Jump to content

Panathinaikos-nova era evropskog velikana!!!


Devil In My Pants

Recommended Posts

Nimalo naivna serija utakmica sledi. Dva strašno teška gostovanja, uz to treče kod Valencie koje isto tako nije lagano. Ali ajde, tu računamo na malo dejine stare magije na španskom tlu 🙂 A i unapred upisana pobeda protiv Milana i Messine bi bila velika greška, koliko god oni slabo izgledali trenutno. Tu če biti potreban potpuni okus od starta utakmice.

Izuzetno bitna utikmica, da se lakše ode na tu seriju gostovanja, a tamo šta se uradi... Po meni, 2-2 je ovde puna šaka brade. Mada je 1-3 verovatno realnije.

 

Inače, što se ovoga boljitka u igri tiče. Jeste Bejkon sigurno pomogao u smislu da ostali ne moraju da bezidejno drndaju loptu i bacaju teške šuteve na isteku napada. Ali ja vidim u njegovoj igri još uvek mnogo rezerve. Njegov prodor retko koja ekipa može uspešno da brani. I on bi u prosku trebao da baca po 10 slobodnih na utakmicu. Po mom mišljenju, on bi morao agresivnije da ide na obruč. Smanji one Kyrie Irving karafeke, i teške šuteve iz driblinga preko ruke. Prodor jako i do samog kraja mu mora biti primarna opcija, koja če onda da mu otvri i druge opcije. 

Mora se reči i da se Lee mnogo popravio od onih prvih par utakmica. I to ne samo što je Nate tu kao prvi organizator, jer Lee uprkos tome dobija ozbiljne minute. Nego, kako je timski igra počela da dobija više smisla, tako je i on pronašao sebi ulogu i krenuo bolje da igra.

Od Ponitke sam možda očekivao malo više. Ali ok, kod Deje uvek imaš tih par tihih u prvom delu sezone, koji onda odlučuju playoff utakmice. Rekao bi da če to ove sezone biti Ponitka.

 

Naravno, sve ovo nebi moglo da se ostvari bez odbrane. Od onoga raspada na početku, gde ništa nisu mogli da odbrane, sad se več vidi bolja uigranost kod preuzimanja, rotiranja... Sve ide nekako brže, agresivnije i odjednom njihova polovina terena izgleda manja za protivnički napad, u odnosu na ono iz prvog dela, kad si mogao šleper da im pročeraš kroz reket.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve si lepo napisao. Mesina je jaci za Berona i Tonuta. Mi bez Grigonisa i mozda jos nekog, Dejo mi je bio zabrinut nesto kad je davao izjavu, rasprico se nesto a to nije dobro. 

 

Ipak mora se sutra dobiti i uci dobro za tezak mec u Valensiji...nekim cudom sa 2-0 tu..ova dva meca bi se igrala bez stresa, ipak tezak raspored i to bez Grigonisa.

 

Sto se tice Bejkona....pa malo mi nekad izgleda usporen ali vidi se da je sjajan skorer i ne treba da bezi od toga.

 

Lee je pre svega popravio odbranu, dobro je sto ima muda da sutne bilo kad. Iz odbrane mu ide sve, ali i dalje je tu Vanilica tata, cak mi deluje agilnije nego ikad.

 

Sad deluje sve bolje i videcemo sutra sta i kako..piraz nije opcija i ako Armani ide all in ovaj mec, odbrana mora biti zategnuta ko pracka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teško. Nate je ovde pola ekipe. Napad je bio bolno bezidejan prvih 15 minuta. Sad pred kraj poluvremena je malo proradilo, mada i to više na račun Baconovih prodora kad mu switchuju. Defanzivni skok takodje stravičan. A šteta. Mislim da je danas najbolje popunjena hala od početka sezone.

 

Čini mi se i da Messina ima Dejin broj. Neznam kad ga je poslednji put dobio. 

 

Čudo u drugom poluvremenu je potrebno da se ovo okrene.

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno. Na 40-55 nit je bilo ideje, nit je bilo prave energije za neki povratak. Ali da, još jednom je ovaj tim pokazao da se ne predaje. Prvo stopili tih 15, pa on i onih 7 u zadnjih 3 minuta regularnog dela.

 

Previše je uzbuđenja posle ove dve utakmice da se nešto pametnije i detaljnije piše. Za sad samo uživajmo u ovim pobedama ❤️

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, L' Imperatore said:

Drago mi je zbog ove pobede i zato što je bilo 10k u hali večeras. Što je ako se ne varam jedno 50% više od proseka. A to znači da su navijači posle one bitke sa Oly-em, uprkos porazu, prepoznali da u ovome timu ima nešto zbog čega vredi doći i podržati ih.

Na -17 reko..al nema covek srece prvi plej i bek se povrede...

