Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

3 hours ago, Dzep said:

 

Možda ne može, ali će biti tako - ne vidim tačno koga bismo mogli da dobijemo na gostovanju? Fener, Oli, Real, Barsu, Milano skoro sigurno ne, a treba otići kod nekih jakih na domaćem terenu tipa u Valensiju, Bolonju, Minhen, Atinu (Pao), Tel Aviv, Kaunas i tamo čupati pobedu - malo verovatno. Baskonija, Alba, Czv, Asvel, samo to su utakmice gde smo se realno mogli nadati pobedama na gostovanju a od tih 4 jednu smo već izgubili. E da, Monako, teško i tamo...

Uprostio si ga malo. Mi smo na primer prosle sezone izgubili u gostima od Albe, Baskonije, Zalgirisa, Asvela, Panatinaikosa kome nije igralo pola ekipe. Maltene od celog donjeg doma Evrolige smo izgubili na gostovanjima. A dobili smo Makabi koji je igrao playoff, Zenit i Unics koji bi igrali playoff, Olimpijakos, kojem je to bio jedini poraz kod kuce u regularnom delu. Ispustili smo pobedu protiv Efesa, na loptu izgubili od CSKA, itd. Pa i ranijih sezona je bilo slicno, npr. dobili smo Real u Madridu 2 puta, a gubili od mnogo losijih ekipa.

Hocu da kazem da je svaka utakmica prica za sebe, manje vise. Sa ovakvom odbranom tesko da se moze dobiti bilo ko na gostovanju, ali i Alba je dosta potcenjena ekipa i pored svega sto rade poslednjih godina. Tamo se tacno zna ko sta radi, svi imaju veliku slobodu i igraju bolje nego sto im je realan kvalitet.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Del Piero said:

Uprostio si ga malo. Mi smo na primer prosle sezone izgubili u gostima od Albe, Baskonije, Zalgirisa, Asvela, Panatinaikosa kome nije igralo pola ekipe. Maltene od celog donjeg doma Evrolige smo izgubili na gostovanjima. A dobili smo Makabi koji je igrao playoff, Zenit i Unics koji bi igrali playoff, Olimpijakos, kojem je to bio jedini poraz kod kuce u regularnom delu. Ispustili smo pobedu protiv Efesa, na loptu izgubili od CSKA, itd. Pa i ranijih sezona je bilo slicno, npr. dobili smo Real u Madridu 2 puta, a gubili od mnogo losijih ekipa.

Hocu da kazem da je svaka utakmica prica za sebe, manje vise. Sa ovakvom odbranom tesko da se moze dobiti bilo ko na gostovanju, ali i Alba je dosta potcenjena ekipa i pored svega sto rade poslednjih godina. Tamo se tacno zna ko sta radi, svi imaju veliku slobodu i igraju bolje nego sto im je realan kvalitet.

 

Ma jasna stvar da će negde biti iznenađenja, ne može sve da bude programirano. Zato je nemoguće bilo šta reći posle prvog kola, osim slutnji, a ja jednostavno ne vidim kako mi možemo imati pozitivan skor na kraju EL, ne toliko zbog nas, već zbog niza faktora - timovi su se pojačali, EL je stvarno zemlja ove godine, naš tim je relativno novi, mlađi igrači, tj naša domaća podrška je realno EC kvalitet at the moment... sve to utiče 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta je Madar skrivio Želimiru, ali naknadna pamet je da je mogao da ga uvede makar da napravi neku agresiju na Blattu koji je vozao svakog čuvara i pravio ritam koji odgovara Albi. Videlo se u trećoj četvrtini da KKP ima individualni kvalitet da se brzo vrati jer ima dobre izolacijske igrače ali nije to igra za velik rezultat i na duge staze. Od pozitivnih stvari kojih je bilo malo, Exum odmah pokazuje da je zver ali nije se profilisao za konkretnu poziciju, a Anđušić igra košarku karijere, uvek će biti mekušac ali je stvarno pamuk ruka i veoma iskusno igra u napadu, a nije divljak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Jakob Aman said:

Lesor ne moze biti prvi centar iole ozbiljnijeg evroligasa. Tu je po meni napravljena najveca greska.

