Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

3 minutes ago, Pacino said:

Saglasan sam u potpunosti sto se tice Zvezde i Partizana, ali valjda bi i liga trebala da bude takva da sve to ne dozvoljava jer ako izadjes u susret jednima, pa drugima, pa trecima, to vise nije liga, to je dobrotovorna organizacija. Ne odnosi se ovo moje na Partizanove utakmice, i jedni i drugi i treci i svi smo odgadjali utakmice, pomerali kalendar i sta ti ja znam, problem je sto se liga na ovaj nacin prilagodjava ekipama i onda te ekipe hvataju maglu, jer jbg moze im se. Na zalost tome je doprineo odnos EL prema Aba ligi jer znate kako bi se klubovi kurcili (da prostite) da je EL striktna u tome ko osvoji Aba ide u EL. Nego su obesmisljene stvari sa WC gde se hajde kao daje WC osvajacu Aba, a ako nam ne odgovara dacemo nekom drugom. Msm gde to ima smisla za nas region? Za njih ima jer su pare u pitanju.

 

Zato sam ja i rekla da se pitanja tipa zašto KKP ne igra KLS i zašto su pomereni datumi ABA finala ne postavljaju navijačima na ovom forumu, već ligama koje očigledno vode nekompetentni ljudi. Dok god se bude na ovaj način podilazilo klubovima, gasili se požari i sl. situacija će biti ovakva, i za mene tu nema razlike između CZ i PAR.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, medobrundo said:

 

Zvezda je u toj sezoni polufinale protiv Cedevite igrala tokom regularne EL sezone i jedva dobila dve utakmice iscrpljena. Zatim je nastavila sa top 16 EL i mogla u međuvremenu tokom iste da rutinira Megu. Zasto se finale igralo mesec dana kasnije, verovatno jeste do nekog utvrđenog kalendara. I Zvezda i Mega su svoja polufinala završile u isto vreme, a kao što možeš videti, liga je završena u aprilu; dok je sad ideja da finale počne polovinom juna. U sve to je bio uguran i Zvezdin top 8, a tadašnja superliga je odigrana sa svim kolima (6 kola plus polufinale plus finale na 3 pobede) i Zvezda je protiv Partizana osvojila titulu 09. juna.

 

Ne čini li ti se ipak to malo drugačijim od trenutne situacije? Tada je kalendar bio mnogo "lakši" - manje utakmica, ali svakako je nonsens da domaća liga u teoriji započne 20og ili kog već juna. Da je KKP tu, i polufinala bi se igrala.

Medo Zvezda je te sezone pogotovu tu zavrsnicu igrala utakmice na svaka tri cetri dana.

Postavicu ovde redom sve datume od zadnjeg kola Aba lige pa do tog famoznog finala sa Megom da se vidi cela slika a ne samo ovlas onako kako kome odgovara.

07.03.2016  Zvezda - Krka  poslednje kolo Aba lige

11,03, 2016  Zvezda - Panatinaikos   evroliga

15.03.1016  Zvezda - Cedevita  prvi meč polufinala Aba lige

18.03.2016  Unikaha - Zvezda  evroliga

22.03.2016  Cedevita - Zvezda  drugi mec polufinala Aba lige

24.03.2016  Lokomotiva Kuban - Zvezda  Evroliga

31.03.2016  Zvezda - Darušafaka  Evroliga

08.04.2016  Cedevita - Zvezda  Evroliga  poslednje kolo

12.04.2016 CSK-a . zvezda  top 8 prvi meč

14.04.2016 CSKa - Zvezda  drugi meč

18.04.2016  Zvezda . CSK.a   treći meč

28.04.2016 Zvezda - Mega  aba finale

30.04.2016 Zvezda . Mega  aba finale

02.05.2016  Mega - Zvezda aba finale

Lepo se ovde sve vidi da Zvezda nije mogla nigde uglaviti finale ranije pre ovoga, mozda se moglo mozda ranije početi par dana nego sto je pocelo ali se lopo vidi da Zvezda je plej of Aba lige igrala istovremeno kada i Evroligu.

To sto se izvlaci samo kalendar Aba lige je krajnje zlonamerno.

