Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

13 hours ago, СтелаРоса said:

Da se ne pravimo ludi, jasno je da Partizan nece da igra jer ima trenera koji ne ume da gubi i nece da igra utakmice u kojima ce morati da se odrekne svojih stranaca sto ga vodi u siguran poraz.

 

Ovo je naravno apsolutno jedini razlog što se ne igra.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, DameTime said:

 

Nije mi ni bio cilj da ti bilo šta dokažem, više su mi smešni onakvi bold statementi koji se iznose na forumu. Pa čisto da se podsetimo o kome se pričalo.

 

Čovek je katastrofalan gubitnik. To je čitava priča. NE ŽELI da igra tamo gde smatra da su mu šanse na pobedu mizerne.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki21 said:

 

Čovek je katastrofalan gubitnik. To je čitava priča. NE ŽELI da igra tamo gde smatra da su mu šanse na pobedu mizerne.

 

Ja ga baš ne vidim tako. Više kao čoveka koji otvoreno pokazuje da ne voli da gubi (što realno niko ne voli), kao i koliko mu je stalo do pobede. :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Son_of_a_gun said:

 

Sad me stvarno previše pitaš, nisam bio tamo kad se pisao statut. Ono što znam je da bi kazne svakako izrekao savez da je liga dio saveza, i Partizan bi svakako bio izbačen u nižu ligu da postoji takva veza.

 

Da, Savez je trebao da kazni klub u skladu sa svojim pravilnikom o takmicenjima. Zasto to nije uradio, znaju oni koji sede u savezu i predsednik saveza Danilovic. 

 

 

20 hours ago, Son_of_a_gun said:

Posmatraj to na pravi način, organizuješ neki memorijalni kup, dobiješ i dozvolu od saveza za to (što ne znači da savez preuzima bilo kakvu odgovornost za njega, razjasnimo to), pozoveš ekipe (po unapred utvrđenoj šemi, što opet ništa ne znači sa aspekta obaveze igranja) i jedna ekipa ti se ne pojavi. 

 

U KSS-ovom Pravilniku o takmicenjima, jasno pise da je 1. Muska Liga Srbije pod ingerencijom KSS-a, i da se sastoji od KLS-a i zavrsnice (play-off, sto je SLS). To sto je samo organizovanje lige povereno klubovima koji ucestvuju u toj ligi, ne znaci da je KLS privatno takmicenje, tipa memorijalnog kupa 😄 

 

KSS je Partizanu odobrio ucestvovanje u ovoj sezoni po prijavi koja je podneta PRE nego sto je istupio iz SLS. A nikakvu dodatnu odluku nije doneo, i UK KLS kao neko kome KSS odredjuje ko ce igrati KLS/SLS, prosto nema mogucnost da ne dozvoli Partizanu da igra to takmicenje. Ako hoce.

 

KLS je izrekao kaznu u skladu sa svojim aktima i dalje predao odluku KSS-u. Koji i dan danas prakticno cuti o tome. A pazi, Partizan je platio tu kaznu! A znas li zasto? Pa zato sto mu ne bi KSS omogucio da registruje nove igrace za sezonu 2022/2023. Kako to onda da malo priznajete KLS a malo ne priznajete? I zasto morate da "kasnite" sa dokumentacijom umesto da uradite isto sto i prosle godine? Zasto onda ove godine niste lepo na pocetku sezone istupili i rekli "mi necemo da igramo KLS, to je privatna liga, istupamo iz UK KLS"? I hajde jos da razumem i to da nema predstavnika KKP na sednicama KLS, konferencijama, dogadjajima koje organizuje KLS, ali zasto onda kada se i pojavite, obarate kvorum tako sto malo jeste tu a malo niste? 

 

 

20 hours ago, Son_of_a_gun said:

 

Možeš samo da ne pozoveš taj tim sljedeće godine ali time kršiš statut same lige koja kaže da moraš da pozoveš taj tim na osnovu plasmana u drugom takmičenju. 

