Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

1 minute ago, uini said:

 

pa vratio sam ali sad ću možda opet da vratim tvoj. nije brate avatar lična karta, koji ti je

 

Iskreno, znaš koliko me zabole za avatare. 🙂

 

Fora je što krene jedan, pa onda zezancija drugi, pa i treći, pa jednom briši, piši, drugom ne stigneš, treći se naljuti, četvrti šalje report, peti se ljuti što opominjem, šesti će se ljutiti kad dobije warn/kaznu, itd.
Ko deca ste stvarno, jednostavno vam ne možeš udovoljiti.
Pa mi je lakše da vam kažem svima da vratite i dobro.

Vidim da si vratio, hvala.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uvrnuto said:

 

Iskreno, znaš koliko me zabole za avatare. 🙂

 

Fora je što krene jedan, pa onda zezancija drugi, pa i treći, pa jednom briši, piši, drugom ne stigneš, treći se naljuti, četvrti šalje report, peti se ljuti što opominjem, šesti će se ljutiti kad dobije warn/kaznu, itd.
Ko deca ste stvarno, jednostavno vam ne možeš udovoljiti.
Pa mi je lakše da vam kažem svima da vratite i dobro.

Vidim da si vratio, hvala.


Razumijem. Samo ne razumijem kako smo/ste se onda snalazili među onolikim Lakijima. Plus je Hammer npr. furao isti avatar kao Laki.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Zasto si stekao utisak da sam ja portparol ("glasnogovornik") za Metalnog? :classic_biggrin:

Imao sam ja svojih porcija primedbi ka njemu i njegovim najblizim saradnicima vezano za pojedina pitanja organizacije i funkcionisanja foruma. Imam ih i danas. Jedno od tih pitanja je upravo i bilo oko odredjivanja kriterijuma pri izboru modova. Medjutim,i pored nekih razlika,pa i razmirica,mozemo kulturno da komuniciramo..sto i cinim(o)

Pouzdano znam da ti je u par navrata nudjeno da udjes u mod tim (mislim i na starom forumu i na ovom) sto si odbio. :classic_biggrin: Postujem odluku. Samo zelim ovim da kazem da,eto, ni ti nisi bio spreman da se prihvatis zadatka..(zaista ne ulazim u razloge i verujem da su sasvim opravdani). A odavno mislim da bi ti bio top-notch mod.

 

B1: Izvini ako je tako zvučalo ali nije to bila ideja nego da se tvojim komentarima, sa kojima se slažem, obratim @MetalHead-u.
 

B2: Jeste mi bilo nuđeno ali prosto ni tad nisam imao, niti sad imam dovoljno vremena niti želju da se bavim tim, ali hvala na mišljenju. Meni to slobodno vreme dođe u nekim naletima zavisno od poslovnih i privatnih obaveza ali uglavnom ga nema previše te ne stižem ni da pišem, niti da čitam mnogo tema na ovom forumu, a kamoli da još i moderišem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  

3 hours ago, pendulum said:

Onda sam ja bio u zabludi svih ovih godina mada ne bih rekao da je utopističko razmišljanje, a dokaz je većina ostalih moderatora. Taj koncept gde je OK da moderator dobija banove, kao i članovi, pa se posle vraća i očekuje da će članovi koje moderiše biti pristojni u komunikaciji i neće dizati tenzije mi je prilično nerazumljiv. Jedini validan argument je nedostatak ljudi koji hoće da moderišu i iz tog ugla mogu da razumem tvoj stav i odbranu ovoga.

 

 

Bold #1: Utopisticko jer je lepo teziti tome ali je prakticno nemoguce. Ja bih voleo da je moguce, ali nije. Veruj mi. Kazes da je dokaz "vecina moderatora", i sta onda? Vidis li ti nekoga ko bi bio zamena ovima (koji ne odgovaraju tvom kriterijumu, koji god da su) a da ujedno i ZELE da budu moderatori i da odgovaraju tvojim kriterijumima? Rekao sam vec, malo nas je da bi se odricali dobrih ljudi i delili se. 

