Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ajde da ti odgovorim iako nisi zasluzio. Sto zbog ponasanja, sto zbog stava.

 

Gore napisano iskreno mislim.

Mislio sam da nije potrebno detaljno objasnjavanje, ali kad sam vec prozvan od strane stalkrera, da i odgvorim.

 

Za ABA nije bitno imati 26:0 vec pozicija pred plejof.

 

Vi imate kiks protiv Zadra i mi do prve pozicije mozemo na 2 nacina, bolji H2H uz isti skor, ili poraz manje.

Da bismo dosli do boljeg medjusobnog skora kljuc je u koncentraciji i da se utakmica na strani ne izgubi vecom razlikom, kao sto je slucaj bio prosle godine.

 

Naravno da bi bilo lepo dobiti, ali utakmica moze da ode na drugu stranu, pre svega zbog energije, koju smo mi zbog kratke rotacije mozda i potrosili, ili je na crvenom.

Tu treba biti pametan i balansirati izmedju must win utakmice koja je samo 3 dana kasnije i medjusobnog skora, kao sto sam i napisao.

 

Ja licno ne bih bio nezadovoljan i jednocefrenim porazom u ABA uz pobedu protiv Valensije i vas u EL.

Mi smo do sada trosili nosioce po 35 minuta u EL jedino kad bi ih ranije maksimalno odmorili u ABA, a to sad nece biti slucaj.

 

Nije nikakva tajna da bez Avrama i Smajlija za ovaj niz utakmica imamo znatno kracu rotaciju.

A naplata mozda dodje u ponedeljak, mozda u cetvrtak, a mozda za 10ak dana.

 

 

 

 

Edited by Cooper
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Cooper said:

Ajde da ti odgovorim iako nisi zasluzio. Sto zbog ponasanja, sto zbog stava.

 

Gore napisano iskreno mislim.

Mislio sam da nije potrebno detaljno objasnjavanje, ali kad sam vec prozvan od strane stalkrera, da i odgvorim.

 

Za ABA nije bitno imati 26:0 vec pozicija pred plejof.

 

Vi imate kiks protiv Zadra i mi do prve pozicije mozemo na 2 nacina, bolji H2H uz isti skor, ili poraz manje.

Da bismo dosli do boljeg medjusobnog skora kljuc je u koncentraciji i da se utakmica na strani ne izgubi vecom razlikom, kao sto je slucaj bio prosle godine.

 

Naravno da bi bilo lepo dobiti, ali utakmica moze da ode na drugu stranu, pre svega zbog energije, koju smo mi zbog kratke rotacije mozda i potrosili, ili je na crvenom.

Tu treba biti pametan i balansirati izmedju must win utakmice koja je samo 3 dana kasnije i medjusobnog skora, kao sto sam i napisao.

 

Ja licno ne bih bio nezadovoljan i jednocefrenim porazom u ABA uz pobedu protiv Valensije i vas u EL.

Mi smo do sada trosili nosioce po 35 minuta u EL jedino kad bi ih ranije maksimalno odmorili u ABA, a to sad nece biti slucaj.

 

Nije nikakva tajna da bez Avrama i Smajlija za ovaj niz utakmica imamo znatno kracu rotaciju.

A naplata mozda dodje u ponedeljak, mozda u cetvrtak, a mozda za 10ak dana.

 

 

 

 

Kraća rotacija od 9 evroligaških igrača, zanimljivo?

Link to comment
Share on other sites

Partizan u ovom trenutku ima 12 igraca za rotaciju sto je u najmanju ruku reci vise nego dovoljno, a u Januaru bi trebalo da ima na raspolaganju svih 15.

 

Sada ima:

Exuma, Madara, Pantera, Andjusica, Glasa, Nanelija, Papapetrua, Trifunovica, Ledeja, Vukcevica, Brodzianskog i Lesora.

 

Dakle 12. 

 

Lesor je projektovan da odigra derbi 35min kao i Ledej, sto cete videti u ponedeljak. Dakle Koprivica i Smajlagic su tu nebitni u toj prici. Ostatak minuta ce da pokrije Brodzianski jer je za to i doveden. Eventualno bi Smajlagic odigrao 5min da je zdrav.

