Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

24 minutes ago, goldberg said:

Zapravo je bitno jer razni Arisi sa tvitera vec pisu kako su KKP i KKCZ sigurno u EL, a to pisu jer postoji tendencija da se svim ostalim klubovima zatvore evroligaska vrata.

 

To je problem evropske košarke a ne KKP i KKCZ. Sve je više sigurnih učesnika, ni meni se ne sviđa to ali jasno je u kom pravcu sve ide.

 

 

24 minutes ago, goldberg said:

Mozda Campazzo nije obukao dres KKCZ? A ako takav igrac moze da potpise za KKCZ, onda moze skoro svako osim elitnih 10% evroligaskih zveri.

 

Campazzo je došao na pola sezone i odigrao svega 9 utakmica u EL. 

 

Vidjećemo hoće li on ili igrač sličnog kalibra odigrati cijelu sezonu CZ, za sad je izuzetak a ne pravilo.

 

 

24 minutes ago, goldberg said:

O ovome i pricam - evroligaska KKCZ koja je dovodila Jankovica, Jovanovica, Antica za neki kusur i talentovanog mladog Lessorta, koja je imala 2 krstena igraca na 1 i 2, a ne ovakva KKCZ sa petorkom Campazzo - Nedovic - Vildoza - Bentil - Martin i Petrusevim sa klupe (uz jezgro koje ostaje i ima milion evroligaskih meceva zajedno).

 

Upravo o tome i ja pričam. Daj da CZ bude što slabija, da promaši sa pojačanjima i ima amatera na klupi, samo da liga bude što ujednačenija, jebeš kvalitet. Zanimljiv rezon.

 

 

25 minutes ago, goldberg said:

Taj Bentil je bio i u PAO, a Petrusev je jedan od najboljih mladih igraca u EL.

 

Bentil se baš proslavio u PAO. Petrušev jeste veliki talenat, kao i mnogi drugi što su bili pa nisu do EC nivoa dobacili. On je tek u CZ dostigao nivo koji se od njega očekivao.

 

Jedini elitni EL igrač sa kojim je CZ započela sezonu je Nedović, ovo je činjenica.

 

 

25 minutes ago, goldberg said:

Da, bas preterujem sto se nekadasnji derbi izmedju dve od tri najbolje ekipe iz regiona sveo na +41 i +38. I bas bi bila ista atmosfera da KKP dobije licencu, a KKCZ ode u EC, ima prosecne EC igrace, neke trenere kao Sakota ili Gavrilovic i onda ti neko napise - sto je KKCZ tako neuspesna u EC, pa neka osvoje isti pa nece biti +41 za KKP u derbijima.

 

Budućnost se propisno osramotila u ovoj seriji, kakva god da je razlika u kvalitetu. 

 

...

 

Možda je bolje da ne nastavljamo, ja ne vidim CZ a ni KKP kao problem ABA lige a još manje evropske košarke.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Sector said:

To je problem evropske košarke a ne KKP i KKCZ. Sve je više sigurnih učesnika, ni meni se ne sviđa to ali jasno je u kom pravcu sve ide.

 

To je kao da kazes da je problem vlast koja deli izmisljena radna mesta za ljude koji su voljni da botuju, a nisu problem oni koji su voljni da botuju da ne bi morali da rade nista korisno.

 

Jeste, problem je sto je EL spala na to da ima jedno 15 klubova koji se razbacuju novcem i odusevljava se cim neko krene da ulaze milione. Samo, problem su i KKP i KKCZ koji su medju tih 15 klubova - jedan Galatasaray je finansijski propao jer je previse trosio u EL, samo se nasi velikani hrane istorijom i energijom navijaca.

 

47 minutes ago, Sector said:

Campazzo je došao na pola sezone i odigrao svega 9 utakmica u EL. 

 

Dosao je kada je mogao da dodje (kada je postao slobodan igrac) i odigrao bi i vise meceva da nije bilo kazne EL.

 

47 minutes ago, Sector said:

Vidjećemo hoće li on ili igrač sličnog kalibra odigrati cijelu sezonu CZ, za sad je izuzetak a ne pravilo.

 

U pitanju je TOP 10 igrac u celoj EL i ti se pitas da li ce takav igrac nekada ipak odigrati celu sezonu za EL? Nisu dovoljni Vildoza, Kalinic, Loyd, Nedovic, treba izgleda Micic da dodje?

 

47 minutes ago, Sector said:

Upravo o tome i ja pričam. Daj da CZ bude što slabija, da promaši sa pojačanjima i ima amatera na klupi, samo da liga bude što ujednačenija, jebeš kvalitet. Zanimljiv rezon.

