbog toga što se takav igrač ni nemože naigrati u ovakvoj selekciji/postavci/štagod. Osim što mu se uvali neki vruč krompir tu i tamo.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Guru said:

Panati je kritično sve, cela selekcija je naopaka - bekovskoj liniji ozbiljno fali talenta, centri su spori i defanzivno problematični, dve glavne napadačke opcije ne vole da dodaju... Mislim da bi ih najbolje razmrdao neki ultra talentovani ball handler sa kombinacijom skoringa i plejmejkinga (koga ne bi), eventualno neki defanzivno raznovrsni, energični i atletični PF/C. 

 

Ipak, ono što saznao (na volšeban način) da su razmatrali kao opciju nije nijedan od tih profila, nego bukvalno najklasičniji mogući bek šuter... E da li su se na kraju opredelili za njega, ili otišli u potpuno drugom smeru - to stvarno ne znam.

 

 

Delim mišljenje da bi ovakva dva profila igrača doprinela nekom poboljšanju stanja ekipe, koje je objektivno gledano loše. Što se tiče ovog visokog igrača on im je čak potreban i na nivou igrača u rotaciji, jednostavno rečeno brojčano su tanki. Čak je Dejan i pre nego što su mu doveli Bejkona govorio o potrebi za nekom četvorkom. A sad uzevši u obzir kombinaciju centara kojom raspolaže stvarno bi im značio neki igrač koji može pride i na pet.

 

E, sad ovaj bek šuter. Ne znam šta da mislim. Ako je stvarno Radonja dobio slobodu u izboru igrača biće zanimljivo ispratiti, pogotovo ako opstane na klupi i za leto.

 

Monroa sam prezirao u vreme kada sam bio navijač Bajerna. 😄 Tako da neka hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam cemu batrganje i trosenje novca - prilicno je jasno da su nikakve sanse da PAO ove sezone osvoji titulu, a jos manje da se nekako ugura u borbu za TOP8.

 

Po meni bi bilo bolje raskinuti neke ugovore, forsirati igrace koji ostaju tu i naredne sezone i videti da li trener ostaje ili se dovodi novi. E sad, DPG ne bi bio DPG da ne misli da ce random Amerikanac na spoljnim pozicijama nesto preokrenuti - sustina je ko ce prvo pokupiti ovaj evropski kvalitet koji je ostao, onda idu Amerikanci sa velikim EL iskustvom, a tek onda dodavanje igraca tipa Paris Lee ili Andrew Andrews.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

Ne znam cemu batrganje i trosenje novca - prilicno je jasno da su nikakve sanse da PAO ove sezone osvoji titulu, a jos manje da se nekako ugura u borbu za TOP8.

 

Po meni bi bilo bolje raskinuti neke ugovore, forsirati igrace koji ostaju tu i naredne sezone i videti da li trener ostaje ili se dovodi novi. E sad, DPG ne bi bio DPG da ne misli da ce random Amerikanac na spoljnim pozicijama nesto preokrenuti - sustina je ko ce prvo pokupiti ovaj evropski kvalitet koji je ostao, onda idu Amerikanci sa velikim EL iskustvom, a tek onda dodavanje igraca tipa Paris Lee ili Andrew Andrews.

Da u Pao-u postoji taj stepen organizacije ne bi se ni nasli u problemu u kome su svih ovih godina.

Za njih  bi najbolje bilo da zadrze Deja i tu neku osovinu igraca koje je on doveo ili ih ceni najvise, dakle Nejt-Ponitka-Vilijmas-Gudaitis-Papajanis.

Nadam se da su u Atini svesni koliko je Radonjicu bitno omoguciti kontinuitet rostera.

Ova sezona je izgubljena, ako budu bili malo pametniji sledece sezone bi mogli da postanu tvrd orah ala Dejanova Zvezda ili Trinkijerijev Bajer (prosla sezona), manje ovosezonski Zalgiris.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nenadd said:

Da u Pao-u postoji taj stepen organizacije ne bi se ni nasli u problemu u kome su svih ovih godina.

Za njih  bi najbolje bilo da zadrze Deja i tu neku osovinu igraca koje je on doveo ili ih ceni najvise, dakle Nejt-Ponitka-Vilijmas-Gudaitis-Papajanis.