Mozes imati par igraca sub-par nivoa za EL, cak i medju starterima, ali trener mora da zna sta radi, da ima kontrolu nad ekipom i jasno formira igru. Nije poenta jos kupovati, imamo dosta kvaliteta. Vec dobro, krvnicki i pravilno raditi.

 

I taj Lesor je i te kako fizicki sposoban da igra ok odbranu, a nek se zoc prilagodi inteligenciji igraca, a ne tvrdoglavo obrnuto. U napadu su nam centri svakako 5.opcija.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, medobrundo said:

Sa postojećim trenerom i rosterom i parama uloženim u iste, sve osim jako konkurentne košarke i skora oko 50% je solidan neuspeh.

 

Partizan ima iskusnu EL "legiju stranaca", koja je juče uzela 158 od 200 minuta. To su mahom sve igrači koji su imali bitne uloge u top 8 EL ekipama. Kad se na to doda i Andjusic, iskusan igrač, znači da je na neiskusne - domaće mlađe igrače otpalo oko 16 minuta od 200.

 

5 hours ago, Cooper said:

Problem je što 17 klubova imaju to isto.

 

Ko jos ima trenera koji je osvojio 9 titula EL?! 🤨 Svi ostali zajedno imaju tek nesto vise...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne morate da trolujete na 3 topika.

 

Iskusna legija stranaca preptostavljam predstavljaju Panter, Lesor i Exum koji nemaju ukupno 4 EL sezone.

Imamo trenutno 2 povredjena plejmejkera.

I to sto na 4 i 5 imamo 2 igraca za ovaj nivo dovoljno govori o skokovima Albe na nasu postavu gde su na 5 igrali iskusni Nunali i Papa na 4.

 

Nama sinoc nisu luksuz bili iskusni placenici (izgleda da samo mi placamo igrace), vec je bilo dosta iznudjenih petorki sa Djusom na pleju i bez centra.

 

Malo smesno deluje ovo razletanje na 3 topika, gde se pali i gasi vatra u isto vreme kako kome odgovora.

Bice vremena za megdana...

  • Like 3
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Zeljko kaze da je sinoc bio nezadovoljan samo jednom stvari - time sto smo napravili 1 faul u 2/4. Mozda je veliki problem u tome. Licno mislim da mu lista nezadovoljstva mora biti poveca, za sinoc.

Taj je promisljeniji na konferencijama od velike vecine politicara,nije on blesav da tako stvarno misli.Pravo nezadovoljstvo mu vidis tokom vodjenje utakmice.Naravno da ce da kaze nesto sto gasi vatru,uzdizanje protivnika,mi cemo rasti,fali nam ovaj onaj....nece valjda reci: da, ekipa mi izgleda kao banda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dzep said:

Što se tiče košarkaških pismenih ili nepismenih organizacija, I would argue da nama ove godine prvi motiv i nije neki napad na F4i slično - prvi motiv je show, tj puna hala, povratak, neka spektakularna pobeda nad favoritom, navijanje i slično. 

 

Šta god da jeste taj motiv, sa nama se nakon ove tekme zajebavaju po Evropi. Naslov u Gigantesu je pristojan način da se kaže da se Alba posprdala sa nama: https://www.gigantes.com/euroliga/el-alba-berlin-doblega-al-partizan-de-obradovic-prometedor-debut-de-procida/ 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Ne sam Safete said:

Zamjenio si me sa nekim drugim, nisam ja 1 od  modernih ljubitelja ove igre, koji se sa sezonom pozdravljaju poslije prve tekme.

Nego podsjeti me kakav vam je, sve ukupno, skor protiv Albe.

 

 

 

 

---------------------

Sto se tekme tice, meshcini da nikako nismo smjeli poceti sa onom djecijom petorkom. 

Od dobrih stvari, odbijali smo da umremo iako je bilo ocigledno da nemamo shaje da okrenemo.

Od losih stvari, Andjusic, serem se ja u sve njegove poene, kad on u jedinom trenutku kad smo ih malo prepali pusta Loa sa devet metera da dodje do kosa i onda pravi faul za 2+1 iako imAmo jos tri mala faula.

