Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Uz ogradu da sam gledao samo kraj prve četvrtine/ početak druge i poslednju četvrtinu moram reći da mi je glavni utisak kako je moguće da ova ekipa ne igra odbranu.

Bukvalno vam je većina najbitnijih igrača sposobna i za timsku i za individualnu odbranu. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Uz ogradu da sam gledao samo kraj prve četvrtine/ početak druge i poslednju četvrtinu moram reći da mi je glavni utisak kako je moguće da ova ekipa ne igra odbranu.

Bukvalno vam je većina najbitnijih igrača sposobna i za timsku i za individualnu odbranu. 

 

Šta bi tek bilo da si uz tv gledao 😁. Iako nisam uspio odgledati niti jednu utakmicu ipak bih rekao da su rezultati sukladni mojim očekivanjima međutim ne i način na koji su ostvareni. Od vas sam očekivao veći otpor i neizvjesniji meč. Od nas veće rutiniranje Efes-a. Izostalo je jedno i drugo. No ipak vi imate ekipu koja je sposobna za puno više i bolje a mi ćemo morati tražiti eventualne pobjede protiv ekipa koje ipak spadaju u donji dom EL. Kako se ono kaže , iako se ja lično  grozim te izreke, " prvi mačići se u vodu bacaju "

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da sve ovde boli najvise cinjenica da je Alba protiv Partizana sinoc izgledala kao sto je nekada Partizan protiv favprita, kada Dule nabrije igrace.

 

Mozda ne po stilu igre (mi tada nismo ovoliko peglali trojke), ali timska igra, zalaganje, jedinstvo medju igracima.

 

A sada u timu imas bolje pojedince nego da saberes 2-3 igraca Albe zajedno.

 

 

Ranzo je pogodio 200% - ne trebaju nama ni centar ni plej, vec da ovi nimalo losi niti jeftini igraci pocnu da igraju kako zaista umeju, a najbolji ikada da ih vodi najbolje sto on ume.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dzep said:

Slavićemo svaku pobedu na gostovanju kao da je titula.

Ne može to tako za ove pare, jer bi to značilo da smo došli na nivo košarkaški nepismenih organizacija - recimo Turaka i Rusa od prije 15 - 20 godina - kojima je tako grupa stranaca mogla da uzme dobre pare na CV, često i na prazne statistike, i da onda svako vuče na svoju stranu.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Beonegro said:

Ne može to tako za ove pare, jer bi to značilo da smo došli na nivo košarkaški nepismenih organizacija - recimo Turaka i Rusa od prije 15 - 20 godina - kojima je tako grupa stranaca mogla da uzme dobre pare na CV, često i na prazne statistike, i da onda svako vuče na svoju stranu.

 

Možda ne može, ali će biti tako - ne vidim tačno koga bismo mogli da dobijemo na gostovanju? Fener, Oli, Real, Barsu, Milano skoro sigurno ne, a treba otići kod nekih jakih na domaćem terenu tipa u Valensiju, Bolonju, Minhen, Atinu (Pao), Tel Aviv, Kaunas i tamo čupati pobedu - malo verovatno. Baskonija, Alba, Czv, Asvel, samo to su utakmice gde smo se realno mogli nadati pobedama na gostovanju a od tih 4 jednu smo već izgubili. E da, Monako, teško i tamo...

 

Da ne bude zabune, ja od nas očekujem pobede na domaćem terenu, tipa između 11 i 13 od 17 ali ne vidim naše šanse u gostima.

 

Što se tiče košarkaških pismenih ili nepismenih organizacija, I would argue da nama ove godine prvi motiv i nije neki napad na F4i slično - prvi motiv je show, tj puna hala, povratak, neka spektakularna pobeda nad favoritom, navijanje i slično. 

 

Ali, da Bog da ja ni za šta što sam napisao ne bio u pravu, ne bi bilo srećnijeg čoveka od mene da tako bude

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa postojećim trenerom i rosterom i parama uloženim u iste, sve osim jako konkurentne košarke i skora oko 50% je solidan neuspeh.

