Jump to content

Panathinaikos-nova era evropskog velikana!!!


Devil In My Pants

Recommended Posts

28 minutes ago, fasper said:

Realni pre svega. Posle one Cibone 2014. smesio mu se tragican kraj ozbiljne karijere da Zvezda nije stala iza njega. I letos nas je zavlacio do poslednjeg trenutka, nije znao da postuje ono sto je imao u Zvezdi i sto mu je Zvezda dala. Najgore kad covek sam sebe zajebe. Mislio je da je prevazisao Zvezdu, a vidimo da posle Bajerna raspada se i u PAO.

Ali to ne menja cinjenicu da je mnogo mnogo toga dobrog doneo Zvezdi i da je njen najtrofejniji trener i hvala mu od srca za svaki trofej!

 

Iz nekog razloga se iz tvog pisanja ne oseće zahvalnost već ogorčenost. Pitam se koja familija, sa inženjerom robotike na čelu, ima sklonost da stvori ovakav odnos prema legendama kluba.

 

Kompleksi su čudo, Čovićevi a ne tvoji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kontra said:

 

Iz nekog razloga se iz tvog pisanja ne oseće zahvalnost već ogorčenost. Pitam se koja familija, sa inženjerom robotike na čelu, ima sklonost da stvori ovakav odnos prema legendama kluba.

 

Kompleksi su čudo, Čovićevi a ne tvoji.

😂

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fasper said:

Realni pre svega. Posle one Cibone 2014. smesio mu se tragican kraj ozbiljne karijere da Zvezda nije stala iza njega. I letos nas je zavlacio do poslednjeg trenutka, nije znao da postuje ono sto je imao u Zvezdi i sto mu je Zvezda dala. Najgore kad covek sam sebe zajebe. Mislio je da je prevazisao Zvezdu, a vidimo da posle Bajerna raspada se i u PAO.

Ali to ne menja cinjenicu da je mnogo mnogo toga dobrog doneo Zvezdi i da je njen najtrofejniji trener i hvala mu od srca za svaki trofej!

Prvo i isnovno svi ste zapeli za 2014g i Cibonu..jel postojala mozda mogucnost da tad Coki odleti da nisu Bandicu urgiraki? I opet si te sezone igrao 1/2 EC i imao rekord po broju gledalaca. Da ne idem sezonu pre..gde bi Vukoicic izgubio sve..

 

Drugo..Bayern od Deja nije video trofej a ni pre njega..sad zatvori vrata..

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ne znam gde cu pa ajde ovde.

 

Pre dva dana, sanjao sam Deju.

 

Nesto u fazonu sreli smo se negde na javnom mestu, sedeo je na klupi nesto pokunjen tako da nisam primetio da je to on kad sam seo pored. On podize glavu i ja kazem "Dejo! To ste Vi!". Pruzam mu ruku, a on se nekako kiselo osmehnuo, kao da se videlo da ga nesto tisti, ali fin kao i uvek, pruza ruku da odgovori na pozdrav. Razmenili smo svega par reci, malo se tu odobrovoljio, u tom prilazi moja lepsa polovina, ja je predstavljam a on dzentlmenski ljubi ruku, kao neki kompliment joj udelio, nesto se zapricase oko toga. Pa se onda upoznaje i sa njenom sestrom... Taman da ga pitam kako ide u Atini, da se bacimo na kosarkaske teme, budi me zena (da ne bude zabune - to je ta moja lepsa polovina). Rekoh joj "a jeste, sad me budis, kad ti je poljubio ruku i popricali ste, a kad je dosao moj trenutak da popricam sa njim onda ide budjenje, jel?", a ona me cudno gleda 😄 

 

Dejo - gospodin covek i u snovima prosecnog zvezdasa... Voleo bih da napravi nesto vece od PAO. Mozda bi njemu jedan Makabi dobro legao. 

  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

U suštini je neverovatna -- kod nekih skrivena i ukopana, a kod nekih potpuno oslobođena -- mržnja kod ne tako malog broja navijača KKCZ prema Radonjiću. Često sam imao priliku da slušam kako ljudi koji navijaju za KKCZ omalovažavaju, nipodaštavaju ili govore sa nekom dozom gađenja/cinizma o čoveku.

 

Zbog čega je to tako? Izgleda da svi trofeji i uspesi nisu dovoljni, svi dobijeni derbiji..

 

Da li bi više poštovanja imali da je beležio bolje rezultate u EL, jer je to jedino što je takmičarski moglo bolje? Sumnjam, naročito jer je Zvezda uglavnom bila jako konkurentna pod njegovim vođstvom čak i u EL.

 

Da li je do stila igre? Moguće, ali ne bi baš tako pričali valjda.

 

Da li je do njegovog karaktera, jer na prvi pogled nije šmeker, nije fordžija, nije neko ko pleni pojavom..? Verovatno ima i do toga.

