Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

14 minutes ago, Aman 2 said:

Moraćemo u Podgoricu bez Lesora, ako je pravde. Toliko sam razočaran igrom u prvom poluvremenu da se uopšte nisam mnogo radovao na kraju.

 

To je verovatno i zbog toga što se napravila atmosfera da će nas Partizan odvaliti sa 30 razlike. I ova utakmica je pokazala koliko će biti neizvesno za trofej ABA lige i da ni domaći teren neće praviti razliku. Žao mi je samo zbog ovoga na kraju jer reakcija Lesora kao da je bila znak za mnoge u publici da podivljaju i gađaju igrače Zvezde. Morao je i Željko da reaguje kako bi bezbedno igrači izašli sa terena. U svakom slučaju čestitam vam na pobedi. Verovatno ste obezbedili prvo mesto.

Edited by Volter
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne verujem da čovek napravi takav problem u onakvom momentu - nakon što smo napravili takav preokret i tekma se završila.

Kako god, nadam se da ga pored neizbežne kazne lige, čeka jedan ozbiljan razgovor sa Žocom i Savićem. U ozbiljan problem nas je uvalio, ali kasnije o tome.

 

Uglavnom, odbijam da mi to bude primarna uspomena na ovu tekmu. Sjajan preokret, sjajan stav u drugom poluvremenu, odlični Madar... Bravo momci.

 

 

  • Like 10
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se zaista trudim da uvek izvučem pozitivno, ali i dalje ne mogu da pređem preko igre iz prvog poluvremena. 

 

Onakvo ponašanje recimo Papapetrua kome Bentil opušteno kupi dva skoka u napadu je nedopustivo. Da ne navodim ostalo... i ne, nisam zadovoljan pobedom, bitno je i kako se pobedi, a ovo se pobedilo ni sam čovek ne zna kako, više na njihov raspad i naših par dobrih minuta gde smo ih slomili, opet više njihovom nepažnjom nego našom genijalnom igrom.

 

Mora mnogo bolje

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo da smo izgubili, bila bi ozbiljna bruka. Oni su igrali na Kampacov pogon, kada je on izašao, i Nedović i Dobrić, sa ovakvim Vildozom, to je ekipa iz (naj)donjeg doma ABA lige. A mi kompletni. Tako da - očekivano. I, što neko reče, ne znači apsolutni ništa za susrete u plejofu, to će biti skroz druga zverka.

 

Za Lesora ne znam šta bih reko, videlo se celu utakmicu da je nervozan, verovatno mu nije trebalo puno. Posle utakmice Željko je ostao da priča sa Petruševim, ovaj mu se nešto pravdao. Ne znam, ne deluje mi Petrušev kao prljav igrač. Pojaviće se valjda neki snimak pa ćemo videti više.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mfmilan said:

Ovo da smo izgubili, bila bi ozbiljna bruka. Oni su igrali na Kampacov pogon, kada je on izašao, i Nedović i Dobrić, sa ovakvim Vildozom, to je ekipa iz (naj)donjeg doma ABA lige. A mi kompletni. Tako da - očekivano. I, što neko reče, ne znači apsolutni ništa za susrete u plejofu, to će biti skroz druga zverka.

 

Za Lesora ne znam šta bih reko, videlo se celu utakmicu da je nervozan, verovatno mu nije trebalo puno. Posle utakmice Željko je ostao da priča sa Petruševim, ovaj mu se nešto pravdao. Ne znam, ne deluje mi Petrušev kao prljav igrač. Pojaviće se valjda neki snimak pa ćemo videti više.

 

Ne znam kako ne deluje Petrusev ali ni Lesor ne deluje kao folirant koji se bez razloga baca po terenu kako bi iznudio nesto. Na TV-u nismo videli kakav je kontakt bio. Verovatno ni sudije nisu imale bolji ugao.

Edited by LakiJeMaloNervozan
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dzep said:

Ja se zaista trudim da uvek izvučem pozitivno, ali i dalje ne mogu da pređem preko igre iz prvog poluvremena. 

