Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Posle 2-3 dana detoksa, valjda sam spreman danas da pogledam tekmu.

 

Ono u petak je bila ozbiljna sramota. Jedna loša tekma može svakome da se desi, ali godinu i par meseci ponavljanja istih grešaka, ne spada pod "jedna loša tekma". Pokušavam da smislim scenario u kome Žoc to rešava, ali nikako ne mogu da zamislim šta bi to tačno bilo.

Pogotovu jer sam sve bliži misli da problemi u odbrani kreću upravo od njega i njegovih zamisli koje ova ekipa, kao i prošlogodišnja, ne zna da izvede.

 

Uveren sam da ponovo izađemo na teren sa Albom i pustimo igrače da igraju čoveka bez nepotrebnih svičeva i gluposti, da bi u 5 od  5 tekmi primili max 80 poena. Što je isto puno, ali opet nije 100.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Auh koliko ste mračni. Nekad imam osjećaj da su nas ove sušne godine napravile mnogo razmaženijim navijačima nego što smo bili, iako to logički nema nikakvog smisla 😄

 

Izgubili smo na EL gostovanju. Pa šta? Od ove Albe bi, u ovom momentu, izgubili i u Areni. Jednostavno, uigran i ozbiljan tim, a partija koju su odigrali protiv nas je (po meni) u gornjem dijelu njihovih mogućnosti. Čestitke protivniku i ide se dalje.

 

Naravno, jasno mi je potupno da je većini problematičan način na koji je meč izgubljen i kako je to djelovalo u nekim momentima, ali ekipa se koliko toliko upristojila do kraja i na momente pokazivala određeni kvalitet. Eto, bilo je i šuteva da se priđe na jednocifrenu prednost, međutim, promašeni su i poslovično je automatski stizao odgovor od protivnika (otprilike jedan od onih mečeva gdje u jednom momentu ukapiraš da ih ne bi dobili da se igra 3 dana).

 

Sa igračke strane, mi u ovom momentu nemamo luksuz (na EL nivou ga vjerovatno nećemo imati ni ukoliko timski postanemo mnogo uigranija ekipa) da nam Janis i James kombinovano imaju indeks 1 , a +/- respektivno -14 i -19. Bukvalno, Zagor i Danga nivo (i to kad im nije dan). To posebno boli u situaciji kada igramo 38 minuta bez pravog pleja i kada upravo sa te pozicije 3 očekujemo dodatnu kreaciju i prednost u odnosu na protivnika.

 

Od pozitivnih stvari izdvaja se Dante. Jasno je da ne može biti plej u pravom smislu te pozicije, ali je isto tako jasno da može biti ozbiljno oružje na EL nivou ukoliko se stavi u pravi kontekst. Brutalne fizikalije zaista, a kapiram da u smislu kondicije ima još dosta lufta. Šteta što je ono fantastično zakucavanje ostalo u sjenci lošeg rezultata. Svakako, tranzicija, poneki drive&kick, opasnost po obruč protivnika i nekih 35% za tri su odličan starter kit.

 

Danilo isto pokazuje da je sazreo u ozbiljnog napadača čak i na EL nivou. Meka ruka, ima tu i nekog šlifa u kreaciji, jedini minus su ona dva vezana promašaja sa bacanja, ali kapiram da je to kod njega stvarno izuzetak.

 

Generalno, napadački su kako tako, nosioci (sem pozicije 3) stizali do nekih pristojnih brojki (čak su i procenti bili na timskom nivou skroz okej 53%, 41% i 75%). 84 poena na kraju, bez pleja i u jednoj specifičnoj situaciji, ostavljaju utisak da bi na toj strani terena relativno brzo mogli da budemo vrlo opasni.