 

Nerealan preokret, Lee luduje...ne zna ni on sta radi..Litvanac umire, Bejkon jedva stoji na nogama...Pontika radi debilnosti i opet izvuku pobedu.

 

Bas nerealna pobeda, ukradena...sudije kao i uvek uzasne..iz greske u gresku..vise za pao, ali su im vratili ono 2+1 Lija.

 

Sve u svemu..nadam se povratku bar Vanilice za Valensiju...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devil In My Pants said:

Na -17 reko..al nema covek srece prvi plej i bek se povrede...

 

Nerealan preokret, Lee luduje...ne zna ni on sta radi..Litvanac umire, Bejkon jedva stoji na nogama...Pontika radi debilnosti i opet izvuku pobedu.

 

Bas nerealna pobeda, ukradena...sudije kao i uvek uzasne..iz greske u gresku..vise za pao, ali su im vratili ono 2+1 Lija.

 

Sve u svemu..nadam se povratku bar Vanilice za Valensiju...

 

Jeste, Lee je bio baš loš u prvom delu. Jednostavno organizacija igre nije postojala. Posle je prodisao, kad je ekipa ušla u hard defense&transition offense mode. Plus je Dejo napravio ok adjustment gde je Ponitka baš mnogo učestvovao u organizaciji i u momentima kad je Lee bio na terenu, i tako ga rasteretio.

 

Bukvalno. Svaka čast Panathinaikosu što nisu odustajali i vračali se konstantno u igru. Ali nebi ovo išli bez Milanovih gluposti, kojih jeste bilo podosta u poslodenjoj četvrtini. Od promašenih polaganja pa nadalje.

 

Za sudije se slažem. Puno grešaka na obe strane, s tim da jesu malo povukli za PAO u ključnim momentima. Pre svega ona lična u napadu na Ponitki je bila na granici. Možda jeste možda nije imao feet set tamo. Prvo su svirali njemu faul pa onda promenili odluku. I onda onaj 2+1 Leeja gde je ustvari on nenamerno udario laktom svog čuvara u prolazu. Pa onda još i faul na njemu Mitrou Longa, gde se može reči da je ovaj zakačio baš dobar deo lopte.

 

1 hour ago, uini said:

statuaaaa, statuaaa,

pravice se, gradice se

statuaaaaaaaaaa

 

 

 

 

Po meni ključan potez klupiranje na početku treče. Otvorio je poluvreme sa dva odlična prodora. Pa onda promašio tricu koju su mu branili ispod bloka (pravilna odluka da uzme taj šut). Pa onda zasrao jedna 3-4 napada, gde nije toliko ni bitno bilo što nisu dali koš več što su te odluke bile baš loše. A na tim su uticale užasno, jer su u tim momentima izgledali drogirano i nisu znali ni dal se igra napad ni dal se igra odbrana. Totalni haos. 

Tu je klupiran da se malo presabere, a posle je porobio.

 

Posle na samom kraju je izbaco dosta trica. Ali kroz veči deo utakmice je radio upravo ono što smo ovde pisali da treba da radi - agresivno napadao koš. Mnogo poena iz finiširanja na obruču i brdo slobodnih bacanja.

 

zaključak: Bacon čita forum 😄

 

Sledeča faza unapređivanja njegove učinkovitosti u napadu je bolje čitanje odbrane kada se probije prva linija. Zasad, 99% tih situacija se svodi na njegovo finiširanje na obruču, ili retko nekim šutem sa poludistance. Po mom mišljenju večinu tih prodora i treba on da zaključi, ali isto tako treba da vidi kad ovi sa 4 igrača skupe u reketu i baci tu loptu van

 

28 minutes ago, medobrundo said:

Poslednjih 8 minuta utakmice 25-5 za PAO.

 

S tim da je zadnjih 10-11 minuta Bacon igrao sa 4 faula. Nešto slično i Ponitka ako se ne varam.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Jeste, Lee je bio baš loš u prvom delu. Jednostavno organizacija igre nije postojala. Posle je prodisao, kad je ekipa ušla u hard defense&transition offense mode. Plus je Dejo napravio ok adjustment gde je Ponitka baš mnogo učestvovao u organizaciji i u momentima kad je Lee bio na terenu, i tako ga rasteretio.

 

Bukvalno. Svaka čast Panathinaikosu što nisu odustajali i vračali se konstantno u igru. Ali nebi ovo išli bez Milanovih gluposti, kojih jeste bilo podosta u poslodenjoj četvrtini. Od promašenih polaganja pa nadalje.

 

Za sudije se slažem. Puno grešaka na obe strane, s tim da jesu malo povukli za PAO u ključnim momentima. Pre svega ona lična u napadu na Ponitki je bila na granici. Možda jeste možda nije imao feet set tamo. Prvo su svirali njemu faul pa onda promenili odluku. I onda onaj 2+1 Leeja gde je ustvari on nenamerno udario laktom svog čuvara u prolazu. Pa onda još i faul na njemu Mitrou Longa, gde se može reči da je ovaj zakačio baš dobar deo lopte.

