Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

3 minutes ago, Instinkt said:

 

Rubit u mečapu sa Smajlijem ima spektar mogućnosti da pravi štetu. Ledej treba da izgura 35+, i da pritom ne upadne u neki problem sa faulovima. Bonga može biti problem, i tu će se i najviše osetiti odsustvo Ćaće. 

Dobro i kažeš,Smajli samo na onog Nemca kako se vec zove može,a na 5 bi mogao protiv Gilespija.Tako da ako su zajedno Lesor i Smajli,a Bajern igra sa Rubitom i Gilepsijem tu bi ja Lesora na Rubita stavio,dok Smajlija na Gilespija.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dobar u piku said:

Dobro i kažeš,Smajli samo na onog Nemca kako se vec zove može,a na 5 bi mogao protiv Gilespija.Tako da ako su zajedno Lesor i Smajli,a Bajern igra sa Rubitom i Gilepsijem tu bi ja Lesora na Rubita stavio,dok Smajlija na Gilespija.

 

Kaže Tegeltija da su i Trifa i Smajli roviti/prehlađeni šta god. Naneli, Zek, Matija zbirno 110 minuta u najavi, preljepo

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Instinkt said:

KKP ima 14 registrovanih, od čega su 2 juniora i 1 van stroja do kraja sezone. Ako je Đorđije Jovanović (kojeg iskreno i ne viđam više, možda je negde na pozajmicu poslat) junior, onda je i Tristan Vukčević. Obojica su 2003, i obojica manje ili više neupotrebljivi za ozbiljnu košarku. Tristana napune vršnjaci iz Mege.

 

Dakle za EL, 11 igrača, 2 centra i 1 krilni centar. 

Minutaža sa +1 na fc bi se rasporedila tako što bi Vukčević EL gledao iza klupe. 

 

Ako si gledao Zalgiris mogao si da primetis da ni Giedraitis nije upotrebljiv za EL kosarku, pa tako i Zalgiris ima samo 11 igraca. Mislim i da je to slucaj sa ekipama iz francuske lige, ni Baskonia nema mnogo igraca.

 

Uglavnom, napisao si da Partizan ima najmanje igraca na raspolaganju u EL, moje misljenje je da to nije tacno i naveo sam primere ekipa koje imaju isti broj upotrebljivih igraca.

 

8 minutes ago, kendrick said:

Jebiga, naveo si primer tri ekipe od 18. Od toga ekipu sa A licencom i dva francuza koji su manje-vise sigurni u nekom 3-5 godina prozoru. Tesko da je njihov primer potvrda da se u EL igra sa 12 igraca i jednim juniorom. Pritom, Partizanu spocitavas kvalitet spram Zalgirisa ali to ne racunas u slucaju Monaka, koji ima 9-10 igraca vrhunskog kvaliteta. 

 

Mislis na paralelno igranje ABA lige? Pa to je ove sezone setnja po parku (kako se vec kaze). Pravi izazovi pocinju tek na kraju sezone, u finalu.

 

Sto se tice primera, dovoljno je bilo da navedem samo jedan da opovrgnem tezu da Partizan ima najkraci roster u EL i na to sam se fokusirao.

 

8 minutes ago, kendrick said:

Tacno nam fali jedan 4/5 igrac i to primeri tri ekipe koje su drugacije formirale roster i cepaju sa 12 igraca nece promeniti. Moze i sa 300 jura da se pregura mesec, snadju se ljudi, ali ako ti stigne uvecani racun za struju u decembru najeb'o si.

 

I ja se slazem da fali, ali onda je jedan bek visak. Jer, ako se Papapetrou pomera komplet na 3, onda nema mesta vise za sve tri trojke, pa ako ce neka trojka na 2 onda nema vise mesta i za tu trojku i za Avramovica sa jedinice i za Puntera i za Andjusica. 

 

Idealan roster za sve ekipe iz donjeg i srednjeg doma EL je nekih 11 igraca koji daju doprinos + 4 koji pomazu u domacoj ligi/juniori koji ce tek za koju godinu moci da igraju EL. Recimo, KKCZ je u sezoni 2016/17 imala 10 igraca i onda je stigao Thompson, dakle 11, sve ostalo juniori.

Link to comment
Share on other sites

Za razliku od ovih opširnih postova tipa "mlaćenje prazne slame", stvarna situacije je vrlo jednostostavna: bez Balše imamo 12 registrovanih igrača, čim jedan ispadne iz rotacije, mi skidamo jednog manje, što je baš neozbiljno. 

Na to sve je dodatna muka što je većina raspoloživih igrača na 1-2-3, pa možemo i tokom utakmice da upadnemo u problem zbog ličnih, umora, šta god.

