Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ali ja kritikujem Trifunovića, koji jeste imao dosta greški, ali opet ubaci 7 poena za 13 minuta, pokušava nešto. 

Papapetru lagano 2 poena za 25 minuta, 5-1 iz igre, 0 asistencija. Šta je tom čoveku u glavi da mi je znati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rođen sam one godine kad je Partizan vodio 1:0 u finalu kupa šampiona pa izgubio.

Prva utakmica uživo koju pamtim je 6:1 za Hajduk na JNA. (Te godine je Partizan bio šampion.)

Njukasl smo prošli na penale za prvu LŠ. Posle dve godine ispadnemo od neke Artmedie na penale za drugu LŠ.

Metiljavi Teo promaši ceo obruč i mikrofon prikuca za produžetak. Olimpijakos skine gaće u finalu. Partizan bi se bar pošibao muški.

 

Sve mi je to ništa prema ovom ispadanju od madridskih govana.

Ne samo zbog samog ispadanja, nego što je možda moglo biti i nešto veće.

I da bude jasno, ne zameram ni Panteru ni ostalima na reakciji. Dobro, možda Lesoru, on je budala.

 

I može @realno *w da kaže da je ovo večeras sramota. Što se mene tiče nije.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, goofy said:

Rođen sam one godine kad je Partizan vodio 1:0 u finalu kupa šampiona pa izgubio.

Prva utakmica uživo koju pamtim je 6:1 za Hajduk na JNA. (Te godine je Partizan bio šampion.)

Njukasl smo prošli na penale za prvu LŠ. Posle dve godine ispadnemo od neke Artmedie na penale za drugu LŠ.

Metiljavi Teo promaši ceo obruč i mikrofon prikuca za produžetak. Olimpijakos skine gaće u finalu. Partizan bi se bar pošibao muški.

 

Sve mi je to ništa prema ovom ispadanju od madridskih govana.

Ne samo zbog samog ispadanja, nego što je možda moglo biti i nešto veće.

I da bude jasno, ne zameram ni Panteru ni ostalima na reakciji. Dobro, možda Lesoru, on je budala.

 

I može @realno *w da kaže da je ovo večeras sramota. Što se mene tiče nije.

 

 

Potpis. Ja posle 5 dana post ne mogu da napisem o samoj tekmi, a oni tu kao treba da igraju. Videlo se na aerodromu koliko im je tesko palo, svi su zaista jako verovali. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na znam da li da im uplatim neki dinar preko plate, možda tada potrče mukice.

 

U mojoj knjizi za igranje preko kurca nikada nema opravdanja. Takvim ponašanjem pljuješ na crno beli dres i ono što predstavlja, pljuješ po navijačima koji te čekaju u pola noći da ti pevaju posle poraza i pljuješ na klub koji ti svakog prvog uplaćuje desetine hiljada evra.

 

Prema tome da me zajebu sa teškoe nego da rade ono zašta su plaćeni, ili bar da potrče i poskoče za početak. 

  • Like 30
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, realno *w said:

Ali ja kritikujem Trifunovića, koji jeste imao dosta greški, ali opet ubaci 7 poena za 13 minuta, pokušava nešto. 

Papapetru lagano 2 poena za 25 minuta, 5-1 iz igre, 0 asistencija. Šta je tom čoveku u glavi da mi je znati.

 

Miško i sledeća sezona.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Magia said:

 

Potpis. Ja posle 5 dana post ne mogu da napisem o samoj tekmi

Ja imam isti osećaj, nakon tekme sam samo otišao da spavam (s tim što sam se budio tokom noći dosta puta s osećajem neverice da se dogodilo ono što se dogodilo) i par dana nisam ulazio ni na kakve tvitere, forume, portale, da slučajno ne naletim na vesti i na neke analize kako, zašto i zbog čega, jer znam da bih u trenutku samo mogao da povratim ili da se iznerviram pa da nešto strada, Twisterov ćale style. 