 

Sa druge strane, o odbrani ste već manje više dosta toga napisalo. Nisam saglasan samo u dijelu da je ovo nastavak od prošle sezone, jer se nekako olako zaboravlja da je ovdje ipak dosta novih igrača, posebno iz ugla uloga i minutaže koju će oni imati, i da je potpuno nemoguće očekivati da 7. oktobra stvari budu posložene. Protiv Albe su maltene 100 minuta uzeli igrači koji su novi. Trebaće vremena da stvari dođu na svoje, neke možda neće nikad ni biti ispravljeni, ali kao i svi ostali timovi imamo svoje mane i prednosti.

 

Dajte taj MZT da se igramoooooo... 😁

 

Mora malo pozitivnije, đuskamo opet EL, sezona je duga, ozbiljnih igrača imamo u rosteru, može to da izgleda sasvim dobro. 🙂

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Jakob Aman said:

U Skoplju +20 u Vitoriji -20 i tako u krug 😄

Jeste sala ali na niske ste grane spali ako ovako nesto ocekujete.Baskonija u 3 kola u ACB ima vec 2 poraza,daleko je to od EL gostovanja od kog se pribojavas da ne dobijes po usima.Zapravo sasvim suprotno,nit su neka sila niti imaju vreo domaci teren.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kažem, da se desi 30 razlike od najslabije ekipe, uđu im trojke haos, mi se ispromašujemo, ok, desi se.

 

Ali kada ti gledaš godinu i po dana gubljenja u sviču, onda ne znam čemu tu možeš da se nadaš.

 

 

Jedini razlog zašto nismo toliko patili od toga je što smo prošle godine imali jako mali broj kvalitetnih tekmi. Pa opet, kada je došlo ono ključno, primili smo 103 poena od Burse, a od Zvezde, koja je napadački bila dosta skromna ekipa, smo u 3 poraza u proseku primali 85 poena.

E sad, igra se EL, otrežnjenja stižu brzo. Mi smo dozvolili Albi 31 asistenciju, ne moramo da naglašavamo da će im ovo biti rekord sezone sigurno, kao i da prošle godine, ova ista ekipa, nijednom nije bila blizu toga.

Njihova dva visoka Sikma i Timan  su imali 12 asistencija, samo 2 manje od kompletnog KKPa. Naravno, Timanu je ovo rekord karijere.

 

Protivniku je potrebno bukvalno 2 pasa da dođe do otvorenog šuta, 3-4 do zicera. Broj poseda koji mi dozvoljavamo je poptuno neverovatan, jer ne postoji nikakav problem u organizaciji.

Najgore od svega je što to nisu ne znam kakve akcije, samo treba malo brže lopta da ide i mi smo posle 10 sekundi napada poptuno pogubljeni.

 

7 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Jeste sala ali na niske ste grane spali ako ovako nesto ocekujete.Baskonija u 3 kola u ACB ima vec 2 poraza,daleko je to od EL gostovanja od kog se pribojavas da ne dobijes po usima.Zapravo sasvim suprotno,nit su neka sila niti imaju vreo domaci teren.

 

Aspolutno se slažem sa tobom, al eto gledao sam Baskonija  - Valensija i ono što sam video od Tomsona je nešto što nisam siguran da znamo kako da rešimo.

 

Mada smo prošle sezone znali da rešimo kada je organizacija u rukama jednog čoveka, nama je veći problem kompletna timska igra u napadu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Jeste sala ali na niske ste grane spali ako ovako nesto ocekujete.Baskonija u 3 kola u ACB ima vec 2 poraza,daleko je to od EL gostovanja od kog se pribojavas da ne dobijes po usima.Zapravo sasvim suprotno,nit su neka sila niti imaju vreo domaci teren.

 

Ova ekipa je izgubila od Borca na gostovanju u pripremnom periodu.

Sa druge strane, sve utakmice ove sezone (pripremne i zvanične) su igrane na gostovanjima.

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, realno *w said:

 

Aspolutno se slažem sa tobom, al eto gledao sam Baskonija  - Valensija i ono što sam video od Tomsona je nešto što nisam siguran da znamo kako da rešimo.

 

Mada smo prošle sezone znali da rešimo kada je organizacija u rukama jednog čoveka, nama je veći problem kompletna timska igra u napadu.

