Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

32 minutes ago, goldberg said:

Ne moze onakav Bayern da bude favorit protiv Partizana nikako

 

Javljaj kladionicama da su pogresili. 

 

Bajernu je poslednji poraz kod kuce bio od Reala, pre 2 meseca i to su izgubili sa 4 razlike. Proslo kolo su isto bez Huntera izgubili od Barse u gostima 2 razlike.

Partizan je pre 3 kola izgubio od Valensije koja se isto raspadala sa povredama. Plus potencijalno neigranje Papapetrua je ozbiljan hendikep za nas, bukvalno nemamo nikakvu rezervnu 4orku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, goldberg said:

Ne moze onakav Bayern da bude favorit protiv Partizana nikako, nema tu nekog posebnog evroligaskog kvaliteta. Sa Hunterom je Partizan blagi favort, bez njega apsolutni favorit.

 

Bayernova prva petorka je Winston/Weiler-Babb/Bonga/Rubit/Gilespie. Na spoljnim pozicijama su tu jos DJ Seeley, Jaramaz, Walden i Giffey, ali pod kosem su tu samo Zipser i Wimberg - to je poziv da se Lessort pretvori u MVP kola ili da Partizan pogodi 10+ trojki uz visoke procente.

 

Naravno, sa Hunterom bi to bilo nesto drugo, ali je to i dalje ekipa bez Obsta i Lucica (ubedljivo najboljeg igraca). 

 

Sto pricas nama? Reci kladionicama 😁

 

Edit: Magija brzi 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, realno *w said:

 

 

Možda sam previše optimističan nakon ovih dobrih igara, ali mislim da jednom 33godišnjaku 10 dana izmedju 2 utakmice, nikako nije previše pauze.

 

Ali ok, svakako da nije dobar momenat, a i nedostajeće ekipi itekako. 

“Upravo ovako se i ja osećam, mentalno i fizički se osećam bolje u 32. nego u 22. godini svog života” – napisao je Nunnally.

1 hour ago, Magia said:

 

Javljaj kladionicama da su pogresili. 

 

Bajernu je poslednji poraz kod kuce bio od Reala, pre 2 meseca i to su izgubili sa 4 razlike. Proslo kolo su isto bez Huntera izgubili od Barse u gostima 2 razlike.

Partizan je pre 3 kola izgubio od Valensije koja se isto raspadala sa povredama. Plus potencijalno neigranje Papapetrua je ozbiljan hendikep za nas, bukvalno nemamo nikakvu rezervnu 4orku. 

Izgubili od Bona kod kuce za vikend.

Link to comment
Share on other sites

Kakva ložana, nepopravljivi smo. Sve može da se promeni ali taj grobarski karakter nikad. Pobedimo tri prosečne ekipe i daj Efes da se igramo. Izgubimo od tri prosečne ekipe, gotovo ne zna Željko, izlapeo, low iq ekipe.

Realnost je da je Bajern favorit s razlogom, fizički jaka, inteligentna ekipa, svesna svojih limita, igra prostu košarku i igra je 40 minuta isto. Bez Pape ode ta utakmica na +10 za njih, sa upotrebljivim Papapetruom u timu da se ljubimo u du*e ako budemo egal do kraja pa da Egzum u zadnjih par napada uneredi Vinstona.

Realna je pobeda nad Albom i borba protiv Fenera, pobeda nad Bajernom nije realna ali možemo da se ložimo svakako do četvrtka pa onda očekivani šamar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Patriota iz kauca said:

Kakva ložana, nepopravljivi smo. Sve može da se promeni ali taj grobarski karakter nikad. Pobedimo tri prosečne ekipe i daj Efes da se igramo. Izgubimo od tri prosečne ekipe, gotovo ne zna Željko, izlapeo, low iq ekipe.

Realnost je da je Bajern favorit s razlogom, fizički jaka, inteligentna ekipa, svesna svojih limita, igra prostu košarku i igra je 40 minuta isto. Bez Pape ode ta utakmica na +10 za njih, sa upotrebljivim Papapetruom u timu da se ljubimo u du*e ako budemo egal do kraja pa da Egzum u zadnjih par napada uneredi Vinstona.

Realna je pobeda nad Albom i borba protiv Fenera, pobeda nad Bajernom nije realna ali možemo da se ložimo svakako do četvrtka pa onda očekivani šamar.