 

Avramovic jeste bio znacajan za proslogodisnji Partizan ali za ovaj ce biti daleko manje, odnosno sa manjom ulogom. Na 2 nema mesta jer su tu Panter i Andjusic a na pleju sto je mahom igrao prosle sezone tu su Exum i Madar. Kolika je projektovana uloga za Avramovica, po mom misljenju ne vise od 10min za Evroligu i derbije, sto ce se videti njegovim povratkom, kada pricamo o znacajnim utakmicama. Eventualno da pogodi 5 trojki za redom pa da ga drzi Zeljko na terenu sto ce da se desi mozda jednom ili dva puta do kraja sezone.

 

Ne zaboravite da je placeno obestecenje za Madara i da Madar tokom sezone ima garantovane neke minute, posto cini mi se da Boston i dalje polaze neka prava na njega.

 

Osovina Partizana su Exum, Panter, Andjusic, Naneli, Papapetru, Ledej i Lesor. Svi oni ce biti na raspolaganju u fulu spremni.

 

Vec sam pisao o tome kako se Zeljku dopala ideja Uniksa (i Monaka) iz prosle sezone i samo gledajte kako ce i naredni derbi u Aba ligi kada svi budu spremni kako ce Zeljko opet igrati sa 8-9 igraca kao i meceve u Evroligi gde je neizvestan rezultat.

 

Tako je koncipiran Partizan da igra Evroligu sa uzom rotacijom do 9 igraca eventualno 10. da igra 5min a da ih ovi prospekti i vrlo dobre zamene bar za nivo Aba lige i utakmice sa slabijim protivnicima u Evroligi ako se ode na 15+ odmenjuju Madar/Avramovic, Glas, Trifunovic, Vukcevic, Smajlagic i Koprivica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jedibojan said:

Opet se vracam na Trifu. Ima 17 minuta u ABA, 9ppg, prosecan index 11, s tim da je tih 17 minuta kupio pre svega kvalitetnom odbranom. U EL igra sporadicno...

Zasto onda i Tristan ne bi mogao 20ak minuta u ABA?

Može, sve može, ali ako je neko projektovani nivo talenta poput Jovića i vidi da taj Jović igra više u NBA nego on u EL i zna da taj Jović ima bolje individualne treninge i da se sa njim u svakom smislu bolje radi nije mu teško da sabere dva i dva.

Nije lud da rilja dve godine da bi dobio 10 minuta u EL

Link to comment
Share on other sites

Ocekujem dobar mec i ako budemo peglali odbranu(znamo kad hocemo) nasu pobedu.....jesu kupili brdo igraca(Holand,Adams,Vildoza,Petrusev,Raduljica,Martin,Bentil.Ilic) i verovatno tu ne misle da stanu ali nekako mi se cini da je tu previse neplaniranih kupovina...igramo bez tri igraca(Smajli,Avram,Koprivica) koji bi odigrali u proseku po 10 minuta da su u rotaciji sto bi mnogo znacilo....sutra je ABA game tako da necemo imati pomoc Bodiroge van terena😀

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

 

A ovo je bitno zbog?

 

Jedina mesta koja su bitna su prvo ili drugo. Sa njima mozes da se nadas da ces dobiti protivnika cak i ako zaostajes u kvalitetu. Bez prednosti domaceg terena i bez iole kvalitetnog tima i strucnog staba mecevi tu nema sta da se trazi.

 

Uostalom, videli smo to u toliko polufinala ABA lige, pa i u onom prosle sezone - mecevi u Ljubljani i Podgorici neizvesni do samog kraja, napeti, konkurentni, mecevi u BG gotovo nakon petog minuta, eventualno petnaestog.

 

Isto to mislim i za finale - to kukanje na sudjenje navijaca dolazi iz utiska koji se ponese sa gostujuceg meca gde sudije uvek favorizuju protivnika (iste situacije na svom terenu se ne primecuju ili se vecina pravi luda, pa 35-15 u bacanjima protiv KKB izgleda kao jos jedan obican dan, a 20 bacanja vise za COL kao oruzana pljacka). Zato i nema tu nekog prostora za brejk, taj klub koji je u stanju da uradi to u ABA ligi je kandidat za F4 EL.

 

Pa upravo to što si napisao u nastavku. Polufinale u kojoj igraš protiv ekipe koja baš želi da te pobedi, a onda te i pobedi makar na domaćem terenu, je znatno ozbiljnije od 2 treninga.

 

Što se zadnjeg pasusa tiče, prošle godine 7 derbija bez pobede gostju. Partizan je tri odigrao kao domaćin, ukupna koš razlika +55. U gostima 2 koliko toiko neizvesne tekme i 2 dvocifrena poraza.

