Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, realno *w said:

 

Neće, ali bi moglo u dobroj meri da bude bitno za nastavak ABA sezone. Zvezda već ima ozbiljan kiks sa Zadrom kući, u slučaju naše pobede, išli bismo na +2 i još derbi na domaćem terenu u drugom delu. Znam da je daleko sve to, al nešto ne mislim da će tu biti previše poraza za KKP i CZ do kraja, kad se uhvati ritam.

O značaju prednosti domaćeg terena ne bih trošio reči. Posebno u slučaju ako se Budućnost ne uozbilji u narednom periodu i ne napadne to treće mesto.

 

 

 

Nece ove god biti svinca kao prosle, a i Radonjic se uvek uzdao u domaci teren, sto Dusko sigurno nece, vec ce napasti punu arenu. Neko ko je uspeo da nadmasi Real i Barsu, sigurno nece odustati od titule pa makar bili i cetvrti na kraju regularnog dela. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

 

Suma sumarum Tristanu je najbolje da pali, a i vama je bolje da imate nekog na kog se možete više osloniti što ovaj Poljak jeste

Tristanu je najbolje da zaboravi da je megagigatalenat i da pocne ozbiljno da rilja kod najboljeg trenera evrope, da ne bi prosao kao Pecarski

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, realno *w said:

Kada protivnik to sve zna, naravno da će gledati da ga uvuče u takve situacije, pa je ukupan utisak o odbrani sasvim prosečan.

Ne mogu se sloziti, da ne bi sad detaljisao i pisao opet kilometarski upis, ukratko:

 

Avramovic je overall sa svim plusevima i minusevima u odbrani bio daleko iznad proseka bekova defanzivaca i u Evrokupu i u Aba ligi prosle sezone a odgledao sam poprilican broj meceva u oba takmicenja. U Evrokupu je cini mi se usao u uzi izbor za defanzivca sezone. Kakav ce biti u Evroligi ostaje nam da vidimo kad se vrati, tad mozda bude prosecan, al mozda i ne. U svakom slucaju za nivo Aba lige i dalje nesumnjivo bice jedan od najboljih defanzivnih bekova, nikako prosek.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Tristanu neko treba da objasni onu floskulu 10% talenat, 90% rad. I to što pre jer je podosta vremena prošlo a on nije ni bekap, nego bekap bekapa.
 
Što se tiče Alekse, ako je on dobar defanzivac onda je i Dobrić.
 
To što zujiš okolo, mašeš rukicama i hastluješ, ne čini te dobrim defanzivcem.

Od Dobrića je za ukradenu više bolji defanzivac.
A i Aleksa sa svim svojim manama je uz dužno postovanje, daleko bolji igrač.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Sam B said:

Što se tiče Alekse, ako je on dobar defanzivac onda je i Dobrić.

 

To što zujiš okolo, mašeš rukicama i hastluješ, ne čini te dobrim defanzivcem.

 

18 minutes ago, Sam B said:

ali obojica su u najbolju ruku prosek defanzivci.

 

U svetu realnosti porediti Dobrica i Avramovica defanzivno nije cak ni za smejanje posto vidim da ti je nesto smesno u mom upisu.

 

Aleksa Avramovic je na polusezoni u Evrokupu bio proglasen za najboljeg defanzivca. Znaci sve i da nije najbolji ne moze biti prosecan.

 

Mozda ti se ne svidja kako su glasali Gm-ovi u Evrokupu tada, ali su ga head coach-evi Aba lige na kraju sezone proglasili za treceg najboljeg defanzivca iste, posle Lazica i Holinsa.

 

Ipak bi ta glasanja na vecem uzorku ljudi iz sveta kosarke da ne kazem struke da ne kazem trenera uzimao kao relevantnija nego Sam B-ova licna percepcija.

 

Lepo sam naglasio da za takmicenja u kojima je igrao prosle sezone-Evrokup i Aba liga, bio iznad proseka i to daleko posto u obe lige imas jedno 50 bekova minimum, a on je usao u uzi izbor u oba takmicenja i to ne samo za bekove vec za sve igrace u ligi. Dakle daleko iznad proseka.