 

Bold #2: Ja nisam rekao da je OK da moderator dobija banove i da se posle vraca na mesto moderatora. Bukvalno sam suportno rekao:  

On 3/14/2023 at 11:27 AM, MetalHead said:

Ovo je jedan ispad, naravno da bi u slucaju ponavljanja bio ponovo kaznjavan sa duzim sankcijama (kao sto je predvidjeno pravilnikom) i tada bi bilo upitno njegovo mesto u moderaciji.

 

 

2 hours ago, Drug Crni said:

Zasto si stekao utisak da sam ja portparol ("glasnogovornik") za Metalnog? :classic_biggrin:

Imao sam ja svojih porcija primedbi ka njemu i njegovim najblizim saradnicima vezano za pojedina pitanja organizacije i funkcionisanja foruma. Imam ih i danas. Jedno od tih pitanja je upravo i bilo oko odredjivanja kriterijuma pri izboru modova. Medjutim,i pored nekih razlika,pa i razmirica,mozemo kulturno da komuniciramo..sto i cinim(o)

Pouzdano znam da ti je u par navrata nudjeno da udjes u mod tim (mislim i na starom forumu i na ovom) sto si odbio. :classic_biggrin: Postujem odluku. Samo zelim ovim da kazem da,eto, ni ti nisi bio spreman da se prihvatis zadatka..(zaista ne ulazim u razloge i verujem da su sasvim opravdani). A odavno mislim da bi ti bio top-notch mod.

 

Upravo ovo bold. Svako ko zeli dobronamerno, argumentovano, razumno da iznese primedbu, predlog, zalbu to uvek moze da uradi i ovde i licno meni ako ne zeli javno. Uvek. Od mene ce uvek dobiti odgovor. Od moderacije i ne mora da usledi odgovor (sto je po pravilniku, ako smatraju da je vec odgovoreno na to pitanje i da dalja rasprava nece nista promeniti). 

 

Modovi se biraju na osnovu predloga aktuelnih moderatora i administracije (mene i Ridjis-a). Uz to ja (po potrebi) pitam aktivnije forumase sta oni misle i koga bi voleli da vide kao moderatora. Dakle obostrano poverenje - da ima i poverenje mod tima i poverenje clanova. Sva ta imena onda skupimo i izjasnimo se sta mislimo o njima. Kad definisemo ko je najzanimljiviji, a nekada i pre, kontaktiram ih sa predlogom. Bilo je cesto odbijanja iz raznih razloga, pa nekada i pre toga proverimo raspolozenje potencijalnih novih moderatora.  

 

Ovo sada je najbolja moderatorska ekipa ikada, ne zato sto su aktuelni, vec zato sto rade kao tim, niko nista ne radi jednostrano, na svoju ruku. Prakticno ni jedan ban nije odluka jednog coveka (sto nije bas bio slucaj ranije), a ko realizuje ban je stvar toga kako se dogovore, ili ko bude poslednji u nizu odluke, pa onda on to uradi. Stoga, bezveze vam je da se zalite na to ko vas je banovao. 

 

Inace, zamislite samo koliko je moderatorima nekada tesko, pogotovo oko derbija, moraju prakticno sve da procitaju. Pa dok se vi jos bavite hiperprodukcijom oni jos moraju da citaju i reporte i da se dogovaraju oko istih. Ali report-i zaista pomazu. Evo nedavno smo razmisljali da uvedemo i kaznu za svakoga ko se zali na neki post, sto nismo reagovali, a nije prethodno report-ovao taj post. Slozicete se da je glupo ne reportovati a onda se zaliti. 

