Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ove je još bitniji jer se igra EL.

Em više utakmica, em je veća potrošnja u odnosu na EC.

Mi smo u ABA do sada igrali sa timovima iz donjeg dela, plus smo EL utakmice otvarali skoro bez faulova u prvoj četvrtini.

Bilo kakva veća potrošnja u ABA i faul trouble u EL smanjuje naše šanse drastično. Plus što vreme ide umor se akomulira.



Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Cooper said:

Ove je još bitniji jer se igra EL.

Em više utakmica, em je veća potrošnja u odnosu na EC.

Mi smo u ABA do sada igrali sa timovima iz donjeg dela, plus smo EL utakmice otvarali skoro bez faulova u prvoj četvrtini.

Bilo kakva veća potrošnja u ABA i faul trouble u EL smanjuje naše šanse drastično. Plus što vreme ide umor se akomulira.


 

 

 

Teškoe, kad je kiša blato je.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Sigurno nije losiji. 

 

 

 

To nije lošiji nam u startu ne znači ništa, jer je prošle godine igrao slabo i samo ozbiljan napredk bi se računao kao neki plus za ekipu.

 

A onda kad pogledaš - učinak u EL mu je tačno 3 puta slabiji nego u EC. Čak i u ABA ima nešto slabije statse. 

 

Tako da ti ovo nikako ne pije vodu, možemo dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Yam Madar je bolji igrac nego sto je to bio prosle sezone, u to nema sumnje. Godinu dana u sistemu Obradovica mu sigurno nisu odmogli i sada mu je mnogo lakse nego u prvoj sezoni. Sta statsi pokazuju - vrlo cesto isto sto i bikini. 

 

Nije poenta ovde samo Madar ili samo Avramovic - gledajte siru sliku. Poenta je da ove sezone, imate mnogo jacu bekovsku postavku tako da je Aleksina uloga, pa cak i Madarova, manje kriticna jer je tu Exum. Andjusic je po mom misljejnu, bolji od Moore-a. To je sve ozbiljan upgrade, sto je i logicno jer igrate EL. 

 

 

Dakle, prosle godine spoljna linija bila:

Kevin Punter, Dallas Moore, Gregor Glas, Aleksa Avramovic, Yam Madar.

 

A ove godine:

Kevin Punter, Dallas Moore Danilo Andjusic, Gregor Glas, Aleksa Avramovic, Yam Madar, Dante Exum.

 

 

Pricamo ovo iz perspektive ABA lige i predstojeceg derbija i potencijalnog gubitka ucinka Avramovica. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kooineeperk said:

Yam Madar je bolji igrac nego sto je to bio prosle sezone, u to nema sumnje. Godinu dana u sistemu Obradovica mu sigurno nisu odmogli i sada mu je mnogo lakse nego u prvoj sezoni. Sta statsi pokazuju - vrlo cesto isto sto i bikini. 

 

Nije poenta ovde samo Madar ...

 

 

Vidi, uopšte mi nije poenta da se uključujem u Kuperovu i tvoju raspravu, nego samo priča o Madaru. Trenutno ne igra ni trunku bolje nego prošle godine i to je to.

 

Aleksa - veliko je pitanje koliko će tu trajati povratak u pravi ritam, ogrombna pauza. On je i prošle godine igrao toplo-hladno, kada je bio full spreman, a kamo li posle ovolike i ovakve pauze.

Ipak, u odnosu na Madarovu ravnu liniju bledih partija, čak i to toplo-hladno deluje kao napredak.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@realno *w tesko da mozemo ono nazvati raspravom 🙂 

 

OK, ako gledas tako izolovano, samo ta dva igraca - za Aleksu mogu da se slozim - jeste toplo-hladno bilo, pitanje je kakav ce biti kad izadje iz povrede i sa podredjenijom ulogom koju ce imati (jer ce Exum svakako imati prednost). Zato i ne treba uzimati kao reper ono kad je bio totalno hot kao sto je komsija Alex to posmatrao. 

 

Za Madara, ne znam bas da li bih se slozio, onako na oko, a gledao sam vas i prosle i ove godine, i dalje mi ne deluje losiji. Na stranu to sto se od njega ocekivao mnogo veci napredak koji se trenutno ne vidi bas, ali ne treba zaboraviti da je ovog leta igrao i za repku, nije prosao pripreme kako treba. Dakle sa aspekta nekih ocekivanja, ne samo vasih navijackih vec i nas sa strane koji ga gledamo, jeste losiji, ali losiji u odnosu na ta ocekivanja, ne nuzno losiji u odnosu na proslu sezonu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...