Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

7 hours ago, Instinkt said:

 

Exum pre svega treba da se fizički dovede u red. Na prvu, ovo što sam ispratio protiv Fuenlabrade na pripremnoj i ovo protiv Cibone je da ima baš lak prvi korak, i to je ono što će da pravi razliku na EL nivou. Pod kontaktom može sve, a defanzivno će da nam drži; koliko toliko odbranu. Nije plej u pravom smislu, ali mi kreaciju imamo u Ćaćapetru-u™ sa trojke, pa mi to i nije neki problem. Očekivao sam od Grka da bude najveće pojačanje, i verujem da će i biti tako, momak je vezivno tkivo ove ekipe.

 

Elem, ono što me baš zabrinjava je ZL. Ne znam šta je problem, deluje mi nezainteresovan, nonšalantan u odbrani, a on je praktično jedini kršten visoki u ekipi. Ofanzivno će on da isporuči kad tad, ali, ali...

 

Želimir baš forsira ovaj svič, ponekad je baš mučno gledati kako to izgleda. Stoji da, ako se to dovede u red, ili bar upristoji može podići timsku odbranu na nivo ili dva iznad individualnog def. kvaliteta naših igrača, al opet, čitavu prošlu sezonu sam osedeo od ovoga i...

odbrane od pika.

Na to dodaš u ovom trenutku i indisponiranog Ledeja i dobiješ to da najbolje izgledamo kada đuskamo small ball sa Ćaćom i JN.
Lesor i Balša ne brane na isti način pik; Lesor iskače, Balša je više u dropu, a najcrnje je što su obe varijante jednako loše. Tu je ZL zapravo jedini koji može; kad hoće, da ne ispada ko iz voza.

 

Sam meč mi nije nešto zanimljivo komentarisati, jasno da su ključevi tima kod Pantera, da smo potentni ofanzivno, i da fali Vil Mozli 2.0.

 

Ako preživimo Berlin, izvučemo brejk, eto finog busta za ekipu, navijače, klub.. pa nek nam je srećno!
 

 

Da bi do izražaja došao taj prvi korak, mora čuvar da mu pridje. 

 

Kad god bude to klasična plejmejkerska pozicija gde on stoji na recimo 7 metara ispred koša sa loptom, a ispred njega postavljena odbrana, to neće biti slučaj. Čak i sa blokom, 9 od 10 ekipa će ići ispod bloka. Juče su ga ovi kukavci iz Cibone 2 puta pro pokušaju pika oterali na 9 metara od koša.

On jeste prošle godine imao fantastične procente za tri‚ ukupno 31-59, odnosno oko 52%, ali to je ipak 31 pogođena trojka na 46 utakmica. U prevodu, ostane na spotup šutu, to pogodi uglavnom i to je to. Za krilo, pa i beka u nekim postavkama, više nego dosta. Za pleja, to je druga priča.

 

Svič u nekim postavkama ima smisla, iako se sve petorke još uvek gube sa istim. Opet, mučno mi je kada vidim da smo na prvi nagoveštaj bloka svičovali tako da plej ostane da čuva njihovog centra, onda mu oni spuste, mi u trenutku skupimo, pa je otvoren i šut za tri... al ajde, tu čekamo napredak. Imamo sada više igrača koji dobro brane dosta pozicija, posebno sa Egzumom, Papapetruom...

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ne sam Safete said:

Jbm mu misa, imamo Madara i Aleksu na pleju prije Exuma. Nije projektovan da organizuje igru 40 minuta, nego u nekim varijantama.

 

A šta će da igra? Krilo pored Nanlija, Papapetrua i Trifunovića? Ili beka pored Pantera, Anđušića, pa i Alekse kada se vrati. Zato sam i juče rekao, koncepcija mi nikako nije jasna.

 

Sve utakmice na pripremama koje je igrao, i sve minute koje je juče bio na terenu, je bio na pleju. Jedino ako ne misliš da Žoc zamazuje oči protivnicima i na to troši cele pripreme, a sada će drugačije u EL da igra?

 

 

Po meni, jedini način da to ispadne dobro je da on započinje organizaciju ne direktno posle prevođenja, nego iz neke početne kretnje, gde bi se da li off ball blokom, ili uručenjem, već napravila određena prednost u odnosu na čuvara, pa iz te pozicije da ide neki pnr. I Teo tako funkcioniše u poslednjih par godina, doduše, iz potpuno drugih razloga očigledno.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa sigurno ce u  EL biti drugacije od vecine utakmica u ABA

Petorka koja je juce pocela (ili zavrsila tekmu) sigurno nece vidjeti ni minut zajedno protiv Albe, Kome je kakva uloga namjenjena ja jos uvjek nemam pojma. 

Sinoc sam se obradovao kad je usao Naneli, bukvalno sam zaboravio da ga imamo na klupi.