 

Kvalitet treba da bude u skladu sa finansijskim stanjem u drzavi. Ne pada mi napamet da podrzavam ili prizeljkujem petorku Micic - Guduric - Kalinic - Mirotic - Motley, samo zato sto bi mogla da se gleda dobra kosarka i da se uzivo prate majstori (a uz to bi i Covic mogao da spinuje o broju domacih igraca u sastavu).

 

47 minutes ago, Sector said:

Bentil se baš proslavio u PAO. Petrušev jeste veliki talenat, kao i mnogi drugi što su bili pa nisu do EC nivoa dobacili. On je tek u CZ dostigao nivo koji se od njega očekivao.

 

I jedan i drugi imaju svoju cenu na trzistu i mnogo su bolje varijante od Bjelice ili Earla Clarka (igraca koji su ranije igrali za sampione ABA lige).

 

47 minutes ago, Sector said:

Jedini elitni EL igrač sa kojim je CZ započela sezonu je Nedović, ovo je činjenica.

 

Pa taj sastav je i bio podnosljiv, ali onda je ulozeno onoliko novca koliko ukupno imaju Buducnost ili Cedevita u dva igraca i trenera - kosarka nije fudbal i jedan skup igrac je u stanju da promeni ekipu, a kamoli dvojica i trener uz njih.

 

47 minutes ago, Sector said:

Budućnost se propisno osramotila u ovoj seriji, kakva god da je razlika u kvalitetu. 

 

Da li se ona ekipa KKCZ osramotila sto je izgubila sa cak 41 razlike od KKP onomad?

 

47 minutes ago, Sector said:

Možda je bolje da ne nastavljamo, ja ne vidim CZ a ni KKP kao problem ABA lige a još manje evropske košarke.

 

Pa ne vidis ih, ali bi ih itekako video da samo jedan klub ima takav budzet, a drugi tavori negde izmedju Mornara i Igokee. Mislim, ti bi jos i progutao mocan KKP sa A licencom i 15 miliona evra godisnjeg budzeta (i jedno 11 miliona vise od prvog sledeceg u ABA ligi), ali vecina takvo takmicenje ne bi ni pratila.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, fradler said:

Malo je losijih igraca od bate Jeremica igralo na ovom nivou kosarke, pa jos u timu koji ima kakve takve ambicije.

Слажем се...баш је енигма шта су хтјели с тим потписом...генерано, правац састављања тима није био лош, солидни млади таленти Матковић, Алибеговић, Гњидић...мада, данас ми је много скандалознија игра Драгића..онако, баш баскеташки, а његова лопта...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, drperce said:

Svih 17 puta je bilo slucajno i u zaru borbe

стајна нога...јбт, ово је и у фудбалу минимално жути картон...

што се критеријума суђења тиче, ово више не може да буде случајно...упоредите реакцију Лесора кад му је досуђен фаул над Петрушевим и данас Ферела послије Мадаровог фаула...оно, ником ништа, ово данас, намјеран фаул, узимају посјед...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cooper said:

Šteta što nema topik za vređanje igrača.
Ali to nije naš problem...

Види, ја могу да разумијем да набројиш играче Звезде које не волиш, мрзиш, који су иритантни...могао бих вјероватно и да погодим отприлике који су то, ето ја чак ни Лесора не гледам с мржњом, више као лудо дијете...али ово је заиста невиђен ниво откада ја пратим кошарку на овим просторима...буквално с намјером иде да повређује играче...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Čovek se očigledno sam neće zaustaviti, mogli bi ili iz kluba ili iz rukovodstva lige da urade nešto po ovom pitanju.

 

Mada za ovo prvo ne verujem dda bi imalo efekta. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Cooper said:

Šteta što nema topik za vređanje igrača.
Ali to nije naš problem...

Vidi, ako smatraš da je ovo Ledejevo normalno, onda stvarno kapa dole. Verujem da ukoliko bi postojao neki drugi forumaš koji se ne zove Cooper, taj više ne bi obitavao na ovom forumu sa takvim stavom. Retorika tog tipa mislim da je loša i kontraproduktivna, ali postoje ljudi koji o tome razmišljaju. 
Naravno, da ne ispadne da nekome stavljam reči u usta, ali se tačno vidi namera u upisu ne da opravda to što je Ledej napravio "u žaru borbe i za ljubav, za Partizan." nego da se umanji osuda za to što je uradio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...