Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Da ne citiram redom, izneti argumenti u vezi obavljanja moderatorske funkcije su sasvim korektni i razumni.

 

Međutim, ja patim od toga da stvari stavljam u kontekst pa ću da dam i malo drugačiji pogled.

 

Dve su činjenice - 1) postojeći mod tim po meni korektno obavlja posao i 2) mi nemamo bolje forumaše koji bi hteli da se prihvate posla, kao što je metalni već napisao. Iz ovog ili onog razloga, nebitno je ali je tako. Ta dva faktora su po meni uvek filter kroz koji treba provući svoje kritike i opšte ocene i predloge. Sve te kritike su možda super u limbu ali je pitanje da li bi se u realnosti njihovim usvajanjem poboljšalo stanje.

 

Uopšte nismo laki za moderisanje i u količini smeća sa kojim mora da se bori često svašta preostane ili u kanti završi i poneki dragulj. U dobru je lako dobar biti. Izgradili smo i takvu atmosferu da se podigne temperatura i kod mnogih koji bi normalnije podneli neku utakmicu da nema tog dosoljavanja. Nije to ono ''navukli me mangupi'', ali ponekad se upitam koliko od banovanih postova ne bi bilo napisano u normalnijoj situaciji na forumu. Hajde da jednom probamo da ne zaslužimo nijedan ban posle derbija pa da onda ocenimo moderaciju.

 

U vezi tog moralnog nivoa koji bi modovi trebalo da imaju i šire na ostale, mislim da se s tim u današnje vreme poprilično otišlo u ekstrem. Svuda se traže bezgrešni lideri, igrači, kapiteni, opozicija... i suviše lako potežemo mač da sklonimo one koji nisu na našem zamišljenom nivou. Mislim da bi mnogi ljudi koji su zadužili čovečanstvo danas bili ismejani i skrajnuti zbog ponekih grešaka, a ističu se neki nedostojni koji su lepo ušminkani ali ni po čemu posebni ili su samo odlično sakrili svoja nedela. Dalje, zaboravljamo da samim tim što je neko dobio položaj ne znači da je imun na greške, niti da ne može da nastavi da uči. Što reče Metalni, treba negovati modove. Svi mi znamo da je bolje učiti na tuđim greškama ali često moramo da zabrljamo i da tek onda uklavirimo šta nije u redu. 

 

Elem, Kejos je sam zabrljao i sigurno je svestan toga i zna da će mu se kod mnogih odluka u budućnosti neko nakačiti i podsetiti na ovo, ali mislim da može da nosti taj krst i da može da unapredi svoje bitisanje na forumu.

 

Uostalom, neki značajni sveci su prethodno bili veliki grešnici.

 

30 minutes ago, Geronimo said:

Ono sto ne razumem, ili sto me boli, je da Kuper dolazi da tuzi Haosa. Kuper da tuzi Haosa. Ej, Kuper da tuzi Haosa.

Poštonoša je nebitan.

  • Like 9
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Barkley#34 said:

 

Poštonoša je nebitan.

Postujem misljenje, ali se nikako ne slazem. Da je bio report, tiho i anonimno, to skroz je ok. Borba za bolje mesto. Za ovakvo isterivanje pravde on nema nikakvog kredita, manir DJVa, izgleda pogresno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada sam (naknadno,jer nisam usao na lajv temu) video Haosov post,prvo sto mi je proletelo kroz glavu bilo je: Haos ce "podneti" ostavku na mesto moda. Znao sam da je dovoljno inteligentan,ali i moralan covek da brzo shvati i razume da je pogresio.
Iz ovoga je jasno kako mislim da je ban opravdan.

Da li su opravdane i kritike na Hoasov racun,ali i racun Metalnog koji je admin i koji "odobrava" nove modove? Delom sigurno jesu.

