Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

17 minutes ago, Pacino said:

Ja i dalje ne kapiram zasto i dalje pises na ovom forumu ako ti toliko smetaju moderacija i administracija? 

Ako dobro procitas sta sam napisao sem ako i to nije obrisano, oni kao forumasi mi ne smetaju. Ovo je pdf za kritike i zalbe. Izgleda da ne zele da daju bilo kakav odgovor i to je bas lepo..

 

Sto ne bih pisao? Pa onda bih trebao i iz zemlje da se iselim pa i iz zgrade jer mi ne leze predsednici kucnog saveta i drzave.

 

Njima pretnje, kamerunci su mali prekrsaji..al kad se " Kupi" pozali..onda je to..al kad on opljune..to je meh..

 

Valjda zele trajni...da ne pisem o cekanju lika koji ima 300postova da napise uvod za temu..samim njegovim izborom je dovoljno receno na koju stranu ide forum.

 

Kosarka je los pdf i ne pisem vise dok se Dejo ne vrati, Coki ode u zatvor i da cestitam komsijama titulu.. u zdravlje..

Link to comment
Share on other sites

Šteta što se namestilo da se baš trenutno BattleBender loži na boks, lako je mogao da poželi Lesoru da ga neko odvede na ekstremni crossfit, ili da mu, ne daj Bože, pušta kompilaciju najboljih pasova Majkla Kerika. O spotovima Bruno Marsa ne smem ni da mislim, to bi bilo previše brutalno. 

  • Love 2
  • Ha-ha 16
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, zorex said:

Šteta što se namestilo da se baš trenutno BattleBender loži na boks, lako je mogao da poželi Lesoru da ga neko odvede na ekstremni crossfit, ili da mu, ne daj Bože, pušta kompilaciju najboljih pasova Majkla Kerika. O spotovima Bruno Marsa ne smem ni da mislim, to bi bilo previše brutalno. 

 

 

I don't see a problem, Lessort može da sluša ovo kad neko drugi bude čuvao Petruševa na terenu. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, zorex said:

Šteta što se namestilo da se baš trenutno BattleBender loži na boks, lako je mogao da poželi Lesoru da ga neko odvede na ekstremni crossfit, ili da mu, ne daj Bože, pušta kompilaciju najboljih pasova Majkla Kerika. O spotovima Bruno Marsa ne smem ni da mislim, to bi bilo previše brutalno. 

Alo džokej, đe ti Brendan Flowers?!

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Iako je prošlo sad neko vreme i malo se priča slegla, red je da napišem koji red povodom svog bana, slučaja Lessort i svega ostalog s tim u vezi.

 

Odmah na početku da kažem da smatram da je ban od 5 dana prema meni bio preblag i da je trebalo da dobijem bar 10-15 dana ali ne zbog onoga što sam napisao nego kako sam napisao. Odmah da preventivno oteram u pizdu materinu svakog ko mi insinuira neki rasizam jer sam upotrebio reč “majmunčina”, to je meni, možda ružna ali ipak navika kad nekog vređam da ga nazivam majmunom i to nema veze da li je taj neko crni, beli ili zeleni. Ja imam prijatelje i kolege tamne puti i ne dozvoljavam da mi se imputira ni r od rasizma. Za upotrebu reči “mongoloid” prihvatam zasluženu kritiku, preterao sam sa tim. Dakle, Lessort je majmunčina, džukčina, govedo, kretenčina, glupan i sve to zajedno, naravno ne zbog njegove boje kože koju ja kod ljudi ni ne primećujem nego zbog ponašanja. Još gore od toga - on je neartikulisani ili možda još gore artikulisani nasilnik, s obzirom da je svoje nasilništvo ponovio u 10ak minuta bez povoda ili tražeći potpuno neprimeren povod. Nasilnici kao posledicu obično razumeju samo jedno - nasilje, pa prema nasilnicima ne osećam neku empatiju kada isto to nasilje i pretrpe. Pa on je i mnogo gore od toga - on je javni nasilnik, što je mnogo opasnije s obzirom da je idol i role model glupljem delu Partizanovih navijača, a sada i eksplicitna meta glupljem delu Zvezdinih navijača. Dakle, posledice njegovog nasilja su mnogo gore nego da se npr sada Son of a gun i ja negde ispesničimo. E pa ovaj balvan tako dalje generiše i potpiruje nasilje, sere u usta ionako nemuštim i komičnim obrazloženjima rukovodstva Partizana kojima obrazlažu bežaniju iz domaće lige, a bogami ima nešto da poruči i svom ljubičastom mentoru koji očito nema ništa protiv da njegov startni centar iz nedelje u nedelju glumi budalu i maskotu umesto vrhunskog sportistu koji ima veliki uticaj na svoje fanove. Ogroman deo krivice za ovo snose sudije svojim bednim nesankcionisanjem nasilja, falilo je još samo da mu dodele slobodna bacanja za to. Ne mogu da gledam više kako nasilnici prolaze nekažnjeno, čime zapravo bivaju podsticani na isti obrazac ponašanja.