 

Kad nije derbi, onda je laganica 😄  

 

Eto, sada imate i mali inside info o tome kako funkcionisemo. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MetalHead said:

  

 

Bold #1: Utopisticko jer je lepo teziti tome ali je prakticno nemoguce. Ja bih voleo da je moguce, ali nije. Veruj mi. Kazes da je dokaz "vecina moderatora", i sta onda? Vidis li ti nekoga ko bi bio zamena ovima (koji ne odgovaraju tvom kriterijumu, koji god da su) a da ujedno i ZELE da budu moderatori i da odgovaraju tvojim kriterijumima? Rekao sam vec, malo nas je da bi se odricali dobrih ljudi i delili se. 

 

Bold #2: Ja nisam rekao da je OK da moderator dobija banove i da se posle vraca na mesto moderatora. Bukvalno sam suportno rekao:  

 

 

 

Upravo ovo bold. Svako ko zeli dobronamerno, argumentovano, razumno da iznese primedbu, predlog, zalbu to uvek moze da uradi i ovde i licno meni ako ne zeli javno. Uvek. Od mene ce uvek dobiti odgovor. Od moderacije i ne mora da usledi odgovor (sto je po pravilniku, ako smatraju da je vec odgovoreno na to pitanje i da dalja rasprava nece nista promeniti). 

 

Modovi se biraju na osnovu predloga aktuelnih moderatora i administracije (mene i Ridjis-a). Uz to ja (po potrebi) pitam aktivnije forumase sta oni misle i koga bi voleli da vide kao moderatora. Dakle obostrano poverenje - da ima i poverenje mod tima i poverenje clanova. Sva ta imena onda skupimo i izjasnimo se sta mislimo o njima. Kad definisemo ko je najzanimljiviji, a nekada i pre, kontaktiram ih sa predlogom. Bilo je cesto odbijanja iz raznih razloga, pa nekada i pre toga proverimo raspolozenje potencijalnih novih moderatora.  

 

Ovo sada je najbolja moderatorska ekipa ikada, ne zato sto su aktuelni, vec zato sto rade kao tim, niko nista ne radi jednostrano, na svoju ruku. Prakticno ni jedan ban nije odluka jednog coveka (sto nije bas bio slucaj ranije), a ko realizuje ban je stvar toga kako se dogovore, ili ko bude poslednji u nizu odluke, pa onda on to uradi. Stoga, bezveze vam je da se zalite na to ko vas je banovao. 

 

Inace, zamislite samo koliko je moderatorima nekada tesko, pogotovo oko derbija, moraju prakticno sve da procitaju. Pa dok se vi jos bavite hiperprodukcijom oni jos moraju da citaju i reporte i da se dogovaraju oko istih. Ali report-i zaista pomazu. Evo nedavno smo razmisljali da uvedemo i kaznu za svakoga ko se zali na neki post, sto nismo reagovali, a nije prethodno report-ovao taj post. Slozicete se da je glupo ne reportovati a onda se zaliti. 

 

Kad nije derbi, onda je laganica 😄  

 

Eto, sada imate i mali inside info o tome kako funkcionisemo. 

Ne bih se bas slozio.

 

Subjektivni ste i to bas puno. Momci su svi ok, daleko od toga, ali sto se tice samog posla nema bas balansa i drzanja pravilnika.

 

Dobio ban jer unosim tenzije...a kad dodje neko nekad i ispoliva nas sve..i izvredja mene, onda se brise post i to nije dizanje tenzije vec eto...nemoj coveka iz kluba..

 

Kad sam npr napisao jednom "Siptar" dobio sam mesec dana, ovde za "Kamerunci" sto rasizam 1/1 par dana.

 

Tako da ne blistate bas sa drzanhem tog vaseg pravilnika.

 

Isto tako mislim da bespotrebno dajete ljudima trajni ban. Koji su aktivni..bili. Ovo jeste pdf za razmenu misljenja i raspravu.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, pendulum said:

Ne traži se bezgrešan jer takav ne postoji i slažem se da ne treba ići u ekstrem ali zašto tebi nikad nije bilo na pamet da recimo tražiš otvaranje lobanje Čoviću na ovom forumu? Zato što verovatno, kao i ja, pre nego što klikneš Submit Reply proveriš kako će to da zvuči drugima, kako će da utiče na dalju diskusiju i razmisliš o posledicama koje bi to nosilo. Dodatno što na post svakako utiče i koliko si temperamentan i u RL i da li bi tako nešto izjavio i inače, ali to je sad nebitno. Afekat na forumu, kao što smo više puta spomenuli, ne postoji. u RL da. Možeš da se iznerviraš, da kažeš neko iz besa što ne misliš, ali ovde sve što napišeš je u punoj svesti.