 

Da li je zbog toga što je odlazio iz KKCZ? Iako je odlazio nakon titula, mnogi su mu to zamerali, kao da to nije neki normalan i prirodan proces. 

 

Meni nekako ponajviše izgleda da ga navijači KKCZ nisu skroz prihvatili baš zbog toga što nije bio voljan da se valja u blatu, da bude interesantan, teoretičar zavere, da ipak mora da primeti stanje u komšiluku, da ogovara, da mu se omakne koja čašica više i koja reč više koja bi nekog uvredila/zakopala.. jer nije dovoljno samo pobediti Partizan na terenu, takmičarski ga obesmisliti.. već i konstantno šutirati dok leži na zemlji i podsećati da su najgori i najružniji.

 

Tako da, verovatno je mix svega, ima i do toga što nema glas&stas, što nije furao atraktivnu košarku.. ali čini mi se da je ipak više do toga što su ljudi skloniji da se identifikuju sa Čovićevom retorikom i što vide Deju kao nekoga ko nije ušao ful u klinč (osim na terenu) sa Grobarima, a "bežao je kad god je mogao". Ivanoviću se to ne zamera ili se barem nadam da neće, ali on je čovek sa renomeom i istorijom. Očigledno da je jedan od problema kod Radonje i to što je uspeo, uprkos nepovoljnim izgledima na početku, što se afirmisao i osamostalio, iako nije iza sebe imao značajnu karijeru do tog momenta (valjda se za to vezuje da je bez KKCZ niko i ništa i da mu je Zvezda dala sve).

 

Čoveku treba dignuti bistu na Malom Kalemegdanu, nalik toj Bejkonovoj ispred OAKA-e, za promenu čitave paradigme u igri i stavu KKCZ. Svaki navijač Zvezde bi trebalo sa poštovanjem da priča o njemu, pa čak iako nije oduvek bio oduševljen pojedinim odlukama ili načinom igre. Onaj ko to nije u stanju, treba mu pre svega neki detoks od tabloidizacije i čovićizacije društva/sporta.

Edited by medobrundo
  • Like 17
  • Love 4
  • Thanks 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Sve ovo što si napisao daje odgovore zašto Dejan nije prihvaćen od svih Zvezdaša. Međutim, ovu želju da se njegova karijera vrati u Podgoricu mogu da objasne samo dve stvari.

 

Ljudima je pogodjen ego. Mnogi su Radonjića ocenili kao lošeg trenera, tako da bi dalji neuspesi u karijeri racionalizovali njihovu lošu procenu

 

Čovićevo provlačenje kroz blato u prethodnih 5 godina. Saša i Dejan su korišćeni kao mete za napade familije. Malo zbog skretanja pažnje a malo i zbog slabosti čoveka koji čini naš sistem.

 

Ono što ja uvažavam kod obojice je poštovanje prema klubu i činjenicu da nisu uzvratili udarac. Time su nam delimično sačuvali dostojanstvo.

Link to comment
Share on other sites

Ima svačega po malo u tom nepoštavnju prema Radonji. Po mom mišljenju, najviše je krivo to što smo mi po pravilu (do dolaska Duška) izgledali neuporedivo slabije kad je Raodnja odlazio. Za to je morao neko da bude kriv. A gde češ boljeg krivca od onoga ko nas "zavlačio do kraja roka" pa "uzeo pare". Pa još "ostavio iza sebe krš roster sa kojim samo on može da radi" itd itd.

 

Najbolji dokaz ovoga je, što če toga biti puno manje sad kad Duško šuri. Jer sad nema potrebe da se traži krivac...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, fasper said:

Realni pre svega. Posle one Cibone 2014. smesio mu se tragican kraj ozbiljne karijere da Zvezda nije stala iza njega. I letos nas je zavlacio do poslednjeg trenutka, nije znao da postuje ono sto je imao u Zvezdi i sto mu je Zvezda dala. Najgore kad covek sam sebe zajebe. Mislio je da je prevazisao Zvezdu, a vidimo da posle Bajerna raspada se i u PAO.

Ali to ne menja cinjenicu da je mnogo mnogo toga dobrog doneo Zvezdi i da je njen najtrofejniji trener i hvala mu od srca za svaki trofej!

 

Ma da, sta je inace uradio pre toga, samo je sa veoma ogranicenim sredstvima (u odnosu na danas kada se sipa sakom i kapom) dobio 4 meca u EL, igrao 4 neizvesne zavrsnice pa onda prosao u polufinale EC sa dve legendarne utakmice u prepunim "Arenama".