 

Ovim putem se izvinjavam samo i isključivo ostalim ljudima u moderatorskom timu jer sam svojim postupkom definitivno postupio kako moderatoru ne dolikuje i ugrozio autoritet sjajnog tima, međutim to treba da bude samo moja odgovornost a ne kolektivna, oni su svi od reda sjajni moderatori i očito mnogo smireniji i pribraniji od mene čime su još jednom potvrdili da su pravi ljudi za to mesto. Ja, sa druge strane, onaj post nisam napisao u afektu nego potpuno svestan onoga što sam pisao znajući za posledice i pristajući na iste. Time sam se 100% diskvalifikovao sa moderatorske funkcije ali tako i treba da bude jer očito i nisam za moderatora, pravi moderator bi sve ovo prećutao i počistio forum nakon što sagleda činjenično stanje, ali ja to ne mogu i neću u ovakvim situacijama. Neću da ćutim na ovo divljačko iživljavanje i ne želim da budem na funkciji koja me sprečava da izrazim svoj stav. Svoj stav ponavljam još jednom - Lessort je glupavi neartikulisani divljak kome imponuje šipkaštvo i podrška najgoreg sloja stanovništva sa crno bele strane, uživa u tome maloumnik i osetio se slobodnim da primeni nasilje 2 puta u 10ak minuta jer je i njemu glupavom jasno da će to proći bez adekvatnih sankcija. Zbog toga ovom prilikom dodatno jebem mater smradovima u sivom koji su mu i omogućili takvu poziciju iz položaja autoriteta i delilaca (ne)pravde, a koji su i sami zaslužili ozbiljnu suspenziju kao što bi u svakoj normalnoj ligi i dobili. Da živimo u društvu u kome se nasilje zaliva i neguje pa čak potencira i kao poželjan obrazac ponašanja govore ove pošalice na račun Petruševa, krivične prijave i svega ostalog čega ne bi bilo da je jedini krivac za incident adekvatno i na vreme sprečen u svom divljaštvu.

 

Isti ovakav stav bih imao i prema bilo kojem igraču Zvezde ili bilo kog drugog kluba u istoj situaciji, kao što sam i pisao kad je npr mučeni Gobelja sebe zacementirao na prvo mesto najvećih seljačina srpskog fudbala u jako oštroj konkurenciji, a Milan Gurović mi svojevremeno bio najomraženiji lik naše košarke. Uz Vujoševića doduše. Tu mi klupske boje nisu bitne.

 

Dakle, ne osećam potrebu da se izvinjavam bilo kome drugom a posebno ne onima koji nalaze bilo kakvo opravdanje za ovo divljaštvo osim ako je Petrušev bacio neku rasističku prozivku, što je u startu bilo izuzetno malo verovatno, a nakon Lessortovog saopštenja posle meča i potpuno isključeno. Moderator posle ovoga ne mogu i ne želim da ostanem, siguran sam da će ostatak ekipe nastaviti da radi odličan posao, a mene neka rebnu isto kao i svakoga kada i koliko zaslužim. Verovatno i ljubav prema Zvezdi meni povremeno magli vid a ona se naročito pojačava u ovakvim situacijama. To nisu dobre osobine za moderatora. Osim toga, volim da bacim foru na račun KKP u tata maniru, a nije da taj klub ne daje materijala za beskonačnu inspiraciju u tom smislu. Isto kao i KKCZ.