Nadam se da su u Atini svesni koliko je Radonjicu bitno omoguciti kontinuitet rostera.

Ova sezona je izgubljena, ako budu bili malo pametniji sledece sezone bi mogli da postanu tvrd orah ala Dejanova Zvezda ili Trinkijerijev Bajer (prosla sezona), manje ovosezonski Zalgiris.

Daleko je Radonjic van zvezde od Trinkija,Trinki ima slabiji tim dosta,a pokazuje klasu u zadnje vreme,dok Dejo je baš izgubio konce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dobar u piku said:

Daleko je Radonjic van zvezde od Trinkija,Trinki ima slabiji tim dosta,a pokazuje klasu u zadnje vreme,dok Dejo je baš izgubio konce.

Ma Talijan je top5 trenera trenutno, ne poredim ih uopste.

Poredjenje je vise bilo u smislu da bi Dejov Pao mogao da predstavlja tu tvrdu ekipu koja igra na malo poena i bez superstarova, kao pomenuti Bajern ili Zvezda 16/17.

 

Svakako ne mislim da ce sa njima doci blizu top8

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dobar u piku said:

Daleko je Radonjic van zvezde od Trinkija,Trinki ima slabiji tim dosta,a pokazuje klasu u zadnje vreme,dok Dejo je baš izgubio konce.

 

Pitaj bilo kog trenera dali želi "bolji tim" koji su mu drugi skarabudžili, ili slabijeg kojeg je sam birao. Mislim da bi jedno 99% njih odabralo ovu drugu opciju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

In other news. Pierria Henry napušta Baskoniu, slučajno baš kad je Radonja pronašao igrača 😉

 

Mada, pitanje koliko ima smisla s obzirom da neče smeti da igra EL i da bi iz tog razloga ovaj transfer bio ismejan. Mada, ako se u klubu stvarno gleda malo dugoročnije i več je krenulo sa sklapanjem mozaika za sledeču sezonu, onda svakako ima smisla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Nenadd said:

Ma Talijan je top5 trenera trenutno, ne poredim ih uopste.

Poredjenje je vise bilo u smislu da bi Dejov Pao mogao da predstavlja tu tvrdu ekipu koja igra na malo poena i bez superstarova, kao pomenuti Bajern ili Zvezda 16/17.

 

Talijan je kralj kupova, superkupova i "zamalo" trofeja. Zamalo da osvoji evrokup, dvaput zamalo da ode na f4, zamalo da uzme nemacko prvenstvo s Bajernom, zamalo da uradi svasta nesto s Partizanom, zamalo da pobedi Vladu Jo-a itd.

 

Slatkorecivi teatralac i svakako dobar trener, ali da biram dugorocno resenje mislim da bih ipak pre izabrao Radonjica.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Pitaj bilo kog trenera dali želi "bolji tim" koji su mu drugi skarabudžili, ili slabijeg kojeg je sam birao. Mislim da bi jedno 99% njih odabralo ovu drugu opciju.

Nije ni u Bajernu baš sve kako trener kaže, pita se i Baezi ... i to prilično, zna to Radonjić. Nigde nema slobode kao u Zvezdi :classic_biggrin:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Trinkija gotiv, ali realno nema rezultate na papiru.  Sad, sta je bitnije titule kod kuce ili top8 je veliko pitanje.

 

PAO ima malo dublje probleme, razmazene navijace, koji su vise fudbalski i gledaju kratkorocno.

 

PAO kao sto sam im rekao odavno moze da pravi temelj za sl sezonu EL..jedino sto mogu, to je titula u Grckoj ako se pojacaju. Promenjeno je 10 igraca i trener i sa skromnim budzetom je trebalo puno srece, posebno sto ih je Kalates odjebao.

 

Pa dva navodno najbolja igraca su oteli vladini srpski bankomati.

 

PAO, Zvezdini i Olimpijakosovi navijaci nemaju pojma o kosarci..ne svi ali 80%..minimum.

 

Predsednik na polusezoni kaze no limit budzet..pita se i trziste sta ima da ponudi. Cak uzeti onog pleja iz Levaliosa nije lose...ima sta da se nabudzi..dole atletike fali jer su centrima bas spore noge...itd..treba im i klasican suteri to je vec PO ekipa.