Nadovezao bih se na Barklijev post i pitao: ko umesto/posle Haosa? Ili celog mod tima na ovom pdf. Dugo sam na forumu. Kosarkaski PDF je oduvek bio neuralgicna tacka Foruma. Srecom,u manjoj ili vecoj meri,svaka moderatorska postava je stvari drzala pod kontrolom. Medjutim,ova je najbolja. Ili se meni najvise dopada kako radi. Da li je bezgresna? Podrazumeva se da nije. No,kljucno je pitanje ko bi dosao na njihovo mesto?
Mi na znatno manjem po broju clanova i manje zahtevnom po obimu posla,PDF Tenis ne mozemo bezmalo dve godine da nadjemo JEDNOG moderatora koji bi se prihvatio funkcije. Izvini @fancy..tebe ne mogu da racunam..hvala ti sto uopste moderises tamo..obzirom da nisi bio bas redovni posetilac..

I pre ovog picvajza htedoh da priuptam ekipicu forumasa koja standardno kampuje na topiku o zalbama: jel ste vi svesni da neprestano skacete ovoj moderaciji po glavama i masirate im ganglije? Gotovo da nema dana bez prituzbi, tuzakanja, zalopoljki i kuknjave. Cesto potpuno neosnovano i neopravdano. Kad dojadite moderatorima do te mere da dignu ruke od posla i odu,koga vidite kao zamene?

Mozda neko misli da ce presingom na pomenuti topik skrenuti paznju pa sebe kandidovati za tu funkciju? Ne,drugari,to ne ide tako. Istaknite se kvalitetnim pisanjem, paznju privucite dobrim i zanimljivim sadrzajima u vasim postovima, steknite reputaciju kod clanstva vasom nekonfliktnom aktivnoscu. Onda cete po prirodi stvari biti prepoznati od i u ocima drugih kao zeljeno resenje za mod tim.

Forum i njegovo funkcionisanje u najvecoj meri zavise od nas samih. Ako se ponasamo racionalno,ako postujemo kucni red i makar sa minimalnom pristojnoscu uvazavamo ostale ukucane,onda ce biti manje potrebe za moderatorskim intervencijama.

Apelujem na moderaciju da zadrzi ovaj kurs,ali i da njeni clanovi smanje svoju aktivnost na Tata temi. Ne ostavlja,zaista,dobar utisak vase pisanje na temi za merenje patke. Ocekujem da se u nastavku rada stavite iznad toga.

Za kraj poruka Haosu: sta god da odlucis po isteku bana (ostajes ili napustas mod tim) imas moju podrsku i razumevanje. Upoznao sam te kao vrlo razumnog i umerenog forumasa. Jedan incidentni post (koji uzgred budi receno ne predstavlja najtezi prekrsaj) to misljenje kod mene nece promeniti.

 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Chaos je kul lik, iskulirajte i ostavite ga na miru, živ čovek, pogreši. Odličan moderator, forumaš od koga ima šta i da se pročita i nauči, to je vrednije od bilo kog ispada u afektu, iako smo se odavno složili da afekat na forumu ne postoji.

Banovan je dovoljno, sigurno i on zna da je pogrešio, so what, idemo dalje. Ne prenosite i ne pojačavajte ovo zlo koje se duboko zapatilo u srpskom sportu, posebno između KKCZ i KKP. Budite drugačiji, cenite ove dobre ljude koje imate ovde čak i ako pogreše i opustite se malo. Košarka je, a ne život i smrt, iako jeste jako bolesna. Ne moramo biti i mi sa njom.

  • Like 25
  • Love 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, MetalHead said:

To je utopisticko razmisljanje. Lepo ali prosto nemoguce na forumu ovog tipa i ovog obima.

 

Onda sam ja bio u zabludi svih ovih godina mada ne bih rekao da je utopističko razmišljanje, a dokaz je većina ostalih moderatora. Taj koncept gde je OK da moderator dobija banove, kao i članovi, pa se posle vraća i očekuje da će članovi koje moderiše biti pristojni u komunikaciji i neće dizati tenzije mi je prilično nerazumljiv. Jedini validan argument je nedostatak ljudi koji hoće da moderišu i iz tog ugla mogu da razumem tvoj stav i odbranu ovoga.