 

Dobric je bukvalno najdonji dom u Evroligi sto se tice defanzive a u Aba ligi je mozda prosek.

 

Sto se tice Avramovica u Evroligi i da li je prosek ili nije, to cemo da vidimo uskoro. Samo dobro pogledaj sve bekove svih evroligaskih ekipa i za koliko njih mozes reci da su zaista dobri defanzivci pa ces shvatiti sta je prosek. Pogledaj Zvezdu samo Nedovic, Vildoza, Ivanovic, Markovic, Holand... Da ne idem dalje u druge timove.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

U svetu realnosti porediti Dobrica i Avramovica defanzivno nije cak ni za smejanje posto vidim da ti je nesto smesno u mom upisu.

 

Aleksa Avramovic je na polusezoni u Evrokupu bio proglasen za najboljeg defanzivca. Znaci sve i da nije najbolji ne moze biti prosecan.

 

Mozda ti se ne svidja kako su glasali Gm-ovi u Evrokupu tada, ali su ga head coach-evi Aba lige na kraju sezone proglasili za treceg najboljeg defanzivca iste, posle Lazica i Holinsa.

 

Ipak bi ta glasanja na vecem uzorku ljudi iz sveta kosarke da ne kazem struke da ne kazem trenera uzimao kao relevantnija nego Sam B-ova licna percepcija.

 

Lepo sam naglasio da za takmicenja u kojima je igrao prosle sezone-Evrokup i Aba liga, bio iznad proseka i to daleko posto u obe lige imas jedno 50 bekova minimum, a on je usao u uzi izbor u oba takmicenja i to ne samo za bekove vec za sve igrace u ligi. Dakle daleko iznad proseka.

 

Dobric je bukvalno najdonji dom u Evroligi sto se tice defanzive a u Aba ligi je mozda prosek.

 

Sto se tice Avramovica u Evroligi i da li je prosek ili nije, to cemo da vidimo uskoro. Samo dobro pogledaj sve bekove svih evroligaskih ekipa i za koliko njih mozes reci da su zaista dobri defanzivci pa ces shvatiti sta je prosek. Pogledaj Zvezdu samo Nedovic, Vildoza, Ivanovic, Markovic, Holand... Da ne idem dalje u druge timove.

Avramovic je bio prosek u Evrokupu

Link to comment
Share on other sites

proglasili za treceg najboljeg defanzivca iste, posle Lazica


Čekaj, ovo je ozbiljno, nije zajebancija? [emoji23]

Da budem siguran, pričamo o Branku Laziću, EHF Hall of fame igraču, rekorderu lige po broju faulova, i sviranih i nesviranih?

Možda je vrijeme da prestanem da pratim košarku.
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, jedibojan said:

Tristanu je najbolje da zaboravi da je megagigatalenat i da pocne ozbiljno da rilja kod najboljeg trenera evrope, da ne bi prosao kao Pecarski

Ovo bold definitivno, ali ako je budući no1 pik bio spreman da ode stepenicu niže , a da dobije minute onda je po mom skromnom mišljenju to dobra ideja i za njega i za njemu slične.

Jović igra u NBA u Majamiju jer je prošle godine igrao u Megi imao ulogu i minute, da je igrao u Zvezdi ili Partizanu mi bi sad komentarisali kako treba da rilja kod ovog ili onog trenera da dobije 5 minuta u EL i da zbog toga što je to takmičenje iznad njegovog trenutnog nivoa nema pravo na grešku. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Son_of_a_gun said:

 


Čekaj, ovo je ozbiljno, nije zajebancija? emoji23.png

Da budem siguran, pričamo o Branku Laziću, EHF Hall of fame igraču, rekorderu lige po broju faulova, i sviranih i nesviranih?

Možda je vrijeme da prestanem da pratim košarku.

 

Nije.

 

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1627105/Branko-Lazic-najbolji-defanzivac-ABA-lige.html

 

Dobi Lazic Holinsa za jedan glas.

Treneri su glasali kao sto vidis.