Ali ako kažeš da nema veze domaći teren, onda mora da je tako.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cooper said:

Bez Avrama, Smajlija i Koprive plus na strani treba misliti samo da razlika ne bude dvocifrena.

 

A za onaj EL duel pred 19000 treba ici na pobedu.

 

Pa tu je Brodziansky, nema vise razloga da se racuna Koprivica u 12 kad je dovedena zamena za njega.

 

Dakle, od igraca su tu Exum, Andjusic, Punter, Madar, Nunnally, Papapetrou, LeDay, Lessort, Trifunovic i Brodziansky, to je sasvim dovoljno za igranje na dva fronta. Avramovic i Smailagic mu tu dodju kao razlog za dodatni porez na luksuz, a ne na neke igrace bez kojih se ne moze.

 

42 minutes ago, realno *w said:

 

Pa upravo to što si napisao u nastavku. Polufinale u kojoj igraš protiv ekipe koja baš želi da te pobedi, a onda te i pobedi makar na domaćem terenu, je znatno ozbiljnije od 2 treninga.

 

Što se zadnjeg pasusa tiče, prošle godine 7 derbija bez pobede gostju. Partizan je tri odigrao kao domaćin, ukupna koš razlika +55. U gostima 2 koliko toiko neizvesne tekme i 2 dvocifrena poraza.

Ali ako kažeš da nema veze domaći teren, onda mora da je tako.

 

Ne razumem bas najbolje - ako si napisao da je iz ugla KKP bitno ko ce biti treci, onda nije jer i COL i Buducnost igraju dosta bolje na domacem terenu.

 

Cak i sa tom jednom utakmicom vise ne verujem da postoji problem, bitnije je (kao sto si napisao) ko ima prednost domaceg terena u finalu.

 

Sto se tice ABA lige, za Buducnost i Cedevitu igra samo drugo mesto na tabeli, tako da ce oni navijati za KKP sutra. Idealna racunica je da dobiju na domacem terenu KKCZ vise od poraza u BG i da dobiju KKP koji ce igrati rasterecen jer je vec obezbedio prvo mesto pobedom u gostima.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Cooper said:

Bez Avrama, Smajlija i Koprive plus na strani treba misliti samo da razlika ne bude dvocifrena.

 

A za onaj EL duel pred 19000 treba ici na pobedu.

Bez pomenutih igras od pocetka sezone,ne vidim cemu njihovo pominjanje.Ove godine imaju ukupno sva trojica preko nekoliko minuta.Za eventualni poraz nema alibija druze,Jer je KKP dosta jači i pricati ove neisnovane priče je nista drugo nego Zla namera i pravljenja alibija ako se pukne.

Tu si negde u ravni sa “prepoštenim” i nadasve realnim sportskim delatnikom Tegeltijom.

Ali bilo bi bezveze da ne idete na pobedu i u prvom meču.😀

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/25/2022 at 8:25 PM, jedibojan said:

 

 

7 minutes ago, Siki said:

Bez pomenutih igras od pocetka sezone,ne vidim cemu njihovo pominjanje.Ove godine imaju ukupno sva trojica preko nekoliko minuta.Za eventualni poraz nema alibija druze,Jer je KKP dosta jači i pricati ove neisnovane priče je nista drugo nego Zla namera i pravljenja alibija ako se pukne.

Tu si negde u ravni sa “prepoštenim” i nadasve realnim sportskim delatnikom Tegeltijom.

Ali bilo bi bezveze da ne idete na pobedu i u prvom meču.😀

 

Avramovic je najbolji two way igrac Paritzana pored Exuma, plus zna da ima jak vajb protiv zvezde, domaci igrac tog kvaliteta je jako bitan za sutra, jer sigurno da ce biti prekidanja ili ko zna cega jos ako Partizan bude vodio, strancu je teze objasniti te stvari, a ako bude gadjanja predmetima tek je tad teze da se racionalizuje, Madar sutra ce biti bas tesko koriscen i tu bi idealan Aleksa bio. Takodje Smajli na 5 bi mogao, jer zvezda minorno spusta loptu na post igru centara. Koprivica mozda samo kad je tu Kuzmic da parira visinom. 