Paaa,Exum je kvalitet koji zaista moze da cuva zaista mnogo toga u Evropi,ali bas mnogo.Da znate sta radite na terenu ne bi mu Tomson bio problem.Pogotovo sto je Tomson zapravo neka siromasna verzija njega,pametniji mozda ali isto se uzda na atletiku a atleticniji od Exuma na 1 2 u evropi nije niko.

 

Ako si pratio ja sam navijao da taj Tomson dodje u Zvezdu,duplo vise asistencija nego izgubljenih,atletika tranzicija ali losiji sut.Jos nedokazan u EL,sve i da bude u najboljem izdanju vasa ekipa je toliko dobra da vi morate da gazite iako Kotzar Tomson budu imali najbolji dan.Stvarno koliko oni mogu vi mozete duplo.

 

Znas ko vama mozda bude bio veci problem, Markus Houvard.Bolji igrac od Adamsa ali slicne muke prozivljava,muci se,u EL je sve promasio.E sad kakvu odbranu igrate ne bi me cudilo da pruzi sav svoj potencijal.

Takodje ako Gidtraitis/Gudraitis(ne znam sta je pravilno) bude igrao kako zna mogu da vas razbiju i na njega,2 pasa vasa odbrana vec u rasulu a on coskari negde i ne promasuje.

 

Sve je do vas,to gostovanje je jedno od prijatnijih u EL,ne bi smela opet bruka da bude.

56 minutes ago, Luchifer89 said:

 

Ova ekipa je izgubila od Borca na gostovanju u pripremnom periodu.

Sa druge strane, sve utakmice ove sezone (pripremne i zvanične) su igrane na gostovanjima.

 

A vidi,bude li Zvezda odigrala jos 2 stabilna meca sa dobrim rezultatom ja cu zaboraviti Olimpijakos iako je bilo gazenje,gazenje.

Vama je problem sto ste celu proslu sezonu igrali istu indijanstinu,ista odbrana,isti otvoreni sutevi protivnika,razlika je samo sto su tamo protivnici promasivali.Zato ste i igrali egal sa Liatkbelisom,jedan sa Hamburgom,Huventud vas prakticno dobio 2 put,sve malo bolje trojkaske ekipe.

A u napadu Panter nije bas toliko dominantan,da posle svakog tajma prodje izolacija.Jeste on doktor tu,bice tu strasnih partija ali nije tako jednostavno.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, UDresuKvinsiMilera said:

Paaa,Exum je kvalitet koji zaista moze da cuva zaista mnogo toga u Evropi,ali bas mnogo.Da znate sta radite na terenu ne bi mu Tomson bio problem.Pogotovo sto je Tomson zapravo neka siromasna verzija njega,pametniji mozda ali isto se uzda na atletiku a atleticniji od Exuma na 1 2 u evropi nije niko.

 

Nama problem nije individualna odbrana, skoro ni na jednoj poziciji, samo timska. Stavi ti onog Kapuštu iz Cibone sa Egzumom 1 na 1, neće videti koš. Ali kad tiu krenu uzastopni blokovi, nama Kapušta baci 15 asistencija.

 

 

1 hour ago, UDresuKvinsiMilera said:

Ako si pratio ja sam navijao da taj Tomson dodje u Zvezdu,duplo vise asistencija nego izgubljenih,atletika tranzicija ali losiji sut.Jos nedokazan u EL,sve i da bude u najboljem izdanju vasa ekipa je toliko dobra da vi morate da gazite iako Kotzar Tomson budu imali najbolji dan.Stvarno koliko oni mogu vi mozete duplo.

 

I ja ga priželjkujem u Partizanu, od početka prošle sezone, kad je vezao neke DD-ove sa asistencijama, a posle i nas nagrdio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo i ja da se upisem i zahvalim drugarima na divnom iskustvu i druzenju. Bila mi je cast i zadovoljstvo upoznati vas ❤️

 

Na zalost, Zeljko i igraci nas nisu ispostovali.

