Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Većini nosioca izlaze ugovori, i sigurno su već sada u ponudama za nove. Posle ovakih igara u EL verujem da mogu da biraju gde će i za koji novac.  ABA sada pada u drugui plan, a domaći igrači objektivno ne doprinose.

Edited by zemljoradnik
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xpert said:

Ako ne osvojimo nijedan trofej za 2 sezone pod Zeljkom, to ce biti enorman neuspeh.

 

Meni se cini da je njemu mnogo teze palo sto vec dve sezone u evropskim takmicenjima Partizan nije ostvario nista fantasticno. Ispadanje od Burse u trenutku kada si jedan od favorita za evropski trofej je lose, prolaz u TOP8 nije, ali nije ni nekakav poseban uspeh. O svemu dovoljno govori i istorija, trener koji je prosao u 21/22 serije nije uspeo opet sa svojim Partizanom.

 

Sto se tice domacih trofeja - tu je jedina vazna ABA liga. Kup je jedan mec (iako je i taj mec izgubljen nakon velike prednosti), liga bi se igrala negde krajem juna, po velikim vrucinama i igrali bi je igraci kojima bi svega bilo dosta i samo bi gledali kako da se ne povrede.

 

Sto se tice ostatka sezone, mislim da ce Crvena zvezda opet osvojiti ABA ligu, deluju mnogo bolje, imaju vise vremena za odmor i vise vremena je proslo od evroligaskih poraza.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, zemljoradnik said:

Većini nosioca izlaze ugovori, i sigurno su već sada u ponudama za nove. Posle ovakih igara u EL verujem da mogu da biraju gde će i za koji novac.  ABA sada pada u drugui plan, a domaći igrači objektivno ne doprinose.

To je i meni u glavi već neko vreme al' sve se lažem da nije tako.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Shonewizard said:

Uspavljujemo komšije i fizički i mentalno. Nema drugog objašnjenja, a ako ima, ne želim da ga čujem. 😁

 

Pre će biti da ste se vi uspavali. Lepo bi vas razbudio gospodin sa tvog avatara. :classic_wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da se Papa mentalno check-outovao iz kluba jos pre nekog vremena. I da nije jedini. Kada se to uzme u obzir, pitanje je da li ipak treba pokusati da se zadrzi ovaj tim, sa ovako fragilnom psihom i jos fragilnijom motivacijom. Vreme/finale (🤔) ce reci.

 

Kada igraju sa samopouzdanjem, to deluje prelepo. Ali koliko je malo potrebno da se ono rasparca? Nije mi tako delovalo u onoj crnoj decembarskoj seriji, kada je upravo uzajamna vera iscupala tim iz kanala i uzdigla ga na velike visine. Razumem da postoji bol zbog Reala i dalje, ali opet.

 

P.s. ako nije samo do nas (a jeste), ne razumem kako je ona raspala Buducnost zavrsila na tabeli ispred COL.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da se Papa mentalno check-outovao iz kluba jos pre nekog vremena. I da nije jedini. Kada se to uzme u obzir, pitanje je da li ipak treba pokusati da se zadrzi ovaj tim, sa ovako fragilnom psihom i jos fragilnijom motivacijom. Vreme/finale ([emoji848]) ce reci.
 
Kada igraju sa samopouzdanjem, to deluje prelepo. Ali koliko je malo potrebno da se ono rasparca? Nije mi tako delovalo u onoj crnoj decembarskoj seriji, kada je upravo uzajamna vera iscupala tim iz kanala i uzdigla ga na velike visine. Razumem da postoji bol zbog Reala i dalje, ali opet.
 
P.s. ako nije samo do nas (a jeste), ne razumem kako je ona raspala Buducnost zavrsila na tabeli ispred COL.

Imamo elite šestorku stranaca, teško da smo mogli bolje da ubodemo. Problem je sto osim njih imamo još Smajlija i Aleksu, Anđušića bez šanse i Balšu, Tristana i Trifu koji nisu ni KLS nivo.

Neizbalansiran tim, stranci guraju dobro dok im goriva ne nestane tamo pred kraj trece i tako cele sezone.