 

 

Po meni ključan potez klupiranje na početku treče. Otvorio je poluvreme sa dva odlična prodora. Pa onda promašio tricu koju su mu branili ispod bloka (pravilna odluka da uzme taj šut). Pa onda zasrao jedna 3-4 napada, gde nije toliko ni bitno bilo što nisu dali koš več što su te odluke bile baš loše. A na tim su uticale užasno, jer su u tim momentima izgledali drogirano i nisu znali ni dal se igra napad ni dal se igra odbrana. Totalni haos. 

Tu je klupiran da se malo presabere, a posle je porobio.

 

Posle na samom kraju je izbaco dosta trica. Ali kroz veči deo utakmice je radio upravo ono što smo ovde pisali da treba da radi - agresivno napadao koš. Mnogo poena iz finiširanja na obruču i brdo slobodnih bacanja.

 

zaključak: Bacon čita forum 😄

 

Sledeča faza unapređivanja njegove učinkovitosti u napadu je bolje čitanje odbrane kada se probije prva linija. Zasad, 99% tih situacija se svodi na njegovo finiširanje na obruču, ili retko nekim šutem sa poludistance. Po mom mišljenju večinu tih prodora i treba on da zaključi, ali isto tako treba da vidi kad ovi sa 4 igrača skupe u reketu i baci tu loptu van

 

 

S tim da je zadnjih 10-11 minuta Bacon igrao sa 4 faula. Nešto slično i Ponitka ako se ne varam.

Odlucujuce moze biti svasta, ali ja bih izdvojio na 1:20 kad Bekon mrtav odustaje od Longa posle bloka i Long sam na tri i masi...

 

Tanke su kinije izmedju pibednika i gubitnika kod average timova..ili jednakih..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Devil In My Pants said:

Odlucujuce moze biti svasta, ali ja bih izdvojio na 1:20 kad Bekon mrtav odustaje od Longa posle bloka i Long sam na tri i masi...

 

Tanke su kinije izmedju pibednika i gubitnika kod average timova..ili jednakih..

 

Istina. Sad da se premota 4Q + OT, verovatno bi pronašao 15 situacija za koje bi mogao reči da su bile "ključne".

 

Ja sam recimo mislio da je prelomni momenat tamo kad je Luwawu dao onu trojku za +7. Odigrana odlična odbrana, izuzetno težak šut preko ruku u poslednjoj sekundi napada, i upadne. rekoh, to je to. Ali na sreču, nisam bio u pravu 🙂

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sinoć bas nesto ispratih, Deja Radonjića tamo navijači ceraju svaki meč jer misle da je neznalica kojeg je usralo sto je došao Bacon, igrač za kojeg je on izjavio da mu ne treba i da mu se ne uklapa u ekipu, da bi sad promjenio ploču. A ovo sa engleskim izgleda da ne prihvataju bas tako dobro ko sto je odje bio slučaj [emoji28]

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MrTwister said:

Sinoć bas nesto ispratih, Deja Radonjića tamo navijači ceraju svaki meč jer misle da je neznalica kojeg je usralo sto je došao Bacon, igrač za kojeg je on izjavio da mu ne treba i da mu se ne uklapa u ekipu, da bi sad promjenio ploču. A ovo sa engleskim izgleda da ne prihvataju bas tako dobro ko sto je odje bio slučaj emoji28.png

Takvi su navijaci svuda, ti cak kukas kad ste prvi u EC. 

 

Ne teraju ga, vise su kivni na Pedulakisa, a strucnhaci su u rangu zvezdinih i kkp na ovom forumu cast izuzecima. Fudbalski profilisani navijaci koji su zbog EL  presli na basket...kad sam radio 2000tih u BG skoro tri godine, nije ih bilo sto na tribinima..dodjes i legnes bukvalno..mozes uneti top ako hoces.

 

Jedino merilo bilo cega je rezultat..ali i ponasanje. Terali su oni i Paskvala pa su ga kivali u zvezde..

 

Mora se ipak reci da su oni sampioni EL visestruki i da imaju malo vece ambicije od 50/50% u EL. Za to treba vremena i pricao sam sa jednim likom iz kluba i oni su svesni da ne migu vise otpustati..da cak Dejo ako zeli, moze da  menja roster do polusezone kako hoce i Dejo je aminovao Bejkona...i Bejkonu ce ovo biti sezona zivota...Nadaju se sl sezone da ce biti konkurentni za F4..toliko.

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro shvatio kod Nejta je reč o nekoj virusnoj infekciji tako da se nadam da će biti spreman za Valensiju.

 

Ono što će biti problem je protivnik za vikend, AEK, pred dupli vikend u Španiji u uslovima skraćene rotacije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...