Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

6 minutes ago, Pavaroti said:

To je kao da odes na ispit i kazes sve sam naucio sem 5 strana iz knjige i onda te pita tih pet i ti si pao i pretrpeo nesupeh, bez obzira sto si naucio 95% knjige.

 

kakav si to faks zavrsavao gde knjigu imaju po 100 strana

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Ajde da su bile sanse jednake, ali svakako smo finale doziveli kao neuspeh. Ipak ceo turnir se moze reci da smo uspesno zavrsili. Falilo nam je malo vise trenerskog smeka i verovanje u second squad, kao sto je njihov trener verovao,  tu mislim kad je izbacio Dragica koji je skroz potonuo bio na kraju.

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Pavaroti said:

Jedini uspeh cetvrtog mesta na EP je bio Makedonaca i oni su to tako doziveli. Mi sigurno nismo doziveli to cetvrto mesto kao uspeh. Dzaba prijatelju da igras grupe kao Dream Team a da izgubis onda od Grcke, to je neuspeh. AKo igras lose i provlacis se kroz grupe ali uzmes medalje ili udjes u finale, to je uspeh. To je tako jednostavno. Uspesi i ne uspesi su sastavni deo sporta i ne treba ih smatrati cudnim, losim ili dobrim pojava, to je jednostavno cinjenicno stanje rezultata koji si postigao, nekako se mora nazvati.

 

 

To je kao da odes na ispit i kazes sve sam naucio sem 5 strana iz knjige i onda te pita tih pet i ti si pao i pretrpeo nesupeh, bez obzira sto si naucio 95% knjige.

 

Pa da, jer mi smo bogomdani, ili možda imsmo 50 miliona registrovanih košarkaša, ili igramo sa 10 igrača protiv 5 protivničkih, pa je sramota da tri evropske reprezentacije, neka buranija tipa Španija, Francuska i Litva budu ispred nas na jednom takmičenju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iako je Slovenija odigrala fantastično prvenstvo (dobili Grčku, Francusku, Letoniju, Španiju), da su nam samo bili zdravi Jović i Lazić, prvi zbog organizacije igre a drugi da pridavi nekog od dvojca Dragić - Dončić, mislim da je lako moglo da prevagne na našu stranu. Slažem se da nismo pod pomenutim okolnostima bili favorit protiv Slovenije i da su isti po igrama, zaslužili zlato. Srebro nije bilo neuspeh.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam dobro napisao. To mislim na cetvrto mesto koje je Arsenije pricao, ali sam ga nespretno stavio u drugi pasus i nisam ga tagovo. Za Sloveniju i to EP sam napisao sta mislim. Poraz u finalu je neuspeh, generalno ceo turnir kad se gleda je uspesan. Nema tog tima koji izgubi u finalu, da moze da kaze da je to finale bilo uspesno.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, drgnk said:

drugi da pridavi nekog od dvojca Dragić - Dončić

Ja baš baš poštujem Lazu i njegovu igru, ali teško da on može bilo sta protiv Luke i Dragica. Bila bi odbrana svakako bolja s njim i Jovicem ali bas ne bih mogao da ocekujem da izbaci iz igre ili znacajno primiri Doncica/Dragica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Posle mnogo mrcvarenja da ga izuste konacan odgovor je - neuspeh. [emoji846]

Ja sam rekao odmah posle utakmice da je neuspeh, s obzirom na okolnosti koje su se dešavale tokom utakmice a koje se ne smeju prenebregnuti. Dobila nas apgrejdovana Krka na kraju.

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dekkard said:
22 minutes ago, mmajstor said:
 
Posle mnogo mrcvarenja da ga izuste konacan odgovor je - neuspeh. emoji846.png

Ja sam rekao odmah posle utakmice da je neuspeh, s obzirom na okolnosti koje su se dešavale tokom utakmice a koje se ne smeju orenebregnuti. Dobila nas apgrejdovana Krka na kraju.

