Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Ovo za @Chaos Is Me ne razumem. Verovatno je nekad nešto bilo, slobodno prijavi ako ti smeta, a ako ne onda nemoj sad da nam/mi nabijaš na nos. Kaznu za Delgada sam prokomentarisao.

 

Što se tiče kazne za @1945, 10 dana je dobio jer po pravilniku ide duplo od kazne koja je bila u trenutku kada je kreiran/korišćen klon nalog, što je tad bilo 5 dana.

 

Evo, konkretno u ovom slučaju onaj klon nalog su neki prijavljivali što zbog trolovanja, što zbog toga što se znalo da je klon od @1945. Znači, nekome je na kraju krajeva smetalo.
I mi smo znali da je njegov klon, naravno, samo nismo imali konkretne dokaze za to, pa smo čak i sam klon nalog ostavili, sve dok nije počeo da preteruje, kada smo ga konačno banovali. Neobjavljujući to.

 

I bilo je "mirno", sve dok pre neki dan @1945 nije postavio (niđe veze) pitanje Don Radonji zašto je Kornet banovan iako to niko nije znao. Tako da nije "bilo pa prošlo", već je sam rekreirao slučaj i nastavio sa zajebancijom (neko bi rekao podjebavanjem). 

Eto, kratka hronologija događaja.

Sutra će npr. Kuper napraviti trol klon nalog (neki bi rekli trol2), koji će se vaditi na Korneta, pa će se opet dići (neka druga) kuka i motika, itd, itd...


Ako mogu i ja da kažem da ste vi malo izgubili osećaj za filing. Možda sam se i ja zasitio ovoga, pa mi je lakše da se držim(o) pravilnika kao pijan(i) plota (što u stvari i nije tačno), ali ni vama ne možeš udovoljiti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@uvrnuto Znali ste ali niste imali dokaze? Ja sam mislila da softverski imate način da utvrdite da je nalog klon i sa koje IP adrese i onda banujete kreatora. Ovako ispada da ste vi čekali da neko ukaže da je on klon i time "dokazali". Pa ste što kaže Miki čekali da se čovek sam oda i onda zveknuli ban. Ispašće da stvarno postoji hajka na tog forumaša. A nisam znala i da ne smemo da se obratimo Don Radonji (karikiram).

14 minutes ago, Klipan said:

You two, get the room!

 

Ima ovde mesta za sve, nema potrebe za jeftinim humorom.

Link to comment
Share on other sites

A u danasnje vreme je bas tesko sakriti IP adresu.

Pa zato se i cekalo i trazilo neki nacin da se dokaze i poveze.

 

Ali ova fraza nije napravio stetu pa sta ako se klonirao da se sprda.

 

Zamisli sad da svako od nas napravi klon nalog pa krene okolo da se zajebava.Na sta bi to licilo?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije neko vec on sam, liku nije bilo dovoljno sto se sprda nego se i sam outovao i to bas moderatoru. 😄 

 

  

13 minutes ago, DameTime said:

Ovako ispada da ste vi čekali da neko ukaže da je on klon i time "dokazali".

 

24 minutes ago, uvrnuto said:

I bilo je "mirno", sve dok pre neki dan @1945 nije postavio (niđe veze) pitanje Don Radonji zašto je Kornet banovan iako to niko nije znao. Tako da nije "bilo pa prošlo", već je sam rekreirao slučaj i nastavio sa zajebancijom (neko bi rekao podjebavanjem). 

 

 

 

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

@DameTime

Kako hajka, a tip pravi/ima/koristi dupli nalog? Čemu to uopšte? Da podržava sebe, svoje stavove, ne kapiram 🤦‍♂️😂

Mislim, ja nisam obratio pažnju šta je radio sa drugim nalogom, al ako mu je trebao neko da mu diže reputaciju lajkovima, ja bi mu lajkovao svaki upis i pisao bravo bravo 1945 😄

Link to comment
Share on other sites

napravio je dupli nalog da uveseli narod, ne da bi pravio neki evil doing^

 

ali kapiram sta prica @uvrnuto, vise je pao ban da se ta harmless zajebancija ne bi zloupotrebljavala ubuduce, nego bilo sta drugo.