Edited by Dobar u piku
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dobar u piku said:

 

Avramovic je najbolji two way igrac Paritzana pored Exuma, plus zna da ima jak vajb protiv zvezde, domaci igrac tog kvaliteta je jako bitan za sutra, jer sigurno da ce biti prekidanja ili ko zna cega jos ako Partizan bude vodio, strancu je teze objasniti te stvari, a ako bude gadjanja predmetima tek je tad teze da se racionalizuje, Madar sutra ce biti bas tesko koriscen i tu bi idealan Aleksa bio. Takodje Smajli na 5 bi mogao, jer zvezda minorno spusta loptu na post igru centara. Koprivica mozda samo kad je tu Kuzmic da parira visinom. 

Nema potrebe objasnjavati Sta bi oni radili i mogli da su tu.Ali ih Nema prakticni od pocetka sezone,tu je bila poenta mog upisa.

Da sutra nema Lesora,Pantera ili pak Ledeya koji su tu i nosioci su od pocetka sezone ta prica bi pila vodu i bila ispravna.

Ovako je ona u rangu price,tesko cemo alo ne budu igrali Tristan i Glas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

Ne razumem bas najbolje - ako si napisao da je iz ugla KKP bitno ko ce biti treci, onda nije jer i COL i Buducnost igraju dosta bolje na domacem terenu.

 

Cak i sa tom jednom utakmicom vise ne verujem da postoji problem, bitnije je (kao sto si napisao) ko ima prednost domaceg terena u finalu.

 

Sto se tice ABA lige, za Buducnost i Cedevitu igra samo drugo mesto na tabeli, tako da ce oni navijati za KKP sutra. Idealna racunica je da dobiju na domacem terenu KKCZ vise od poraza u BG i da dobiju KKP koji ce igrati rasterecen jer je vec obezbedio prvo mesto pobedom u gostima.

 

 

Au jbt.

 

Da li stvarno treba da objašnjavamo zašto mislim da bi hipotetičko polufinale CZ-Bud ipak bilo malo kompetitivnije, nego CZ-FMP?

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, realno *w said:

 

 

Au jbt.

 

Da li stvarno treba da objašnjavamo zašto mislim da bi hipotetičko polufinale CZ-Bud ipak bilo malo kompetitivnije, nego CZ-FMP?

 

Ma kakav jbn FMP, o cemu ti pricas? Pa oni na vecini gostovanja nisu favoriti.

 

Prve cetiri ekipe se vec znaju, ostalo je samo da se vide dve stvari:

 

1. Ko ce biti prvi. (KKP ili KKCZ)

2. Ko ce biti drugi. (Deluje da je KKP u TOP 2, KKCZ moze sa porazom sutra da ugrozi sebi prednost domaceg terena u polufinalu).

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, goldberg said:

 

Ma kakav jbn FMP, o cemu ti pricas? Pa oni na vecini gostovanja nisu favoriti.

 

Prve cetiri ekipe se vec znaju, ostalo je samo da se vide dve stvari:

 

1. Ko ce biti prvi. (KKP ili KKCZ)

2. Ko ce biti drugi. (Deluje da je KKP u TOP 2, KKCZ moze sa porazom sutra da ugrozi sebi prednost domaceg terena u polufinalu).

 

Evo, pošto treba da se crta:

Pisam sam o eventualnoj situaciji u kojoj bi CZ bila druga, a FMP treći. Je l to toliko teško za shvatiti? Situaciji u kojoj bi CZ mogla da bude u prednosti u finalu, jer bi u isto ušla sa 2 treninga.

Prošle godine je CZ izgubila u polufinalu u gostima, kući igrali majstoricu koju su kontrolisali, ali opet bio aktivan meč do kraja. Takvo polufinale ne može da se poredi sa mečevima protiv FMPa.

 

A taj FMP trenutno ima 7-1, u gostima su odigrali 3 meča, 2 su pobedili, od toga jedan Cedevita Olimpija u gostima, gde su vodili i po 13-14 razlike. Jedini poraz u gostima od CZ.

 

Budućnost jeste favorit za treće mesto, ali zaostaju 2 pobede za FMPom i to treće mesto neće doći samo od sebe. I to je jedina i vrlo prosta stvar koju sam želeo da kažem.

Link to comment
Share on other sites

Napisao si:

 

Quote

O značaju prednosti domaćeg terena ne bih trošio reči. Posebno u slučaju ako se Budućnost ne uozbilji u narednom periodu i ne napadne to treće mesto.