Mislim da sam to nekad pomenuo, pored toga što je meni forum mesto gde mogu da razmenim mišljenja sa likovima čije pisanje manje ili više cenim, dobijem informacije, naučim svašta nešto, povremeno se zajebavam i nasmejem, istovremeno je i deo ''terapije'' koju sam sebi nametnuo jer u stvarnosti umem da budem priličan kolerik sa burnim rekcijama. To ne znači da namerno glumim nešto što nisam kako bih pokupio lajkove ili da namerno čitam budalaštine kako bih testirao svoj zen. Ne, jednostavno koristim tu mogućnost odložene reakcije ili odustajanja od iste, kako bih naučio da prepoznam na šta treba obratiti pažnju, koliko je nešto uopšte bitno, kako nastupiti i u zavisnosti od toga šta želim da postignem pisanjem. Jbg, unutrašnji ja će uvek ostati isti, ali mislim da sam nešto naučio i na tom polju. Ima nešto i do kilometraže, sigurno.

 

Bog zna koliko mi je puta došlo da nekog oteram u tri lepe ili koliko puta sam bio zgađen nekim postovima i pitao sam se čemu sve ovo. Padalo mi je na pamet i da napišem svašta i samo odjašem u sumrak, ali kao što rekoh, ovde imam taj luksuz da sve mogu da odložim ili ne uradim i ništa se neće desiti. Koristim mogućnost koju nemam uvek u RL, da mogu da biram i gde ću da uđem i šta ću da čitam i na šta ću da se zakačim. Od nekih stvari sam potpuno ili povremeno odustao zato što sam procenio da mi količina lošeg što tamo pokupim nadmašuje količinu korisnog ili da me jednostavno ta tema na ovom mestu ne zanima. Opet, u celini mi forum znači više nego što me živcira, pa nastavljam da lajem ovuda i pazim šta radim.

 

E, sad, pošto je forum takav kakav jeste i mi smo takvi kakvi jesmo, između ostalog primenjujem nešto što radim i u RL - imam dodatno razumevanje za ljude koji nešto rade od čega ja posredno ili neposredno imam korist, čak i kad su plaćeni za taj posao. Trudim se da ih ne uzimam zdravo za gotovo. Zato imam razumevanje za nečiju povremenu eksploziju (jer, kao što rekoh, i sam sam takav), jer ne zaboravljam sve ono dobro i korisno što dođe od tog nekog. Naravno, sve ima svoje granice i meru. Ta mera je za tebe jedno, za mene drugo, za nekog trećeg treće i pitanje je koliko ćemo se usaglasiti.

 

NIjedan od tvojih argumenata nije glup niti pogrešan i mogu da ih potpišem sve. Samo što pokušavam da razmišljam pomalo politički i procenjujem koja je akcija korisna a koja ne, iako su možda sve opravdane. Imali smo posle derbija 15-20 banova. Suludo je to. Međutim, i bez jednog-dva bana o kojima najviše raspravljamo broj bi bio i dalje užasno velik. Loše je to, pa hajde da ga ne pravimo gorim.

 

Na kraju ovog mog predugog pisanija, nije baš da ne postoji afekat na forumu. Naravno, različito je nego u životu, ali i ovaj vid komunikacije je mnogima postao toliko prirodan da nema neke velike razlike da li gledaš utakmicu sa ortacima na gajbi ili komentarišeš sa ekipom na forumu. I to s ekipom sa kojom svakog dana drviš na tu temu pa zato sa njima podeliš i radost i tugu i bes. Izbrišu se granice između psovanja na terasi, tribini ili preko tastature. Naravno, to nije izgovor za sve budalaštine jer ipak je na kraju do nas da se kontrolišemo.