 

Ne moras, jer iznad KLSa je KSS koji odredjuje ko ima dozvolu za ucestvovanje. Tako da dzaba Partizanu sto igra ABA ligu i po tom kljucu treba da bude pozvan u KLS, ako mu KSS nije izdao licencu... ali... KSS 🤐

 

 

20 hours ago, Son_of_a_gun said:

Možete ovo da osporavate koliko hoćete ali praksa potvrđuje isključivo ovaj stav. Ako se nešto desi pa Partizan bude sankcionisan možemo ponovo da prodiskutujemo o razlozima, nije problem. Do tada, tako je kako je.

 

Praksa ne znaci da je nesto uradjeno po pravilnicima, zakonima, statutima. Praksa je i da ja vozim brze nego sto je dozvoljeno u gradu, i da nisam sankcionisan zbog toga, sto ne cini moj prekrsaj nepostojecim ili ispravnim. 

 

Ja ne zelim da Partizan bude izbacen u treci rang kako je po pravilniku. Zelim da igra srpsku ligu a ne da se sprda sa njom i savezom i ostalim klubovima sa kojima je trebao da igra. 

 

 

Mene interesuje kako vas sve ovo (sprdanje sa srpskom ligom a time i KSSom i sprskom kosarkom generalno) razlikuje od Covica i njegovih budalastina? Nije isto, da, ali nije ni nesto razlicito, svakako nije normalno ni jedno ni drugo. 

 

 

  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

 

Ja ga baš ne vidim tako. Više kao čoveka koji otvoreno pokazuje da ne voli da gubi (što realno niko ne voli), kao i koliko mu je stalo do pobede. :classic_smile:

 

Naravno da je ovo JEDINA istina. Čovek je rođeni pobednik i mrzi da gubi i u iks-oksu. Uostalom zato je i toliko uspešan jer taj pobednički duh pokušava da prenese u svakom momentu i na svoje igrače i to svi koje je ikad trenirao stalno spominju. Zato se i nervira kada ne kapiraju ono što treba da urade na terenu a on je to skontao 5 sekundi pre njih. Da, otvoreno pokazuje koliko mu je teško kad izgubi, baš zbog ovog pvog...jbg nije flegma, nije introvert, nije u fazonu šta da se radi i sl..takav je lik...ceo život posvećen košarci do najsitnijih detalja, živi istu 24/7 i uči i usavršava se, prilagođava. Željko je bukvalno ikona evropske košarke. Uostalom to govori i odnos koji imaju navijači širom celog regiona i Evrope prema njemu. Otišao u Zagreb, Split, Zadar, Madrid, Istanbul, Atinu...svuda dobija standing ovations...jedino se u Srbiji od određenog dela populacije gradi neka alternativna slika o dotičnom i dovode konstantno u pitanje njegove ljudske karakteristike jer zaboga nije savršena osoba.

 

Čuj ima mizerne šanse bez Papapetrua i Madara. Taj tim sa mizernim šansama je koliko se sećam vodio 18 razlike u Kupu protiv KKCZ sa Kampacom.

  • Like 4
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, pendulum said:

Čuj ima mizerne šanse bez Papapetrua i Madara. Taj tim sa mizernim šansama je koliko se sećam vodio 18 razlike u Kupu protiv KKCZ sa Kampacom.

 

I kako se zavrsilo? 🙂 

 

Saaaaalim se, nemojte odmah da skacete. 

 

Sve u svemu, rekao sam i iznad, meni ce nedostajati derbiji u KLS, ma kakva budalastina to sve pratila (samo da niko ne bude povredjen naravno). 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pendulum said:

 

Naravno da je ovo JEDINA istina. Čovek je rođeni pobednik i mrzi da gubi i u iks-oksu. Uostalom zato je i toliko uspešan jer taj pobednički duh pokušava da prenese u svakom momentu i na svoje igrače i to svi koje je ikad trenirao stalno spominju. Zato se i nervira kada ne kapiraju ono što treba da urade na terenu a on je to skontao 5 sekundi pre njih. Da, otvoreno pokazuje koliko mu je teško kad izgubi, baš zbog ovog pvog...jbg nije flegma, nije introvert, nije u fazonu šta da se radi i sl..takav je lik...ceo život posvećen košarci do najsitnijih detalja, živi istu 24/7 i uči i usavršava se, prilagođava. Željko je bukvalno ikona evropske košarke. Uostalom to govori i odnos koji imaju navijači širom celog regiona i Evrope prema njemu. Otišao u Zagreb, Split, Zadar, Madrid, Istanbul, Atinu...svuda dobija standing ovations...jedino se u Srbiji od određenog dela populacije gradi neka alternativna slika o dotičnom i dovode konstantno u pitanje njegove ljudske karakteristike jer zaboga nije savršena osoba.

