Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

23 minutes ago, Ne sam Safete said:

Stvarno bi bilo kul da zaživi skandiranje odbranaodbranaPartizaneodbrana


Ja se trudim i ako čujete nekoga, taj sam. 😄 Iz frustracija proizišlo.

Inače, kao što je @zorex pisao, navijanje odlično. Pogotovo u prvom poluvremenu, kada je bilo najpotrebnije, kasnije je bilo manje-više revijalno. Malo je bilo najvernijih, ali su bili dobri, nisu pravili sranja, nije bilo bespotrebnih skandiranja koja se ne tiču Partizana i bilo je dosta "saradnje" sa ostatkom hale. Sem povika Teu, mada vidim da u tome mnogi uživaju, čak više ostali nego najverniji.
Arena je baš bila podjednako popunjena, i nivo 200 i 400, čak i bočno. Na kraju 15.5k ljudi. Prošlu tekmu je bilo 16.5k, mada mi je delovalo da je bilo  2, 3k više nego sinoć. 
Ova pobeda je odlična podloga za Žalgiris, plus što ima nedelju dana odmora (za navijače), pa opet očekujem 15+ hiljada.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shonewizard said:

 

Mislim da je u ova dva meča Lesor od 11 ofanzivnih skokova samo jednom nerezonski odreagovao i zaglavinjao u neki brzi pokušaj završavanja. U ostalim situacijama je odlično vadio loptu vani i donosio prave odluke. Jedan od boljih pokazatelja koliko je bio fokusiran.

 

Da, ili kucanja, ili baš sigurna iznošenja lopte tipa 2-3 vođenja i uručenje.

 

Malo smo smanjili svičovanje, to i njemu prija, ali generalno izgleda jako dobro na terenu. Igra sa neverovatnom energijom, neke greške su uvek tu, ali opet. Jbt Žaite nije mogao pogledom da ga isprati.

 

7 minutes ago, Cooper said:

.22f87159701c9e384614afc9d3781a23.gif

 

 

Kako ne uđe ovo, prosuo ga je bukvalno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Cooper said:

.22f87159701c9e384614afc9d3781a23.gif

 

Brutalna finta Madara, Stalone umalo ostade bez kolena i kicme.

 

Elem, obratite paznju na kretanje Balse i Danila. Ovakvih situacija je bilo par puta bas ociglednih, da se sudare. Bez ulazenja sada u detalje ko je pogresio, ali je ocigledno da jos uvek ima dosta prostora za uigravanje kretnji u napadu. Jos kada proradi i papapetru, moze ovaj napad jos da napreduje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, odupri se ludilu said:

Ma ovi prvopozivci moraju da nabiju razliku da se Kopriva, Tristan i ostali istrpe. Naravno to je moguće u ABA ali sinoć je tekma tako tekla da je bilo mjesta i za njih.

Raduje košarkaški bezobrazluk/drskost  u naznakama Tristana. Neka nastavi. 

 

 

Sad kad reče Tristan, setih se one odbrane sa 2 blokade u razmaku od par sekundi, tu sam stvarno bio presrećan. 

Posle videh u statsima da se to drugo nije vodilo kao Tristanova blokada, ne znam na koju foru.

 

Pričao sam već, po meni ubedljivo najveći talenat u timu, limiti su mu ogromni. Kretnje, šut, sve je tu. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I dalje mislim da Tristan treba da solidno ojaca kako bi mogao da izraste u vrhunsku peticu na EL nivou, mozda i šire. Peticu koja nudi mnogo napadackih opcija, koja ima i potrncijal da visinom i inteligencijom bude i defanzivna pretnja.

 

Takodje i dalje mislim da se od igranja na 4 nece mnogo leba najesti u karijeri, da je njegova relativna-sporost nesto sto se ne moze promeniti.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

 

Da, ili kucanja, ili baš sigurna iznošenja lopte tipa 2-3 vođenja i uručenje.

 

Malo smo smanjili svičovanje, to i njemu prija, ali generalno izgleda jako dobro na terenu. Igra sa neverovatnom energijom, neke greške su uvek tu, ali opet. Jbt Žaite nije mogao pogledom da ga isprati.