 

Neko je pominjao VJ i izjavu da mladi igraci ulaze kad stari naprave razliku. Kod Zeljka je uvjek drugacije. Dobiju sansu na pocetku, jer mnogo vise vrijede te minute kad je egal nego kad udjes na 20 razlike.

 

S Trifom se pozdravljamo citavo ljeto, on sinoc najbolji(dobro, ne racunam Cacapetrua)

 

Da sacekamo 5-6 ozbiljnijih tekmi pa onda da izvlacimo neke zakljucke o svemu pa tako i o Exumu. Nekako za moj ukus, previse mracimo a sezona nije ni pocela. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Inače, Alba dobila juče i Bamberg. Nisam gledao, ali vidim u statistici još jednu all around partiju Sikme, Smit isporučio svoje, Lo se vratio...

Pazite Bamberg što je raspodelio poene po četvrtinama. 😄

image.thumb.png.a88c0a0df8ed574d94fd2b6709db7654.png

 

Ne mogu da dočekam put u Berlin i utakmicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali ako se jedna stvar nameće, posle odgledanih svih pripremnih mečeva i ovog sa Cibonom - Nanli i Ćaćapetru zajedno u timu su haos. Od one blaže small ball varijante, gde je Nanli 3, Janis 4, do one ultra male gde je Nanli 4, Janis 5.

Kakva količina inteligencije na terenu, otvara baš mali milion kombinacija.

 

 

 

Fe-JBc-S2-Xo-AISdyp.jpg

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, realno *w said:

 

Po meni, jedini način da to ispadne dobro je da on započinje organizaciju ne direktno posle prevođenja, nego iz neke početne kretnje, gde bi se da li off ball blokom, ili uručenjem, već napravila određena prednost u odnosu na čuvara, pa iz te pozicije da ide neki pnr. I Teo tako funkcioniše u poslednjih par godina, doduše, iz potpuno drugih razloga očigledno.

 

 

 

 

Slicno sam razmisljao i mislim da cemo u EL gledati bas takve varijante, a Papa, Nunnally i Punter (kad prestane da igra iskljucivo iso) bi teoretski mogli to da mu omoguce. Vec sam pisao na live temi: Papa ce biti primarni organizator. Polu u sali, ali u svakoj sali pola istine

Link to comment
Share on other sites

Baš bitan meč protiv Albe za vas. Oni su kvalitativno najtanja ekipa u EL verovatno ali su neverovatno uigrani i sve vreme igraju svoje, kreću se non stop i promene i po nekoliko taktičkih zamisli po posedu, dosta rotiraju i uvek su u fazonu "next man up", jedini Sikma im je nezamenljiv. Praktično da nisu menjali ekipu ovog leta. Da je neka kasnija faza sezone bili biste jasan favorit u Berlinu ali ovako... Dosta ljudi misli da imate dobar raspored na početku ali ja bih uvek radije birao da probaš na startu da kokneš neuigranog favorita koga ćeš teško dobiti kasnije nego da igraš protiv slabijeg ali uigranijeg tima pa posle žališ za tom utakmicom koju ne bi prosuo kasnije. Na sve to, utakmica dolazi posle smešnog protivnika u ABA ligi, to je baš nebo i zemlja košarka šta čeka u EL u odnosu na Abu, van ovih par derbija.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, LakiJeMaloNervozan said:

A ko bi trebao nositi traku?
Imamo li iskusnijeg i boljeg?

Anđušić, ako nema boljeg kandidata.

 

EDIT: u stvari, bilo ko osim privatnika sa poludistance

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam verovao da je moguce da prodamo 11 soma sezonskih, i sa nekim prihvatljivijim cenama to mi nije delovalo realno... ako smo stvarno prodali ponavljam prodali 11 000 sezonskih mislim kapa dole bas prijatno iznenadjenje ali bas

:Hail::Hail::Hail:

:Hail::Hail:

:Hail:

:Hail::Hail:

:Hail::Hail::Hail:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inače, skroz mi je okej ako ćemo u ABAi imati priliku da gledamo mlađariju u dužim intervalima (jer su jelte rutineri odradili posao). Tristan mi je tu apsolutni favorit za gledanje, posebno dok nema Jama. Mada, moram priznati da je srce malo poskočilo kada sam vidio broj 13 na dresu, prvo trojka a onda i autoritativno zakucanje 🥰

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uvrnuto said:

Inače, Alba dobila juče i Bamberg. Nisam gledao, ali vidim u statistici još jednu all around partiju Sikme, Smit isporučio svoje, Lo se vratio...

Pazite Bamberg što je raspodelio poene po četvrtinama. 😄

image.thumb.png.a88c0a0df8ed574d94fd2b6709db7654.png

 

Ne mogu da dočekam put u Berlin i utakmicu.

Mi smo vec u Nemackoj. Inace kad se kupuje karta na sajtu, jos je malo mesta ostalo. Bice nas puno

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...