 

Samo, ne racuna se ni to sto je ostao bez najboljeg igraca jer nije bilo novca da se on placa (pa se kao trazili razni Riversi), jedino je bitno sto je izgubio u debilnom sistemu na ispadanje. Pa onda bi i Obradovic trebalo naglavacke da leti iz KKP jer je njegovo ispadanje od Burse jos tragikomicnije od ispadanja KKCZ u polufinalu ABA lige.

 

Radonjic nije bio tikva bez korena pre nego sto je dosao u KKCZ i to je i Covic jako dobro znao. Koga bi on doveo na njegovo mesto? Tada nije bilo miliona da se potpisuje skupi trener Dusko Ivanovic, eventualno neko iz sistema FMP (Klipa ili slican trener) ili kao maksimum Sakota.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

@medobrundo

 

Za neke naše navijače Nebojša Čović je sinonim za KKCZ (a rekao bih i košarku uopšte), legenda koja je stavila tačku na crno-beli svet, genijalni rukovodilac koji je zaustavio makabizaciju srpske košarke, isekao pipke crno-beloj hobotnici, ispratio Dula Dukljanina u Rumuniju itd. Ko je pratio RSB mogao je da vidi da su tamo pojedinci na temi o Upravi kluba čestitali svaki rođendan našem dragom predsedniku, pa onda idu stranice lepih želja tipa da mu Bog da zdravlja i da nastavi da ________ grobare (mada i ovo grobare je too soft, postoje i jači izrazi). Znači neki sumanuti nivo idolopoklonstva, koji naravno podrazumeva i gutanje svega što im se iz kluba servira preko raznih insajdera, redovno praćenje Čovićevih TV gostovanja (uključujući i traženje linkova da se isprati live), onda oduševljavanje kako je šuknuo Limaru/Bokanupa opet želje da što duže ostane na čelu kluba jer samo on zna da se izbori sa grobljancima/milogorcima i još da im ga tako doktorski i na finjaka meće.

 

Radonjić je 2017-e ubačen u tu mašinu, Čović ga je redovno i šatro diskretno (neki treneri...) prozivao u TV gostovanjima i intervjuima, insajderi bliski klubu su plasirali razne informacije o njemu i razlozima odlaska iz Zvezde i samim tim je prepoznat od strane Čovićevih svedoka kao borderline izdajnik i neprijatelj i to je bio sve dok nas nije ponovo preuzeo, zahvaljujući tome što je Čović opet pokazao svoju veličinu, prešao mu preko nekih stvari, oprostio mu izdaju jer je tako najbolje za Zvezdu i usput mu po drugi put spasao karijeru (prvi put mu je naravno spasao posle famozne Cibone). E pošto je Radonjić prošlog leta po drugi put izdao, onda može opet da se aktivira onaj mode iz 2017-e, još ako Radonjić nastavi da gubi utakmice i dobije otkaz pre kraja sezone - pa ima li većeg zadovoljstva i satisfakcije... Samo što nema više vraćanja u Zvezdu bato, jeste Gazda Čovke veliki, al' po treći put mu spasavati karijeru neće, znači ostaje mu samo da se vrati u Budućnost jer je trener bez rominga i niko drugi ga neće hteti xexexe. 

 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moja reakcija na post @medobrundodolazi iz cudjenja..naime,moram da te pitam: Gde si si ti sreo tolike "zvezdase" sa takvim/slicnim misljenjem prema Dejanu Radonjicu? Malo je reci da sam frapiran..uglavnom se i druzim/krecem u drustvu "zvezdasa" (ne zato sto izbegavam "grobare" vec nas je naprosto vise)..ja nisam upoznao bukvalno nijednog sa takvim stavom..moguce je da sam imao srece pa nisam nailazio na suprotne primere,ali svi do jednoga ovde imaju samo pozitivne misli i emocije prema Radonjicu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Od starijih navijaca, preko simpatizera, pa do clanova grupe "zašto-zato"... Bukvalno 99 posto ljudi iz ovih skupina koje poznajem izuzetno postuje i voli Radonju. Najdalje gde su otisli je da ga ne bi vise voleli na mestu trenera jer je bezveze da se samo vezujemo za jednog trenera jer to ne moze vecno da traje. O nekoj mrznji ni reči.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja znam u stvarnom zivotu zvezdase koji ne ljube bas Radonju, mada kod njih ugl nije Covicizam, vec mu se uglavnom zamera sto nije ostvario bolji uspeh u Evropi, traume od Cibone i donekle to sto je iza njega uvek bio odredjen pad (pa se on nepravedno etiketira kao jedan od krivaca sto je do odlaska uopste dolazilo).

 

Naravno, suvisno je reci da se ne slazem sa njima uprkos odredjenim trenerskim manama koje Radonja poseduje.

