Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

31 minutes ago, Cooper said:

E sad je drugo pitanje što se frka diže zbog ovih 4 dana majstorice, a ne zbog završetka ligaškog dela 7 dana POSLE poslednjeg kola je druga priča.

 

Neistina.

 

Frka se dizala cim se videlo da vi cetvrtfinale ne igrate i da ono kasni vise od pola meseca (tacno 16 dana), sto ce sa novim sistemom playoff-a unakaziti sezonu (ne mozes da poredis sa 2016. godinom tek tako jer je sistem bio drugaciji). Uz to, cetvrtfinala su bespotrebno usporena svim klubovima. 

 

Polufinale ste zapoceli tacno 14 dana kasnije nego ostali klubovi. Polufinalne utakmice su Zvezdi i KKB usporeni do besmisla (9 dana razmaka izmedju dve).

 

I tek onda je doslo ovo sa definisanjem datuma majstorice za KKP-CEDOLI polufinale. 

 

 

To sto je ligaski deo zavrsen 7 dana nakon predvidjenog termina je nista prema ovih 16 i 14 dana kasnjenja. 

 

 

Elem, opet nesto ne ide brojanje dana? Opet typo 😄 

Edited by Kooineeperk
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mfmilan said:

 

Napisah ja predlog za pomirenje i novi početak na prethodnoj strani, niko nije odreagovao. Lepše je ljudima da se svađaju, spuštaju druge na forumu, ostvaruju "5:0" pobede. Nisu džabe naslovi za klikbejtove onakvi kakvi su, to ljudi danas hoće.

Već postoji šablon koji se primenjuje i u drugim državama a i kod nas kad je nacionalni playoff u pitanju, tako da se samo trebao primenjivati i ne bi bilo nikakvih problema što je Zvezda igrala ranije playoff. I da su svi krenuli playoff kad je Partizan završio svoju poslednju utakmicu sa Realom 10. maja, da se poštovao šablon, finale  bi i bilo završeno 11.06. kao što je to Milija i rekao na onom snimku.

Evo primer španskog abc playoffa.

Na primeru Real Madrida

Četvrtfinale (3 utakmice) je započeo 28.05, druga utakmica je bila 31.05 a treća bi bila, da je trebala, 02.06.

Polufinale (5 utakmica) je započeo 06. 06.  druga 08.06.  treća 10.06., četvrta 12.06. i peta 14.06. pod uslovom da se igraju sve utakmice.

Dakle za 18 dana termini za 8 mogućih utakmica pre finala.

Da to prevedemo na naše mogućnosti i datume, Partizan je igrao sa Realom zadnju utakmicu 10.05. i ostao je 21 dan još u tom mesecu. Trebalo je odigrati maksimalno 6 utakmica pojedinačno, bilo da je svima pomeren termin za četvrtfinale, bilo da ga samo Partizan igra.

Ostalo se vidi samo po sebi

 

 

Edited by Alexandar
Link to comment
Share on other sites

U cemu je problem i cemu stalna beka ubedjivanja od strane navijaca Partizana? Jel stalno trazite odmor i sad kad ga dobijete opet vam ne valja, a sa druge strane Zvezda trazi par utakmica da bude u kakvom takvom ritmu i to dobija sa ove

2-3 utakmice u KLS. 

E sad jedino ako nije losa namera pa se jedna ekipa posto poto zeli izbaciti iz bilo kakvog takmicarskog ritma?!

Link to comment
Share on other sites

 Zanimljiva formulacija 😏

 

"Rasipanje energije na vređanja rivala, vređanje zvaničnika rivala, vređanje članova porodice ili pak vređanje državnih zvaničnika i drugih učesnika u javnom životu, najmanje koristi onima zbog kojih se u dvorani okupljamo – igračima i trenerima!

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Setite se 2011 said:

 Zanimljiva formulacija 😏

 

"Rasipanje energije na vređanja rivala, vređanje zvaničnika rivala, vređanje članova porodice ili pak vređanje državnih zvaničnika i drugih učesnika u javnom životu, najmanje koristi onima zbog kojih se u dvorani okupljamo – igračima i trenerima!

 

"Vređanje na osnovu klupske, političke, verske ili bilo koje druge pripadnosti nisu vrednosti koje Partizan Mozzart Bet podržava."

Pa čak i u ovome što si citirao ne vidim problem, ali da, uvek će svako pročitati onako kako mu odgovara.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eto. Biće na kraju,, mi (Zvezda) i dalje nismo za to ali eto KLS je odlučila da se promene termini". E sad kako će ovo na kraju da izgleda... Ukoliko dodje do kompromisa mislim da će finale ABA da krene 16.06. Ako su se pravile pauze izmedju utakmica u PO ABA po 7 dana i više može i da se pomeri početak finala za 4 dana. 

https://mozzartsport.com/kosarka/vesti/grujin-nema-mesta-egoizmu-hocemo-da-pomognemo-vecitima-vojinovic-dobro-je-sto-je-kls-promenio-stav/453433

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kooineeperk said:

 

Neistina.

