Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

On 5/20/2023 at 8:41 AM, DameTime said:

James je pogodio protiv Efesa, još jedan odlučujući šut u ABA itd. Bold: jebiga, i u NBA imaš igrača koji imaju sve vreme sveta da se nameste pa opet promaše odlučujuće šuteve.

 

Pricamo o sutu protiv SC Derbija koji je sasvim nebitan - da je bitan KKP bi to lagano zavrsio mnogo ranije. Kao sto se (ocekivano) isto desilo u 3. mecu, sad, nisu dobili 30 razlike kao sto je @medobrundo pisao (nego "samo 29", ipak je pukla bruka), ali to je realna razlika ove dve ekipe.

 

On 5/20/2023 at 8:41 AM, DameTime said:

 

Ja ne znam kako ti ne dosadi. 😄 Real je celu seriju, kao što pišeš, odigrao kao da im život zavisi od toga. Daklem uključujući prve dve utakmice koje su izgubili. E sad zamisli - i ti i protivnik odigrate maksimalno motivisano, a ti ga dobiješ dvaput, jednom na jedan posed, drugi put 15 razlike - šta je uzrok tvojih pobeda? Mislim mora da radiš nešto dobro, nije da se protivnik samo raspao, nije pojavio na tekmi itd.

 

Neigranje Waltera Tavaresa.

 

Partizan je samo odigrao u skladu sa kvalitetom igraca koji trenutno igraju u tom klubu. Na primer, na spoljnim pozicijama su oni jaci od Reala - ne znam da li bi iko ovde pristao da uzme Gossa ili nekog od ovih veterana umesto Puntera ili Exuma. Naravno i to je jedan uspeh i za to je zasluzan trener, ali to nije nikakav podvig.

 

On 5/20/2023 at 8:41 AM, DameTime said:

Što se tiče ostalog, ne mislim da igrače KKP boli uvo za ABA. Verujem da im je stalo da osvoje, ali da im EL jeste još uvek u mislima i da je ova ekipa u najvećem psihičkom daunu od početka sezone. Da li će se iz istog izvući, bumo vidili.

 

Ja se ne slazem sa tom teorijom psihickog dauna - ako si jaci i brzi od protivnika on nema sanse da te pobedi. "Psihicki daun" se svodi na seriju protiv fizicki jake ekipe koja ima i igrace koji umeju da kazne svako opustanje, ne ono sto je KKP demonstrirao u prva dva meca serije. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

Pricamo o sutu protiv SC Derbija koji je sasvim nebitan - da je bitan KKP bi to lagano zavrsio mnogo ranije. Kao sto se (ocekivano) isto desilo u 3. mecu, sad, nisu dobili 30 razlike kao sto je @medobrundo pisao (nego "samo 29", ipak je pukla bruka), ali to je realna razlika ove dve ekipe.

 

Ne razumem, kako je nebitan ako bi možda ispali iz ABA da nije pogodio taj šut? 😄 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

O utakmici najbolje govori ova petorka koja je đuskala praktično cijelu 4/4 🙂

 

Deprimiralo je ovo iživljavanje u skoku sokića, sem toga, dobar intezitet u odbrani i čvrsto u napadu, prije svega bez "lako ćemo" fazona kojem smo skloni.

 

Ako može još jedna ovakva u gostima.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

FkwTBGT.gif

 

Šta fali malo bromancinga? Budimo otvorenog uma.

 

On topic, baš užasno gradite skok, ne znam da li ste skoro imali lošije izdanje u tom segmentu, a bilo je takvih pomračenja da ne možete uhvatiti skok. CedOli izgleda neozbiljnije od Studenata, ovo je bilo baš loše. Besomučno pripaljivanje sa distance, čeka se da Yogi i(li) Omić nešto odigraju i toeto. Ne verujem da će biti nekih problema za vas ni u G2.

Link to comment
Share on other sites

Borbenost i energija još jednom za svaku pohvalu, ali i mnogo stvari za brigu. Nama je potrebno ozbiljno podizanje nivoa igre na obe strane terena da bismo bili konkurentni u finalu.

 

Cedevita je danas bila užasna i zrela za bambergovanje, tako da rutinska pobeda ovoga puta ne govori mnogo o nama.

 

O tome šta sve ne valja u odbrani i napadu možda neki drugi put, sada bih se zadržao samo na dve stvari od kojih sam dobio tikove. Prvo, naši centri su ove sezone napravili toliko faulova na ofanzivnom skoku kada protivnički igrač već uveliko ima punu kontrolu nad loptom, u nekom pokušaju da kao iščačkaju loptu, da to prelazi na nivo retardiranosti.

 

Drugo, faulovi za and 1 kada naši igrači samo nežno naslone ruku na telo protivnika koji polaže loptu u koš, ne naprave bukvalno nikakvu smetnju ali zato poklone bacanje.

 

I više nemam iluziju da će nešto od toga da prestane, kada nije za dve godine sigurno neće u poslednjih nekoliko utakmica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...