 

16 hours ago, Geronimo said:

 Ipak donekle ga razumem, kao neko ko navija, kao neko ko se bavio sportom i kao neko koga je ova budaletina od Lesora pogodila u sistem vrednost, a ne Zvezdasku sujetu.

 

Vidiš ja sam navijač, ne kao ranije, ali išao sam redovno i na fudbal i na basket što kod kuće, što na strani. Trenirao sam i basket dugi niz godina i volim taj sport. Imam izrazito negativan stav prema FKCZ i KKCZ i funkcionerima istog i zbog čitave istorije i nenormalne atmosfere u društvu ne mogu sebe da zamislim da navijam za bilo koji klub tog SD-a u bilo kojoj prilici - štaviše (iako se sa godinama to pretvara u ravnodušnost) i budaletine kao Čović i Terzić su me više puta pogodile ne u partizansku sujetu, već upravo u sistem vrednosti i kao čoveka kojeg neko pokušava da poništi samim što je navijač jednog kluba ali nikad nisi mogao da vidiš da dođem na forum i prospem kofu govana iz te ozlojeđenosti iako ne bilo ništa neočekivano da se neko isprazni u takvim situacijama koje su bile mnogo gore od ovog incidenta sa Lesorom. I tu se ne radi o nekom foliranju nego o očuvanju pristojne komunikacije na ovom forumu i osećaja odgovornosti prema korektnim ljudima sa druge strane.

 

16 hours ago, Barkley#34 said:

U vezi tog moralnog nivoa koji bi modovi trebalo da imaju i šire na ostale, mislim da se s tim u današnje vreme poprilično otišlo u ekstrem. Svuda se traže bezgrešni lideri, igrači, kapiteni, opozicija... i suviše lako potežemo mač da sklonimo one koji nisu na našem zamišljenom nivou.

 

Ne traži se bezgrešan jer takav ne postoji i slažem se da ne treba ići u ekstrem ali zašto tebi nikad nije bilo na pamet da recimo tražiš otvaranje lobanje Čoviću na ovom forumu? Zato što verovatno, kao i ja, pre nego što klikneš Submit Reply proveriš kako će to da zvuči drugima, kako će da utiče na dalju diskusiju i razmisliš o posledicama koje bi to nosilo. Dodatno što na post svakako utiče i koliko si temperamentan i u RL i da li bi tako nešto izjavio i inače, ali to je sad nebitno. Afekat na forumu, kao što smo više puta spomenuli, ne postoji. u RL da. Možeš da se iznerviraš, da kažeš neko iz besa što ne misliš, ali ovde sve što napišeš je u punoj svesti.

 

14 hours ago, Drug Crni said:

Istaknite se kvalitetnim pisanjem, paznju privucite dobrim i zanimljivim sadrzajima u vasim postovima, steknite reputaciju kod clanstva vasom nekonfliktnom aktivnoscu. Onda cete po prirodi stvari biti prepoznati od i u ocima drugih kao zeljeno resenje za mod tim.

Forum i njegovo funkcionisanje u najvecoj meri zavise od nas samih. Ako se ponasamo racionalno,ako postujemo kucni red i makar sa minimalnom pristojnoscu uvazavamo ostale ukucane,onda ce biti manje potrebe za moderatorskim intervencijama.

Apelujem na moderaciju da zadrzi ovaj kurs,ali i da njeni clanovi smanje svoju aktivnost na Tata temi. Ne ostavlja,zaista,dobar utisak vase pisanje na temi za merenje patke. Ocekujem da se u nastavku rada stavite iznad toga.

 

Ja upravo o ovome i pričam sve vreme iako mi MetalHead objašnjava da to nije uslov niti obaveza moderatora, ali ako to nije - šta jeste? Da li je kvalitetno pisanje jedini uslov koji treba da ispuniš ili ima još nešto što si naveo u boldovanim delovima?