 

 

Sto se igre tice, necu reci nista novo. Dali smo 84 poena na individualni kvalitet. A primili 100 jer nam je timska odbrana losija od zbira igraca. Sto neko rece, da smo bukvalno 40 minuta svi sve preuzimali bilo bi znacajno bolje.

Zasto se udvaja npr. Sikma kad je i moj komsija od 10 godina znao da je opasniji u pasu nego u igri 1-na-1, nikako ne razumem.

Bice to sve bolje tokom sezone, ali da li ce biti prekasno, videcemo.

 

On the bright side, videli smo kako igra Dante sa sve XXL guzicom.

Edited by Marvin
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2022 at 10:49 AM, uvrnuto said:

Mi i kad smo bili na 16:16, to nije izgledalo, a ni slutilo na dobro.

Egzum je dao 11 od tih 16, što je možda i govorilo o našem napadu u tim momentima. Odbrana nije postojala, a oni su se skoro svi upisali već na pola četvrtine i igrali su raznovrsno. 

 

30:4 je bila serija posle toga... Kasnije smo još i super spustili, ali do 12(?) razlike najmanje, i ne vredi. Nama nije ulazio taj bitan šut, a skoro su ga svi imali da spuste na ispod 10. Nakon toga su nas uvek kažnjavali trojkom ili sa 2+1.

 

Blat super odigrao, ali mislim da je falilo baš te agresije koju Haos spominje, a već sam pisao da se patio kad je odbrana bila agresivnija. 

Olinde mi se jako sviđa, mnogo je nezgodan, kao što sam pomenuo već. 

O Sikmi nema šta da se priča. 

 

Sve u svemu jedno veliko razočarenje zbog putovanja i poraza praktično već u prvom poluvremenu.

S obzirom da sam već rezervisao još neka, možda i bolje što su me odmah u startu spustili na zemlju. 

 

Da ne zaboravim da pozdravim kolege @zorex, @Magia i @Marvin i njihove ortake i da vam potvrdim da su face i u RL! Nadam se da će nekad biti prilike i za duže druženje i više piva, sada je sve bilo prilično nabrzaka. 

 

I naravno, da još jednom opljunem naše najvernije idiote. To su teški nemači pojma što se tiče navijanja, ali kao i što znamo već, jelte. Da ne pominjem politiku, z majice i skandiranje Rusiji... 

 

Dok vam pišem ovo, stižem u neko alternativno berlinsko mesto, da se nađem sa drugom i drugaricom.

I prekidam pisanje.

Javila mi drugarica da će tu biti još naših

Kad ono... 

Ulazi @Marvin, jedan od tih naših koji su trebali da dođu . 😄

 

Tako da smo, eto, sinoć imali vremena da se malo ispričamo. 

 

 

 

Evo i mene posle par dana guzve. Prvo, svaka cast kolegama forumasima, stvarno je bilo uzivanje sesti na pivo i podeliti utiske pre i posle utakmice. 

A o utiscima sa tekme nista pozitivno sem da imamo brutalan individualan kvalitet. Exum je dao od prvih 16 poena, 11 sto je sve bilo kroz nekakvu tranziciju i na brutalne fizikalije. Ali je u odbrani bas odron, ne secam se da sam video toliko los performans jednog igraca koji u teoriji moze biti jedan od najboljih defanzivaca u celoj Evroligi. 

Nije sama tragedija izgubiti od Albe u Berlinu, ali mi smo bas uzasni u odbrani, to ni na sta ne lici i protiv svake ofanzivno potentne ekipe cemo primati 90+ poena (osim ako ih bas nece sut). U napadu imamo kvaliteta da igramo vrhunski, ali moraju prvo nekakve osnove odbrane kako bi imali ikakve sanse za top 8.

Atmosfera u hali dobra, svi sve vreme ucestvuju u navijanju, sem nasih kretena koji pokazuju ostatku hale zastavu Rusije itd. 

 

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...