 

Ne postoji nijedna ekipa u Evroligi, koja ima jednog igrača koji je jedina rezerva na 2 pozicije. Pričam osnovim pozicijama igrača, naravno, ne o mogućnostima za krpljenjem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Son_of_a_gun said:


I opet ne radi. Uzeh karte za Real, bem ti karte, mislio sam uzeti i za Barsu ali nema šanse. Daj šta daš jbg.

 

gde je jebeno dugme za kupovinu? pokušavam da uzmem za Albu i PAO za neke ortake iz Belgije ali sad se osećam kao debil... help?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dobar u piku said:

Zek i Matijas dugo nisu igrali 70 minuta zbirno ali već vidim taj scenario,Smajli iako bude mogao igrati teško više od 5 min po poluvremenu.Vidim postavu sa 3 beka,gde bi Dante branio krilo protivnika,tako da se otvaraju minuti I za Yama.

 

Ovo sa Danteom mi je promaklo, on ima telo i fizikalije da parira krilu. Moguća opcija, svakako, zašto da ne

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

 

Ovo sa Danteom mi je promaklo, on ima telo i fizikalije da parira krilu. Moguća opcija, svakako, zašto da ne

Po meni on bolje brani igrace koji su 2/3 ili čista krila nego bekove ispod 190cm.Uspevao je prošle godine i Hezonju da zaustavi iako je Hezonja realno 3/4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

@goldberg

 

U redu, KKP uz Žalgiris ima najmanje igrača na raspolaganju. 

Opet ponavljam, sa +1 na fc ne bi nijedan bek morao van 12, jer bi Tristan EL gledao iz partera otprilike. 

 

Ne bi morao, ali ne ni imao nikakvu minutazu. A niko od tih igraca nije junior pa da gleda EL sa klupe.

 

Stvari su prilicno jednostavne - evo, doslo je pojacanje u reketu, rasporedi minute osam igraca na 1,2 i 3 tako da nijedan od njih nije u potpunosti skrajnut.

Link to comment
Share on other sites

Nek se jebu i sa sajtom i sa dizanjem cena. Govna will be govna. Cemu objavljivanje cena pred sezonu? Sad im zinulo dupe.

 

Fazon, hvala vam sto ste samo malo digli cene, djubrad jedna.

 

Sto se tice Minkena, jbg za Ćaću. I sta znaci da su jos neki roviti? E moj Zeljko, samo da ne bude sam pao sam se ubio sezona u EL.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam usepo da kupim Real/Barsu jedva, ali sam isto tako svaki put morao da selektujem druga mesta jer su prethodna bila zauzeta, verujem da su sve to moje rezervacije i da ce se sutra oko 10h ujutru osloboditi, ubedjen sam da nisam jedini jer se sajt raspadao. Bice karata, i problema sa tiketline sutra opet 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Nisam ispratio to sa pocetka sezone, sta kao objavili su cene karata za sve utakmice, koliko ce biti ABA utakmica, koliko EL, a sada se ne drze toga nego povecavaju iz utakmice u utakmicu? 

 

Tako je. Pocev od Asvela. Ja sam najvise obracao paznju na bok 400. Za neke timove je pred sezonu najavljena cena od 900 din, za one "atraktivnije" 1300. Asvel je bio manje atraktivan, pa je ipak pustena cena od 1300. A sada je za preostale od 1300 na 1500. Verovatno ocekuju da budemo zahvalni sto je samo "malcice" podugnuta cena.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Tako je. Pocev od Asvela. Ja sam najvise obracao paznju na bok 400. Za neke timove je pred sezonu najavljena cena od 900 din, za one "atraktivnije" 1300. Asvel je bio manje atraktivan, pa je ipak pustena cena od 1300. A sada je za preostale od 1300 na 1500. Verovatno ocekuju da budemo zahvalni sto je samo "malcice" podugnuta cena.

Hvala za objasnjenje!

 

Jeste "malo bezobrazno", ali dobro, i cene u prodavnicama rastu pa kao ajde i ovo.

 

Nije bas kao da su obecali na pocetku sezone, mada vidim sada da jesu tamo u septembru naveli da su to cene za celu sezonu:

 

 

A sada je:

 Cene_El_do_kraja.jpg

 

 

U principu izjednacili su sve utakmice kao da su sa top timovima, a uz to su jos podigli cenu Nivo 400 Bocno za te top timove. Dakle najlosije su prosli oni koji su kupovali najjeftinije ulaznice. 

 

Sad kad razmislim opet, ovo jeste bezobrazno, i ne malo. Sa tim navijacima se stvara masa i obaraju rekordi. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...