 

14 hours ago, Eddard said:

Chaos je kul lik, iskulirajte i ostavite ga na miru, živ čovek, pogreši. Odličan moderator, forumaš od koga ima šta i da se pročita i nauči, to je vrednije od bilo kog ispada u afektu, iako smo se odavno složili da afekat na forumu ne postoji.

Banovan je dovoljno, sigurno i on zna da je pogrešio, so what, idemo dalje. Ne prenosite i ne pojačavajte ovo zlo koje se duboko zapatilo u srpskom sportu, posebno između KKCZ i KKP. Budite drugačiji, cenite ove dobre ljude koje imate ovde čak i ako pogreše i opustite se malo. Košarka je, a ne život i smrt, iako jeste jako bolesna. Ne moramo biti i mi sa njom.

 

b1: Poenta. Afekat na forumu ne postoji.

b2: Malo mi je teže ovo da shvatim pošto izjava koja je dovela do bana je upravo u službi tog pojačavanja zla i dubokog animoziteta i antagonizma koji vlada između dva kluba i navijača istih u poslednjih 30ak godina. Nije ovo prvi događaj koji dovodi do usijanja. Štaviše bilo je mnogo gorih u prošlosti i mnogo težih situacija, pa su i nakon toga ljudi ovde, a i ranije na B92 pozivali da se spuste tenzije i da ovo mesto ne liči na neki uličarski chat.

 

Da zaključim, pošto je previše toga rečenog - jeste odličan forumaš (kada ne patkometriše) i pokazao se kao korektan moderator u nekim situacijama koje pamtim. Razumem i da je frka oko nedostatka ljudi koji bi hteli uopšte da moderišu. Ukoliko MetalHead i kolege iz Moderacije zaključe da je ovo dovoljna kazna i da Chaos zaslužuje da nastavi da obavlja ovu funkciju - OK. Idemo dalje. Nadam se da će bar ova prepiska poslužiti za neke buduće situacije.

Link to comment
Share on other sites

Shvaćam kolegu Penduluma, po meni je kazna i za Chaosa i za Medubrundu preblaga. Svakako nije u redu ako se Chaos u više navrata ponašao patkomerski i mislim da bi kao moderator trebao pripaziti na to. Međutim, ovaj post koji je napisao ne može izbrisati sav dobar posao i trud koji je uložio kao moderator na ovom forumu. Na prste jedne ruke ne bih mogao izbrojiti forumaše koji bi to u teoriji bolje obavljali a da ne spominjem da je malo onih (kad u obzir uzmemo sve "viđenije" forumaše) koji bi se tog posla uopće i prihvatili. Zato, moja puna podrška Chaosu kao moderatoru.

Link to comment
Share on other sites

Pretjeruje se za Haosa. Onaj post jeste odvratan i zasluzio je kaznu (kao i svi ostali koji su pozivali na obracunavanje s Lessortom na ulici i slicno) al momak je apsolutno odlican moderator i sasvim na mjestu. Prenijelo ga je ondje, napisao cobanski postc za njega je i dobio kaznu al van pameti mi je da se traze dodatne kazne za njega. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, pendulum said:

Ja upravo o ovome i pričam sve vreme iako mi MetalHead objašnjava da to nije uslov niti obaveza moderatora, ali ako to nije - šta jeste? Da li je kvalitetno pisanje jedini uslov koji treba da ispuniš ili ima još nešto što si naveo u boldovanim delovima?