Najezim se kad procitam kako su nas Prepelic i Blazic dobili, kao da nam Dragic nije ubacio 30 poena u prvom poluvremenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najezim se kad procitam kako su nas Prepelic i Blazic dobili, kao da nam Dragic nije ubacio 30 poena u prvom poluvremenu.
Bio sam precizan, napisao sam "na kraju". I sa tih njegovih 30 poena bili smo u egalu, a bez Dončića koji praktično celo drugo poluvreme nije igrao i bez Dragića koji nije igrao punih 8 minuta, ne da smo trebali da ih dobijemo nego nije smelo čak ni da bude neizvesno. Taktički je poražen Đorđević, u potpunosti.
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dekkard said:
11 minutes ago, Del Piero said:
Najezim se kad procitam kako su nas Prepelic i Blazic dobili, kao da nam Dragic nije ubacio 30 poena u prvom poluvremenu.

Bio sam precizan, napisao sam "na kraju". I sa tih njegovih 30 poena bili smo u egalu, a bez Dončića koji praktično celo drugo poluvreme nije igrao i bez Dragića koji nije igrao punih 8 minuta, ne da smo trebali da ih dobijemo nego nije smelo čak ni da bude neizvesno. Taktički je poražen Đorđević, u potpunosti.

Bili smo u egalu jer smo ih stigli od trenutka kad su Dragic i Luka izasli do poslednjih 5 minuta. Celu utakmicu smo ih jurili, stigli i onda je dosla zavrsnica u kojoj je Prepelic pogodio dva suta, mi bili bez neke ideje jer je Bogdan ostao bez snage, a Vasa se raspadao na turniru. Mi smo prakticno poslednjih 5 minuta igrali bez Bogdana, iako je on bio na terenu. Ko se seca nasih poslednjih poena, to je uglavnom Macvan izmisljao igrajuci ledjjma.

 

Tako da ta Krka sa Prepelicem, Blazicem, Randolphom, Vidmarom nije bila nista mnogo losija od nase ekipe koja je manje vise bila bez igraca koji ce sa loptom da kreira nesto. I sve da su bili losiji to je period od 5 minuta, i mi smo razbili Amere u Spaniji prvih 5 minuta. Jednostavno dva losa napada i u problemu si. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bili smo u egalu jer smo ih stigli od trenutka kad su Dragic i Luka izasli do poslednjih 5 minuta. Celu utakmicu smo ih jurili, stigli i onda je dosla zavrsnica u kojoj je Prepelic pogodio dva suta, mi bili bez neke ideje jer je Bogdan ostao bez snage, a Vasa se raspadao na turniru. Mi smo prakticno poslednjih 5 minuta igrali bez Bogdana, iako je on bio na terenu. Ko se seca nasih poslednjih poena, to je uglavnom Macvan izmisljao igrajuci ledjjma.
 
Tako da ta Krka sa Prepelicem, Blazicem, Randolphom, Vidmarom nije bila nista mnogo losija od nase ekipe koja je manje vise bila bez igraca koji ce sa loptom da kreira nesto. I sve da su bili losiji to je period od 5 minuta, i mi smo razbili Amere u Spaniji prvih 5 minuta. Jednostavno dva losa napada i u problemu si. 
Ništa ne bih oduzeo, ni dodao lepo si opisao kako se utakmica odvijala. Đorđevićeva najveća taktička greška je što nije uspeo da više igrača budu "u utakmici', makar samo u jednoj ili dve akcije na jednom ili drugom kraju terena, kao što je to Kokoškov dobio od Prepeliča,Blažiča, Vidmara, Zagorca. Ne, on je umesto toga preopteretio Bogdana koji je na kraju i psihički pukao i što kažeš bio igrač manje na terenu kada se odlučivalo. A nije da nije imao igrače sa kojim bi mogao to da ostvari, Gudura, Lučić, Micić, Marjanović, Kuzmić.
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...