 

Mislim evo ni sad nemam snage da se vraćam na tu temu i da listam šta je ko pisao - nisam siguran ni šta pametno može iz svega onoga da se zaključi, možda je najpametnije da svi samo zaboravimo da se to ikad desilo.

 

Juče isto nisam mislio da gledam jer sam rekao sebi 'lađenje bar do sledeće sezone, a neću da lažem, to veče sam bio u fazonu "jebo me konj da me jebo konj ako ikad više budem gledao". Upalih na početku četvrte jer jebiga, ali iznenađujuće se nisam uopšte iznervirao kako nas naguziše. Totalna neka apatija, a izgleda mi da su i igrači u tom fazonu. Ofc, oni bi trebalo da su profesionalci, a možda ovo i nije loše što se desilo, da se udari u to dno u pravom trenutku. Bolje sad, nego protiv COL neko stokiranje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovakve mečeve smo tokom sezone uspijevali da dobijemo na suvi kvalitet i postojanje te neke borbe za prvo mjesto. Pristup je generalno bio sličan onome od sinoć aka otaljavanje. E sad, protivnik koji se isključivo za ovo pripremao, željan da se dokaže i bez ikakvog pritiska, sa druge strane ekipa u ozbiljnom mentalnom kanalu... Mislim, nije da ima nekog opravdanja i da je moguće nešto analizirati pri ovakvoj razlici u kvalitetu timova, ali opet, nisam bio čak ni toliko iznenađen. Gadan period mnogo.

 

Svakako, ekipa mora da razmisli kako želi da završi sezonu, i ovo je odličan momenat. Ako nismo mentalno spremni da se do kraja da maksimum, apsolutno ne predstavlja ogromnu razliku u da li ćemo ispasti od Studenata, tradicionalno uprskati protiv CedOli ili dobiti metlu od komšija u finalu. Štaviše, što prije to bolje, za sve.

 

Za popravni ima i vremena i prostora, na njima je.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Izašao sam iz bojboka, pa samo svratih da se izvinim zbog mojih pogrešno shvaćenih reči u vezi neblagovremene prijave KK Partizan za takmičenje u KLS. Jasno je da je došlo do administrativne greške, što se svakome može desiti.

 

Sportski pozdrav uz želju da u Podgorici pobedi bolji.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki21 said:

Izašao sam iz bojboka, pa samo svratih da se izvinim zbog mojih pogrešno shvaćenih reči u vezi neblagovremene prijave KK Partizan za takmičenje u KLS. Jasno je da je došlo do administrativne greške, što se svakome može desiti.

 

Sportski pozdrav uz želju da u Podgorici pobedi bolji.

U kojoj utakmici - nasoj ili vasoj? :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

Pre svega izvinjenje sto vam upadam na topik i sad nesto kenjam, necu se ljutiti ako me oterate u pm (jedino na kronoss bi se naljutio 😂)

 

Kod nekih provejava neko misljenje da je sad ABA nebitna jer se onako ispalo od Reala. Zna se da cemo i mi i vi da igramo el i sa te strane titula nije toliko bitna kao ranijih godina.  Ipak mislim da je ekstremno bitno za vecinu igraca iz vaseg tima da se uzme titula. Velika vecina nikad nista nije osvojila, strah od do or die utakmica se ponavlja i ove sezone. Ako se i ove sezone ostane bez ijednog trofeja to ce dodatno samo da utice na psihu igraca. Mnogo je lakse kad se to breme prvog bitnog trofeja prepbrodi.