 

Čuj ima mizerne šanse bez Papapetrua i Madara. Taj tim sa mizernim šansama je koliko se sećam vodio 18 razlike u Kupu protiv KKCZ sa Kampacom.

......vodio..... Taj tim je u dve godine osvojio.....pa, srca navijača kk Partizan ...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nisi ispratio da je naglasak na "mizernim" šansama, a?
Vodili ste i vi protiv PAO-a +16 pa izgubili 9 ili protiv nas +20 pa izgubili 11...

 

Pusti nas da se brinemo o tome šta je on osvojio ili će osvojiti od trofeja...srca navijača je osvojio još 1992.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DameTime said:

 

Ja ga baš ne vidim tako. Više kao čoveka koji otvoreno pokazuje da ne voli da gubi (što realno niko ne voli), kao i koliko mu je stalo do pobede. :classic_smile:

Lako je pokaziviti da ne volis da gubis na forumu aj ti pokazi na konferenciji za medije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, pendulum said:

 

Naravno da je ovo JEDINA istina. Čovek je rođeni pobednik i mrzi da gubi i u iks-oksu. Uostalom zato je i toliko uspešan jer taj pobednički duh pokušava da prenese u svakom momentu i na svoje igrače i to svi koje je ikad trenirao stalno spominju. Zato se i nervira kada ne kapiraju ono što treba da urade na terenu a on je to skontao 5 sekundi pre njih. Da, otvoreno pokazuje koliko mu je teško kad izgubi, baš zbog ovog pvog...jbg nije flegma, nije introvert, nije u fazonu šta da se radi i sl..takav je lik...ceo život posvećen košarci do najsitnijih detalja, živi istu 24/7 i uči i usavršava se, prilagođava. Željko je bukvalno ikona evropske košarke. Uostalom to govori i odnos koji imaju navijači širom celog regiona i Evrope prema njemu. Otišao u Zagreb, Split, Zadar, Madrid, Istanbul, Atinu...svuda dobija standing ovations...jedino se u Srbiji od određenog dela populacije gradi neka alternativna slika o dotičnom i dovode konstantno u pitanje njegove ljudske karakteristike jer zaboga nije savršena osoba.

 

Čuj ima mizerne šanse bez Papapetrua i Madara. Taj tim sa mizernim šansama je koliko se sećam vodio 18 razlike u Kupu protiv KKCZ sa Kampacom.

 

Ljudi su licemerna bića. Ovamo se jebe sve po spisku igračima, treneru, stručnom štabu, protivniku, sudijama, celoj upravi lige kad tim gubi, a tamo Želimir ne zna da gubi. Znači bukvalno mi se kenja od tih priča. Svi bi drugačije na njegovom mestu, nije dovoljno gospodin, ovo-ono, a da je trener KKCZ lako bi se našlo opravdanje za sve to i bio bi kovan u zvezde.

 

Čovek je unarguably najbolji evropski trener svih vremena, 9 osvojenih EL (koliko većina nije videla ni na slici, sem njegovoj) a i dalje ga vozi želja za pobedom, napretkom u igri, strategiji, više od 30 godina ne posustaje u trenerskom poslu iako se sve oko njega menjalo - da pričam o njemu razmislila bih šta pričam. Ali ono, to sam samo ja i neki moj stav. Karakter i stav da ne želi da gubi već da želi pobedu više od protivnika su ga doveli tu gde jeste. No dobro, kunemo se u MJ-a koji samo što nije šibao saigrače trostrukom kamdžijom, a Žoc ne zna da gubi. 

 

@Redstar0356 Ko me poznaje privatno, što svakako nije većina ovog foruma, zna da ne volim da gubim i da želim da sam najbolja u svemu što radim. Prema tome nemam problem da razumem (i prihvatim) tu Željkovu perspektivu.

Edited by DameTime
slova
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, medobrundo said:

Jel cela utakmica Par - Ced na programu naredne nedelje ili će drugo poluvreme da ostave za drugu polovinu juna?