 

Takođe, da uđe u zapisnik mada sam to 100 puta izjavljivao, Nebojša Čović je težak ološ i jedan od glavnih generatora dovođenja mržnje među navijačima na nepodnošljiv nivo, ali svako ko njega pomene u ovoj situaciji gde je jedan pomahnitali kreten nasrnuo na protivnika pa ponovio delo nedugo zatim za mene nije ništa drugo nego otužni GTR-ovac ispranog mozga, a takvih je, koliko vidim po medijima pa i u svom neposrednom okruženju, krajnje zabrinjavajući broj. Takođe je zabrinjavajuće da isti taj Lessort nije imao ni jedan jedini incident dok je nosio dres Zvezde i to je činjenica koju GTR-ovci iz obdaništa odavde ne mogu da opovrgnu. Nadam se da će i u Partizanu prevagnuti Exumi umesto Lessortova i Ledeyeva, dobro bi bilo za sve.

 

Inače, ako ikog zanima, neki od mojih najboljih drugova su Partizanovci (naravno, među njima nema NUSKNVP šljama) sa kojima redovno gledam utakmice, posebno od kada sam iz raznih razloga sve ređe u Pioniru, i ne bih ih menjao za 1000 Zvezdaša.

 

Na kraju, za forum neće biti nikakva katastrofa kad ja prestanem da budem moderator, može da bude bolji. Šta više, Don Duško i Uvrnuto su u poslednje vreme i preuzeli većinu posla na sebe i rešavali stvari promptno, pre nego što se ja i uključim, a uglavnom nisam imao zamerke na to kako rade post festum. Ja nastavljam da pišem ovde kao i do sada jer to mi je navika poslednjih 15+ godina i nema razloga, bar za sada, da se tu nešto menja.
 

  • Like 14
  • Love 1
  • Thanks 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Sumnjam da je bilo ko ovde mislio da je Chaos rasista. Sporan deo tog upisa je onaj deo sa lupanjem glavudze i taj mongoloid koji ima komplikovanu i ruznu konotaciju. Kao i uvek, neko moze da pogresi bez da mu apsolutno svaku klimavu rec stavimo na teret.

Ucinilo mi se na momente da citam upise Abrahama sa starog foruma, kada napravi sranje pa se onda najebe majke nekim ljudima, nekim strukturama i ne uzme ni zrno odgovornosti za napisano. Tako je i ovde ispalo da je prizeljkivanje lupanja glavudze sportisti na ulici zapravo bunt protiv siledzija kojih u ovoj drzavi ima na svakom koraku (paradoksalno, zar ne). Postoji nekoliko finijih linija izmedju onih tvrdih u vidu prebacivanja odgovornosti Covicu i prizeljkvanju odmazde zbog ispada Lesora. I jedna i druga su pogresne, a Chaos je nazalost na ovoj desnoj liniji, ali uredno jebe majke ovima na levoj liniji.

 

U svakom slucaju, mene bas briga da li ce on biti moderator ili da li ce biti banovan 5, 10, 15 ili 30 dana, ovaj esej sa ruzicastim mentorima bih iskoristio da mu pozelim dobrodoslicu na mesto gde je oduvek pripadao - originalna Tata tema. Samo bez nasilja, nasilje je glupost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ti si  jedan od poslednjih, sve zbog istorije vredjanja i omalovazavanja navijaca Cz /Crvene Zvezde, kao i forumasa,  koji je pozvan da da svoj sud i misljenje na ovoj temi, a jos manje da kritikuje nekog i drzi mu "bukvicu" o ponasanju i pisanju na 4umu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Evo i ovde da upitam, sta je uopste poenta bitisanja nickova na ovom forumu kojima je iskljucivi da provociraju i pisu iskljucivo na tata temi?