 

 

 

Iskreno sućutan.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dzep said:

Što se tiče košarkaških pismenih ili nepismenih organizacija, I would argue da nama ove godine prvi motiv i nije neki napad na F4i slično - prvi motiv je show, tj puna hala, povratak, neka spektakularna pobeda nad favoritom, navijanje i slično. 

Pa za dve, najviše dve i po godine... :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Barkley#34 said:

Pa za dve, najviše dve i po godine... :classic_biggrin:

 

A kako drugačije? 😂

 

Malo sam gledao pregled EL, plus Barsa Oli i Virtus Monako... mrka kapa drugari, drugi level u odnosu na nas

Link to comment
Share on other sites

Mi i kad smo bili na 16:16, to nije izgledalo, a ni slutilo na dobro.

Egzum je dao 11 od tih 16, što je možda i govorilo o našem napadu u tim momentima. Odbrana nije postojala, a oni su se skoro svi upisali već na pola četvrtine i igrali su raznovrsno. 

 

30:4 je bila serija posle toga... Kasnije smo još i super spustili, ali do 12(?) razlike najmanje, i ne vredi. Nama nije ulazio taj bitan šut, a skoro su ga svi imali da spuste na ispod 10. Nakon toga su nas uvek kažnjavali trojkom ili sa 2+1.

 

Blat super odigrao, ali mislim da je falilo baš te agresije koju Haos spominje, a već sam pisao da se patio kad je odbrana bila agresivnija. 

Olinde mi se jako sviđa, mnogo je nezgodan, kao što sam pomenuo već. 

O Sikmi nema šta da se priča. 

 

Sve u svemu jedno veliko razočarenje zbog putovanja i poraza praktično već u prvom poluvremenu.

S obzirom da sam već rezervisao još neka, možda i bolje što su me odmah u startu spustili na zemlju. 

 

Da ne zaboravim da pozdravim kolege @zorex, @Magia i @Marvin i njihove ortake i da vam potvrdim da su face i u RL! Nadam se da će nekad biti prilike i za duže druženje i više piva, sada je sve bilo prilično nabrzaka. 

 

I naravno, da još jednom opljunem naše najvernije idiote. To su teški nemači pojma što se tiče navijanja, ali kao i što znamo već, jelte. Da ne pominjem politiku, z majice i skandiranje Rusiji... 

 

Dok vam pišem ovo, stižem u neko alternativno berlinsko mesto, da se nađem sa drugom i drugaricom.

I prekidam pisanje.

Javila mi drugarica da će tu biti još naših

Kad ono... 

Ulazi @Marvin, jedan od tih naših koji su trebali da dođu . 😄

 

Tako da smo, eto, sinoć imali vremena da se malo ispričamo. 

 

  • Like 15
  • Love 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ovako nastavimo, imamo ozbiljne šanse da Novu godinu dočekamo kao fenjeraši. Mislim da ni u EC ni u EL ne postoji ekipa kojoj se  svaka odbrana raspadne posle 2/3 protivnička dodavanja. Ne znam kakvom se madjijom to dovodi u red za kratko vreme. 

 

Užas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Takodje, ne moze biti normalno da Alba sutne 35x za tri, a mi svega 17. A suterska smo ekipa. Premalo je to pokusaja za danasnju kosarku. Alba igra moderno i samim tim, efikasno.

 

Dokle god Zeljko gura te fore iz sredine '00tih (lopta sto blize kosu) nema tu srece. A na sve to, dodatni problem su 2 skoro-pa-neupotrebljiva centra za modernu kosarku, sa 0 mogucnosti za spejsing. Ako centar danas nije kao Jokic, Embid, Tauns, ili za Evropu Sikma...nece biti mnogo koristan u napadu. Onda mora najmanje biti cudoviste u odbrani, a to nemamo. 

 

Tu je vec na Zeljku da se prilagodi, o cemu sam pisao juce.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Alex_Serbia said:

Takodje, ne moze biti normalno da Alba sutne 35x za tri, a mi svega 17. A suterska smo ekipa. Premalo je to pokusaja za danasnju kosarku. Alba igra moderno i samim tim, efikasno.