 

Ja sam to procitao kao da ce KKCOL da zauzme to trece mesto ako ga ne osvoji KKB, to je sve.

 

Sto se tice KK FMP, oni su dobili 1 razlike u Cacku, to je dovoljno da se vidi kako ce da se provedu na buducim gostovanjima. Njihova uloga je samo da odrzi Covicevu iluziju kako mu je klub i dalje u vrhu i da obezbedi KKCZ prednost u borbi za vrh.

 

A cak i da uzmemo da je to tvoja teorija moguca, za Partizan je sasvim svejedno ko je treci ako oni budu prvi. O "majstorici koja je bila aktivna do samog kraja" protiv COL ne bih, bukvalno je bilo 13 razlike pred poslednju cetvrtinu i sve je bilo rutinski do samog kraja.

Link to comment
Share on other sites

O utakamici protiv Reala ste već ispisali dok ja stigoh da se "nakačim" na forum. 

Pa bih se samo ponovio:

Odbrana, odbrana, Partizane odbrana!

 

Napisao bih koju o atmosferi u Madridu. Opet ću u spojler za one koji žele da pročitaju. 

Spoiler

Bez ikakvih problema smo ušli u halu. Jedini problem je što nije bilo piva. Sa alkoholom. 😄

 

Ja sam uzeo karte u sektoru ispod onog gde su bili smešteni čarter navijači, a ispade i da su ostali bili tu negde, pa smo se na kraju svi grupisali. 

 

Doduše, najverniji su bili na jednoj polovini duž te tribine, a ostali na drugoj. 

Oko 600 ljudi po slobodnoj proceni. Plus je bilo u drugim delovima hale još 50-100.

 

Pored užasnog navijanja generalno, hala je jako neakustična za navijanje i nekako je čudno građenja, ne znam. Totalno je taj deo izolovan. Ljudi koji su bili iza naše klupe kažu da nas skoro uopšte nisu čuli. Baš ludo zvuči, ali i kad sam malo pustio snimak utakmice nisam čuo navijanje. Ili baš jako slabo. 

Prvo, što se tiče užasnog navijanja, izbor pesama je bio sledeći:

- Kosovo - Srbija

- Oj Kosovo Kosovo

- Pravda za grobare

- Pa neka pesma na taj fazon #pravdazagrobare

- Pa one naše žalopojke Samo jedno ime znam i sl. 

 

I to sve u prvom poluvremenu kada smo imali aktivan rezultat, da ne pričam da smo vodili, beše, 6 razlike. 

 

Drugo, neki ljudi kao da su došli samo da bi se uslikali. Čačkaju telefone i prate fudbal.

 

Da ne pričam o tim našim bolidima koji pale cigare i prave probleme redarima, ulaze u neka mini koškanja, itd. 

 

Da ne bude da mračim, meni bude uvek super, samo što nikad ne pobedimo :D, ali baš teško podnosim te naše lobanje. 

 

Sve u svemu, kao što @Dzep reče, Madrid brutalan i provod odličan.

 

Još samo da je pobeda... 

 

Edited by uvrnuto
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Realnost nije briga na koju se Kuper obazire 😄 

 

Nedostaju Avram, Smajli i Koprivica. Moz' mislit. Kao da Bulsima sa pocetka 90ih nedostaju Stacey King, Will Perdue, Scott Williams, Craig Hodges, Dennis Hopson, Cliff Levingston (morao sam da guglam naravno, izaberite bilo koja 3). I dalje imate 12 igraca. Jeste da su medju njima Glass, Trifunovic i Tristan, ali ova dvojica poslednjenavedenih imaju neke minute i doprinos, nisu igrac manje kao kod nas Lazic, Lazarevic, Holland, Raduljica... 

 

Evo i nama ce nedostajati Raduljica, Ilic, Topic, verovatno i Lazarevic/Holland, mozda i Markovic. Zadar je dobio Zvezdu sa 6 i po FIBA CL igraca (u najbolju ruku), mozete i vi sa 4-5 EL F4 igraca, da ne pominjemo ostatak. 

 

Zategao nas je Dusko, ali i dalje nam je roster napucan nebitnim igracima, onima koji nemaju kvalitet za ovaj nivo. 

 

Jedino sto ce vam nedostajati, realno, jesu navijaci - ali verujem da ce i njih biti. 

 

Ma samo neka bude fer i sportski, bez idiotluka na tribinama, a i na terenu, pa ko pobedi bolji je u tom trenutku. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...