Od sampionskih igraca u timu tu su Naneli, Papapetru i donekle Lesor, ostali sem nekih domacih kupova nista nisu osvojili i sto duze ta susa traje, duze ce i imati teg oko vrata tako da osvojiti abu je dosta bitno

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Većina ljudi koje ja znam i sa kojima se družim i dopisujem ističe da je važno osvajanje ABA. Ti koje ti spominješ su u ogromnoj manjini i uglavnom su u pitanju ljudi koji su u fazonu da im je muka od valjanja u blatu i sveg tog "folklora" u potencijalnom finalu ABA pa bi najradije uradili fast forward na sledeću sezonu, pogotovo nakon onakvog šoka posle Reala. Osvajanje ABA bi ovu sezonu učinilo nezaboravnom i zacementiralo dobru poziciju koja ovaj tim ima kod navijača KKP. Neosvajanje bi bila ogromna mrlja iako je potencijalni protivnik u finalu ozbiljna evroligaška ekipa. Već smo komentarisali da ne može niko da nam oduzme uživanje u igrama koje smo doživeli ove sezone, posebno poslednjih nekoliko meseci ali nekako bi ostao gorak ukus bez ijednog trofeja...nije da se nije dešavalo - recimo F4 KKP iz 1998. je ispao od FMP-a u polufinalu domaćeg prvenstva.

 

No, prvo treba proći SC. Sinoć smo se ozbiljno sramotili i pored sveg razumevanja za emotivno stanje igrača nakon onakve serije. Ovakav KKP mora prosto samo na fizikalije i individualni kvalitet da reši ovakvog protivnika sa par jakih odbrana i brzih poena iz tranzicije. U jednom trenutku pred kraj je delovalo da ide u tom smeru ali smo onda opet pukli u par odbrana, u napadu omašili par otvorenih šuteva i sve je palo u vodu. Ja ću pokušati da iskuliram ovo u nadi da je samo bio rep ove teške serije protiv Reala i ubeđivanjem sebe da je dobro što se desilo sad a ne protiv Cedevite pa da vidimo reakciju u PG.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe za izvinjavanjem, nisi napisao ništa provokativno.

 

Nebitnost ABA lige definitivno nije većinski stav, više neki nadobudni ekstrem, ili eventualno posledica svežeg emotivnog kraha.

Sve i da ne donosi ništa, pobeda u takmičenju koje se igra cele godine je sama po sebi bitna i mora da bude dovoljna satisfakcija, to je valjda i suština sporta i takmičenja.

Ne postoji taj navijač Partizana kojem je svejedno i nebitno kakav će biti ishod u eventualnom derbiju u finalu ABA lige, naročito nakon ovolike pauze od osvajanja iste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, drperce said:

Pre svega izvinjenje sto vam upadam na topik i sad nesto kenjam, necu se ljutiti ako me oterate u pm (jedino na kronoss bi se naljutio 😂)

 

Kod nekih provejava neko misljenje da je sad ABA nebitna jer se onako ispalo od Reala. Zna se da cemo i mi i vi da igramo el i sa te strane titula nije toliko bitna kao ranijih godina.  Ipak mislim da je ekstremno bitno za vecinu igraca iz vaseg tima da se uzme titula. Velika vecina nikad nista nije osvojila, strah od do or die utakmica se ponavlja i ove sezone. Ako se i ove sezone ostane bez ijednog trofeja to ce dodatno samo da utice na psihu igraca. Mnogo je lakse kad se to breme prvog bitnog trofeja prepbrodi.

Od sampionskih igraca u timu tu su Naneli, Papapetru i donekle Lesor, ostali sem nekih domacih kupova nista nisu osvojili i sto duze ta susa traje, duze ce i imati teg oko vrata tako da osvojiti abu je dosta bitno

 

 

 

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam sad najavu za EL F4.. neću ja to moći da gledam...

 

Tako da, donekle mogu da razumem igrače i jučerašnje izdanje. I dalje je blamantno, ali mogu da razumem.

 

Ono što neću moći da razumem je ako se ne trgnu. Ako nastave u ovom ritmu i ispadnu sada ili od Cedevite ili ih ometlaju komšije.. to će biti ozbiljan fail za komplet stručni i igrački deo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...