 

  • Like 25
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, berti said:

Kad Covic sere, a to cesto radi, onda drvlje i kamenje na njega. Kada KKP zasere, a sa bezanjem iz domace lige je to uradio, onda udri po oba kluba.

Pa, nece to bas tako.

Bas sam i ja ovo isto pomislio. Ne znam sta je Zvezda to pogresno uradila u vezi ovih nenormalnih kalendara i termina pa da se stavlja u isti kos sa Partizanom. Isto tako se stavlja i znak jednakosti kada su u pitanju finansije iako je jedan klub imao oformljen tim, nadogradjen od sezone pre, vec na pocetku priprema, sa pojedinim strancima koji su dobili dvogodisnji milionski ugovor, a na drugoj strani imamo klub koji je najpre ostao bez najboljih igraca, a tokom sezone krpio i dovodio igrace u novembru/decembru koji su ostali bez ugovora (Vildoza, Kampaco) , a sezonu startovao sa jednim od najjeftinijih rostera i sigurno najjeftinijim trenerom u EL. Ali eto, oba kluba imaju neogranicen Vucicev budzet, sve je to isto.

Edited by СтелаРоса
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Lolz pratim uglavnom sve što se štanca na Košarci, i na KKCZ topiku je bio baš jak narativ kako ste sirotinja kojoj je zavrnuta slavina ove sezone. E onda kad su dovedeni Vildoza i Kampaco, ne sećam se niti jednog upisa u kom bi se bilo ko zapitao - a okle nama pare za to, ako smo stvarno sirotinja? Jedino ako je @goldberg napisao štogod u tom tonu. I dok je trajao cirkus oko Fakua i EL, nikog nije bilo briga odakle budžet za takvog igrača, nego uglavnom kuknjava kako vam ne daju da igrate i da vas sabotiraju. Tako da, naravno da su oba kluba jednako bahata, razlike su otprilike minimalne, pošto većina abaligaških klubova zaista nema takve budžete i može se nazvati sirotinjskim u odnosu na BG blizance.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, medobrundo said:

Ne čini li ti se ipak to malo drugačijim od trenutne situacije? Tada je kalendar bio mnogo "lakši" - manje utakmica, ali svakako je nonsens da domaća liga u teoriji započne 20og ili kog već juna. Da je KKP tu, i polufinala bi se igrala.

Ne vredi objasnjavati izgleda, ma koliko argumentovano pristupio tome. Sledi ili cutanje ili neki onliner/gif ili preskakanje teme necim drugim...

 

Kapiram ja da je u tim situacijama najlakse postovati nesto izvuceno iz konteksta ili nesto sto nema veze s temom, a izbegavati konkretna pitanja i cinjenice. Meni je to bezveze, to nije poenta forumisanja, vec je to neko tviterisanje. Da ne kazem tatisanje.   

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Cooper said:

 

On 6/4/2023 at 3:52 PM, daba said:

Medo Zvezda je te sezone pogotovu tu zavrsnicu igrala utakmice na svaka tri cetri dana.

Postavicu ovde redom sve datume od zadnjeg kola Aba lige pa do tog famoznog finala sa Megom da se vidi cela slika a ne samo ovlas onako kako kome odgovara.

07.03.2016  Zvezda - Krka  poslednje kolo Aba lige

11,03, 2016  Zvezda - Panatinaikos   evroliga

15.03.1016  Zvezda - Cedevita  prvi meč polufinala Aba lige

18.03.2016  Unikaha - Zvezda  evroliga

22.03.2016  Cedevita - Zvezda  drugi mec polufinala Aba lige

24.03.2016  Lokomotiva Kuban - Zvezda  Evroliga

31.03.2016  Zvezda - Darušafaka  Evroliga

08.04.2016  Cedevita - Zvezda  Evroliga  poslednje kolo

12.04.2016 CSK-a . zvezda  top 8 prvi meč

14.04.2016 CSKa - Zvezda  drugi meč

18.04.2016  Zvezda . CSK.a   treći meč

28.04.2016 Zvezda - Mega  aba finale

30.04.2016 Zvezda . Mega  aba finale

02.05.2016  Mega - Zvezda aba finale

Lepo se ovde sve vidi da Zvezda nije mogla nigde uglaviti finale ranije pre ovoga, mozda se moglo mozda ranije početi par dana nego sto je pocelo ali se lopo vidi da Zvezda je plej of Aba lige igrala istovremeno kada i Evroligu.