 

Ipak je on najveci i najtrofejniji moderni trener Zvezde.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sudeči po reakciji Radonje par minuta pred kraj, mislim da bi to bilo to... Ne mislim da če odustati zato što ne veruje da ova ekipa može bolje, jer je u zadnjih nekoliko utakmica pokazala da može. Več je pritisak navijača jednostavno preveliki i pobeda ovde je bila skoro pa must da se malo rasterete.

 

Nekako se nameštaju stvari za nešto, što nebi baš odgovaralo Zvezdinim ciljevima u regiji. A to je da Radonja preuzme Olimpiju i pored Partizana ubaci još jednog ozbiljnog protivnika za ABA titulu

Link to comment
Share on other sites

Paris Li 9.0 poena po meču, uz 33.1% šuta iz igre (9.0 pokušaja) i 29.1% za tri (5.2 pokušaja)... Igra 25.4 minuta prosečno.

 

Gudaitis 1.6 defanzivnih skokova i 0.3 blokade, za 17.1 minut... Centar. A da, ima 33/64 (51.6%) sa slobodnih bacanja.

 

Papajanis - centar od 220 cm ima manje od 10 skokova per 40, u half court-u iz polaganja ima 8/19 (42.1%), iz poluhoroga 1/13 (7.7%).

 

Ponitka ima 48.2% realizacije na obruču, po tome je među tri najgora igrača u EL, ne prođe utakmica da ne promaši makar jedan mrtvi zicer.

 

Bejkon impresivnih 20.3 poena po meču za 33.1 minut... Ali iz 16.5 šuteva, 40.1% iz igre, 33.7% za tri. Baci asistenciju na svakih 22.6 minuta u igri, ima negativan odnos sa izgubljenim loptama.

 

Derik Vilijams u half court-u ima 15/42 (35.7%) iz polaganja. Sreća da ima dosta tranzicionih poena i kucanja u half court-u što mu diže procenat za dva na 51.9%.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

Sudeči po reakciji Radonje par minuta pred kraj, mislim da bi to bilo to... Ne mislim da če odustati zato što ne veruje da ova ekipa može bolje, jer je u zadnjih nekoliko utakmica pokazala da može. Več je pritisak navijača jednostavno preveliki i pobeda ovde je bila skoro pa must da se malo rasterete.

 

Nekako se nameštaju stvari za nešto, što nebi baš odgovaralo Zvezdinim ciljevima u regiji. A to je da Radonja preuzme Olimpiju i pored Partizana ubaci još jednog ozbiljnog protivnika za ABA titulu

Ovo pod ključ, pa da se otvara nova tema. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

Sudeči po reakciji Radonje par minuta pred kraj, mislim da bi to bilo to... Ne mislim da če odustati zato što ne veruje da ova ekipa može bolje, jer je u zadnjih nekoliko utakmica pokazala da može. Več je pritisak navijača jednostavno preveliki i pobeda ovde je bila skoro pa must da se malo rasterete.

 

Nekako se nameštaju stvari za nešto, što nebi baš odgovaralo Zvezdinim ciljevima u regiji. A to je da Radonja preuzme Olimpiju i pored Partizana ubaci još jednog ozbiljnog protivnika za ABA titulu

Zašto misliš da bi Olimpija smenila Golemca? Bas ću pitati kuma koji živi u Sloveniji da li se sta piše o tome. 

Link to comment
Share on other sites

Ja kao i verujem barem 99% zvezdasa voli Radonju i to niko i ništa ne može da promeni, eventualno bih se bas razočarao kada bi preuzeo KKP nakon sto Obradović dobije šut kartu. Ali Radonja je čovek koji mi je doneo neke od najsrecnijih trenutaka u mladosti. Nadam se da će PAO krenuti sa pobedama, zbog Dejana.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

Sudeči po reakciji Radonje par minuta pred kraj, mislim da bi to bilo to... Ne mislim da če odustati zato što ne veruje da ova ekipa može bolje, jer je u zadnjih nekoliko utakmica pokazala da može. Več je pritisak navijača jednostavno preveliki i pobeda ovde je bila skoro pa must da se malo rasterete.

 

Nekako se nameštaju stvari za nešto, što nebi baš odgovaralo Zvezdinim ciljevima u regiji. A to je da Radonja preuzme Olimpiju i pored Partizana ubaci još jednog ozbiljnog protivnika za ABA titulu

 

Buducnost je njegova ekipa i to ne pisem samo zbog istorije, jednostavno imaju daleko veci defanzivni potencijal. Cedevita ne znam da li ima ijednog jakog defanzivca ove sezone, a brdo je slabih do nikakvih.

 

Naravno, sanse se mere promilima, ali vec smo pisali o tome i sta su dalji potezi za Radonjica. Ja bih, naravno, najvise voleo da on pocne svoj treci mandat u KKCZ, ali to je manje realnije i od preuzimanje popularnih sokica iz Ljubljane (ili zmajeva koji piju sokice, ko kako voli).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...