 

a sto se tice kaosa, ja ga obozavam i online i irl pre 10ak godina, samo sam potegao ovo zbog krutog drzanja pravila u slucaju delgada i/ili 1945.

 

inace, sve okej 🧡

Edited by uini
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Don Radonja said:

A u danasnje vreme je bas tesko sakriti IP adresu.

Pa zato se i cekalo i trazilo neki nacin da se dokaze i poveze.

 

Ali ova fraza nije napravio stetu pa sta ako se klonirao da se sprda.

 

Zamisli sad da svako od nas napravi klon nalog pa krene okolo da se zajebava.Na sta bi to licilo?

 

https://whatismyipaddress.com/

:classic_ninja:

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Kooineeperk said:

Nije neko vec on sam, liku nije bilo dovoljno sto se sprda nego se i sam outovao i to bas moderatoru. 😄 

 

  

 

 

 

 

 

Vrlo je moguće da nije znao da je to zabranjeno i da se nije "autovao" na taj način, nego je samo pitao moderatora o čemu se radi. A najbolje da mi ti pojasniš ovo... 

 

31 minutes ago, Instinkt said:

@DameTime

 

Kako hajka, a tip pravi/ima/koristi dupli nalog? Čemu to uopšte? Da podržava sebe, svoje stavove, ne kapiram 🤦‍♂️😂

Mislim, ja nisam obratio pažnju šta je radio sa drugim nalogom, al ako mu je trebao neko da mu diže reputaciju lajkovima, ja bi mu lajkovao svaki upis i pisao bravo bravo 1945 😄

 

Nije koristio da diže sebi reputaciju lajkovima i sl, bukvalno je pre X meseci napisao prvi post na NBA temi jer je pre toga pisao o Kornetu, i svi smo znali da je on i niko nije reagovao nego smo stavili "haha" reakciju. 

 

Zato mi je i čudno da tek sada bude banovan ako je zabranjeno, a mesecima svi znamo o kome se radi. 

40 minutes ago, Don Radonja said:

A u danasnje vreme je bas tesko sakriti IP adresu.

Pa zato se i cekalo i trazilo neki nacin da se dokaze i poveze.

 

Ali ova fraza nije napravio stetu pa sta ako se klonirao da se sprda.

 

Zamisli sad da svako od nas napravi klon nalog pa krene okolo da se zajebava.Na sta bi to licilo?

 

 

Baš će svi krenuti da prave lažne naloge, nemamo pametnija posla.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

 

Vrlo je moguće da nije znao da je to zabranjeno i da se nije "autovao" na taj način, nego je samo pitao moderatora o čemu se radi. A najbolje da mi ti pojasniš ovo... 

 

 

Nije koristio da diže sebi reputaciju lajkovima i sl, bukvalno je pre X meseci napisao prvi post na NBA temi jer je pre toga pisao o Kornetu, i svi smo znali da je on i niko nije reagovao nego smo stavili "haha" reakciju. 

 

Zato mi je i čudno da tek sada bude banovan ako je zabranjeno, a mesecima svi znamo o kome se radi. 

 

Baš će svi krenuti da prave lažne naloge, nemamo pametnija posla.

Predlog Valteru za nove naloge:

 

https://sh.wikipedia.org/wiki/Žene_narodni_heroji_Jugoslavije

 

Muske je istrosio na  B92.

 

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Menjao je IP adresu, sto samo po sebi nije kaznjivo ali kad je s ciljem da prikrije identitet i pise kad mu je glavni nalog banovan onda je to razlog vise da bude banovan. 

 

A treba naglasiti i da "ignorantia iuris nocet" (neznanje prava skodi). Pravno nacelo koje iskljucuje neznanje odnosno nepoznavanje odredjenog pravila kao moguci izgovor za njegovo krsenje ili izostanak primene.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovako, napisaću par stvari i znam da će se retki složiti, ali nisam nikada bila people pleaser pa neću ni sada. Svi koji nameravaju da mi se nadovežu s objašnjenjima kako nisam u pravu i dramatizujem, molim da se obrate preko PP jer smo ove diskusije već vodili pre par dana. Ali osećam potrebu da napišem tekst koji sledi. 

