Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Čoveku je prst potpuno dislociran i videlo se u prenosu da je pod jakim bolovima. S obzirom da je šuterska ruka, čisto sumnjam da ovo može baš tako brzo da se sanira.

 

Dobro ste ušli u meč ali su vas praktično u drugoj četvrtini prelomili, a možda bi i ranije da Šarunas nije zaljubljen u Šanlija. Čini mi se da ključ igre protiv KKP leži u zaustavljanju tandema Lessort - Leday pa makar se i raspucao neko od bekova. Njih dvojica do sinoć nisu imali slab meč. Brodzianski meni deluje kao inteligentan ali dosta mekan igrač, ne baš etalon partizanštine, ali rano je za sud. Papapetrou je stvarno očajan napadački, nema on reputaciju nekog Lazića pa da igra samo odbranu, čovek trenutno ne može da pogodi baš ništa spolja.

 

Real je pod košem betonomešalka tako da vam tu šanse nisu neke.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@uvrnuto Bas si resio da nas zakopas na ovoj spanskoj turneji :furious:

 

 

 

 

 

Respect, zavidim...i da pozelim da se u Madridu ponesu kao gospoda prema nasim navijacima, iliti onaj fazon "Dobro vece! Karta? Izvolite udjite!"

 

 

 

P.S. Daj neke ekskluzive ala Tegi style: sta piju, jedu...jel Exumova zadnjica moze na crtu Suputovoj...ko im je frizer...Jel spanac iz strucnog staba naucio srpski i psovke...i ostale potpuno nebitne informacije.

Edited by Klipan
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klipan said:

Respect, zavidim...i da pozelim da se u Madridu ponesu kao gospoda prema nasim navijacima, iliti onaj fazon "Dobro vece! Karta? Izvolite udjite!"

 

Baš sam hteo da napišem da bi ljudi iz Madrida ovu situaciju mogli brutalno da iskoriste i da pokažu omraženom protivniku kako je to biti pravi domaćin. 

 

Kasnije ću vam već pisati kako je sve prošlo i kako sam uz puno sreće ušao. Stvarno su bili debili. 

 

Što se tiče Tegi ekskluzive, svi su smoreni, slušaju muziku i čačkaju telefone, nisam hteo da ih smaram. 

Ali zato Tegi kao da ima mrave u bulji, samo se šećka, gleda valjda nekog da smara. 😄

 

Jedino sam Smajlija pitao kako je i baš se vidi da je srećan što će moći da igra i što nije ozbiljnija povreda. 

Samo gornji deo prsta mu je zamotan i ne izgleda kao juče. 

 

Nadam se samo da nije da će igrati sutra, a onda pauza zbog operacije ili nešto slično...

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Da ne pričam kako je prolazio ceo dan, to smo svi praktično ispratili, krenuću od toga kad smo došli pred kompleks Kamp Nou. 

 

Unutar njega su Blaugrana, fudbalski stadion i ostali propratni objekti, a da bi se u kompleks ušlo potrebno je pokazati kartu na ulasku u kompleks, a ovaj put i pasoš. 

 

Prvi put kad sam pokušao na "glavnoj" kapiji izgledalo je ovako:

- passaport? 

- Serbian? Go to gate 11. 

 

Odemo na kapiju broj 11, kad ona zatvorena, a sve naše su slali tamo, očigledno samo da nas skinu s ku*ca. Pored je bila kapija 12, čini mi se, i gomila naših ljudi. 

 

Probaju, pa odu. Probao i ja i odbili me. Tj. nas, devojku i mene.

(@Beonegro hvala za preporuku u svakom slučaju :D) 

 

U međuvremenu sam pričao sa nekim momkom sa druge strane ograde koji je rekao da su njega pustili bez problema, pokazavši im naš pasoš. Verovatno je samo dosta ranije došao, mada sumnjam. 

 

Kasnije su neki momci rekli da su im pustili ortake sa bosanskim pasošima, a njih sa srpskim i crnogorskim nisu. 

 

Nastavimo mi da šetamo oko kompleksa da probamo da nađemo neki drugi ulaz, ali je na svim bila gužva, pogotovo na jednom gde su bili najverniji

 

Kako ništa nismo našli, reko' ajde da probamo opet na glavni ulaz, na kom je, u stvari, bila najmanja gužva. 

Dam ja devojci da ona pokaže karte, otvorim jaknu da se vidi neki random zeleni duks i skontamo nekog iz obezbeđenja koji je bio nekako pristojniji. Probamo kod njega, on nas pita jesmo li navijači Barselone, ja reko' Si, si! i pusti nas. Međutim, zaustavlja nas njegov nadrkani kolega koji ga napušava što nas je pustio, a onda ovaj krene njega da napušava kako smo mi navijači Barselone i da nas je zato pustio, a ja samo Si, si! 😄

 

Uđosmo mi konačno i jedva izdržah da ne prasnem u smeh i neku euforiju zbog ulaska.

 

Ali nije gotovo, sad treba konačno da uđemo u salu, gde će nam pre toga očitati karte. Međutim, kad su očitavali, pokazalo nam crveno, odnosno da nisu validne karte. Pitaju nas opet jesmo li iz Srbije, blabla, mi potvrdimo i kažu da sačekamo. 

