Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

Prošle godine se peta utakmica finala završila 06.06. A ove godine će finale krenuti tek posle 10.06. Prošle godine se utakmice PO igrale na 2/3 dana ove godine se igraju na 6/7 dana. Da se ABA liga zakatanči i polije betonom. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cooper said:

Kad se prošle godine kompletirao 3. kolo ligaškog dela, a kad ove?

 

A kada se prosle godine kompletiralo 16. kolo ligaskog dela, a kada ove?

 

 

 

Prosle godine se ligaski deo, sve utakmice, zavrsio dan ranije nego ove. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cooper said:

Kad se prošle godine kompletirao 3. kolo ligaškog dela, a kad ove?

Prošle godine 11.04 ove 18.04. Razlika 7 dana. 

Prošle godine finale krenulo 27.05 ove neće krenuti pre 10.06.

Razlika 14 dana. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Cooper said:

.75235ef49d13dd18deb8021ac05abc75.jpg

Baš tako. Zato katanac i beton. Zbog jednog igrača koji je bio bolestan ti igraš utakmicu 24.04 umesto 17.10. A da ne govorim o odlaganju PO serije KKP dok sve ostale ekipe regularno igraju svoja prvenstva bez odlaganja zbog EL. Da je F4 bio u pitanju onda razumem. Pa i jedna slovenačka liga se igra bez odlaganja istovremeno kad i PO ABA. 

P.S. I dalje ostaje da su se prošle godine igrale utakmice na 2/3 dana a ove na 6/7. Što još više doprinosi ovoj razlici u vremenu. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Utisak je da su navijači KKCZ više revoltirani ovim porazom nego navijači KKP.

Ja nisam niti malo a čak se nadam da će ih opaliti u trećoj. Ali ja navijam za Olimpiju odmah posle Zvezde. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovo si napisao:

"A da ne govorim o odlaganju PO serije KKP dok sve ostale ekipe regularno igraju svoja prvenstva bez odlaganja zbog EL."

Dakle, da li su npr. Grci i Turci odložili utakmice Olimpijakosa i Fenera zbog EL?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cooper said:

Ovo si napisao:

"A da ne govorim o odlaganju PO serije KKP dok sve ostale ekipe regularno igraju svoja prvenstva bez odlaganja zbog EL."

Dakle, da li su npr. Grci i Turci odložili utakmice Olimpijakosa i Fenera zbog EL?

Izvini loše sam se izrazio. Sve ozbiljne lige nisu odlagale svoje utakmice zbog EL. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

 

Ja želim prelazni rok, ebe mi se za derbi i utakmice.

 

Sto dovoljno govori o tome u sta se pretvorila ABA liga - ionako je sve uvek isto, KKP i KKCZ u EL sa milionima evra u steku, KK COL i KKB u EC gde ce da sa prosecnim trenerima napadaju 1/4 finale kao da je to ne znam kakav uspeh, brdo ekipa koje predstavljaju kraj sa krajem i ono najvaznije...

 

Postalo je potpuno nebitno da li si pobedio ili izgubio, EL, Aris Barkas, Sarenac, gomila nazovi novinara i vecina navijaca ce da lazu sebe ili druge da cemo opet da gledamo duel megazvezda u evroligaskom derbiju jer publika, jer strast, jer zemlja kosarke, jer rivalstvo, a zapravo samo i iskljucivo novac koji ima samo jos desetak ekipa u celoj Evropi.

 

Da zavrsim, delim tvoja osecanja vezana za bitnost derbija, finalne serije i svega vezanog za vec vidjen kraj sezone (iako su simpatije blago na strani KKCZ) i slazem se da je prelazni rok mnogo vazniji i nadam se da ce sto vise kosarkasa ovog leta napustiti Beograd jer ce tako obojici trenera biti tesko da naprave jake timove za "napad na titulu Evrolige u narednih 4-5 godina". Naprotiv, mislim da je sledeca sezona kljucna, nakon novog neuspeha ne verujem da ce uopste biti govora o evroligaskom derbiju uopste.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, John Terry said:

Nisi daleko od istine. Partizan je prosto bolja ekipa od Cedolimpije, i mislim da ce lagano da ih dobije u Beogradu, tako da je ovo samo odlaganje neizbeznog.

 

Na papiru, a i u praksi na 9/10 utakmica su bolji, međutim večeras je bila ta jedna utakmica kad su bili lošiji. Pošteno je CedOli išamarao KKP večeras, izgledali su katastrofalno i generalno im oscilira forma od završetka EL sezone. Otprilike kao Bostonu u NBA. Prema tome oni su pošteno izgubili večeras, ne vidim problem. Nije kao da su namerno pustili kako bi se igrala majstorica a finale još više odložilo, pa da vi što duže čekate.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, John Terry said:

Pa nema problema, jeste zasluzena pobeda Slovenaca, ali kazem samo su produzili zivot sebi za nedelju dana, nista vise. Bolji su bili jer je Partizan odigrao nezainteresovano. U Beogradu to nece biti slucaj.

 

@goldberg ti hakovao nalog. :classic_tongue:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

 

@goldberg ti hakovao nalog. :classic_tongue:

 

Da sam mu hakovao nalog ja bih napisao i da nisam siguran da li ce da dobiju taj 3. mec jer ako su uspeli da izgube od Pavlicevica, Dreznjaka, Tasica, brace Ivisic i jednog stranca koji zna samo da sutira (neki Salin za siromasne), naravno da mogu i od Cedevite.

 

Pitanje je i koliko Obradovic ovde moze da ih podigne. Evo, razumem da im se u gostima nije igralo, a da na domacem terenu gaze bez milosti, ali to nije slucaj. Nekako sve deluje beskrvno, zasiceno, umorno, nikako stegnuto ili depresivno. Najbolje se to vidi po broju skokova, koliko mi se cini 50:28 u prvom mecu i 35:20 u drugom.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DameTime said:

 

Na papiru, a i u praksi na 9/10 utakmica su bolji, međutim večeras je bila ta jedna utakmica kad su bili lošiji. Pošteno je CedOli išamarao KKP večeras, izgledali su katastrofalno i generalno im oscilira forma od završetka EL sezone. Otprilike kao Bostonu u NBA. Prema tome oni su pošteno izgubili večeras, ne vidim problem. Nije kao da su namerno pustili kako bi se igrala majstorica a finale još više odložilo, pa da vi što duže čekate.

Pa sad 9/10, po meni je pre 7/10, jer kad jedna ekipa pobedi drugu 4 puta u dve sezone, a u jednoj utakmici od 2 poraza im izmakne za dlaku peta pobeda, onda to nije statisticka greska i los dan ove druge ekipe. Jeste Partizan veliki favorit, ali ocigledno da ima problem sa Cedevitom kojoj ako se poklope odredjene stvari u igri moze svima da bude jako nezgodan rival.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...