 

Onakvo ponašanje recimo Papapetrua kome Bentil opušteno kupi dva skoka u napadu je nedopustivo. Da ne navodim ostalo... i ne, nisam zadovoljan pobedom, bitno je i kako se pobedi, a ovo se pobedilo ni sam čovek ne zna kako, više na njihov raspad i naših par dobrih minuta gde smo ih slomili, opet više njihovom nepažnjom nego našom genijalnom igrom.

 

Mora mnogo bolje

 

B1: Ponekad je ovakvo cupanje iz kanala daleko bolje za ekipu, nego da smo dobili sigurnije. Narocito ako se uzme u obzir koliki je preokret bio.

 

B2: zna i te kako. Pobili smo se napokon sa njima i krenuli da skacemo po jebenu loptu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tribina tiče, malo mi je falilo da se negde početkom druge četvrtine pokupim i odem. Ne zbog rezultata, nego zbog količine mržnje koja je bila svuda. I to ne prema Zvezdinim igračima, nego prema našim. Lik ispred mene je tako psovao sve naše igrače redom, takve psovke da se naježiš. Peo se na šipku, hteo da uđe u teren da bije sudije.. na kraju se na poluvremenu pokupio i otišao. I time meni omogućio da gledam do kraja.

 

Elem, ono što mislim da može malo da spusti tenzije i mržnju (pored odlaska Čovića i sličnih likova u penziju) jeste da nijedan tim više ne dominira po 10 godina u kontinuitetu. To stvori mnogo negativne energije na obe strane. Kod gubitnika očigledno, mrziš one koji te gaze godinama. Kod pobednika se stvori osećaj nadmoći, ako ne dobiješ, to je prevara. I onda i jedni i drugi isijavaju mržnju i tenzije.

 

Ovako, kad bi se smenjivali na godinu, dve, tri, oba osećaja imaju prostora da se izventiliraju i da ne dostignu tačku visokog pritiska.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bole Tyson said:

Ja ne razumem zasto ga je Zeljko zadrzao do kraja na terenu. Nema opravdanja za onakvo ponasanje. Monolog Jakovljevića na Areni mi samo jos jednom objasnio da mi je odlazak iz zemlje bio vrh odluka

Kada sam video ko su stručni sagovornici, znao sam da ću tekmu upaliti 5 minuta nakon propisanog termina, čisto da budem 100% siguran da ću ih promašiti. Ista stvar nakon završetka utakmice. 

 

Videh sada i zanimljive pres konferencije, sezona 2012 vibes.

Valjda ce i ishod sezone biti isti 🍻

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu reci da sam razocaran jer sam ocekivao da se prospemo. Iz hiljadu i jednog razloga o kojima ne bih sada. Zuljaju me zaista ovolike amplitude u zalaganju i pristupu. Nas napad uglavnom jeste vidljivo napredovao, medjutim jos uvek se gleda u pasulj pojedinacno za gotovo svakog igraca hoce li se pojaviti na tekmi, da li mu je dovoljno interesantna da se iscima and stuff. Defanziva dolazi i odlazi, nikakve konstante tu nema.

 

Lessort u skladu sa renomeom shabana sa kojim je i dosao kod nas. Jad i cemer. A Zeljkove reakcije na njegov koloritni buzdovanizam jos poraznije i tuznije.

 

Utisak upotpunjuju upisi na forumu  koji su za mene toliko zalosni i devastirajuci da nisam vican to ni pretvoriti u reci.

  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Isti scenario kao prošle godine sa Trifom. Da se baci senka na pobedu.

Tamo sve divni, počevši od flopera sa brojem 7 (koji btw nije dobio namernu za onu sekiricu na Lesoru), Dobrić koji nabija lakat u leđa Egzumu i Randu sa tarzankom koji konstantno provocira klupu.

Ko sto reče kolega iznad, kod Lesora kad krene nitro ide boost svega. Ne može da hvata sve, lomi obruče, razgrće okolo i da ljubi ruke dok ga biju.