  • Like 8
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Devil In My Pants said:

Ne bih se bas slozio.

 

Subjektivni ste i to bas puno. Momci su svi ok, daleko od toga, ali sto se tice samog posla nema bas balansa i drzanja pravilnika.

 

Dobio ban jer unosim tenzije...a kad dodje neko nekad i ispoliva nas sve..i izvredja mene, onda se brise post i to nije dizanje tenzije vec eto...nemoj coveka iz kluba..

 

Kad sam npr napisao jednom "Siptar" dobio sam mesec dana, ovde za "Kamerunci" sto rasizam 1/1 par dana.

 

Tako da ne blistate bas sa drzanhem tog vaseg pravilnika.

 

Isto tako mislim da bespotrebno dajete ljudima trajni ban. Koji su aktivni..bili. Ovo jeste pdf za razmenu misljenja i raspravu.

 

 

 

 

Vidi i ti znas toliko puta da preteras, pa se posle bana vratis i pravis lud, trazis da ti se objasni sta i kako, a svima je jasno da je bio zasluzen. To tvoje konkretno dizanje tenzije je je bilo trolovanje van Tata teme i to je kaznjivo, ne znam kako to nije jasno i zasto se poredi sa drugim stvarima koje su isto kaznjive samo je drugsciji pravilnik za to i olus je istorija banovanja drugacija. No to je ispricana priča i ako se ponovo vracas na to onda se vidi da iz tog bana nista nisi naucio. 

Elem, mislim da od svih forumasa ovde postoje vas par koji biste najmanje trebali da se zalite na moderaciju.

Za trajni ban sam saglasan, medjutim mora da postoji granica. Neki dugotrajni forumasi su zasluzeno dobili trajni, npr tito koji je uinija licno vredjao ili pretio mu u pp ili pavijan koji je znao da pretera pa i kada  ga vise puta banujes za neke stvari, sta drugo uraditi, ostaviti ga i dalje da preteruje?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Pacino said:

Vidi i ti znas toliko puta da preteras, pa se posle bana vratis i pravis lud, trazis da ti se objasni sta i kako, a svima je jasno da je bio zasluzen. To tvoje konkretno dizanje tenzije je je bilo trolovanje van Tata teme i to je kaznjivo, ne znam kako to nije jasno i zasto se poredi sa drugim stvarima koje su isto kaznjive samo je drugsciji pravilnik za to i olus je istorija banovanja drugacija. No to je ispricana priča i ako se ponovo vracas na to onda se vidi da iz tog bana nista nisi naucio. 

Elem, mislim da od svih forumasa ovde postoje vas par koji biste najmanje trebali da se zalite na moderaciju.

Za trajni ban sam saglasan, medjutim mora da postoji granica. Neki dugotrajni forumasi su zasluzeno dobili trajni, npr tito koji je uinija licno vredjao ili pretio mu u pp ili pavijan koji je znao da pretera pa i kada  ga vise puta banujes za neke stvari, sta drugo uraditi, ostaviti ga i dalje da preteruje?

Sta tacno znaci preteras?  Nikad, ali nikad nisam isao protiv pravila foruma. Kako treba da se vodi rasprava ili diskusija. Vidis, odredjene osobe i opus rada znam poprilicno dugo. Slazem se da recidiv mora biti duze kaznjen, ali neki nikad nisu ni kaznjeni.

 

Rasprava se kaznjava 30 dana, a rasizam, vredjanje, itd.. sa par dana. Imas pravilnik. Jos se meni gleda kroz prste..

 

Nisam za long term banove sem ako bas u pitanju covek koji je promasio adresu.. kvalitetni ljudi koji hoce raspravu i ulaze u nju normalno su forumaski poginuli...treba abolirati ljude, nedostaju jer npr CZ tema je necitljiva..tata je za nju doktorat i ko je tu kriv?