 

Partizan ima iskusnu EL "legiju stranaca", koja je juče uzela 158 od 200 minuta. To su mahom sve igrači koji su imali bitne uloge u top 8 EL ekipama. Kad se na to doda i Andjusic, iskusan igrač, znači da je na neiskusne - domaće mlađe igrače otpalo oko 16 minuta od 200.

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, medobrundo said:

Sa postojećim trenerom i rosterom i parama uloženim u iste, sve osim jako konkurentne košarke i skora oko 50% je solidan neuspeh.

 

Partizan ima iskusnu EL "legiju stranaca", koja je juče uzela 158 od 200 minuta. To su mahom sve igrači koji su imali bitne uloge u top 8 EL ekipama. Kad se na to doda i Andjusic, iskusan igrač, znači da je na neiskusne - domaće mlađe igrače otpalo oko 16 minuta od 200.

 

ja i očekujem skor oko 50 posto, tipa 16-18, trinaest pobeda kući i tri na strani su mi neki maksimum. 

 

Što se konkurentne košarke tiče - prvo je kolo i rano je, ali realno naša odbrana ne obećava. Gubimo se u sviču, ali zato ne umemo ni 1 na jedan da se sačuvamo, posebno naši bekovi to ne umeju. 

 

Naravno da nisam odustao, nisam ni nešto ljut ni razočaran, jednostavno slušam iskustvo gledanja basketa koje mi govori da bez nekog vanserijskog napretka u odbrani, a pristojnog u napadu, mi ne možemo igrati tu 'konkurentnu' košarku. Što me neće sprečiti da apsolutno svaku utakmicu kući ispratim uživo, a pošto je žena pominjala neki odlazak negde u Januaru, moram da vidim raspored, ako je Valensija away tada, eto me i na nekom gostovanju

Edited by Dzep
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dzep said:

 

ja i očekujem skor oko 50 posto, tipa 16-18, trinaest pobeda kući i tri na strani su mi neki maksimum. 

 

stičem utisak da prilično precenjuješ uticaj partizanovih navijača a ujedno i potcenjuješ ekipu i trenera (ili ih precenjuješ u simbiozi sa domaćim terenom, ne znam šta je tačnije ali se svodi na isto).

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

stičem utisak da prilično precenjuješ uticaj partizanovih navijača a ujedno i potcenjuješ ekipu i trenera (ili ih precenjuješ u simbiozi sa domaćim terenom, ne znam šta je tačnije ali se svodi na isto).

 

 

 

Bumo videli, ali nije to samo do navijača - i igrači bi morali lakše da igraju ispred svojih navijača, nevezano za podršku. Ne vidim da će ijedna utakmica ove godine biti do or die kao što je bila Bursa prošle (a i ta je izgubljena na jedan neverovatan i neponovljiv način) tako da ne vidim ni postojanje takve vrste pritiska. 

 

Ali ček da vidimo par kola pa ćemo da pričamo. Plus nismo ni kompletni...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ne igras odbranu nema od toga nista

Nekog ces natrpati kad ti se otvori ali sustinski sve to ce na kraju biti nista, ko i prosla sezona

 

I batalite tu pricu o areni i ne znam kakvom domacem parketu, gotovo je sa tim... mi vise navijacku tribinu nemamo, i ovo sto imamo gurnuto je po coskovima, ostatak hale ne moze da ih smisli (s razlogom)... ako ne budu dobri rezultati vremenom i dvorana ce se prazniti, nece niko davati 3 soma za jednu kartu da gleda kako se ti boris za 15 mesto a i sezonci ce prorediti dolazak...

 

I 1000 puta cu ponoviti , nije stvar u pobedi ili porazu, sve razumem, pocetak sezone ovo ono treba jos vremena da se uigraju, akcije, los dan desava se... ali 60 poena za poluvreme, to je qrcobolja jednostavno ebe mi se, to ne razumem i necu da razumem, ruku te mrzi da dignes ?! Eeej bre

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hladna glava mode on:

 

Verujem da cemo izgledati znatno bolje, cak i na nivou EL, slicna prica je bila i prosle sezone. Doduse, to je bio EC, ali smo i mi sada jaci. ALI, ne znam kada ce se to desiti i da li ce biti prekasno. 