Lesor je legenda, guraj majstore do titule!

  • Like 1
  • Love 6
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Isti scenario kao prošle godine sa Trifom. Da se baci senka na pobedu.

Tamo sve divni, počevši od flopera sa brojem 7 (koji btw nije dobio namernu za onu sekiricu na Lesoru), Dobrić koji nabija lakat u leđa Egzumu i Randu sa tarzankom koji konstantno provocira klupu.

Ko sto reče kolega iznad, kod Lesora kad krene nitro ide boost svega. Ne može da hvata sve, lomi obruče, razgrće okolo i da ljubi ruke dok ga biju.

Lesor je legenda, guraj majstore do titule!

 

Da li ti zaista mislis ovo sto napises?! Da li nekada razmislis o tome sto si napisao? 

Ko je iscenirao?! 😄 Zvezda? 

 

Pa jos ovo relativizovanje postupka Lesora i njegovo glorifikovanje. To je prilicno... da ne budem banovan kazacu samo "ruzno". 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Patriota iz kauca said:

Isti scenario kao prošle godine sa Trifom. Da se baci senka na pobedu.

Tamo sve divni, počevši od flopera sa brojem 7 (koji btw nije dobio namernu za onu sekiricu na Lesoru), Dobrić koji nabija lakat u leđa Egzumu i Randu sa tarzankom koji konstantno provocira klupu.

Ko sto reče kolega iznad, kod Lesora kad krene nitro ide boost svega. Ne može da hvata sve, lomi obruče, razgrće okolo i da ljubi ruke dok ga biju.

Lesor je legenda, guraj majstore do titule!

Kakav transfer blama od posta.

 

Cestitke na zasluzenoj pobedi.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mfmilan said:

Što se tribina tiče, malo mi je falilo da se negde početkom druge četvrtine pokupim i odem. Ne zbog rezultata, nego zbog količine mržnje koja je bila svuda. I to ne prema Zvezdinim igračima, nego prema našim. Lik ispred mene je tako psovao sve naše igrače redom, takve psovke da se naježiš. Peo se na šipku, hteo da uđe u teren da bije sudije.. na kraju se na poluvremenu pokupio i otišao. I time meni omogućio da gledam do kraja.

 

Elem, ono što mislim da može malo da spusti tenzije i mržnju (pored odlaska Čovića i sličnih likova u penziju) jeste da nijedan tim više ne dominira po 10 godina u kontinuitetu. To stvori mnogo negativne energije na obe strane. Kod gubitnika očigledno, mrziš one koji te gaze godinama. Kod pobednika se stvori osećaj nadmoći, ako ne dobiješ, to je prevara. I onda i jedni i drugi isijavaju mržnju i tenzije.

 

Ovako, kad bi se smenjivali na godinu, dve, tri, oba osećaja imaju prostora da se izventiliraju i da ne dostignu tačku visokog pritiska.

 

Pa da, daj svetini ono sto hoce, koga briga za sport i sansu da se svako bori za trofej dok god postoji sansa?

 

Upravo je u tome problem - sto se podilazi frustriranoj vecini umesto da se leci uzrok frustracije. KKP nije osvojio nista 2 ili 3 decenije? Prihvati to ili kreni da navijas za onog ko pobedjuje - nemoj da trazis da drustvo i drzava treba da koriste sport da bi se osecao bitnim u svojim ocima.

 

To ti je kao da si napisao - morate nam dati RS, vec osecamo frustraciju zbog gubitka CG i Kosova, bez obzira sto se time ne resava problem ljudi koji zive u Srbiji, BiH ili Hrvatskoj.

 

Ukratko - problem je upravo u ljudima koji su svoj smisao postojanja sveli na uspeh kluba za koji navijaju, pa mrze kad rezultata nema kao da ih neko zakida u stvarnom zivotu za nesto sto im pripada. Ispada da su su navijaci hrvatskih klubova budale, ispada da su navijaci Buducnosti budale, ma svi su u regionu su manje - vise budale jer ne znaju tajni recept kako doci do cilja - biti besan i pretiti da ces puci od frustracije i agresije sve dok ti se ne udovolji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lesor je bolid, to znamo već godinama, ali to ne bi trebalo da nešto što se završilo kao koškanje tretirati kao pokušaj ubistva.