To sto se izvlaci samo kalendar Aba lige je krajnje zlonamerno.

 

@Cooper ne zagusuj vise temu sa tim glupostima. Sve je lijepo daba napisao. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

To naravno nije tačno, jasno se vidi da je bilo termina jer je Zvezda od 22.3. do 28.4 odigrala samo 4 utakmice u EL.

Za to vreme je Mega čekala, debljala se, ispala iz forme...

Quote

 

19.03.2016 Mega - Buducnost poslednji meč polufinala ABA

 

24.03.2016  Lokomotiva Kuban - Zvezda  Evroliga

31.03.2016  Zvezda - Darušafaka  Evroliga

08.04.2016  Cedevita - Zvezda  Evroliga 

18.04.2016  Zvezda . CSKA   treći meč

 

28.04.2016 Zvezda - Mega  aba finale

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Cooper said:

To naravno nije tačno, jasno se vidi da je bilo termina jer je Zvezda od 22.3. do 28.4 odigrala samo 4 utakmice u EL.

Za to vreme je Mega čekala, debljala se, ispala iz forme...

Quote

 

08.04.2016  Cedevita - Zvezda  Evroliga 

18.04.2016  Zvezda . CSKA   treći meč

 

 

Brojanje do šest je pretežak zadatak?

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Cooper said:

To naravno nije tačno, jasno se vidi da je bilo termina jer je Zvezda od 22.3. do 28.4 odigrala samo 4 utakmice u EL.

Za to vreme je Mega čekala, debljala se, ispala iz forme...

 

Ti si toliko bezobrazan da je to nevjerovatno pa jos na to iznosis neistine. Zvezda je odigrala 6 a ne 4 duela u EL tom periodu koji pominjes. Jos na to evo i ovo:

 

Od 03.03.2016 godine su odredjeni termini odigravanja 1/2 i finala Aba lige.

Polufinalne serije počeće 14. marta, igraće se na dve pobede i završiće se najkasnije 28. marta.

Datumi odigravanja finalnih utakmica, koje će se igrati na tri trijumfa, zavisiće od toga da li će se neko od učesnika plasirati među najboljih osam ekipa Evrolige, a to mogu jedino Crvena zvezda i Cedevita.

Po prvom scenariju, ukoliko finalista ne bude prošao u plej-of Evrolige, finale će biti igrano između 11. i 17. aprila. Po drugom, ako finalista prođe Top8 elitnog takmičenja, finale će biti na programu od 29. aprila do 5. maja. 

 

Finale odigrano od 28.04 do 02.05 u 3 utakmice.

Edited by Miki28
Recnik
Link to comment
Share on other sites

typo, 6 umesto 4 ne menja sustinu.

u pitanju je period od 37 dana.

 

Inače moje mišljenje je da su ok obe pauze, i za Zvezdu i sada za KKP.

 

Samo vidimo da rekacija nije adekvatna i da se sada ne desava nesto sto nikada nije vidjeno, i da imamo nekoliko intervala od 7 i vise dana bez utakmica, i da protivnik čeka vise nedelja na finale.

 

I nije bilo ovakvih sramnih saopštenja.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ahaha kao typo 🙂 

 

"OK su pauze" (neke manje, neke vise OK) ali samo kada se unapred najave/dogovore, kada se unapred definise kalendar i barem okvirni datumi, sto je uradjeno 2016. a nije uradjeno ove godine, cak naprotiv, odredili su termine finala naknadno i to pregazivsi termine KLSa (koji su takvi kakvi su, doneti su pre nego sto se ABA oglasila jer nije vise bilo smisla cekati je). 

 

Bezobrazno je izjednacavati ta dva slucaja jer je upravo to poenta svega - kako je ABA usrala ovu sezonu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa zar nije problem i sto jedna ekipa pravi dugu pauzu?

To je inače bila tema saopštenja i tv gostovanja.