Pokazali su momci da igraju dobro na strani gde je jaka atmosfera, što će sigurno biti u četvrtak(a prvi put da će jaka biti na gostovanju gde će se grobari čuti i oriti 40 min),mislim da se neki timovi na forumu mnogo uzdižu bez razloga(tu ne spada Zalgiris jer je taj tim stvarno moćan i po meni to je ta igra kao Bajern samo na steroidima),Pap je dosta bitan jer on ima ulogu na početku da smiri Bongu koji će dobiti krila posle ove tekme u Nemačkoj ligi,a s druge strane bez njega na 4 samo Smajli može u soluciji Rubit-Gilepsi/Hanter ekipe Bajerna.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Magia said:

Javljaj kladionicama da su pogresili. 

 

Ako Hunter igra onda i nisu toliko pogresili, bez njega je to slabiji sastav od Zalgirisa.

 

Ja prvi ne verujem u mantre "nema veze sta kladionice kazu, mi smo autsajderi/favoriti", ali umeju i oni da se previse oslanjaju na statistiku.

 

2 hours ago, Magia said:

Bajernu je poslednji poraz kod kuce bio od Reala, pre 2 meseca i to su izgubili sa 4 razlike. Proslo kolo su isto bez Huntera izgubili od Barse u gostima 2 razlike.
Partizan je pre 3 kola izgubio od Valensije koja se isto raspadala sa povredama. Plus potencijalno neigranje Papapetrua je ozbiljan hendikep za nas, bukvalno nemamo nikakvu rezervnu 4orku. 

 

Dobili su Valenciu, Virtus, PAO i Baskoniu, osim prvih sa liste sve ostale su bile onako lagane pobede sto dosta govori i o stanju njihovih protivnika. Inace su jedna od losijih ekipa ako se gledaju mecevi kod kuce - imaju 6 pobeda i 5 poraza. Dalje, taj minimalan poraz od Barcelone (a i pobeda protiv Efesa) je posledica katastrofalnog meca njihovih protivnika. Ne govori to nista o njihovom kvalitetu.

 

Evo, Zalgiris je pre meca sa Partizanom imao 8:2 kod kuce, dobio 6 od 7 meceva pre ona dva poraza, sta bi trebalo da se kaze za taj mec, kvota na domacina od 1,3? Pa ne, domacin je bio samo blagi favorit, ali nisu racunali na to da se Partizan sada, osim vrhunskog kvaliteta nalazi u odlicnoj formi (nakon pobede u derbiju).

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam pre par meseci na komšijskoj temi, ali važi i za ovaj slučaj.

 

Biti favorit po kladionicama može biti indikativno, odnosno ako se jedan tim smatra favoritom - ali je često smešan argument u priči o iznenađenjima i autsajderima. 
 

To što ti pričaš @goldberg je da postoji value u klađenju na Partizan, kao što npr. dvojka u Tel Avivu takođe ima dobar value pošto je domaćin na 1.30-1.40. 
 

To ne znači da je pobeda Bajerna očekivana, već je kvota odraz količnika ML modela, uplata na meč kao i potencijalne agende betting provajdera (namerno smanjivanje/dizanje kvote - u cilju balansiranja). Kladionice umeju često da prenaglase favorita ili potcene neki tim, ali to je rizik koji je opravdan ozbiljnim analizama, a ne zato što se previše oslanjaju na statistiku. Svaki rad sa datom podrazumeva i kontekst, a betting industrija možda i prednjači u kontekstualizaciji podataka zbog formi ekipa, H2H odnosa koji mogu zateći ekipe sa totalno drugačijim rosterom, igrača koji ne igraju...

 

Sve u svemu, meni se čini da je utakmica u Minhenu pa skoro 50/50, uzeći sve stvari u obzir. Ima i do toga da navijači suprotnog tabora često precene ili potcene ove druge - možda sam i ja taoc toga pošto verujem da 1.30-1.40 u Tel Avivu ako je Makabi bez Lorenca nije realna kvota. Tu mi je ipak malo precenjen Makabi, pre nego što je to slučaj sa Bajernom, pomenuo je neko danas, 1.74 je zapravo 57.5% verovatnoća pobede - što je relativno blizu fifti fiftiju. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Ne moze onakav Bayern da bude favorit protiv Partizana nikako, nema tu nekog posebnog evroligaskog kvaliteta. Sa Hunterom je Partizan blagi favort, bez njega apsolutni favorit.

 

Bayernova prva petorka je Winston/Weiler-Babb/Bonga/Rubit/Gilespie. Na spoljnim pozicijama su tu jos DJ Seeley, Jaramaz, Walden i Giffey, ali pod kosem su tu samo Zipser i Wimberg - to je poziv da se Lessort pretvori u MVP kola ili da Partizan pogodi 10+ trojki uz visoke procente.

 

Naravno, sa Hunterom bi to bilo nesto drugo, ali je to i dalje ekipa bez Obsta i Lucica (ubedljivo najboljeg igraca). 

JaMGdoi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...