 

Gotivim sva tri kosarkaska moderatora i glavni je ok kao forumasi i ljudi, ali kao moderatori idu u krajnost. Trebaju ljudi koji vode kvalitetnu raspravu a ne da palamude o Lesortovom pokusaju ubistva..jos ljudi objasnjavaju kako je Vildozin udarac ok jer je u zaru borbe, ali ovo za zatvor. Ima kvalitetnih postova, ali je kvantitet ubio kvalitet.

 

Cekali smo otvaranje teme kao izbore za predsednika KK..koji je veci vasar od Dzajicevog izbora..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, fancy said:
19 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sta tacno znaci preteras? 

 

U tvom slučaju klik na Submit Reply

 

WeepyFancyAnkolewatusi-max-1mb.gif.49dbfd4813043c941c78dcdf94f171d0.gif

 

Kad sad nisam pao sa stolice... nije dobro ljuljati se na istoj i citati forum 😄 

 

 

Nego, aj sad ozbiljnije, ovaj i dalje ne zna zasto je bio banovan?

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, MetalHead said:

  

 

Bold #1: Utopisticko jer je lepo teziti tome ali je prakticno nemoguce. Ja bih voleo da je moguce, ali nije. Veruj mi. Kazes da je dokaz "vecina moderatora", i sta onda? Vidis li ti nekoga ko bi bio zamena ovima (koji ne odgovaraju tvom kriterijumu, koji god da su) a da ujedno i ZELE da budu moderatori i da odgovaraju tvojim kriterijumima? Rekao sam vec, malo nas je da bi se odricali dobrih ljudi i delili se. 

 

Bold #2: Ja nisam rekao da je OK da moderator dobija banove i da se posle vraca na mesto moderatora. Bukvalno sam suportno rekao:  

 

 

bold 1: Znam da je gomila ljudi odbila funkciju i svestan sam da tu postoji ogroman problem što opet, po meni, ne može da bude opravdanje za ovu situaciju. I nisu to nikakvi moji kriterijumi. To su neka normalna očekivanja o ponašanju moderatora na jednom forumu. Pogotovo je logično da imam visoka očekivanja od nekoga ko ima i solidnu reputaciju na forumu i znanto doprinosu kvalitetu sadržaja i pritom je i moderator na mestu koje jedino održava nekakav nivo pristojnosti a da su prisutni navijači oba kluba. Za ove padobrance koji ulete pa dobiju 15-20-30 dana ili trajno me baš zabole da komentarišem.

 

bold 2: Mea culpa. Prevideo sam taj deo jer sam bio iznenađen time da se olako prelazi preko toga da moderator dobije ban. Ne sećam se da se ikada desilo ni na B92, ni ovde da je neki moderator kažnjen banom pa vraćen posle da obavlja funkciju, a na B92 sam bio registrovan od 2007. i čitao i par godina pre toga. Znam da je bilo nekih frka i bežanja sa foruma i skidanja moderatora ali ovakvu situaciju ne pamtim, ali možda grešim.

 

13 hours ago, Barkley#34 said:

...

 

Generalno se slažem sa iznetim, pa bih stao ovde.

 

Suština je u:

Quote

Naravno, sve ima svoje granice i meru. Ta mera je za tebe jedno, za mene drugo, za nekog trećeg treće i pitanje je koliko ćemo se usaglasiti.

 

Očigledno se razilazimo oko toga šta je ta granica prihvatljivosti.

Da zaključim priču - ne radi se ni o kakvom teranju sa foruma sa moje strane, niti traženju dodatne kazne. Samo sam (po meni opravdano) doveo u pitanje dalje obavljanje moderatorske funkcije. No, pošto vidim da se većina ne slaže sa tim i spremna je da pređe preko toga i oprosti, više neću gubiti vreme na ovo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Super je sve to, ali moderacija se sprda, kao @fancy.

 

kad ih nesto pitas, onda ih napadas.

 

Kamerunci im je sala za pet dana...