Kad odigraju dobro Smajli i Aleksa mi smo top tim, kad njih nema mi se raspadnemo u trećoj.

Slika cele sezone.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bratjo grobari i sestro grobarko,

 

Evo i mene posle nekog vremena. Prvo bio u qrtzu pa na putu, a kako naši igraju izgleda da ću opet u prvopomenuti 😅

Šalu na stranu, jako sam razočaran ovom drugom tekmom protiv CDV:OLMPJ.

 

OK, protiv Reala je bilo šta je bilo, razumem da smo u downu bili prvu tekmu protiv ŠČ Derbija. I taman mislim: skontali smo se sa životom, kad ono napravismo od Roka Radovića Džimija Batlera.

Mislim da kao navijač uopšte nisam previše zahtevan: ne ide svaki dan šut, nećeš uvek pobediti, sve je to normalno u sportu. Ali kao navijač KKP ipak jesam zahtevan u jednoj stvari: želja

Je8emmusveca, ne može da te nadskače Omić kao da je Hakim, ne može da Rebec bude Stef Kari ako se dovoljno potrudiš. Mi smo glava-za-glavu jači bar 15 razlike, ali moramo to da i da pokažemo na terenu.

Razumem i da je kraj sezone blizu, novi ugovori se pominju itede. Ali kako je moguće da ti nije stalo da završiš sezonu titulom? I to sezonu gde si osvojio tačno 0 trofeja!

 

Daću i jedan primer iz svoje karijere: radio sam 6 meseci na projektu i odlučio da odem iz firme čim se projekat pusti u produkciju. A to je zakazano za vikend a meni poslednji radni dan petak.
I tako sam ja za džaba izgulio ceo vikend iako o smrdljvoj Friteza banci imam da kažem sve najgore, samo iz razloga neostavljanja tima koji je samnom radio na cedilu.
Pri čemu nisam nikakav grajnder (čak smatram tu kulturu u poslovnom okruženju toksičnom) već tipičan 9-5 lik. Znam da nije uporedivo pošto sam ja žrtvovao svega nekoliko sati svog života a oni verovatno misle da se neko može povrediti i sl.

 

Ali na kraju samo tražim malo sportskog ponosa i da daju sve od sebe, pa ako ne bude dovoljno bar smo znali da smo uradili sve što smo mogli (#srcenateren #101%).

 

Potrebne su nam još 4 pobede do trofeja, ajmo!

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ajde da malo stavimo tacku na potcenjivanje Trife. On i EL rising star su isto godiste. U ABA imaju jako slicne statse, s tim sto se Trifina igra vise bazira na ispunjavanju defanzivnih zadataka. Jedan je doveden kao projektovani NBA igrac i jedan od najtalentovanijih evropskih plejmejkera (verovatno za odgovarajucu kintu), dok je drugi odbio sutubulj u Igokeu kako bi se izborio za mesto i neki domet mu je da bude ok EL igrac.

Ako je Trifa kls nivo, svi koji su birali Yama za rising star momentalno da batale kosarku jer o istoj nemaju veze...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 5/31/2023 at 6:02 PM, Alex_Serbia said:

Ja mislim da se Papa mentalno check-outovao iz kluba jos pre nekog vremena. I da nije jedini. Kada se to uzme u obzir, pitanje je da li ipak treba pokusati da se zadrzi ovaj tim, sa ovako fragilnom psihom i jos fragilnijom motivacijom. Vreme/finale (🤔) ce reci.

 

Kada igraju sa samopouzdanjem, to deluje prelepo. Ali koliko je malo potrebno da se ono rasparca? Nije mi tako delovalo u onoj crnoj decembarskoj seriji, kada je upravo uzajamna vera iscupala tim iz kanala i uzdigla ga na velike visine. Razumem da postoji bol zbog Reala i dalje, ali opet.

 

P.s. ako nije samo do nas (a jeste), ne razumem kako je ona raspala Buducnost zavrsila na tabeli ispred COL.

Mnogo više sam očekivao od Papapetrua. Reputacija kapitena grčkog velikana, iskusan evroligaski igrač... prilično me je razočarao. Kao i Madar. Voleo bih Jaramaza i Lučića umesto njih, ali želje su jedno...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...