Dočekali mi konačno nekog iz obezbeđenja koji kaže da krenemo sa njim. Jedan ide ispred nas, jedan iza. Ok, jedino što mogu je da nas izbace van kompleksa, ali sve se nadam da nas vode u sektor kod naših. I tako i bi, iako je i sama šetnja bila stresna jer smo prošli pored par izlaza iz kompleksa Međutim, opet treba da se očitaju karte, a nama opet jedna crvena, a jedna zelena. Šalju nas u ticket office koji je van kompleksa da nam urade nešto sa kartama, ištampaju nove, tj. validiraju.

Reko' nema šanse da izlazim napolje, mora nekako drugačije. Videh ja onog baju iz obezbeđenja što nas je doveo, pa ću sa njim da sredim. 

 

I 20 minuta mu objašnjavam kako su mi već jednom skenirali, pa da je zato crveno, a on jedva natuca engleski, pa zove kolege koje kao malo bolje znaju, ali koji su na moje "this guy brought us here" mislili da sam za tog lika rekao da je gej. 😄

I tako... 

 

Većali su 20-ak minuta i konačno nas sproveli bez skeniranja. 

Unutra je već bilo dosta naših, ali mislim da je bar još duplo, a možda i više, ostalo napolju.

Uglavnom, ušli smo par minuta nakon početka nakon 2 sata od kad smo prišli kompleksu. 

 

Ostali sa kojima smo zajedno ušli su uglavnom ulazili sa devojkama i noseći neka Barsina obeležja ili na kao neke press akreditacije, pretpostavljam lažne. 

 

Što se tiče nekog provociranja unutar hale koje su pominjali, nije ga bilo, a da nisu naši započeli. Bar da sam ja video. 

 

Atmosfera je bila super u prvom poluvremenu, kasnije su se oni (i igrači i navijači) razgoropadili, čini mi se pre svega, nakon onog zakucanja iz skoka u napadu (trećeg zaredom). 

 

Dosta ljudi je i tokom tekme bilo na telefonima, jer im neki saputnici nisu ušli, pa samim tim i nisu bili koncentrisani na tekmu i orni za navijanje. 

 

Šteta, da smo pobedili baš bi bila dobra priča. 

 

Kao što napisah, nadam se da će ovi iz Madrida ispasti fer, ali takođe se nadam da će ih naši iz kluba iskomunicirati sa Madridistima i da će obavestiti navijače da ne bude ko juče u cajtnot. 

 

Nadam se da niko ko je pročitao ovo nije očekivao preskakanje ograde, bežanje od redara, tuču sa policijom, hapšenja i sl. 😄

 

E, da, pošto nam na kraju jedna karta nije očitana, možda dobijem i neke pare nazad. I jare i pare. 😄

 

Evo vam "ukratko" moja mala avantura u spojleru. 😄

  • Like 18
  • Love 2
  • Thanks 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shikamaru said:

Možda je nekome ovo glupo pitanje ali ajde da vidimo

Da možete da birate, Jaramaz ili Madar? 

I dal biste prihvatili trejd na polusezoni? 

Za obrazloženje se dobija dodatan poen

 

Zadržao bih Jam-a, pre svega jer ima potencijal da bude bolji plejmejker. Mali je ovosezonski uzorak u EL, ali na sličan broj minuta, ima neznatno više asistencija, i više ukradenih lopti. Naravno, bitan je i kontekst i uloga koju igrač ima u ekipi.

 

Ognjena jako volim, i prednost mu je što je domaći igrač, ali kada se poredi ono što trenutno obojica prikazuju na terenu, mora da se uzme u obzir ko od njih ima 21-22, a ko 27 godina. Madarov plafon je objektivno mnogo veći.

Edited by fillam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tja, nije ništa posebno inferioran po merama, exum je svakako hibrid

 

Listed height1.90 m (6 ft 3 in)

Listed weight81.5 kg (180 lb)

 

hipotetičko pitanje madar vs jaramaz bi bilo pitanje 1/ defanziva ili ofanziva i 2/ sada vs par godina

jaramaz bi doneo bolju defanzivu i iskustvo ali nije on neki spektakularan igrač, tako da eto. sigurno bi ove sezone bio korisniji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Madar nema organizatorske sposobnosti, nedovoljno je agresivan u napadu i šut mu nije konstantan. Odbrana mu je dobra.

Jaramaz je sve ovo isto samo sa još slabijim šutem i pet godina stariji.

Između njih biram Aleksu a ako već mora neki domaći klinac da se forsira može Petrović.

Uh sa ovime se ne slažem, Jaramaz mi je agresivniji i pre svega odlučniji u napadu a po građi je čvšći i generalno bolji atleta od Madara samim tim efektivniji u prodoru

Što se šuta tiče u pravu si ali džaba kad Madar uđe u onaj njegov mode kad aktivno preskače otvorene šuteve. 

 

Nisam lud za sekund da pomislim da je Ogi talentovaniji, Madar je legitiman NBA prospekt, što neko reče daleko veći plafon i vrv će napraviti bolju karijeru, problem je što će najbolje partije vrv pružati u drugom dresu (protiv Partizana)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...