 

mmajstor, Doc, Manjina..pa i slavisa..pa i Dekard i onaj sto je palamudio dosta na pocetku Voxa..ima tu jos losih l9ng term banova. 

 

Od  kad ste uveli nepotrebno reportovanje jel se to desava i sto reporti nisu javni? 

 

Jer vrv negde postoji coporativno reportovanje itd..

 

Vi napisete vase, a na pitanja i konstatacije nista.

 

O pdf Zvezda ste napravili svinjac, npr pdf KKP je odlican...o live da ne pisem.

 

Drzite se pravilnika ili ga obrisite pa onako subjektivno dajte banove..a nekim brisite postove i ako je napisan u odvratnom maniru. Jos se kaze, top vode pdf kosarku, banovali trideset ljudi i jednog moderatora. Valjda je uloga da toga ne bude i da forumasi znaju da granicu ne smeju preci e to je onda dobar moderator.

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

Evo da napise nesto lik koji skoro nikad nista ne pise 😄 a i kad pise to nije nista pametno jer nemam vremena da se udubljujem u rasprave sa ljudima i uglavnom samo citam 😄

 

Ostavite Chaosa na miru, desava se i najboljima, meni omiljeni forumas, desavalo mi se gomilu puta da udjem na forum, zatim samo na njegov profil i vidim da li je pisao nesto, ako jeste, procitam i gasim tab foruma u browser-u...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pendulum said:

bold 1: Znam da je gomila ljudi odbila funkciju i svestan sam da tu postoji ogroman problem što opet, po meni, ne može da bude opravdanje za ovu situaciju. I nisu to nikakvi moji kriterijumi. To su neka normalna očekivanja o ponašanju moderatora na jednom forumu. Pogotovo je logično da imam visoka očekivanja od nekoga ko ima i solidnu reputaciju na forumu i znanto doprinosu kvalitetu sadržaja i pritom je i moderator na mestu koje jedino održava nekakav nivo pristojnosti a da su prisutni navijači oba kluba. Za ove padobrance koji ulete pa dobiju 15-20-30 dana ili trajno me baš zabole da komentarišem.

Hmmm opet neke teze konstrukcije, nije nikakvo "opravdanje za ovu situaciju". 🙂Prosto tako je, nemamo taj luksuz da tako biramo i odricemo se ljudi. 

 

Kad kazem "tvoji" i "moji" kriterijumi to je zato sto ti i ja diskutujemo o tome. Slazem se da su to OK ocekivanja, koja bi bila realna u nekoj idealnijoj situaciji (da ima vise kvalitetnih ljudi i da imaju volje da se upuste u ovo). Moja ocekivanja su nesto niza s obzirom na iskustvo.


 

3 hours ago, pendulum said:

 

bold 2: Mea culpa. Prevideo sam taj deo jer sam bio iznenađen time da se olako prelazi preko toga da moderator dobije ban. Ne sećam se da se ikada desilo ni na B92, ni ovde da je neki moderator kažnjen banom pa vraćen posle da obavlja funkciju, a na B92 sam bio registrovan od 2007. i čitao i par godina pre toga. Znam da je bilo nekih frka i bežanja sa foruma i skidanja moderatora ali ovakvu situaciju ne pamtim, ali možda grešim.

Desavalo se, zapravo i drasticnije, da moderator uvredi forumasa, ili drugog moderatora - to su ipak neke stvari preko kojih ne prelazimo tako lako kao u "ovoj situaciji". Za to su se skidala mod prava, bilo je i banovanja. Naravno, nije svaki izlazak iz moderacije takav. Da ne pomislite to. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To što navodiš su situacije gde su moderatori trajno udaljeni sa foruma ili im je bespovratno skinuta funkcija i to mi je poznato. Ja pitam za situaciju kada je moderator “odležao” kaznu po banu pa nastavio da obavlja istu funkciju.