 

Nisu mi za isti tim Pontika i Grigonis..Bejkon i Vilijams..a Nejt i Lee u najboljem slucaju po njih da budu back up..

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Nije ni u Bajernu baš sve kako trener kaže, pita se i Baezi ... i to prilično, zna to Radonjić. Nigde nema slobode kao u Zvezdi :classic_biggrin:

 

Jasno. Samo što bi rekli ameri, there's levels to this... Ipak postoji razlika izmedju toga da gm želi da se pita nešto, i toga da ne šljivi nikog 5 posto več se igra basketball managera 😄

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Devil In My Pants said:

Pa dva navodno najbolja igraca su oteli vladini srpski bankomati.

 

Ajde sad lepo sedi i dogovori se sa sobom jesu li najbolji ili su/je kancer tima. Ovo si napisao na početku godine. "Kancer tima otisao, fala Bogu. Lik nije ni imao ugovor."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nick_theking said:

Ajde sad lepo sedi i dogovori se sa sobom jesu li najbolji ili su/je kancer tima. Ovo si napisao na početku godine. "Kancer tima otisao, fala Bogu. Lik nije ni imao ugovor."

Pa bili su najbolji igraci uz Majkona. Imali su klauzulu oko 300k za odlazak, mozda su dali i vise. Pa bili su poslednji u EL i Oly je odradio metlu..

 

Inace navijacima PAO je Trinkijeri prvi pik...xD

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, L' Imperatore said:

In other news. Pierria Henry napušta Baskoniu, slučajno baš kad je Radonja pronašao igrača 😉

 

Mada, pitanje koliko ima smisla s obzirom da neče smeti da igra EL i da bi iz tog razloga ovaj transfer bio ismejan. Mada, ako se u klubu stvarno gleda malo dugoročnije i več je krenulo sa sklapanjem mozaika za sledeču sezonu, onda svakako ima smisla.

Napušta verovatno iz istog razloga zbog kojeg ga mi nismo doveli 

Link to comment
Share on other sites

Neki kupuju koga stignu. Nerealno kakve se gluposti rade.

 

PAO ne treba da forsira na silu vec da kaparise za sl sezonu. Ako mogu sad naci takvog, super...

 

Navijaci PAO su slicni Zvezdinim samo su jos gori jer imaju sine titule u Evropi pa im je ovo blam. Ni sa 10m budzeta, ne znam sta su ocekivali i novim timom. Moglo se poklopiti da su Bejkon npr i jos neki dosli na pocetku.Mobilni centar..plej..zastita obruca nula, posebno od centara..jednog beka ne mogu blokirati. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Neki kupuju koga stignu. Nerealno kakve se gluposti rade.

 

PAO ne treba da forsira na silu vec da kaparise za sl sezonu. Ako mogu sad naci takvog, super...

 

Navijaci PAO su slicni Zvezdinim samo su jos gori jer imaju sine titule u Evropi pa im je ovo blam. Ni sa 10m budzeta, ne znam sta su ocekivali i novim timom. Moglo se poklopiti da su Bejkon npr i jos neki dosli na pocetku.Mobilni centar..plej..zastita obruca nula, posebno od centara..jednog beka ne mogu blokirati. 

Pa realno Pao i jeste institucija i ovo je sramota sta se desava,nije Radonjic za Pao i to se znalo,moraš mu dati vreme i birane igrace za njegov sistem,a oni sve odmah zele i tu nastaje problem.

Mada pitanje je da li Dejin sistem može doneti top 8 njima ili konkurentnu borbu u Grčkoj i sledeće godine,jer on nema ovde mentalitet igraca kao što su domaći u zvezdi.A Oly je realno prejaka ekipa i što je najgore za njega Oly je defanzivno stroj,tako da em sto nema u Panati sistemske igrace kao što su Wokap,Larezankis,Papanikolau,Bolomboj što se defanzive tice,nema ni i u fazi napada nekog od koga znaš da će ekipa profitirati tipa Slukas ili Vezenkov pa i Fall(koji ih uvek uništi).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...