 

Takodje, ukoliko Zeljko bude rotirao celih 7 igraca u EL kao sinoc, nema od tog posla nista. Razumem ja da je sinoc sama čast KK Partizana bila opasno ugrozena, pa mu je jedini cilj bio da se izbegne istorijski debakl po svaku cenu. Ali vec od narednog kola Madar, Tristan moraju dobiti legit minute. Kao i Janis (what's up with that?).

Link to comment
Share on other sites

Bez proper plejmejkera nema sta da tražite u El i svaka tekma će biti sve veće mučenje. Loša selekcija i ove godine i kao da se gledalo da igrač bude skup i što zvučnije ime,a ne kako će se uklopiti u tim i šta može da doprinese.

 

IMO jedan defanzivac na poziciji 5 i organizator na 1 da bi ekipa licila na nešto,a ovako ćemo se krljati za neko neko 14to mesto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se potpuno bespotrebno dovodite u situaciju da pljujete trenera, sistem i sam tim.

Pola ljudi ovdje koji to rade su razocarani proslom sezonom u kojoj su, takodjer bespotrebno, mislili da ce osvojiti sve i valjda pride dobiti NBA licencu jer je, eto, dosao Zeljko. 

Druga polovina hejtera su jos gori, to su oni koji vjeruju u mantru 'Dule=krvava koljena i rezultat bez leprsave igre=Partizan', iako trenutno njihov tim ima skoro pa neogranicen budzet i najboljeg trenera u Europi. To su ljudi koji zive u kosarkaskoj proslosti.

Ne znam koji su gori po vas.

Uvjeren sam da osvajate sve domace titule, a u Jurolig bi, sa ovakvim timom,sve ispod 60% pobjeda bilo razocarenje.

I da dodam jos nesto - mene, kao zestokog navijaca Zvezde, poprilicno smeta pljuvacina prema Obradovicu. Zoc je osvjedoceni grobar, pljuvanje njega je pljuvanje KK Partizana. Jer, on nije dosao ovdje samo da bude trener, on je dosao i da postavi sistem. A svi znamo da moze da bude trener bilo gdje i za mnogo vise para. Umjesto da uzivate u trenutku, vi skoro pa tjerate trenera koji je ikona vaseg kluba 🫤

Edited by Kosta
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Docekasmo povratak u Evroligu, i odmah na startu nam je dato do znanja, kako ce biti. Ali ok, tu smo, trcacemo sa boljima, pa valjda nesto i naucimo. 

Glavni utisak, koji ni malo nije dobar, da pojedini igraci nece ni okusiti terena, kad je bitno. Ne razumem Zeljka. Ako misli da je sve uradio, to sto pocnu utakmicu Balsa Trifa i Tristan, i vise ih ne uvede, ne mora ni da pocinje sa njima. Startna petorka sinoc je samoubistvo, i ogromna greska. Mora se pocinjati sa boljima. Ne sme se dozvoliti da se protivnici odlepe , pa onda juri prosuto, zbog svoje greske. Ne sme izrabljivati najbolje. Drugo poluvreme sinoc je katastrofa od podele minuta. 

 

Link to comment
Share on other sites

Izgubili smo 20 razlike i primili 100 poena od kluba koji poslednje četiri sezone ima plasman od 10-16 mesta.

 

Ekipa nam je neizbalansirana. Imamo igrače od “Ne mogu da verujem da oni igraju u Partizanu” do igrača “Ne mogu da verujem da oni igraju u Partizanu” samo u drugom kontekstu. Trener najbolji ali navikao da ima 12 kvalitetnih igrača i sad evidentno puca jer ovi numeju sve sto hoće.

 

Kako neko reče samo da se ne obrukamo ove sezone, skinemo skalp nekom favoritu u Areni i da osvojimo ABA ligu za kontinuitet u Evroligi.

 

Od TOP8 smo daleko za dvaes razlike.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...