 

Ovo što se vrši nad forumašem 1945 je jedan oblik cyber bullyinga a situacija sa poslednjim banom me je dodatno uverila u to. Opet su se sjatili odredjeni forumaši, uglavnom isti kao i za prethodni ban i kojima on smeta, da podrže i ovaj. Ne znam da li ste svesni ali to što on smeta većini, makar to bila i dominantna većina ove virtuelne zajednice, nama ne daje za pravo sve oblike ponašanja prema njemu. IL postoji s razlogom da se takve situacije izbegnu - meni je dvoje ili troje forumaša na IL, isto tako sam i ja nekome i svi mirni. Dodatno, za dobronamerne savete i sugestije imamo inbox.

 

Verujem da ste svi čuli za situaciju od pre par dana sa momkom iz Laktaša. Mene je to duboko uzdrmalo a vidim problematiku i ovde, u našem ponašanju kao online kolektiva. Zamolila bih da svi razmislimo o tome kako tretiramo jedni druge ovde i na koji način se obraćamo (ja ću prva). Njemu konkretno je na forumu više puta upućeno da je previše osetljiv i da sve shvata lično - pa šta i ako je tako? Neki ljudi su osetljiviji i to prenose i u virtuelan svet i to je okej. Verujem da sam zbog svog stila obraćanja i ja nekad vršila cyber bullying ovde i zbog toga se izvinjavam svima kojima sam se možda ružno i neadekvatno obratila. 

 

Sve ovo isto sam pisala kad je bilo situacija sa Kuperom. Volela bih kada bismo kolektivno razmislili o tome zašto osećamo da nas neko izaziva samim svojim postojanjem i pisanjem na forumu.

 

@uvrnuto Hvala na objašnjenju, ali i dalje se ne slažem. Ako je tebi, @Don Radonja i ostatku moderatorskog kolektiva bila potrebna potvrda da je njegov klon, imali ste čitavu NBA temu gde smo svi (uključujući i vas) odmah skapirali o čemu se radi i shvatili to kao šalu. Ako je potvrda to da je on pitao moderatora, ne možemo je shvatiti kao direktnu jer kao što rekoh već je pisao o Kornetu sa svog "pravog" naloga. Ako nije kažnjen tada, ovo mi nije u redu jer su prošli meseci i meseci, a nije situacija da je neko banovan trajno pa je napravio novi nalog da bi pisao i sl. Za ove koji su prijavili jer im je zasmetalo imam pitanje - zašto baš sada smeta? Verujem da ga niko od nas koji smo videli taj prvi upis na NBA nije prijavio. I ne mogu se oteti utisku da bi se zakon "olabavio" da je situacija sa forumašem koga mi ovde više gotivimo - kukalo bi se "a jao našalio se čovek". 

 

@Kronostime Nemam referencu što bi se reklo, tako da ne razumem ovo.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

@DameTime nije tvoje da znaš ko ga je prijavio i da očekuješ njihov odgovor, a nećeš ga svakako dobiti jer niko nije to uradio. Ovaj put.

 

Takođe, ok je da se ne otimaš utisku i da se ne usaglašavaš sa našom odlukom, ali takva je kakva je, ista bi bila da je bilo koji drugi forumaš u pitanju i neće se promeniti. 

 

Ovo nema nikakve veze sa tim što je u pitanju forumaš @1945 s kojim imam skroz dobre odnose. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DameTime said:

Rekao si da je bilo reportova a sad da ih nije bilo, tako da ne znam o kom periodu govoriš. Ne ulazim u to kakva bi bila vaša odluka da je neko drugi u pitanju, referisala sam na pisanje drugih forumaša na ovoj temi.

 

Bilo je reportova kad se pojavio Luke Kornet. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

valjda nije, medjutim, moderacija napisala u cemu je razlog ali tebi se pali notifikacija na kronos-zezofon, pa sam prokomentarisao, posto takodje nije zabranjeno.

Prosto bih se iznenadio da nisi prokomentarisao pitanje na koje ne znaš odgovor (ili nisi siguran u isti). Just another day in office.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...