 

Oni uopste i ne moraju da krse neki clan foruma, dovoljno je da ih zanima iskljucivo prepucavanja sa drugom stranom i samim time su stetni po atmosferu na forumu? Konkretno mislim na nickove kao sto su @LakiJeMaloNervozan, @Dobar u piku, @KingOfTheBongo .

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

Evo i ovde da upitam, sta je uopste poenta bitisanja nickova na ovom forumu kojima je iskljucivi da provociraju i pisu iskljucivo na tata temi?

 

Oni uopste i ne moraju da krse neki clan foruma, dovoljno je da ih zanima iskljucivo prepucavanja sa drugom stranom i samim time su stetni po atmosferu na forumu? Konkretno mislim na nickove kao sto su @LakiJeMaloNervozan, @Dobar u piku, @KingOfTheBongo .

A ti ne provociras i ne prepucavas se uopste...ako ne znas da trpis provokaciju to je tvoj problem ili da odgovoris na smekerski nacin a ne targetiranjem ljudi o kojima ne znas nista...

Link to comment
Share on other sites

Nema nicega "smekerskog" u vokabularu vas par koji pisete slicne postove - sve je to samo odraz problema u koji je zapao sport u Srbiji sa glorifikovanjem kluba za koji navijate i nipodastavanjem svih ostalih koji zasluzuju samo da se raduju sto uopste imaju prilike da igraju sa takvom velicinom od kluba kao sto je KK Partizan.

 

Sa takvim ljudima i nema o cemu da se razgovara jer njih i ne zanima sta drugi imaju da kazu, oni su na "misiji" prenosenja slave "svog" kluba i nista drugo ih ne zanima. Raspravljati se nickovima koji pisu samo na temi koja je predvidjena za provokacije je kao raspravljati se sa SNS botovima - uzaludan posao.

 

Zato je resenje da se takvo vase pisanje na forumu prekine, sa vasom voljom ili bez nje.

Edited by goldberg
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

Nema nicega "smekerskog" u vokabularu vas par koji pisete slicne postove - sve je to samo odraz problema u koji je zapao sport u Srbiji sa glorifikovanjem kluba za koji navijate i nipodastavanjem svih ostalih koji zasluzuju samo da se raduju sto uopste imaju prilike da igraju sa takvom velicinom od kluba kao sto je KK Partizan.

 

Sa takvim ljudima i nema o cemu da se razgovara jer njih i ne zanima sta drugi imaju da kazu, oni su na "misiji" prenosenja slave "svog" kluba i nista drugo ih ne zanima. Raspravljati se nickovima koji pisu samo na temi koja je predvidjena za provokacije je kao raspravljati se sa SNS botovima - uzaludan posao.

 

Zato je resenje da se takvo vase pisanje na forumu prekine, sa vasom voljom ili bez nje.

Pa procitaj par tvojih postova na ovoj temi pa zakljuci da li i sam isto radis, nipodastavas sve ostale bas si lepo definisao i glorifikujes svoj klub upravo ti to radis.Ili nazivanje Partizana Patlidzan sta je to npr?

A to na kojoj temi cu ja da pisem to mi ti neces odredjivati pisem tamo gde mi se pise kao i svi ostali

Edited by KingOfTheBongo
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

Kad sam ja nazvao Partizan "Patlidzan"?

 

Sto se tice tebe, evo uspeo sam da te navedem da napises prva dva posta posta van tate, ko zna mozda to bude korak pa i napises nekada nesto sto nije provokacija na bilo kojoj temi na forumu.

Ok nisi ti nazvao Patlidzan sad sam morao ponovo da proverim, izvinjavam se, ali ima ko jeste i dosta njih sa ''vase'' strane koji provociraju slicno kao ja mozda cak i gore ali recimo meni to ne smeta niti se zalim na to, pogotovo da targetiram ovde ljude javno, kontam fazon ove teme je da se na provokacije uzvrati smekerski a ne jos prljavijom provokacijom ili direktnom prozivkom.

