Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ovo mi je prvi post na ovoj temi, a ni prosle sezone nisam nesto pisao. 

Od kako je Zeljko preuzeo, jednostavno sam se ohladio zbog nacina kako je odjednom uletela lova. Imali smo mi lovu od Vucica i kad je bio Andrija Trinki, ali je to opet bilo onako nesto pristojnije, mogao sam da gotivim taj tim, i mislim da bismo tada dobili Zvezdu da korola nije prekinula sve.

 

Od kako smo prestali da igramo EL, nekako sam mislio da ce nas povratak tamo biti posledica neke epske serije u ABA lizi protiv Zvezde ili Buducnosti u Moraci, da ce nas predvoditi core nekih mladih tier 2 talenata, jer ce glavne pokupiti Covinjo i Misko, pojacani sa naravno plejom i centrom na poziciji ''crnca''. Neki ono Dzikic, underdog, kao urbani i kul smo style. 

 

However, realnost me uci da nacin na koji smo pre igrali EL vise nije moguc, da je ovo sada igra za klubove koji mogu da iskesiraju igrace i to je to. Cak je i onaj Zvezdin pocetak u EL bio slican kako smo mi funkcionisali. Tu su bili KalEnic, Jovic, Boban + Markus kao neko bas jako pojacanje, pa se onda dugo birka i jedva presece da se dovede Kvinsi Miler. Danas: Aloe, treba nam pojacanje na plejou, aha evo jedan Kampaco da natrti Borac iz Cacka lepo. 

 

S obzirom koliko smo (ne)bogato drustvo, iskreno mi je neprijatno da se ovoliko para ulupalo u kosarkaske klubove, jer bla bla bla mogao je deo tog novca da se potrosi na mnogo bitnije stvari. 

 

Sa druge strane, kad smo vec dovde dosli, voleo bih da Ostojin SNS projekat pobedi Covicev SNS projekat. 

 

U vezi utakmice.

Ne secam se kad sam cuo veci hype oko neke utakmice. Bukvalno mi je zena rekla da na njenom poslu koleginice komentarisu kako momci/muzevi traze kako da dodju do karata, zvao me tast da me pita da li sam mozda kupio karte, a ja nisam ni siguran protiv koga se igralo. 

Posto ne uzivam Solaka u kuci, veceras sam nasao neki strim posle dugo vreme i odgledao utakmicu. Stvarno veliki majstori danas igraju za Partizan. Steta sto nema vise domacih igraca, ali posto ni ovo nece doveka trajati, ipak treba uzivati u ovakvim performansima. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Gledamo utakmicu

Ja

Moja ćera koja je bila u Bolonji i Milanu nedavno

Zet koji misli da je veća grobarčina od mene a zna da nema šanse

Kum i drugar

Burence 5 litra piva... traje jedno poluvreme... neko trči kupuj

Moj sin koji radi jadan... šalje sliku kako gleda na mob-u

Moja gazdarica, koju ne zanima sport, ali sad i ona tapše ručicama da Kevin zvekne trojku, valjda joj drago zbog nas

 

Peglamo lidera evrolige.

 

Šta čoveku treba više u životu?

 

Patetičan sam, znam

  • Like 20
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

opasnu masinu je zeljko sastavio.

naravno da je preduslov imati vrlo kvalitetne igrace za vrlo kvalitetne rezultate, ipak, valjda cemo svi ponesto nauciti uzivo iz ovoga;

 

npr, super je pravi plejmejker ali nije jedini nacin da se igra vrhunska kosarka. fetish krvavih kolena je pozeljan ali bez kolektivne anticipacije i dobrih odluka je tek atraktivni instagram post. napad je danas najbolja odbrana (odnosno, ne mozes se odbraniti ako ne proturas loptu kroz obruc).

 

zelim vam da dogurate u el sto je moguce dalje, mislim da je korisno za ovdasnje [srb/xsfrj] fanove zarad izlaska iz logike basketaskog srednjeg veka u sadasnjost.

 

u aba nek' bude tugica & neverica al' to je drugi thread za kasnije.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...