Znace se na poluvremenu iste.😀

Zeljko je los gubitnik. Sta je to tesko priznati? 

Lako je biti gospodin kada vodis, budi gospodin i kada gubis. 

Najzasticeniji bijeli medjed medju trenerima ali docice na red kad zavrsimo sa KLS, mozda, ako ne pobjegne.

Edited by Miki28
typo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I dalje nista nisi dokazala ni postigla. Obradovic je najbolji, ili bar najtrofejniji, trener u Evropi. Obradovicu svaka cast sto posle toliko godina, pobeda i trofeja i dalje sa ogromnom zeljom radi svoj posao. Partizan ne igra KLS jer Obradovic nece da izgubi od Zvezde i u tom takmicenju. I ne znam sta se ovde kosi i ponistava jedno drugo.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Partizan ne igra KLS jer Obradović ne želi da izgubi od Zvezde. Ne volim da stavljam takve epitete na upise, ali ovo je jedna od najvećih gluposti napisanih, a piše se dosta na ovom forumu. Sve vi znate i vi ste u glavi Obradoviću. Kad ste već tu, pokupite i malo znanja od njega, ne samo misli o Zvezdi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam kosarkaski trener pa da pokupim bilo sta od njega u tom smislu, a sto se tice onoga van terena stvarno ne bih da ga kopiram u hvatanju devojaka mladjih 30 godina od mene, opijanju, zvizdanju u kafani i gazenju ljudi na pesackom prelazu. Sto se tice toga da je to sto sam izjavio najveca glupost na forumu ikada, evo ti dve jos vece gluposti: Partizan ne igra KLS jer mu smetaju propozicije takmicenja. Partizan ne igra KLS kao vid borbe protiv incidenata.

Edited by СтелаРоса
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Tvoje reci, ja nikada nista slicno nisam ni pomislio, a kamoli napisao. 😉

 

To je bilo na Mikijev račun, ali si uleteo. Za ono gore, ja se osvrćem samo na izjave da ne ume da gubi. Inače me zabole za KKP.

Za pitanje gospodstva, na ovom forumu ima ukupno tri forumaša čije bih ponašanje u ovom online prostoru mogla nazvati gospodskim, ne znam da li da počnem to otvoreno da govorim.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

To je bilo na Mikijev račun, ali si uleteo. Za ono gore, ja se osvrćem samo na izjave da ne ume da gubi. Inače me zabole za KKP.

Za pitanje gospodstva, na ovom forumu ima ukupno tri forumaša čije bih ponašanje u ovom online prostoru mogla nazvati gospodskim, ne znam da li da počnem to otvoreno da govorim.

 

Još koja dvojica?

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

To je bilo na Mikijev račun, ali si uleteo. Za ono gore, ja se osvrćem samo na izjave da ne ume da gubi. Inače me zabole za KKP.

Za pitanje gospodstva, na ovom forumu ima ukupno tri forumaša čije bih ponašanje u ovom online prostoru mogla nazvati gospodskim, ne znam da li da počnem to otvoreno da govorim.

Isto ko ja kad izjavim da me zabole sta Boston radi, taj fazon.

 

Naravno, samo iznosi. Ovo je forum, sloboda govora jos uvjjek nije zabranjena u ovom raspadu od zemlje da ja znam.

 

Samo ces mi reci kakve veze imaju forumasi sa Obradovicevim glumljenjem gospodina?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Isto ko ja kad izjavim da me zabole sta Boston radi, taj fazon.

 

Naravno, samo iznosi. Ovo je forum, sloboda govora jos uvjjek nije zabranjena u ovom raspadu od zemlje da ja znam.

 

Samo ces mi reci kakve veze imaju forumasi sa Obradovicevim glumljenjem gospodina?

 

Pa ima veze, pošto ako se nekog proziva za gospodsko ponašanje, bilo bi lepo da osoba koja to radi i sama baštini takvo ponašanje.

 

Mene stvarno briga sa nadgornjavanje ko zašto (ne) igra KLS, moj stav na račun blizanaca je jasan - zavrnula bih slavinu i jednima i drugima i postavila granicu zloupotrebe moći. I to se nikad nije promenilo. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...