 

Dokle god Zeljko gura te fore iz sredine '00tih (lopta sto blize kosu) nema tu srece. A na sve to, dodatni problem su 2 skoro-pa-neupotrebljiva centra za modernu kosarku, sa 0 mogucnosti za spejsing. Ako centar danas nije kao Jokic, Embid, Tauns, ili za Evropu Sikma...nece biti mnogo koristan u napadu. Onda mora najmanje biti cudoviste u odbrani, a to nemamo. 

 

Tu je vec na Zeljku da se prilagodi, o cemu sam pisao juce.

Zelimir definitivno ne igra kosarku iz 00tih,gleda da mu svi igraci budu jako dobri suteri za tri,igra sa niskim petorkama...On centra poentara ni ne zeli,samo da trci i brani rupe koje napravi njegov ljubimac Panter.Problem je sto je precenio Lesora u odbrani i to bas momacki promasio.

 

 

https://ibb.co/KVXjK5t ovaj nacin odbrane sa Lesorom nije imao sanse,i laici su to znali.Kazem,to je prolazilo prosle sezone protiv nekih miki maus ekipa,svaka organizovanija vas je unistavala.

Ako je Tejlor Smit taj centar koga Kuper smopinje to je potvrda njegove filozofije ali i potvrda da je promasio sa igracima zestoko.Mozli igra bas to,centra koji dobro preuzima i rola a sutnuo ga je prvog dana priprema,pa jos precenio Lesora tj. njegovu defanzivu.Sto se mene tice ne bih voleo da dodje Tejlor jer je bas dobar u tome sto radi,ali bas,prizeljkivao sam ga u Zvezdi,cak bi i vama takav igrac popravio krvnu sliku u odbrani.S druge strane bilo bi mi malo drago da i vi vucete skroz nebulozne poteze kao i mi samo imate mnogo vise para pa sira javnost ne vidi greske i selekciji.

 

Link to comment
Share on other sites

 Ja bih odvojio ovu utakmicu od projekcije sezone. 

Ono je bila sramota iz više razloga.  Jedan ali samo jedan je taj da smo odigrali utakmicu nakon milion godina u evroligi i to je trebao da bude motiv više. Ali kome? Možda Glas Gregoru ali njega vodio nije. Mozda Trifi, Tristanu i Koprivi ali njih nakon 5 minuta uvodio nije. Čuvale se gaće sa proverenim snagama i vidimo kako se završilo. Meni se cini al ne mora da znaci, da su Panter i Zek u modu da cascavaju prisustvom, jos ako upadnu u mod da cascavaju Nannalija, Papa i Dantea što mogu da igraju pored njih, najebali smo.

Nekako mi ne miriše dobro ako ovo Željko ne iskontrolise.

Nama treba timska igra i pre svega odbrana.

Postavljam sebi pitanje koja je naša odbrambeno najjača petorka?

Meni tu moraju Nanali i Papa(na4) da igraju. 1 i 2 nominalno mogu biti Aleksa i Dante(može i Madar opciono), na 5 mrka kapa, ali prednost Lesoru. Dakle fali nam Aleksa. Dakle nema mjesta za Pantera, Zeka I Djusu!?. Ova petorka odbrambeno je ništa posebno ali ne vidim bolju. Da bi smo iskoristili puni potencijal treba nam dobar pokretljiv centar, rim protector, korektor, octopus  ili kako god hoćete. 

Bez njega nema pristojne odbrambene petorke, bez odbrane nema rezultata, a sa odbranom lakša je igra u napadu pa makar to bila iso košarka, dok igrači ne nauče onih 120 hiljada Zocovih akcija ili dok ih on ne proglasi glupim. Tada bi bilo mjesta za fino uvođenje ovih mladih sa početka koji bi dali nijansu više svojim talentom željom i mladoscu. To će donijeti rezultat i zadovoljstvo a ne Panterova trojka sa 14 metara preko ruke. 

 

 

Edited by odupri se ludilu
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...