 

Frka se dizala cim se videlo da vi cetvrtfinale ne igrate i da ono kasni vise od pola meseca (tacno 16 dana), sto ce sa novim sistemom playoff-a unakaziti sezonu (ne mozes da poredis sa 2016. godinom tek tako jer je sistem bio drugaciji). Uz to, cetvrtfinala su bespotrebno usporena svim klubovima. 

 

Polufinale ste zapoceli tacno 14 dana kasnije nego ostali klubovi. Polufinalne utakmice su Zvezdi i KKB usporeni do besmisla (9 dana razmaka izmedju dve).

 

I tek onda je doslo ovo sa definisanjem datuma majstorice za KKP-CEDOLI polufinale. 

 

 

To sto je ligaski deo zavrsen 7 dana nakon predvidjenog termina je nista prema ovih 16 i 14 dana kasnjenja. 

 

 

Elem, opet nesto ne ide brojanje dana? Opet typo 😄 

Četvrtfinalne utakmice sa Studentskim centrom Partizan nije hteo da igra sve dok se ne završi serija sa Realom a mogli si da igraju i kakše bi tad izasli sa njima nego kasnije sto je bilo. Real je igrao špansku ligu uporedo sa serijom koju je igrao sa Partizanom.

Da se Partizan plasirao na f4 sve do završetka f4 ne bi igrali ni to četvrtfinale.

Igraju sa Olimpijom dve utakmice u tri dana posle toga pauza nedelju dana jer Arena nije bila slobodna a Partizan nije hteo nigde drugo da odigra majstoricu pa je zato usledila pauza od nedelju dana i posle se pitaju čemu frka.

E pa zbog toga što se njima izlazilo u suret i menjao kalendar po njihovom nahodjenu sada će morati da sačekaju da se odigra finale KLS pa tek onda finale Aba lige.

I ako se i dalje bude igrala Aba liga moraće na samom početku sezona da se tačno utvrde datumi cele sezone i da od toga nema odstupanja ali sve sam miđljenja da Aba liga maksimalni još godinu dve će postojati ako i toliko potraje.

6 minutes ago, Čočo said:

Eto. Biće na kraju,, mi (Zvezda) i dalje nismo za to ali eto KLS je odlučila da se promene termini". E sad kako će ovo na kraju da izgleda... 

https://mozzartsport.com/kosarka/vesti/grujin-nema-mesta-egoizmu-hocemo-da-pomognemo-vecitima-vojinovic-dobro-je-sto-je-kls-promenio-stav/453433

Može samo da se ubrza finale KLS A ali da se ono igra posle finala Ana lige ne verujem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, daba said:

Četvrtfinalne utakmice sa Studentskim centrom Partizan nije hteo da igra sve dok se ne završi serija sa Realom a mogli si da igraju i kakše bi tad izasli sa njima nego kasnije sto je bilo. Real je igrao špansku ligu uporedo sa serijom koju je igrao sa Partizanom.

Da se Partizan plasirao na f4 sve do završetka f4 ne bi igrali ni to četvrtfinale.

Igraju sa Olimpijom dve utakmice u tri dana posle toga pauza nedelju dana jer Arena nije bila slobodna a Partizan nije hteo nigde drugo da odigra majstoricu pa je zato usledila pauza od nedelju dana i posle se pitaju čemu frka.

E pa zbog toga što se njima izlazilo u suret i menjao kalendar po njihovom nahodjenu sada će morati da sačekaju da se odigra finale KLS pa tek onda finale Aba lige.

I ako se i dalje bude igrala Aba liga moraće na samom početku sezona da se tačno utvrde datumi cele sezone i da od toga nema odstupanja ali sve sam miđljenja da Aba liga maksimalni još godinu dve će postojati ako i toliko potraje.

Može samo da se ubrza finale KLS A ali da se ono igra posle finala Ana lige ne verujem.

Editovao sam svoj upis. Na to sam i mislio. KLS se može završiti za 4 dana a ako se čeka ABA prvo, KLS neće početi pre 25.06. Tako da biće verovatno početak finala ABA 15/16.06.

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Najbolje bi bilo kad bi se finale KLS-a igralo na jednu dobijenu i finale ABA na dvije dobijene. Zvezda bi imala meč pred finale ABA, Partizan ne bi puno čekao, a sezona bi se završila na vrijeme. 

 

Samo da se više završi ova sezona, uopšte nemam želju da gledam finale ABA nakon ovog svega i tenzija koje tek predstoje.