 

Utakmica...čim smo u drugom poluvremenu, i mi konačno zaigrali malo rukometa,stvari su došle na svoje mesto.

 

Nadam se da će oba Argentinca ostati i sledeće sezone.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Pa da, daj svetini ono sto hoce, koga briga za sport i sansu da se svako bori za trofej dok god postoji sansa?

 

Upravo je u tome problem - sto se podilazi frustriranoj vecini umesto da se leci uzrok frustracije. KKP nije osvojio nista 2 ili 3 decenije? Prihvati to ili kreni da navijas za onog ko pobedjuje - nemoj da trazis da drustvo i drzava treba da koriste sport da bi se osecao bitnim u svojim ocima.

 

To ti je kao da si napisao - morate nam dati RS, vec osecamo frustraciju zbog gubitka CG i Kosova, bez obzira sto se time ne resava problem ljudi koji zive u Srbiji, BiH ili Hrvatskoj.

 

Ukratko - problem je upravo u ljudima koji su svoj smisao postojanja sveli na uspeh kluba za koji navijaju, pa mrze kad rezultata nema kao da ih neko zakida u stvarnom zivotu za nesto sto im pripada. Ispada da su su navijaci hrvatskih klubova budale, ispada da su navijaci Buducnosti budale, ma svi su u regionu su manje - vise budale jer ne znaju tajni recept kako doci do cilja - biti besan i pretiti da ces puci od frustracije i agresije sve dok ti se ne udovolji.

Izvini, ali o čemu ti pričaš?

 

Gde sam ja to napisao da nekome treba nešto dati na silu? Gde sam ja to pomenuo da sportski faktori ne treba da odlučuju? Gde sam ja to pomenuo ime bilo kog kluba?

Link to comment
Share on other sites

Nedopustivo ponašanje Lesora na kraju meča. Apsolutno nema opravdanja za ono, liga bi morala da ga sankcioniše, a u klubu da se ozbiljno pozabave ovim do kraja sezone. Dolaze nam najvažniji mečevi sezone, doček u gostujućim derbijima će mu sigurno biti "na nivou" i jednostavno nema prava na grešku. Ukoliko nije sposoban da kanališe svoje emocije i održi neophodan nivo profesionalizma, zahvaliti se na svemu učinjenom i nastaviti dalje (čitaj: krenuti po Milutinova 😁). Naravno, ova preuveličavanja sa komšijske strane (kao da je lik sa pištoljem došao na teren) i oprobani recept "crtanja meta" maksimalno iskulirati na svim nivoima.

 

Što se košarke tiče, ne sjećam se kad sam se zadnji put nervirao kao tokom prvog poluvremena. Krvarile su i oči i mozak. Tih 20 minuta ću skroz potisnuti, a ekipi čestitke na reakciji u 2/2. Fantastična energija, i još važnije pobjeda. Što se ABA lige tiče, definitivno je ovo daleko od gotovog kada je domaćinstvo u potencijalnom finalu u pitanju. Imam sasvim dovoljno prilika da se okliznemo do kraja. Svakako, ni ta prednost domaćeg terena nije nikakav garant, posebno što imam osjećaj da KKCZ u ovim mečevima ima psihološku prednost nad nama zbog ranijih sezona, i jednostavno nam još uvijek nije pošlo za rukom da protiv njih odigramo na nivou EL ekipe. Rekao bih čak, da naše osvajanje lige dolazi u obzir samo ukoliko uspijemo da probijemo tu blokadu, i da će rezultatski biti mnogo ubjedljivije nego što bilo ko očekuje. U svim drugim varijantama, oni imaju veće šanse.

 

Idemo sad na EL, mogli bi u četvrtak da obezbijedimo novog EL šampiona za sezonu 22/23 🙂

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...