Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Konstitucija mu je bukvalno najmanji problem u igri. Šut je isto ok, čak i na ovom manjem uzorku ima oko 40% za tri, uveren sam i potencijal za još više.

 

Sve ostalo mi je problem. Neodlučan, skoro da ima 1 izgubljenu na 1 asistenciju, verujem da su napadi sa njime mnogo duži nego bez njega jer često provede 15 sekundi vrteći se sa loptom levo desno na 10 metara od koša i onda je jednostavno predavajući nekome drugom, kome je čuvar na glavi.

 

Napunio je 22 godine, sezonu i po kod Žoca, potpuno nemoćan u ABA ligi. Pri tome igra u timu koji bi po svim parametrima morao da mu odgovara, jer se igra napadačka košarka.

 

Apsolutno više nisam siguran šta da očekujem od njega..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, realno *w said:

Napunio je 22 godine, sezonu i po kod Žoca, potpuno nemoćan u ABA ligi. Pri tome igra u timu koji bi po svim parametrima morao da mu odgovara, jer se igra napadačka košarka.

 

nisu 22 godine neka basketaška zrelost a nije ni pola sezone od 02. oktobra do 23. novembra 🙃

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

 

nisu 22 godine neka basketaška zrelost a nije ni pola sezone od 02. oktobra do 23. novembra 🙃

 

Znaš kako, neki igrač odradi koledž do kraja, sa 22 godine se prvi put susretne sa seniorskom košarkom i on je svejedno jako mlad igrač za kojeg tek za godinu dve možeš znati šta da očekuješ.

 

Jam je pre KKPa odigrao dve sezone sa po 30-40 tekmi i 30 minuta po tekmi za Hapoel.  Mada mi je i tu bila upitna organizacija. 5apg lepo zvuči, ali kad shvatiš da je to 33-34 minuta po meču i lopta konstantno kod njega, onda to nije tako puno.

 

Ne pišem ovo u smislu da ga otpisujem, daleko od toga, samo da priželjkujem da počne da makar iznenađuje s vremena na vreme. Da makar svaku treću četvrtu tekmu odigra baš dobro, makar i protiv slabijih ekipa, pa da lagano gradi samopouzdanje na tome.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, realno *w said:

 

Znaš kako, neki igrač odradi koledž do kraja, sa 22 godine se prvi put susretne sa seniorskom košarkom i on je svejedno jako mlad igrač za kojeg tek za godinu dve možeš znati šta da očekuješ.

 

Jam je pre KKPa odigrao dve sezone sa po 30-40 tekmi i 30 minuta po tekmi za Hapoel.  Mada mi je i tu bila upitna organizacija. 5apg lepo zvuči, ali kad shvatiš da je to 33-34 minuta po meču i lopta konstantno kod njega, onda to nije tako puno.

 

Ne pišem ovo u smislu da ga otpisujem, daleko od toga, samo da priželjkujem da počne da makar iznenađuje s vremena na vreme. Da makar svaku treću četvrtu tekmu odigra baš dobro, makar i protiv slabijih ekipa, pa da lagano gradi samopouzdanje na tome.

 

Pa cek, ja znam da je makar na 2-3 tekme Partizana u Evroligi sto sam licno gledao Madar odlicno odigrao, i to kontinuitetu ako se dobro secam.

 

Valjda Baskonija i dve naredne tekme.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Alen Smailagić šest nedelja van terena.

Centar Partizana Mozzart Bet, Alen Smailagić je u utorak doživeo povredu prsta tokom utakmice protiv Barselone. Naknadnim pregledima i nakon urađenog snimka, potvrđeno je ono na šta se sumnjalo na samom terenu, a to je pucanje tetive na četvrtom prstu desne šake.

Povređena ruka je imobilisana, a očekivana pauza prilikom ovakve povrede je šest nedelja.

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kao što ste videli, ništa ipak od Smajlija, kaže ne da mu doktor, a on bi. 😄

 

Baš mi ga žao u PM. Baš se vidi da je željan igre. 

 

Bio sam do hale da se slikam sa igračima, brine me što je Lesor najsmoreniji. 😄

Balša takođe došao onim čarterom da podrži ekipu. 

 

Za Uvrnuti Partizan TV, @uvrnuto

  • Like 13
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uvrnuto said:

Kao što ste videli, ništa ipak od Smajlija, kaže ne da mu doktor, a on bi. 😄

 

Baš mi ga žao u PM. Baš se vidi da je željan igre. 

 

Bio sam do hale da se slikam sa igračima, brine me što je Lesor najsmoreniji. 😄

Balša takođe došao onim čarterom da podrži ekipu. 

 

Za Uvrnuti Partizan TV, @uvrnuto

Javi nam samo da li su te pustili u halu. :)

Sutra. :)

Edited by Don Radonja
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Shonewizard said:

Kakav maler. Pih. Nema poraza koji može da ubije volju koliko povreda bilo kog igrača.

 

Slazem se i to na vise nivoa - bude ti zao onako ljudski, a i povrede znaju da ubiju momentum u sezoni.

 

Brz oporavak Smailagicu, a sto se tice Partizana, izgleda da ce LeDay i Lessort opet morati da vuku ekipu u EL. Do sada su to odlicno radili, pitanje je koliko dugo to moze da traje. Mozda je resenje da Janis malo vise igra na 4?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Horium said:

 

Pa cek, ja znam da je makar na 2-3 tekme Partizana u Evroligi sto sam licno gledao Madar odlicno odigrao, i to kontinuitetu ako se dobro secam.

 

Valjda Baskonija i dve naredne tekme.

 

Prve dve u minusu sa indeksom (jedna od tih je Baskonija), posle toga su bile 2 solidne za koje sam se ponadao da će postati standard, ali ne da nisu, nego je to značajno opalo posle toga.

Poslednjih 5  tekmi prosečan indeks 2. Od 9 tekmi koje je odigrao, 4 je bio u minusu, Pera Božić da mu pozavidi.

 

To nije nivo koji je potreban Partizanu. Naročito jer je i ekipa koncipirana tako da on bude jedini čisti plej.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...