Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

I ja sam baš razočaran plejof tekmama. Sem majstorice protiv SC. 

A upravo zbog ovoga što @Marvinpiše.

 

Gledam poslednjih 30s u Ljubljani, naši kao nešto stisnuli u odbrani, vijaju... A 15 razlike za CO. Gde je ta želja prethodnih 39 i po minuta?

 

O skokovima da ne pričam. Horor. Naravno da za skok treba imati skila, fizike, dosta zavisi od protivničkog napada, ali ne može mi niko reći da u velikom procentu uspešnost u skoku ne zavisi bukvalno samo od želje. 

 

Zona... Nijednom nisam video da smo katovali, već samo izbacujemo na trojku, a oni čak napamet idu na igrača na trojku, što mi ne znamo da iskoristimo. Centri se loše kreću u/oko reketa, loše se pozicioniraju na visokom postu, loše napadamo odatle. Kretnje visokih igrača uopšte nisu sinhronizovane. 

 

Ja nekako najbolje vidim koliko su igrači ekipe pametni kada ti protivnička ekipa stane u zonu. A mislim da smo davno zaključili da nemamo baš pametne igrače, što se i vidi sada. 

 

Nadam se pre svega da ćemo za početak proći u finale, a onda se tamo nadam bar poštenoj borbi. Jer nisam baš optimističan s obzirom u kakvoj su formi komšije, a u kakvoj smo mi. 

No, prvo majstorica... 

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, DameTime said:

 

Imaš sreće da si mi jako drag, pa neću reagovati na ovo prisvajanje. :classic_tongue:

 

4 stages of acceptance:

  1. resistance,
  2. resignation,
  3. acceptance,
  4. embracing.

Dobro, ovo je već drugi korak, još samo dva i to je to :girl:

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uini said:

 

u kakvoj smo formi? poslednju otprilike takmičarsku tekmu smo odigrali 13og aprila.

 

Pored toga sto ste Buducnost olupali sa total +80 sto ste mentalno daleko ispred, sad cete i igrati KLS i biti u toj takmicarskoj formi za finale ABA.

 

Naravno, to je sad odluceno zarad srpske kosarke, a ne da bi KKP ispao iz ioanko bedne forme i ritma (wink wink).

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Alex_Serbia said:

Verujem da ipak znas sta to znaci, u kontektu vase i nase EL sezone.

 

Štobirekli, vi ste vaš evroligaški what if procesuirali i prevazisli mnogo pre nego sto cemo mi naš. A naš what if je svakako veći (da ne kažem duži) od vaśeg.

 

Dužina je bitna.

 

Spoiler

Izvini 😄 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Uzeo baš da vidim da li ovo kukanje na termine ima osnova i da proverim koliko su utakmica odigrali ostali cetvrtfinalisti EL koji su ispali u 5. utakmici.

 

Makabi je odigrao 6 utakmica do sada, Fener takođe 6, Partizan samo 5.

Znači čitava frka oko razvlačenja i nikada na svetu viđenog odugovlačenja je samo zbog par dana kašnjenja.

 

I rezultat ćitave ove neviđene situacije je dodatno odlaganje finala ABA, koje je, jelte, u interesu reprezentacije.

 

Klasično inaćenje...

 

Da ne otvaramo temu KLS, promene parova polufinala, termina plejofa, nedavanje igrača za reprezentaciju u prozorima...

 

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Cooper said:

 

 

Klasično inaćenje...

 

evo ja ne znam, pa me ti uputi: kakav je ritam plejof tekmi u zemljama koje si naveo? jel' isto/slično kao u aba ili ima razlike?

mislim da niko sa dve daske u glavi ne krivi partizan, pošto partizan nije organizator takmičenja, bar nisam čuo.

 

međutim, ovo je nešto što se teško može nazvati plejof serijama; tekme na po nedelju dana, čak i kada nema razumljivih razloga za to.

evo npr, igrali ste drugu tekmu u utorak, 30og maja, treća se igra u utorak, 6og juna. evo ja ne kapiram šta je tu ideja iza ideje.

zvezda slavi danas 11 dana, 11 poljubaca od poslednje tekme. biće do finala preko dve nedelje, možda i celih tri.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...