Zasto si stekao utisak da sam ja portparol ("glasnogovornik") za Metalnog? :classic_biggrin:

Imao sam ja svojih porcija primedbi ka njemu i njegovim najblizim saradnicima vezano za pojedina pitanja organizacije i funkcionisanja foruma. Imam ih i danas. Jedno od tih pitanja je upravo i bilo oko odredjivanja kriterijuma pri izboru modova. Medjutim,i pored nekih razlika,pa i razmirica,mozemo kulturno da komuniciramo..sto i cinim(o)

Pouzdano znam da ti je u par navrata nudjeno da udjes u mod tim (mislim i na starom forumu i na ovom) sto si odbio. :classic_biggrin: Postujem odluku. Samo zelim ovim da kazem da,eto, ni ti nisi bio spreman da se prihvatis zadatka..(zaista ne ulazim u razloge i verujem da su sasvim opravdani). A odavno mislim da bi ti bio top-notch mod.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Clash said:

U ovom ludilu Partizan-Zvezda, gde se glave gube zbog drugacijeg dresa, kosarkasi su bili najnormalniji deo ludnice. Uz sve mane i povremene ludosti imali su normalniji pristup i od uprava i semenkara i najvernijih.

I nije toliko bitan Lesor, balvan koji ce biti tu i otici, nego sto svojim ponasanjem unistava to nesto sto je bilo lepo u ovom mulju.

 

Ovo je deo mog posta sa CZ teme. 

Chaos je pogresio i dobio kaznu. 

Da li ima afekta ili ne na forumu, trebalo bi proveriti naprimer na lajv temi CZ gde se i na 20 razlike svojim igracima jebe sve odreda zasto nisu uradili nesto prema fantasy planovima forumasa.

Chaos nije bio plisani meda ni do sada i verujem da nece biti ni ubuduce sto je dobro za forum.

Poenta je da Chaos treba ovom forumu mozda vise nego forum njemu.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Ovo je deo mog posta sa CZ teme. 

Chaos je pogresio i dobio kaznu. 

Da li ima afekta ili ne na forumu, trebalo bi proveriti naprimer na lajv temi CZ gde se i na 20 razlike svojim igracima jebe sve odreda zasto nisu uradili nesto prema fantasy planovima forumasa.

Chaos nije bio plisani meda ni do sada i verujem da nece biti ni ubuduce sto je dobro za forum.

Poenta je da Chaos treba ovom forumu mozda vise nego forum njemu.

 

 

Meda nije plisan - mogu da potvrde forumasi koji su bili na showdownu na Adi onomad.

Posteno je izgubio opkladu. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uvrnuto said:

@Cooper @Dragan Mićić nisam ispratio koja je fora sa menjanjem avatar, video sam da ste nešto piskarali, ali u svakom slučaju molba za @Dragan Mićić da vrati prethodni.

Prihvatam primedbu, ali ne smem. Rekao sam Kuperu gde zivim, a on je rekao ako ne ispostujem opkladu da ce doci i to sa Lesorom. 😏

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Saće kolege sa KKP topica da kažu kako si konačno priznao za koga navijaš. 

 

grobarski treš humorizam

1 minute ago, uvrnuto said:

 

Dobro, bre, uini, znali smo već da si naš. 😛

 

ja sam tvoj, ti si moj

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

grobarski treš humorizam

 

+ zna se da je forum tvoj, čit-četuješ sa moderatorima i donosiš odluke iza kulisa. uini ili uvrnuto, uvrnuto ili uini? uvrnuti uini hehe 

Edited by DameTime
slovo
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pendulum said:

Imam izrazito negativan stav prema FKCZ i KKCZ i funkcionerima istog i zbog čitave istorije i nenormalne atmosfere u društvu ne mogu sebe da zamislim da navijam za bilo koji klub tog SD-a u bilo kojoj prilici - štaviše (iako se sa godinama to pretvara u ravnodušnost) i budaletine kao Čović i Terzić su me više puta pogodile ne u partizansku sujetu, već upravo u sistem vrednosti i kao čoveka kojeg neko pokušava da poništi samim što je navijač jednog kluba ali nikad nisi mogao da vidiš da dođem na forum i prospem kofu govana iz te ozlojeđenosti iako ne bilo ništa neočekivano da se neko isprazni u takvim situacijama koje su bile mnogo gore od ovog incidenta sa Lesorom.

 

Udahni druze! 😧

 

Ja sam 3 pauze morao da napravim da procitam ovu jednu recenicu... 😕

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...