Link to comment
Share on other sites

Ok, riješite to onda sutra umjesto treninga, kad već mora, pa da krenemo u ponedeljak s pravom košarkom.

P.S. Pošto je ovdje posljednjih dana prodefilovalo mnogo boraca za dobrobit srpske košarke, volio bih da mi se javi bar jedan koji ozbiljno misli da postoji jedan promil šanse da FMP osvoji titulu u KLS.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Ok, riješite to onda sutra umjesto treninga, kad već mora, pa da krenemo u ponedeljak s pravom košarkom.

P.S. Pošto je ovdje posljednjih dana prodefilovalo mnogo boraca za dobrobit srpske košarke, volio bih da mi se javi bar jedan koji ozbiljno misli da postoji jedan promil šanse da FMP osvoji titulu u KLS.

Jel bi postojao promil sanse za Megu u finalu da se plasirala u njega? To sto Zvezda nema pravog konkurenta u KLS nije njen problem. Takodje ni to sto Partizan nece da igra KLS nije njen problem. Necete? Ne morate, Zvezdi lagana titula koja ce ostati upisana zauvek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U ovom trenutku kada se zna da su u finalima Partizan, Zvezda i FMP za koga se još tačno igra košarka osim za Partizan i Zvezdu?

Jel bi postojao promil sanse za Megu u finalu da se plasirala u njega? To sto Zvezda nema pravog konkurenta u KLS nije njen problem. Takodje ni to sto Partizan nece da igra KLS nije njen problem. Necete? Ne morate, Zvezdi lagana titula koja ce ostati upisana zauvek.

Evo ja tvrdim da bi postojao tačno promil šanse da Mega uzme titulu. Jedan, ali bi postojao.
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Poluozbiljno pitanje, zašto se igra finale KLS uopšte?

A sto se ne bi igralo? To sto FMP ima iste sanse u finalu kao da se mi sa foruma skupimo i odigramo protiv Zvezde nije razlog da se ne igra. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Son_of_a_gun said:

U ovom trenutku kada se zna da su u finalima Partizan, Zvezda i FMP za koga se još tačno igra košarka osim za Partizan i Zvezdu?


Evo ja tvrdim da bi postojao tačno promil šanse da Mega uzme titulu. Jedan, ali bi postojao.

Ok posto onda mislis da su te utakmice unapred dobijene, tj namestene, zanima me koje je je objasnjenje za to da se za evo 10 godina igranja takvih namestenih utakmica nijedan od otprilike 100 igraca koliko ih je proslo kroz FMP nije javio i skrenuo paznju javnosti na to? Cak ni nekim zagonetnim izjavama. A bilo je i stranaca i bivsih igraca Partizana. Svima je Covic toliko dobro pretio da kasnije nisu smeli ni rec da kazu?

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

U ovom trenutku kada se zna da su u finalima Partizan, Zvezda i FMP za koga se još tačno igra košarka osim za Partizan i Zvezdu?

 

Nije cela nasa koraska samo Zvezda i Partizan. Ceo playoff sistem se igra i zbog tih igraca u drugim klubovima i njihovih navijaca. A i eventualno mladih igraca u KKCZ/KKP i njihovih navijaca...

 

Kad bi na primer Drezgic dobio sansu da nema ovakvih "slabih" utakmica? Samo ako se desi neka povreda pa trener mora da ga ubaci (tipa Rebic protiv Reala). 

Link to comment
Share on other sites

Ako se i odigra ABA finale biće to samo za naše krvave oči...
Lesor u autu, Papa ne zna gde je levo, Avram povredjen, Smajli na svaku trojku doda tri greške, Vildozi i Nedari treba ozbiljan niz da udju u drajv, Dobrić i Mitrović su u prelaznom modu, Pefi se oladio ko bakalar i pustio trbušinu, Bentil uplatio Baleare...samo od Fakunda i Egzuma očekujem fokus i kasvetnu predstavu.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Zna li se kad je taj istorijski sastanak?

Nadam se resenju povoljnom za oba kluba pa nek pobedi bolji.

BTW - kad neko konstantno smapuje ne vredi trositi vreme za odgovor ali posto je vec spomenuto sto mi je juce bilo na umu, to igranje doigravanja KLS-a bi bilo bas najpotrebnije Savi Drezgicu, pa sta god da urade.

Da igra posto je veliki talenat. Da pomalo oseti borbu sa starijima kad je vec pri prvom timu. Ovako ispade da se pravi od njega neka atrakcija i odmah megafon u ruke, pa ono drmusanje od Madara i Lesora i ne znam vec koga na tribini a ocito je mladom Drezgicu neprijatno.

Pa ko mi zameri neka mu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...