 

Inače i sama ABA sezona je duze trajala zbog odlozenih utakmica, kao i EL zbog 18 klubova i 34 kola ligaskog dela umseto tadasnjih 30.

 

Naravno da ce doci do problema sa terminima i da to nece odgovorati nekom klubu.

 

Ono sto jeste slično u ove 2 sezone je da je EL tim imao nekoliko pauza od 7+ dana gde nije igrao ABA plejof i da je jedan finalista pravio ogromnu pauzu.

 

I termini su fleksibilni, kao i u ovogodisnjoj KLS.

A u KLS su cak menjali i parove polufinala i termine plejofa par dana pred pocetak.

 

O ozbiljnosti ABA i KLS je suvisno govoriti, ali ocekivati da ne bude problem sa terminima je smesno.

 

Pa i FIBA i ECA vode rat godinama oko prozora.

A nece regionalne i nacionalne lige...

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa niko se nije bunio sto se cekao Partizan da zavrsi EL i sto su se razvukli 1/4 i 1/2 finale. Problem je nastao kada je Partizan zavrsio EL i krenuo da igra Aba. Ocekivalo se da ce svoje utakmice da zavrsi za par dana, umesto toga je 6 dana cekano na pocetak polufinala sa Cedevitom, a sad se 7 ceka na majstoricu. Dakle, 13 dana je otislo na nista, ne moze me niko ubediti da se ovo nije moglo brze odigrati s obzirom da igraci cele sezone igraju utakmice svaka 2-3 dana, naviknuti su na taj ritam. Ako je razlog ovome Cedevitina slovenacka liga, onda ne vidim problem da se zbog srpske lige takodje odlozi i finale Aba.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kooineeperk said:

Ahaha kao typo 🙂 

 

 

Citirao spisak tada odigranih utakmica, izbrisao sa spiska prvu i drugu utakmicu sa CSKA i onda je kao greška u kucanju "četiri umesto šest".  Ne može da izdrži bez lažnih činjenica ni kad je nešto očigledno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Citirana su 3 razmaka od 7, 8 i 10 dana između utakmica. Te 2 utakmice nisu bile bitne za ta 3 razmaka.

6 utakmica u 37 dana je znatno sporiji tempo od ovog u kojem je trenutno KKP, 6 utakmica za 27 dana.

Link to comment
Share on other sites

Iskren da budem popizdio sam bio kad je jedan čovjek odredio termine finala KLS tako da se savršeno preklope sa terminima ABA finala. Ne zbog tog što je uradio, od njega drugačije i ne očekujem nego zato što sam mislio da će mu to proći i da će ABA popustiti, podviti rep i pomjeriti finale za posle.

Objavom da ostaju pri prvobitnim terminima su pokazali da su ipak liga sa koliko toliko integriteta i da im je dosta bahatosti i samovolje jednog čovjeka.

Ako istraju to je naznaka da ta liga ipak ima budućnost kao zajednica nezavisnih klubova sa istim pravima i obavezama, te pokazatelj i ULEBu da s pravom daje prolaznost njenim ekipama u svoja takmičenja.

Svako popuštanje je kraj ABA kao takmičenja i skok u neizvjesnu budućnost.

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Iskren da budem popizdio sam bio kad je jedan čovjek odredio termine finala KLS tako da se savršeno preklope sa terminima ABA finala.

 

Mora da sam nesto propustio - kada je to ABA liga odredila termine finala, a kada je KLS odredila termine svog finala?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18.04.23.

"Prvi mečevi kreću već 26. i 27. aprila, a polufinale je zakazano tek po okončanju ABA lige".

 

29. 05. 2023. 

"Prvoplasirasni klubovi A i B grupe činiće jedan polufinalni par, u finale ide tim koji prvi stigne do dve pobede. Prva utakmica biće odigrana četvrtog ili petog juna. Drugi finalista je Crvena zvezda. Prva utakmica za šampiona Srbije je četiri dana posle završetka ABA lige, takođe se igra do dve pobede. U donošenju odluke vodili smo se i interesima seniorske reprezentacije Srbije", rekao je Grujin, prenosi Sportski žurnal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...