A ovo o pisanju na drugim temama pa ja sam nov na forumu polako bice kad skupim 6 soma upisa kao ti:).I nisam usao samo zbog provociranja, pre ce biti da sam isprovociran da udjem:), niti sam neki ''lazni'' nick

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, KingOfTheBongo said:

Ok nisi ti nazvao Patlidzan sad sam morao ponovo da proverim, izvinjavam se, ali ima ko jeste i dosta njih sa ''vase'' strane koji provociraju slicno kao ja mozda cak i gore ali recimo meni to ne smeta niti se zalim na to, pogotovo da targetiram ovde ljude javno, kontam fazon ove teme je da se na provokacije uzvrati smekerski a ne jos prljavijom provokacijom ili direktnom prozivkom.

A ovo o pisanju na drugim temama pa ja sam nov na forumu polako bice kad skupim 6 soma upisa kao ti:).I nisam usao samo zbog provociranja, pre ce biti da sam isprovociran da udjem:), niti sam neki ''lazni'' nick

Zovi macku kako god zelis - vazno je da rasteruje miseve.

Stara narodna poslovica.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Inace @goldberg, ako nije problem da ovde prokomentarisem neke od tvojih upisa vezano za sport u Srbiji i finansiranje samog sporta (moderacija neka prebaci ako nije odgovarajuca tema).

Naime, saglasan sam sa svim stvarima i ono na sta mene podseca nas sport je onaj deo Marcelove pesme "jbg" kada Nikola Djuricko citira Danila Kis (sto je ocigledno odlika naseg drustva). Bukvalno definitivno su svi u nekoj kolektivnoj paranoji. Definitivno nas ne zanima odakle novac dolazi u klub (bilo koji, evo sada kao i OFK Beograd se dize iz pepela, a svi znamo zasto i kako i ko) nego nam je bitno da pobedjuje, background story ne postoji. 

Gledajuci to sve ne mogu a da ne budem impresioniran navijacima Partizana na kk utakmicama zbog skandiranja, ali opet ne vidim da ce to nesto da promeni, i to ce da se polako ugasi jer eto na prenosu svaki put smanje ton, dok cisto sumnjam da bi mu to skandirali da je recimo navijac Partizana i da je "spasavao" Partizan kao sto je to bilo 2012. 

Ono sto sam ja jos kao mali primetio jeste da bi stranci (izvedena rec od stranka a ne stranac) bilo bolje da ulaze u sport, kada to pocne onda ce pokriti gotovo sve nezadovoljne strane. Tj. moj komentar tada je bio da mi nije jasno zasto promovisu i podrzavaju reality programe, gde zatupljuju odredjenu ciljnu grupu, zar ne bi bilo bolje za njih da trose na sport kako bi zadovoljili dosta veci auditorijum. Sto se i desilo.

Na kraju krajeva drustvo u Srbiji je takvo i funkcionise na taj nacin. Koliko samo znam ljudi da je reklo, citiram: "radim u privatnoj firmi, imam platu 1.5k eur, sta me zabole ko vlada, ne dotice me"

E to je npr jedan od razloga zasto se ne planiram vracati u Srbiju. Mene dotice.

Edited by Pacino
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Drug Crni said:

Ponekad mi kroz vugla prodje misao: pustiti pdf jedno metar dana bez moderacije. Kao socijalni forumski eksperiment. Da vidimo kakvi bi bili rezultati.

 

Mesec dana je malo.

A zavrsilo bi se kao i Universe 25.

 

 

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Barkley#34 said:

Najavi se vikend bez kočnica, svi izbace šta imaju, posle se to lepo pobriše i teramo dalje.:classic_biggrin:

 

Nije to problem sto bi neko konacno pokazao svoje pravo lice, vec ga na mahove i pokazuju. Problem je sto mi, kanda, treba da posle toga zaboravimo na to sto je pisao i kao razgovaramo normalno na dalje? Od teg nema ni mojeg, sto bi rekli ovde na jugu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...