 

Meni je Holins dosta bolji defanzivac od Lazica, ali nisam bio trener abaligaskog kluba i nemam prava glasa. 

 

Kad smo kod Lazica on je i dalje za nivo Aba lige odlican defanzivac, a ako ste gledali El odlican je bio i u poslednje dve utakmice, mada nije to vise onaj Lazic iz 16/17 sezone kada je bio jedan od kandidata za defanzivca sezone u Evroligi.

 

Da se vratimo na Partizan i Avramovica, ako je bas slucajno da Avramovic udje u kandidata za defanzivca sezone i u Evrokupu i u Aba ligi a da se ovde pise da je prosek. Onda ili ljudi ne znaju sta je prosek ili Devil i Sam B su strucniji i pozvaniji da glasaju, ali na forumu.

 

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ovo bold definitivno, ali ako je budući no1 pik bio spreman da ode stepenicu niže , a da dobije minute onda je po mom skromnom mišljenju to dobra ideja i za njega i za njemu slične.

Jović igra u NBA u Majamiju jer je prošle godine igrao u Megi imao ulogu i minute, da je igrao u Zvezdi ili Partizanu mi bi sad komentarisali kako treba da rilja kod ovog ili onog trenera da dobije 5 minuta u EL i da zbog toga što je to takmičenje iznad njegovog trenutnog nivoa nema pravo na grešku. 

Leday skapava, Smajli je ponovo povredjen. Obilje minuta u ABA za Tristana. Neka ih zasluzi

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jedibojan said:

Leday skapava, Smajli je ponovo povredjen. Obilje minuta u ABA za Tristana. Neka ih zasluzi

Ne ide to baš tako da u EL ne igraš , a da u ABA igraš, živeli smo u toj zabludi godinama.

Oni koji igraju u EL igraju i ABA, ali sa drugom raspodelom minuta.

Uostalom zna to i Obradović, zato je došao Poljak 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, realno *w said:

 

Neće, ali bi moglo u dobroj meri da bude bitno za nastavak ABA sezone. Zvezda već ima ozbiljan kiks sa Zadrom kući, u slučaju naše pobede, išli bismo na +2 i još derbi na domaćem terenu u drugom delu. Znam da je daleko sve to, al nešto ne mislim da će tu biti previše poraza za KKP i CZ do kraja, kad se uhvati ritam.

O značaju prednosti domaćeg terena ne bih trošio reči. Posebno u slučaju ako se Budućnost ne uozbilji u narednom periodu i ne napadne to treće mesto.

 

A ovo je bitno zbog?

 

Jedina mesta koja su bitna su prvo ili drugo. Sa njima mozes da se nadas da ces dobiti protivnika cak i ako zaostajes u kvalitetu. Bez prednosti domaceg terena i bez iole kvalitetnog tima i strucnog staba mecevi tu nema sta da se trazi.

 

Uostalom, videli smo to u toliko polufinala ABA lige, pa i u onom prosle sezone - mecevi u Ljubljani i Podgorici neizvesni do samog kraja, napeti, konkurentni, mecevi u BG gotovo nakon petog minuta, eventualno petnaestog.

 

Isto to mislim i za finale - to kukanje na sudjenje navijaca dolazi iz utiska koji se ponese sa gostujuceg meca gde sudije uvek favorizuju protivnika (iste situacije na svom terenu se ne primecuju ili se vecina pravi luda, pa 35-15 u bacanjima protiv KKB izgleda kao jos jedan obican dan, a 20 bacanja vise za COL kao oruzana pljacka). Zato i nema tu nekog prostora za brejk, taj klub koji je u stanju da uradi to u ABA ligi je kandidat za F4 EL.

Link to comment
Share on other sites

Posto opet Alen nije tu, ocekujem Lesora na ogromnoj minutazi. Imace tri igraca koja ce se menjati na njemu. Umarace ga, faulirati, pa bi bilo dobro, da nastavi sa lepim procentima sa slobodnih bacanja. Bas me zanima , ko ce biti na najvecoj minutazi kod njih na 5...Mitrovic ili Martin. 