Svakako hvala na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pendulum said:

To što navodiš su situacije gde su moderatori trajno udaljeni sa foruma ili im je bespovratno skinuta funkcija i to mi je poznato. Ja pitam za situaciju kada je moderator “odležao” kaznu po banu pa nastavio da obavlja istu funkciju.

Svakako hvala na odgovoru.

Evo ja sam, još na starom forumu, ispizdeo nešto bio jako, ispisao neko smeće od posta i onda sam sebe banovao na 3 dana :classic_laugh: 

Najzabavnije je što mi je to zapravo i uspelo, samoban.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pendulum said:

To što navodiš su situacije gde su moderatori trajno udaljeni sa foruma ili im je bespovratno skinuta funkcija i to mi je poznato. Ja pitam za situaciju kada je moderator “odležao” kaznu po banu pa nastavio da obavlja istu funkciju.

Svakako hvala na odgovoru.

Bio je jedan slucaj gde je sankcija bila warn, ima ga u logovima, a bio je i javno objavljen. Ne bih da ga imenujem, nije ok da se vracamo na to, ko se seca - seca se. I zamolio bih one koji se secaju da se ne vracaju na to. 

 

Receno je i tada da tako nesto vise nece biti tolerisano i da se dovodi u pitanje mod funkcija. Ostao je moderator jos neko vreme. Nakon rastanka, posle nekog vremena, jos jednom je bio banovan (dakle nema ni neke tolerancije na "stare zasluge"). 

 

Sa ove distance kad pogledam, pitam se da li je Chaos-ov ban prejak, ili je ono ranije bilo slabo. Vreme je pokazalo da smo prosli put bili previse blagi. Sada smo za manji incident dali vecu kaznu. Vreme ce pokazati da li smo ovog puta ispravnije postupili. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, MetalHead said:

Bio je jedan slucaj gde je sankcija bila warn, ima ga u logovima, a bio je i javno objavljen. Ne bih da ga imenujem, nije ok da se vracamo na to, ko se seca - seca se. I zamolio bih one koji se secaju da se ne vracaju na to. 

 

Receno je i tada da tako nesto vise nece biti tolerisano i da se dovodi u pitanje mod funkcija. Ostao je moderator jos neko vreme. Nakon rastanka, posle nekog vremena, jos jednom je bio banovan (dakle nema ni neke tolerancije na "stare zasluge"). 

 

Sa ove distance kad pogledam, pitam se da li je Chaos-ov ban prejak, ili je ono ranije bilo slabo. Vreme je pokazalo da smo prosli put bili previse blagi. Sada smo za manji incident dali vecu kaznu. Vreme ce pokazati da li smo ovog puta ispravnije postupili. 

 

 

Brisete mi postove i sa ove teme. Stvarno nemam reci. Bitno da u warnu tepate Kupiju( @Kooineeperk ) da se ne dira...

 

I onda je moderacija top, nikad bolja. Lik se obraca sa ovaj, dok se moderator sprda i to vam ostaje...kao slag na torti da se par pojedinaca nasladjuje. Divni ste xD

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Devil In My Pants said:

Brisete mi postove i sa ove teme. Stvarno nemam reci. Bitno da u warnu tepate Kupiju( @Kooineeperk ) da se ne dira...

 

I onda je moderacija top, nikad bolja. Lik se obraca sa ovaj, dok se moderator sprda i to vam ostaje...kao slag na torti da se par pojedinaca nasladjuje. Divni ste xD

Ja i dalje ne kapiram zasto i dalje pises na ovom forumu ako ti toliko smetaju moderacija i administracija? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas ste nesto fini ovih dana, posebno @uvrnuto...izgleda ga uljuljkale fantasticne partije njegovog tima. Ovaj zadnji ban koji je 5 dana, verujte mi, cak i na pokojnom RSB-u ovakve stvari su se kaznjavale sa bar mesec dana. Da, na lokaciji gde je bilo puno ljudi koji Partizanu zele sve najgore postojali su normalni ljudi kojima je ovo ipak previse i davali su mnogo duze banove od ovoga.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...