 

Pored sjajnih partija, bas se vidi da mu je stalo i po reakcijama, koje nisu one od prosle sezone gde se lupa po glavi kada negde pogresi. Sinoc je nakon onog faula kada je preuzeo plejmejkera zatezao sorts i jeo se iako je sam faul bio na ivici i generalno nije napravio ko zna kakvu gresku. Puca od energije i zalaganja, grize za svaku loptu, stvarno za svaku pohvalu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, odupri se ludilu said:

Ma ovi prvopozivci moraju da nabiju razliku da se Kopriva, Tristan i ostali istrpe. Naravno to je moguće u ABA ali sinoć je tekma tako tekla da je bilo mjesta i za njih.

Raduje košarkaški bezobrazluk/drskost  u naznakama Tristana. Neka nastavi. 

 

 

S tim u vezi, minutaža je sinoć bila idealno raspoređena, i pitanje je koliko ćemo često imati taj luksuz u EL. Niko preko 25 minuta, 11 igrača u rotaciji.

 

Mislim, ono generalno kukanje kako smo sagoreli cijeli rezervoar protiv Milana mi je bilo baš čudno. Početak sezone je, nema akumuliranog umora, a i meč prije toga je bio protiv SC-a, a iskreno se nadam da su nam treninzi jačeg inteziteta od te utakmice. Takođe, James je čak i odmarao taj meč. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Alex_Serbia said:

I dalje mislim da Tristan treba da solidno ojaca kako bi mogao da izraste u vrhunsku peticu na EL nivou, mozda i šire. Peticu koja nudi mnogo napadackih opcija, koja ima i potrncijal da visinom i inteligencijom bude i defanzivna pretnja.

 

Takodje i dalje mislim da se od igranja na 4 nece mnogo leba najesti u karijeri, da je njegova relativna-sporost nesto sto se ne moze promeniti.

 

Za mene bi to bio kriminal. Zločin!

 

Ima perfektan šut, i to ne samo standardni big-man spot up šut, nego šut iz dirblinga, kretnje. Fintira, napada obruč, sve odlike četvorke su tu.

 

Ok, jasno je da će se mučiti sa ovim najbržim četvorkama, ali će iste morati baš dobro da mu pobegnu, pošto ima toliku prednost u visini i rasponu ruku. A sve u kombinaciji sa odličnim osećajem za blokadu. 

Sa druge strane, ne znam kako će te niže i brže četvorke da brane njegov šut, pošto pored visinske prednosti, ima izuzetno visok izbačaj, što je ključno.

 

Ne verujem da može ne znam kako da ojača, petica bi značila krljanje pod košem sa igračima koji će neminovno uvek biti u prednosti po pitanju snage. Ako se pronađe i snađe na četvorci, onda su dometi mnogo veći.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, uini said:

 

ma jasno, 25 cca razlike = licili na kosarkaski tim. sve ostalo je opsena i mimikrija.

 

Ma da, najviše zbog 25 cca.

I da, zbog toga što smo prvi put posle par godina sveli ispadanje u odbrini do nivoa gledljivosti, imali funkcionalne kretnje u napadu, i još nekoliko dobrih stvari. Da smo sa ovakvom igrom  izgubili utakmicu, napisao bih isto. I da,u  pravu si, mimikrija  sasvim dobro opisuje vremenski period od odlaska Trinkijerija do utakmice sa Virtusom ( ako posle nje ostanemo na barem sličnom nivou, ako ne,onda si u pravu i za opsenu). 

Link to comment
Share on other sites

 

P.s. da se jos jednom vratim na cetvrtak. Pomenu Realni nas izlazak i game plan u 3/4 na live temi. Usli smo brzo u bonus, ali smo im isekli svaki pokusaj momentuma i ritma. Opasno me podsetilo na nas mec pre 3 sezone protiv Venecije u Areni, kada smo sa vodjstvom usli u 3/4, oni izasli iz bonusa u prva 2 min, ali su nam bukvalno unistili sav (ne nesto briljantan, doduse) ritam koji smo imali. I rutinirali nas sa +14.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...