Preko 30 min ocekujem i za Lideja, Pantera, i tu negde blizu Exuma. Isto tako i ocekujem veliku minutazu, Ivanovica i Vildoze. 

 

Link to comment
Share on other sites

Brodz moze protiv Kuzmica lepo da parira visinom,dok Pap na 4 mora da igra kad nema Zeka,moze on parirati Petrusevu u post odbrani,a s druge strane ako ne moze da ga probija 1 na 1 licem onda nije za ozbiljnu kosarku vise.Takodje vise se oslobadja prostoran za Djusu,a možda i za Pap-a da bude izmena Naneliju i Zeku ako udje dobro u mec.Najvise se brinem za Madara,ako ga budu gusili, a pusti se rukomet bice jako teško da prenese loptu,a kamoli organizuje napad.

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Milos 3.14 said:

Ne ide to baš tako da u EL ne igraš , a da u ABA igraš, živeli smo u toj zabludi godinama.

Oni koji igraju u EL igraju i ABA, ali sa drugom raspodelom minuta.

Uostalom zna to i Obradović, zato je došao Poljak 

Opet se vracam na Trifu. Ima 17 minuta u ABA, 9ppg, prosecan index 11, s tim da je tih 17 minuta kupio pre svega kvalitetnom odbranom. U EL igra sporadicno...

Zasto onda i Tristan ne bi mogao 20ak minuta u ABA?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angola said:

Posto opet Alen nije tu, ocekujem Lesora na ogromnoj minutazi. Imace tri igraca koja ce se menjati na njemu. Umarace ga, faulirati, pa bi bilo dobro, da nastavi sa lepim procentima sa slobodnih bacanja. Bas me zanima , ko ce biti na najvecoj minutazi kod njih na 5...Mitrovic ili Martin. 

 

 

Obrni okreni Leror ce imati ogromnu minutazu, ali od tri nabrojana u velikoj prednosti je u odnosu na dva. Prosle godine je unosio Mitrovica u kos, dok od pocetka sezone Zvezdin skok uzasno trpi kada je Hasan u igri a ako znamo da je off skok Lesorov forte resenje u vidu Kuzmica se samo namece kada je on u igri. Tako da ne verujem da cemo gledati mnogo nekih drugih duela osim Lesor Kuzmic. 

 

Zanimljiviji ce biti duel na 4 gde ce Lidej i Bentil kao primarne cetvorke da na pocetku ukrste koplje a kasnije ce u zavisnosti od desavanja na terenu da se menjaju Papapetru i Petrusev, s tim da Zvezda mozda iznenadi sa Lazarevicem na cetiri. 

 

Poziciju broj tri necu da spominjem tu ste 99% bolji. 50% poena ce biti sa Dobricevog ili Holandovog cuvara. 

 

Broj dva i jedan ste bolji mada je u nejakim plejmejkerima jedan jedan. 

 

 

Vrlo vrlo zanimljiv duel nas ocekuje prvi od mnogo ove sezone, i verujem da cemo uzivati u strategijama dva iskusna trenerska vuka, znam da ste zaobitni sto Vlada Jo nije tu pogotovo moj brat Instinkt ali sto kaze Obra radimo sa onim sto imamo. 
Domaci teren Javor Vildoza Lesor trenutna forma Panter sta znam 55 45 sanse za vas. U EL idu malo vise. 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cooper said:

Bez Avrama, Smajlija i Koprive plus na strani treba misliti samo da razlika ne bude dvocifrena.

 

A za onaj EL duel pred 19000 treba ici na pobedu.

 

Sto ti kazes odbraniti 41 razlike. Mislim postoje retki momenti u proslosti kada nisi trolovao a oni su se zadnjih par godina izgubili like tears in a rain. 

Ne vidim potrebu da trolujes na 6 razlicitih tema 24/7, nit zanimljivo nit duhovito a pritom zestoko smara.

 

Znam da vam je u IV/3 bas zanimljivo kad 1945 odlepi na neku infantilnu foru al brate ne mora svaki dan svaki upis da bude pecanje. 

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...