Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Vraćam sezonsku u novčanik i razmišljam - dal će mi trebati opet?

 

Najverniji u jednom trenutku kao hoće da proslave pobedu, ali da li je to pobeda za plasman u finale ili za titulu? Pa se zbunili. Pa malo došo je kraj, malo opus Čoviću i onda se izduvali svi zajedno..

 

I šta ćemo sad?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aleksa u petak ima poslednju kontrolu gde će se doneti odluka kad počinje rad sa loptom.

Ako zaista finale počne u ponedeljak, gotovo sigurno neće biti na raspolaganju.

Zapravo bi Zvezdino odlaganje moglo da ga ubaci u rotaciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neki Škorpionovi su zauzeli Arenu za 25.6.

 

Tako da Arena neće biti dostupna za period montaže, samog koncerta i demontaže i montaže parketa, pretpostavljam bar od 23.-27. juna.

 

Trenutni raspored finala je idealan, kreće se 12.6., a 5. utakmica je zakazana za 22.6.

 

Drugi termin bi mogao da bude 18. i 20. Arena, 23. i 25. Pionir i eventualna 5. 28. juna u Areni.

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da se igra finale isključivo iz ličnih razloga, dolazi mi bliska rodbina iz Australije, pa bi voleo da brat i njegov sin osete uživo atmosferu Arene i gledaju svoj Partizan zbog koga su ustajali noću kao mi ovde za NBA.

Inače sa sportske strane, nisam nešto zagrejan. Aba je izgubila važnost u smislu prohodnosti ka EL, i sada je kao nacionalni šampionat u ovim zemljama gde su klubovi sa A licencama. Vidimo i ovih dana da vodeći evropski klubovi isceđeni u svakom smislu od duge sezone prave kikseve, tako da ne bi bilo neko čudo ni da mi izgubimo finale. Svakako ostaje sezona za nezaborav u kojoj smo ostavili dubok trag u EL i to ne samo rezultatski.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ChrisJudd said:

Voleo bih da se igra finale isključivo iz ličnih razloga, dolazi mi bliska rodbina iz Australije, pa bi voleo da brat i njegov sin osete uživo atmosferu Arene i gledaju svoj Partizan zbog koga su ustajali noću kao mi ovde za NBA.

Inače sa sportske strane, nisam nešto zagrejan. Aba je izgubila važnost u smislu prohodnosti ka EL, i sada je kao nacionalni šampionat u ovim zemljama gde su klubovi sa A licencama. Vidimo i ovih dana da vodeći evropski klubovi isceđeni u svakom smislu od duge sezone prave kikseve, tako da ne bi bilo neko čudo ni da mi izgubimo finale. Svakako ostaje sezona za nezaborav u kojoj smo ostavili dubok trag u EL i to ne samo rezultatski.

 

Ja sam u sličnoj dilemi. Kada bih, recimo, znao da je moguće da sve prođe sportski i prijateljski, čak bih i išao na utakmice. Ovako, znajući na šta će to da liči, najverovatnije ću, uz želju da se ipak igra, vreme dok se budu utakmice igrale provoditi u nekoj šetnji slušajući muziku. Jer, iskreno, jebe mi se da gledam utakmicu koja više liči na početak građanskog rata nego li na fer borbu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ne sam Safete said:

+/- oko 25

Skroz smo drugačije izgledali sa njim na terenu.

 

Jako dobar Madar, jako dobar. Bez komplikovanja, kad bi imali neku naprednu statistiku u smislu % uspešnosti napada kada ima tipa ispod 8 vođenja, verujem da bi bila ogromna razlika.

 

 

Generalno, ovo je bila prva krštena partija posle EL. Meni je skok bio u prvom planu, rekao sam ako još jednom dozvole 15-20 skokova manje, bez obzira na rezultat, onda nek ide sve... 

Upravo suprotno, video sam sudaranje naših igrača na skoku, gradjenje visokih, spoljne igrače koji kupe lopte. Na kraju egal u skoku a niko preko 5 skokova, samo 6 of. skokova Olimpije na skoro 40ak promašaja, zadovoljavajuće. 

 

Na kraju meča nerealna razlika, trebalo je da bude oko 30 ali jasno da se usporilo na kraju, pa su zadnja 3-4 minuta dobili nešto tipa 12-2. 

 

Uglavnom, i dalje je daleko ovo od onoga što smo igrali dobar deo sezone. Lesor je u žestokom padu, Panter isto ne blista. O Papapetruu ne znam šta bih rekao, to je težak kanal na obe strane terena. Čovek je zadnji put bio dvocifren u ABA ligi pre 3 meseca. Egzum statistički dobar, solidno to deluje, ali utisak mi je da igra jako stegnuto od one povrede i da to jednostavno nije to. Ali ok, on je najmanji problem.

 

Naneli - ponajbolji igrač u zadnje vreme. Ja kad njega vidim da napada koš od starta, ulazi, low post, asistencije, znam da će biti dobro, pa i da ne uđe nijedna trojka, kao sinoć. 

 

I dalje se nadam Aleksi, puno bi značio. Čovek sa kojim smo u 2 meseca pre povrede, konstantno imali najbolji skor na terenu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2023 at 9:35 PM, uvrnuto said:

 

Ali, što je bitnije, mnogo agresivniji u skoku u odbrani. Od građenja, do čeprkanja. 

 

Ovo smo @nlavrnja i ja raspravljali pre nekog vremena, u smislu koliko imamo problema sa of. skokom protivnika, a istovremeno postižemo malo poena iz kontri. Te da se jednostavno ne isplati da toliko rizikujemo, protivnik dobija samopouzdanje iz ponovljenih napada, često posle skoka u napadu imaju zicer ili otvorene trojke. 

 

I naravno, do kontri može doći i kad je 3 igrača na def. skoku. Mi smo u prvom meču očajno gradili, dozvolili 20+ skokova u napadu, a imali 11 poena iz kontri. U trećem meču svi na skok, 9 poena.

 

 

16 hours ago, Ne sam Safete said:

Siguran sam da je Lesora stigao umor. Izvuci ce nekako finale a onda na aparate :classic_smile:

 

Ne znam šta da mislim. Nekako ne mogu da poverujem u umor, bar ne u toj meri. Razumeo bi da on krene dobro, pa ranije padne, ali ovo mi deluje kao nešto drugo. Potpuna nesigurnost.

Deluje mi ipak da mu treba jedna dobra partija da se trgne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...